Hoşgeldiniz!

lenin

2.dünya Savaşı (Bölüm-1-) 10:06
2.dünya Savaşı (Bölüm-1-) 63.578 izlenme - 11 yıl önce 1914 yılından 1945 yılına kadar geçen süreçte rusayda lenin önderlginde komızmın kurulması almanyada 1.dünya savaşından sonra cumhuriyetin kurulması ve gelecekte nazi almanyasını kuracak olan adolf HİTLER in hayatını anlatan videonun 1. bölmü.Bu bölümde geçen anlatım 1.dünya savaşı ve HİTLER in hayatı ve yahudiler olan düşmanlıgının başlamsı
Rus Lideri Lenin'i Yıkamak 04:35
Rus Lideri Lenin'i Yıkamak 4.713 izlenme - 3 yıl önce Lenin'in belirli yıllarda özel ilaç ve kimyasallarla vücüdunun temizlenmesi ve korumanın devam ettirilmesi işleminin görüntüleri arkadaşlar. Not: Bu işlem Mustafa Kemal Atatürk içinde yapılmış olup 1950'li yıllarda Adnan Menderes tarafından Anıt Kabir'deki mezar açtırılarak naaşın hava ile temas etmesi sağlanmıştır.
Yann Tiersen - Goodbye Lenin 03:53
Yann Tiersen - Goodbye Lenin 7.689 izlenme - 5 yıl önce
goodbye lenin 1 fragmanı 02:16
goodbye lenin 1 fragmanı 3.080 izlenme - 7 yıl önce doğu almanya yıkılmadan önce kalp krizi geçiren ve 8 ay komada kalan anne dışarda olup bitenlerden habersizdir. doktor en ufak bir şokta annenin ölebileceğini söyler. bunun üzerine oğlu ona yapay bir dünya oluşturur. hatta bunun için arkadaşıyla birlikte çektiği haber bültenlerini annesine izletir. doğu almanya'nın yıkılması ile sosyalizme inanan insanların hayallerinin yıkılışına dikkat çeken film dünyadaki politik sistemleri de eleştirmektedir.
Moskova'da Bayram Namazı 01:15
Moskova'da Bayram Namazı 1.965 izlenme - 3 yıl önce Moskova semalarında bir dronedan çekilen görüntüler, Haremeyn-i Şerifeyni aratmayan mahşeri bir kalabalığı tarihe kaydediyor!
Sovyetler Kurtuluş Savaşına Yardım Etti Yalanı 06:51
Sovyetler Kurtuluş Savaşına Yardım Etti Yalanı 1.388 izlenme - 3 yıl önce Çarlık yıkıldıktan sonra kurulan sonrada Sovyetler tarafından işgal edilen Buhara Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Osman Hoca,Kurtuluş Savaşı için 80 milyon altın ruble para yollar Türkiye'ye. Bu para Emir Timur zamanından kalan hazineden alınmıştır. Tabi İran üzerinden gidemeyeceği için,Rusya yoluyla gider. Lenin bu 80 milyon altının 60 milyonuna yol ücreti olarak el koyar. 10 milyonunu Ankara'ya gönderir. 10 milyonunu da silah olarak Ankara'ya gönderir ki bu silahların çoğuda eski,bozuk ve kalitesizdir. Sovyetler'den gelen yardım efsanesi böyle doğmuştur.
Rasputin vs Stalin vs Lenin vs Gorbaçov vs Putin - Rap Düellosu 02:43
Rasputin vs Stalin vs Lenin vs Gorbaçov vs Putin - Rap Düellosu 1.319 izlenme - 2 yıl önce Son 100-115 yıllık Rus tarihinin en önemli tarihi kişiliklerinin rap düellosu ile boy ölçüştükleri bir mizanseni ERB adlı YouTube sayfası oluşturmuş ve ben de eğlenceli bulduğumdan sizler için çevirdim. Umarım beğenirsiniz. İyi seyirler. Not: Rasputin ile ilgili at yarrağı esprisini anlamazsanız diye aydınlatayım. Rasputin'in penisi müzede sergileniyor arkadaşlar. Buyrun bu da kanıtı: http://i.imgur.com/s6sncot.jpg
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 46:01
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 812 izlenme - 2 yıl önce History Channel'in biyografiler serisinden, Vladimir İlyiç Ulyanov'un (Lenin) hayatını izleyeceğiz. İyi seyirler.
Moskova Olimpiyatları Açılış Töreni -1980 05:54
Moskova Olimpiyatları Açılış Töreni -1980 733 izlenme - 3 yıl önce Yeni nesil bir zamanlar Moskova'da olimpiyat yapılmış olduğunu bile bilmeyebilir. 1979 Afganistan işgali sonrasında altmıştan fazla ülke (aralarında Türkiye'de vardı) olimpiyatları boykot etmişti. Buna karşılık Komünist ülkeler de 1984 Los Angeles olimpiyatlarını boykot etmişti. İkinci dünya savaşı sonrasının en düşük katılımlı olimpiyatı kabul edilse de, sonuçta 80 ülke den 21 spor dalında 203 karşılaşma yapılmış, 1124'ü kadın, 5217 sporcu katılmıştır. 36 dünya rekoru, 39 Avrupa rekoru ve 73 Olimpiyat rekoru kırılmıştır. Görüntüler 19 temmuz 1980 günü, Lenin stadyumundan. Açılışa o dönemin Sovyet lideri Brejnev de teşrif etmiş. Ek bilgi. Bu olimpiyatların olduğu sürece, Moskova şehrindeki fahişeleri, şehrin dışında bir askeri üste zorunlu misafir edilmiş, bu olayda bir tiyatro oyununa konu olmuştur.
Red Alert 3 - Sovyet Marşı 02:51
Red Alert 3 - Sovyet Marşı 622 izlenme - 3 yıl önce Red Alert bilgisayar başında ömür tükettiğimiz oyunların başında gelir. İlk oyundan itibaren Sovyet marşlarını da bilmeyen yoktur sanırım. Sovyet Marşları benim için dünyanın en gaz, en güzel bestelenmiş marşlarıdır, oyun müziği dahi olsa bu böyle bilinir. Red Alert serisinin 3. oyununda yer alan bu Sovyet Marşı da bu Sovyet ruhunu çok güzel yansıtan marşlardan biridir.
Lenin Konuşurken Hüloğğ Diye Bağıran Kalabalık 00:23
Lenin Konuşurken Hüloğğ Diye Bağıran Kalabalık 492 izlenme - 3 yıl önce Rus Komünist Partisinin kurucusu, Sovyetlerin ilk başkanı Vladimir Lenin'in zamanında yaptığı konuşma, miting, hitap falan. Yahu sanki bir şeyleri andırıyor, benzeşiyor gibi ama alla alla enteresan... "Tarih tekerrürden ibarettir" diye boşa dememişler.
Ulysses Gaze -  Lenin Heykelinin Götürüldüğü Sahne 03:31
Ulysses Gaze - Lenin Heykelinin Götürüldüğü Sahne 320 izlenme - 3 yıl önce Yunan sinemasının epik yönetmeni beyaz perdenin Yunanistanlı şairi Tehodoros Angelopoulos'un Kietra'ya Yolculuk'tan sonra eleştirmenlerin Theo'nun ikinci destanı olarak nitelendirdikleri Ulysses Gaze filminden bir sahne sizlerle. Müzik: Eleni Karaindrou
The Battle Is Going Again (Genç Korosu) 03:58
The Battle Is Going Again (Genç Korosu) 338 izlenme - 3 yıl önce selam olsun mirası spartaküs'ten gelenlere! hareketli bir temposu olan,müziği iki tane lenin nişanı sahibi aleksandra pakhmutova'ya ait olan şarkımızın,sözleri aleksandra pakmutova'nın eşi nikolay dobronravov'a aittir.en sevdiğim yorumudur.sözleri aşağıdaki gibidir,çevirmek isteyenlere selamlar: morning skies rippled jack most important it's first step hear wavin over landscape winds of furious attack our battle begins yet again and the heart alarms so well and lenin is young once again and blooming october to be tidings fly to all the tops fathers trust us in those slopes our victories are close younger heroes have arose from the skies nothing to wait life for truth shall not abate we will travel every day with the truth the only way world is full of heat and snow full of dearth and money's glow here's planet's adolescence our worldwide build brigade.
Lenin'in Anti-Semitizm Üzerine Konuşması 02:31
Lenin'in Anti-Semitizm Üzerine Konuşması 239 izlenme - 3 yıl önce Lenin'in dönemim yahudi düşmanlığı üzerine konuşması. Bu arada stalin'in amk.
Göstericiler Lenin'in Heykeli'ni parçaladı 01:19
Göstericiler Lenin'in Heykeli'ni parçaladı 312 izlenme - 5 yıl önce Ukrayna'nın başkenti Kiev'de devam eden hükümet karşıtı gösterilerde maskeli bir grup Besarabska Meydanı'nda bulunan Lenin Heykeli'ni yıktı..
Kızıl Halk Partisi Korosu - Katyuşa 00:58
Kızıl Halk Partisi Korosu - Katyuşa 317 izlenme - 4 yıl önce Sponsor: CCCP Sovyetlerin Birleştirici Gücünden Katyuşa şarkısını dinliyoruz.
Lenin'in torunu Leonardo 01:07
Lenin'in torunu Leonardo 347 izlenme - 3 yıl önce Amerikalı oyuncu Leonardo di Caprio ile, Sovyetler Birliğinin kurucu lideri Vilademir İliyç Lenin'in gençlik fotoğrafları arasındaki benzerliği keşfeden işsiz Ruslar, böyle güzel sunum hazırlamış.
Lenin Heykeli Yerine Gelen Altın Tuvalet - Ukrayna 00:50
Lenin Heykeli Yerine Gelen Altın Tuvalet - Ukrayna 252 izlenme - 3 yıl önce Ukrayna’ın başkenti Kiev’de hükümet karşıtı gösteriler sırasında aşırı sağcı “Svoboda” partisi taraftarlarınca indirilen Lenin heykelinin yerinde artık ülkedeki rüşvet ve yolsuzluğu simgeleyen ‘altın’ bir tuvalet var. Bolşevik Devrimi lideri Vladimir Lenin heykelinin 8 Aralık’ta yıkılmasının ardından boş kalan heykel sütununu Kievli üniversite gençler ilginç bir eylemle değerlendirdi.
Summer 78 - Yann Tiersen 03:54
Summer 78 - Yann Tiersen 201 izlenme - 3 yıl önce Doğu Almanya' nın yıkılışıyla birlikte Good Bye Lenin filminde çalmaya başladığı andan itibaren insanı etkileyen bir Yann Tiersen harikası daha. Müzikle ilgili diğer içerik için: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/3060/ Filmi izlemeyenler varsa linkten bilgi edinebilir http://bit.ly/gBXES9
Ermenistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti 03:38
Ermenistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti 282 izlenme - 3 yıl önce ! bu sefer karşımızda sovyetler birliğini oluşturan 15 cumhuriyetten biri olan ermenistan ssc'sin marşıyla birlikteyiz.trompetin(yanılıyorsam düzeltin lütfen.) çok güzel kullanıldığı bir marş ile başbaşayız.ingilizcem pek iyi olmadığından şimdilik olmak üzere(yardırıcam ilerde :/) ermenistan ssc'si hakkında pek bilgi yazamıyorum ama ilginç gelen bir bilgi yazıyım,1928'den 1935'e kadar geçen sürede tarım 8 sanayi ise e0(yanlışlık yok sıfır var sonda evet) gelişmiş. bunlar dışında devlet armasında üzüm ve buğday tarımı, ağrı dağı ise ermenistan ssc'sini temsil eder.bu yüzden türkiye cumhuriyeti ve sovyet sosyalist cumhuriyetler birliği arasında kriz dahi çıkmıştır.yazılar ermenice ve rusca olarak "dünyanın bütün işçileri,birleşin!" dir.o zaman da memleket hasreti çeken ermeniler(bütün ermenistan halklarını kastetmiyoruz yazım hatası yok.)-şehir isimlerine(yeni-maraş vs),ağrı dağı vs bakarak anlayabiliriz . - ne topraklarından kovulmaları ne de soykırıma uğramalarına rağmen azeri türkleriyle i.m.g.'in önde gideni gorbaçov'a kadar barış içinde yaşamışlardır.kapitalizmin uşağı garboçov'un anti-komünistlik ve milliyetçiliği yükseltme çabaları sayesinde bu barış ortamı bozulmuş,sistemin çöküşüne resmi olarak çöküşünü bile beklemeden gorbaçov ve şükerasının desteğiyle,iki devletin burjuvaları yıkılan sistemden en karlı çıkmak için en sevdikleri silah milliyetçiliği kullanarak iki halk arasında inanılmaz katliamlar yaşatmıştır.bu konu hakkında ermenistan'da yaşan birisinin yorumunu paylaşmak istiyorum: "I am Armenian and I love this anthem. This anthem was created during the time that Armenians and Azeris lived in peace and harmony before nationalism came in and destroyed this." "ben ermeniyim ve bu marşı seviyorum(azerbaycan ssc'si marşını kastediyor.)bu marş yaratıldığı zaman ermeniler ve azeriler barış ve uyum içinde yaşıyordu milliyetçilik gelip hepsini yok etmeden önce." direk tepki göstermeden önce çoğu insanımızı otorup düşünmeye ve araştırmaya davet ediyorum. izninizle bu marşı iki halkın-tüm halkların desek daha doğru olur gerçi- ortak kurtuluşu ve barışı için mücadele veren,karakter olarak aynı isim olarak farklı iki devlet tarafından katledilmiş hrant dink'e armağan ediyorum.iyi dinlemeler,saygılar... sovyet,özgür dünya Ermenistan sen yüzyıllar boyu ciddi bir yoldan geçtin senin cesur oğulların için,mücadele ermenilerin ana yurdu olması içindi Koro: Şanlı ol daima Sovyet Ermenistan! Sevgiyle çalış ve inşa et, insanların kutsal ittifakı kırılmaz Çiçekleniyor ve yaratıyorsun parlak geleceğini! Ölümsüz Lenin sonsuz ateşle bize başvurdu üzerimize mutluluk getiren şafak parlıyordu, Ekim devrimi bizi yıkımdan kurtardı Ve bize yeni, parlak ve şanlı hayat verdi! Koro Büyük Rusya bize dostluk elini uzattı Bize güçlü,yeni bir devlet yarattı. Bizim Lenin'in bilge partisi Zaferle Komünizm bize yol açmaktadır!
Lenin - Sosyalizmin Kızıl Şafağı Fragman 00:59
Lenin - Sosyalizmin Kızıl Şafağı Fragman 256 izlenme - 4 yıl önce "Bağımsız Sinema Merkezi (BSM) tarafından hazırlanan belgesel, tarihin ilk sosyalist devleti Sovyetler Birliği’nin nasıl doğduğunu genel hatlarıyla anlatırken odağına bu devrimin en önde gelen mimarı Lenin’i yerleştiriyor. İzleyiciler, Lenin’in çocukluğundan itibaren tanık olduğu, analiz ettiği ve müdahalede bulunduğu olaylar üzerinden 19. yüzyıl Rusya’sının küçük bir balıkçı kasabasına, Rus göçmenler ve sürgünlerin siyasi mücadeleyi zor koşullar altında sürdürdüğü çeşitli Avrupa kentlerine yolculuk ediyor. "
lenine ağıt 17:54
lenine ağıt 595 izlenme - 9 yıl önce bertolt brecht Şiiriyle hans einsler;İn bestelediği Lenine agit söylenir ki (alamut1@hotmail.de) lenin ölürken ölümü izleyen bir asker yoldaşlarına şöyle seslendi İnanmak istemiyorum İnanmak istemiyorum gittim onu görmeye uzanıp yattığı yerde seslendim ona İlyiç İlyiç ! sömürücüler geliyor kımıldamadı Şimdi biliyorum o artık ölü. aria İyi bir insan gitmek istediğinde onu nasıl alıkoyabilirsin gerekeni söyleyin ona- ya da söyleyin ona gerekli ola
Tajikistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Marşı (Enstrümental) 01:44
Tajikistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Marşı (Enstrümental) 224 izlenme - 3 yıl önce selam sevgili site halkı! hakkında pek bilgimizin olmadığı tajikistan ssc'sinin(şimdiki hakkında da bilgimiz yok muhtemelen.) çok güzel bir besteye sahip olan marşı.marş günümüzde hala kullanılmaktadır.(sözler farklı tabi.) tajikistan ssc'si hakkında armasına bakarak söylebiliriz ki pamuk üretimiyle öne çıkmıştır ve hala benim bildiğim tek ciddi manada ihraç ettiği ürün pamuktur.sovyetler'in çözülüş yıllarında(yamyamlık yılları da diyebiliriz.) ellerinde işe yarar toprak kalmamıştır.€'ini dağlık ve madeni kaynakları çok azdır. günümüz:su zengini bir ülke olmasına karşın baraj inşa edemiyor zira özbekistan bunu savaş sebebi sayıyor. Bu arada şu an türk dizileri ve 18 yaşından küçüklerin camiye gitmesi yasak. Çin, Kırgızistan, Özbekistan ve Afganistan komşularıdır ve bu komşular yamyamlık zamanında ülkeye ait sadece dağları bırakmıştır. Bu güzel bestenin sahibi Suleiman Alexandrovich yudakov(16-90)'dur. Sözleri ise Abolqasem Lahouti'ye(87-57) aittir.
Adnan Oktar'ın Vladimir Lenin'in Esprisi 02:25
Adnan Oktar'ın Vladimir Lenin'in Esprisi 101 izlenme - 1 yıl önce Adnan Oktar'dan yürekleri ısıtan, küsleri barıştıran, dosta güven düşmana korku salan Vladimir Lenin esprisi.
Lenin - Yoldaş Sverdlov'un Anısına, Plağa Alınmış Kayıtlar (1919) 01:40
Lenin - Yoldaş Sverdlov'un Anısına, Plağa Alınmış Kayıtlar (1919) 103 izlenme - 2 yıl önce Lenin - Toplu Eserler, Cilt:4, s.239, Plağa Alınmış Kayıtlar, Mart 1919 Yoldaş Sverdlov ile günlerce beraber çalışan herkes; haklı olarak gurur duyduğumuz şeyin, onun olağanüstü örgütlenme yeteneği olduğunun farkına varıyor. O, proleter devrimin ihtiyaçlarına bütünüyle cevap veren ve var olmadıkları takdirde başarı kazanamayacağımız; örgütlü proleter kitlelere layık; birleşik, verimli, örgütlü eylemleri devam ettirmemizi mümkün kılmıştır. Yoldaş Yakov Mikhailovich Sverdlov'un anısı; sadece, bir devrimcinin kendi davasına katkısının sembolü olmakla kalmayacak; sadece, pratik ve sağduyulu bir aklın, teamül yeteneğinin, kitlelerle en yakın ilişkinin ve kitlelere rehberlik etme yeteneğinin nasıl birleştirilmesi gerektiğinin bir modeli olmakla kalmayacak; fakat aynı zamanda, sürekli büyüyen proleter kitlelerin, komünist devrimin nihai zaferine ilerleyişinin teminatı olacaktır.
Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Marşı(Enstrümental) 03:22
Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Marşı(Enstrümental) 238 izlenme - 3 yıl önce salam olsun çıxaranlara! evet sevgili site halkı karşınızda sovyetler birliği'nin en önemli üyelerinden biri azerbaycan ssc'sinin marşının enstrümental hali.resmi adıyla azerbaycan sovet sosialist respublikası himnisi.vokal olan marşa göre farkedilir bir beste farkı var ve bana göre bu bestesi daha güzel.önce azerbaycan ssc'si hakkında sonra ise bize bu şahaseri veren üzeyir hacıbeyov hakkında bilgi verelim: azerbaycan sovyet sosyalist cumhuriyet'i sovyetler birliği'nin en önemli cumhuriyetiydi demiştik zira kendisi birlik petrolünün u'ini(savaş döneminde tamamı) üretmekte,ikinci emperyalist savaşta hitler'in hedefi olmuş ve stalingrad savaşının hayati önemi olmasına sebebiyet vermiştir.petrolün yanında üretimde pamuğun da önemli bir yeri vardı.devlet armasında bu yüzden petrol ve pamuk vardır.azerbaycan ssc'si sovyetler birliğinin ayağa kalkmasında,ikinci emperyalist savaşı kazanmasında ve birliğin gelişmesinde çok önemli rol oynamış,sovyetler birliğindeki sanat ve bilime olan teşvik sayesinde çok önemli biliminsanı ve sanatçı yetiştirmiştir.yetiştirdiği insanları burada tek tek saymıcaz fakat diğer farklı bir özelliğine gelicek olursak,çözülüş yıllarında baltık ülkeleri gorbaçov'la birlikte çok istekli bir şekilde sovyetler'i dağıtmaya çalışırken azerbaycan ssc'si bunun aksi yönde mücadele vererek sovyetler'i ayakta tutmaya çalıştı ve bu yüzden i.m.g'nin önde gideni gorbaçov azerbaycan'da milliyetçiliği ve anti-komünistliği yükseltmek için azerbaycan'a saldırdı ve tarihe kara ocak olarak geçen 137 azerbaycan ssc'si vatandaşının katledildiği olayların yaşanmasına sebep oldu ve malasef amaçlarına ulaştı azerbaycan'da milliyetçilik yükselişe geçti ve sovyetler'in çöküşü hızlandı.konu hakkında yabancı birisinin yorumu dikkatimi çekti izninizle paylaşmak istiyorum:"I remember well that the Azerbaijani people was very positive toward the Soviet Union, on the contrary of the Baltic countries. In fact, in 1991 Azerbaijan SSR has done everything to? maintain and early Soviet Union from collapse, and I thank him for this..." çeviricek olursak: hatırlıyorum,azerbaycan halkları sovyetler birliğine karşı çok olumlu düşünceler besliyordu baltık ülkelerinin aksine.sovyetler birliği'nin çöküşü öncesi birliğin ayakta kalması için herşeyi yaptılar ve ben bunun için onlara teşekkür ederim... resmi tarihe bakıcak olursak ilginç bir tablo çıkıyor zira azerbaycan ssc'si kendisine sürekli zülmeden(!) birliğe sahip çıkmış...alkış olmasın yalancılara. üzeyir hacıbeyov(üzeyir hacıbeyov,üzeyir bey hacıbeyli) hakkında kısa bir bilgi vericek olursak kendisi 1885 yılında rusya imparatorluğu'nda şuşa kazasının ağcabedi köyünde doğdu.bilim insanı,yazar,karikatürist,orkestra şefi ve doğu operasının yaratıcısı!böyle büyük bir insanın başarıları buraya sığmayacak kadar çoktur.o yüzden hepsini yazmıcaz...ilk doğu operası olan " leyla ile mecnun " un yanında ilk müzik okulu olan azerbaycan devlet türk müzik okulu'nun kurucusudur.sadece bu besteden de anlayabiliceğimiz gibi klasik batı operasını ve halk müziğini muhteşem bir şekilde kaynaştırmıştır.bu şekilde batı kaynaklı klasik müziğin azerbaycan kültüründe kendine özgü bir yeri olmuştur.23 kasım 1948 yılında aramızdan ayrıldı. kendisi lenin nişanı,iki tane stalin ödülü,kırmızı emek bayrağı nişanı ve sscb halk sanatçısı ünvanı ve nişanı sahibidir.doğduğu gün 18 eylül azerbaycan'da hala müzik günüdür... marşta denildiği gibi: alkış olsun bu hünere! iyi dinlemeler,saygılar...
A9 TV'den Vladimir Lenin'in Son Fotoğrafı Yorumu (İbret İçerir) 02:30
A9 TV'den Vladimir Lenin'in Son Fotoğrafı Yorumu (İbret İçerir) 201 izlenme - 4 yıl önce Adnan Hoca ve Kedicikleri ile sık sık gündeme gelen A9 TV'den ibretlik Vladimir Lenin yorumu.
Sosyalizm Nedir? 01:58
Sosyalizm Nedir? 135 izlenme - 2 yıl önce Facebook Sayfamız: https://www.facebook.com/devrimciokul1
Şehir Işıkları Elbruz Dağları 03:55
Şehir Işıkları Elbruz Dağları 284 izlenme - 3 yıl önce ikinci dünya savaşını konu alan, sovyetlerin kahraman kafkas askerlerinin şarkısı olan elbruz dağları. şarkının sözleri şu şekildedir. elbruz dağları'nda olsam yar bir çerkez kızı sevsem yar elimde akordiyon belimde balalayka şimdi kafkasya da olsam yar kara günler gelip çökende düşman çizmesiyle ezende yüreğim kan ağlıyor ilmik boyna geçende sır vermez partizan stare yanan köyüm tüter burnumda yoldaşım asılmış kolhozda gün gelir hesap sorar stare yle natalia faşiste mezardır kafkasya krasnadov kırım odessa kiva harkov kuban ukrayna düşmedi stalingrad verilmedi moskova kızıl süvariler hücumda yoldaşların arasında kızıl yıldız kalpağımda berlin e ilerliyor tankların arkasında ahmet le ivan kolkola görmeliydin yarim stare faşisti ezdik biz ininde kazaska oynuyoruz zafer türküleriyle şimdi bayrağımız berlin de
AMSCAT Feat. Lenin Black One y Estudiante - Kamasutra Do Brasil (Official Video) 03:44
AMSCAT Feat. Lenin Black One y Estudiante - Kamasutra Do Brasil (Official Video) 391 izlenme - 6 yıl önce AMSCAT Feat. Lenin Black One y Estudiante - Kamasutra Do Brasil (Official Video)