Hoşgeldiniz!

Lenin Videoları İzle

2.dünya Savaşı (Bölüm-1-) 10:06
2.dünya Savaşı (Bölüm-1-) 63.135 izlenme - 10 yıl önce 1914 yılından 1945 yılına kadar geçen süreçte rusayda lenin önderlginde komızmın kurulması almanyada 1.dünya savaşından sonra cumhuriyetin kurulması ve gelecekte nazi almanyasını kuracak olan adolf HİTLER in hayatını anlatan videonun 1. bölmü.Bu bölümde geçen anlatım 1.dünya savaşı ve HİTLER in hayatı ve yahudiler olan düşmanlıgının başlamsı
Rus Lideri Lenin'i Yıkamak 04:35
Rus Lideri Lenin'i Yıkamak 2.415 izlenme - 2 yıl önce Lenin'in belirli yıllarda özel ilaç ve kimyasallarla vücüdunun temizlenmesi ve korumanın devam ettirilmesi işleminin görüntüleri arkadaşlar. Not: Bu işlem Mustafa Kemal Atatürk içinde yapılmış olup 1950'li yıllarda Adnan Menderes tarafından Anıt Kabir'deki mezar açtırılarak naaşın hava ile temas etmesi sağlanmıştır.
Yann Tiersen - Goodbye Lenin 03:53
Yann Tiersen - Goodbye Lenin 7.517 izlenme - 4 yıl önce
Dünyayı Sarsan On Gün (117 dk) 01:57:15
Dünyayı Sarsan On Gün (117 dk) 3.394 izlenme - 1 yıl önce 1917 Ekim Devrimiyle işçi sınıfı, Paris Komününün üzerinden tam 46 yıl geçtikten sonra, komüncülerin deneyiminden yararlanıp Rusya'da siyasal iktidarı fethederek komünarları selamlamıştı. Savaş, 1871'de nasıl komünarları iktidara taşımışsa, Rus proletaryasının da siyasal iktidarı almasının önünü açmıştı. 46 yıl önce komünarların bıraktığı mirası Rus proletaryası devraldı. Burjuva devleti parçaladı, onun kurumlarını dağıttı, yerlerine sovyetleri geçirerek bürokrasiye son verdi, düzenli orduyu kaldırarak yerlerine silahlanmış işçi milislerini (kızıl muhafızları) geçirdi, fabrikalara el koydu, üretimi merkezileştirdi, devletle din işlerini ayırdı, kadının üzerindeki baskıyı kaldırdı ve kapitalist sömürü sistemine son verdi. Fakat Rus devrimi genişleyemedi, Avrupa'daki devrimci ortamlar proletaryanın siyasal iktidarıyla sonuçlanmadı. İtalya'da işçiler önderliksiz kaldılar; Almanya'da üç kez ayaklanan proletarya, önderliğin yetersizliği ve yanlış tutumu sonucunda başarıya ulaşamadı; Macaristan'da önderliğin kendi yolunda yürümeyip sosyal demokratlarla birleşmesi sonucunda devrim boğuldu. Böylelikle Rusya'da işçi sınıfı iktidarı yalnız kalarak tecrit oldu. Yaşanan üç yıllık iç savaş, Rus sanayisinin alt yapısını tamamen dağıttı, devrime önderlik eden milyonlarca bilinçli öncü işçi iç savaşta öldü ve devrim içeriden, bürokratik karşı-devrimle boğuldu; proletarya siyasal iktidarı kaybetti. Biz işçi sınıfı tarihinden öğrenmiş bulunuyoruz ki; l) proletarya içinde kök salmış, sendikaları kendi önderliği altına almış, sınıfın en devrimci, en fedakâr kesimleri içinde örgütlenmiş, kararlı, disiplinli, kurmayları olan, saldırıya uğradığında dağılmadan ricat edebilecek kadar esnek yapıya sahip bir parti olmadan proletarya asla ve asla politik iktidarı fethedemeyecektir. 2) Devrim dünya devrimine genişlemedikçe, proletarya dünya ölçeğinde iktidarı ele geçirmedikçe, bir ülke ile sınırlı kalan devrim boğulacaktır. 3) Savaşların son bulması kapitalist sisteme karşı açılacak bir savaşla, emperyalist savaşı işçi sınıfının burjuva düzene karşı savaşına çevirmekle ve işçi sınıfının dünyada iktidarı ele almasıyla mümkündür. Unutmayalım, Ekim proleter devrimi hâlâ günümüze ışık tutuyor; yolumuzu aydınlatıyor.
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 46:01
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 596 izlenme - 5 ay önce History Channel'in biyografiler serisinden, Vladimir İlyiç Ulyanov'un (Lenin) hayatını izleyeceğiz. İyi seyirler.
Moskova'da Bayram Namazı 01:15
Moskova'da Bayram Namazı 1.946 izlenme - 2 yıl önce Moskova semalarında bir dronedan çekilen görüntüler, Haremeyn-i Şerifeyni aratmayan mahşeri bir kalabalığı tarihe kaydediyor!
Rasputin vs Stalin vs Lenin vs Gorbaçov vs Putin - Rap Düellosu 02:43
Rasputin vs Stalin vs Lenin vs Gorbaçov vs Putin - Rap Düellosu 1.158 izlenme - 1 yıl önce Son 100-115 yıllık Rus tarihinin en önemli tarihi kişiliklerinin rap düellosu ile boy ölçüştükleri bir mizanseni ERB adlı YouTube sayfası oluşturmuş ve ben de eğlenceli bulduğumdan sizler için çevirdim. Umarım beğenirsiniz. İyi seyirler. Not: Rasputin ile ilgili at yarrağı esprisini anlamazsanız diye aydınlatayım. Rasputin'in penisi müzede sergileniyor arkadaşlar. Buyrun bu da kanıtı: http://i.imgur.com/s6sncot.jpg
Adnan Oktar'ın Vladimir Lenin'in Esprisi 02:25
Adnan Oktar'ın Vladimir Lenin'in Esprisi 83 izlenme - 1 ay önce Adnan Oktar'dan yürekleri ısıtan, küsleri barıştıran, dosta güven düşmana korku salan Vladimir Lenin esprisi.
goodbye lenin 1 fragmanı 02:16
goodbye lenin 1 fragmanı 2.523 izlenme - 6 yıl önce doğu almanya yıkılmadan önce kalp krizi geçiren ve 8 ay komada kalan anne dışarda olup bitenlerden habersizdir. doktor en ufak bir şokta annenin ölebileceğini söyler. bunun üzerine oğlu ona yapay bir dünya oluşturur. hatta bunun için arkadaşıyla birlikte çektiği haber bültenlerini annesine izletir. doğu almanya'nın yıkılması ile sosyalizme inanan insanların hayallerinin yıkılışına dikkat çeken film dünyadaki politik sistemleri de eleştirmektedir.
Sovyetler Kurtuluş Savaşına Yardım Etti Yalanı 06:51
Sovyetler Kurtuluş Savaşına Yardım Etti Yalanı 963 izlenme - 2 yıl önce Çarlık yıkıldıktan sonra kurulan sonrada Sovyetler tarafından işgal edilen Buhara Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Osman Hoca,Kurtuluş Savaşı için 80 milyon altın ruble para yollar Türkiye'ye. Bu para Emir Timur zamanından kalan hazineden alınmıştır. Tabi İran üzerinden gidemeyeceği için,Rusya yoluyla gider. Lenin bu 80 milyon altının 60 milyonuna yol ücreti olarak el koyar. 10 milyonunu Ankara'ya gönderir. 10 milyonunu da silah olarak Ankara'ya gönderir ki bu silahların çoğuda eski,bozuk ve kalitesizdir. Sovyetler'den gelen yardım efsanesi böyle doğmuştur.
Lenin - Sosyalizmin Kızıl Şafağı (87dk) 01:27:01
Lenin - Sosyalizmin Kızıl Şafağı (87dk) 388 izlenme - 1 yıl önce BSM Ekim Devriminin Yıldönümünde Filmi Türkiye İşçi Sınıfına Armağan Ediyor! Bağımsız Sinema Merkezi (BSM) tarafından hazırlanan belgesel, tarihin ilk sosyalist devleti Sovyetler Birliği'nin nasıl doğduğunu genel hatlarıyla anlatırken odağına bu devrimin en önde gelen mimarı Lenin'i yerleştiriyor. İzleyiciler, Lenin'in çocukluğundan itibaren tanık olduğu, analiz ettiği ve müdahalede bulunduğu olaylar üzerinden 19. Yüzyıl Rusya'sının küçük bir balıkçı kasabasına, Rus göçmenler ve sürgünlerin siyasi mücadeleyi zor koşullar altında sürdürdüğü çeşitli Avrupa kentlerine yolculuk ediyor. Devrimin ateşlendiği Petersburg ve Moskova sokaklarına, en sert tartışmaların ve ayrışmaların yaşandığı kongre salonlarına, 1. Dünya Savaşı'nın kan, açlık ve öfke biriktiren siper çukurlarına, önce Çar'ın sonra burjuva hükümetinin terk etmek zorunda kaldığı Kışlık Saray'a, Karşı Devrimci Beyaz Orduyu yenilgiye uğratan Kızıl Ordu saflarına, Kremlin'e ve Lenin'in yaşamının sona erdiği Gorki Köyü'ne de konuk oluyor. Ama hepsinden önemlisi, belgesel, özenle seçilmiş görsel malzemenin ve verdikleri röportajlarla çalışmaya önemli ölçüde derinlik katan Metin Çulhaoğlu ve Kemal Okuyan'ın katkılarıyla bir devrimin nasıl gerçekleştiğini ,devrimci partinin ve Lenin'in bu süreçte ne kadar da tayin edici konumda bulunduğunu gösteriyor. Bunu da hem sosyalizmle yeni tanışanları, hem de döneme bir kez daha yakından bakmak isteyen devrimcileri gözeterek yapıyor. BSM, 'Sosyalizmin Kızıl Şafağı: Lenin' belgeselini, Ekim Devrimi'nin yıl dönümünde işçi sınıfına hediye ediyor. Film internetten (www.bagimsizsinemamerkezi.org adresinden) ücretsiz olarak indirilip izlenilebilir. Ekip: Yönetmen: Onur Doğan,Mustafa Kenan Aybastı -- Yazan: Onur Doğan -- Anlatıcı: Ender Yiğit -- Seslendirenler: Berk Avcı, Süha Çalkıvık,Cansu Fırıncı,Mehmet Ali İşgüder, Arda kavaklıoğlu,Dilara Tor,Müge Saut.
Moskova Olimpiyatları Açılış Töreni -1980 05:54
Moskova Olimpiyatları Açılış Töreni -1980 469 izlenme - 2 yıl önce Yeni nesil bir zamanlar Moskova'da olimpiyat yapılmış olduğunu bile bilmeyebilir. 1979 Afganistan işgali sonrasında altmıştan fazla ülke (aralarında Türkiye'de vardı) olimpiyatları boykot etmişti. Buna karşılık Komünist ülkeler de 1984 Los Angeles olimpiyatlarını boykot etmişti. İkinci dünya savaşı sonrasının en düşük katılımlı olimpiyatı kabul edilse de, sonuçta 80 ülke den 21 spor dalında 203 karşılaşma yapılmış, 1124'ü kadın, 5217 sporcu katılmıştır. 36 dünya rekoru, 39 Avrupa rekoru ve 73 Olimpiyat rekoru kırılmıştır. Görüntüler 19 temmuz 1980 günü, Lenin stadyumundan. Açılışa o dönemin Sovyet lideri Brejnev de teşrif etmiş. Ek bilgi. Bu olimpiyatların olduğu sürece, Moskova şehrindeki fahişeleri, şehrin dışında bir askeri üste zorunlu misafir edilmiş, bu olayda bir tiyatro oyununa konu olmuştur.
Red Alert 3 - Sovyet Marşı 02:51
Red Alert 3 - Sovyet Marşı 440 izlenme - 2 yıl önce Red Alert bilgisayar başında ömür tükettiğimiz oyunların başında gelir. İlk oyundan itibaren Sovyet marşlarını da bilmeyen yoktur sanırım. Sovyet Marşları benim için dünyanın en gaz, en güzel bestelenmiş marşlarıdır, oyun müziği dahi olsa bu böyle bilinir. Red Alert serisinin 3. oyununda yer alan bu Sovyet Marşı da bu Sovyet ruhunu çok güzel yansıtan marşlardan biridir.
Lenin, Darwinizm’i Kendi Fikirlerine Temel Alan Bir İnsandı. 00:24
Lenin, Darwinizm’i Kendi Fikirlerine Temel Alan Bir İnsandı. 10 izlenme - 4 hafta önce Adnan Oktar’ın 21 Ocak 2017 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/240996/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Lenin-Darwinizm’i-kendi-fikirlerine-temel-alan-bir-insandi A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
The Battle Is Going Again (Genç Korosu) 03:58
The Battle Is Going Again (Genç Korosu) 281 izlenme - 2 yıl önce selam olsun mirası spartaküs'ten gelenlere! hareketli bir temposu olan,müziği iki tane lenin nişanı sahibi aleksandra pakhmutova'ya ait olan şarkımızın,sözleri aleksandra pakmutova'nın eşi nikolay dobronravov'a aittir.en sevdiğim yorumudur.sözleri aşağıdaki gibidir,çevirmek isteyenlere selamlar: morning skies rippled jack most important it's first step hear wavin over landscape winds of furious attack our battle begins yet again and the heart alarms so well and lenin is young once again and blooming october to be tidings fly to all the tops fathers trust us in those slopes our victories are close younger heroes have arose from the skies nothing to wait life for truth shall not abate we will travel every day with the truth the only way world is full of heat and snow full of dearth and money's glow here's planet's adolescence our worldwide build brigade.
Lenin Konuşurken Hüloğğ Diye Bağıran Kalabalık 00:23
Lenin Konuşurken Hüloğğ Diye Bağıran Kalabalık 369 izlenme - 2 yıl önce Rus Komünist Partisinin kurucusu, Sovyetlerin ilk başkanı Vladimir Lenin'in zamanında yaptığı konuşma, miting, hitap falan. Yahu sanki bir şeyleri andırıyor, benzeşiyor gibi ama alla alla enteresan... "Tarih tekerrürden ibarettir" diye boşa dememişler.
Lenin'in Anti-Semitizm Üzerine Konuşması 02:31
Lenin'in Anti-Semitizm Üzerine Konuşması 203 izlenme - 2 yıl önce Lenin'in dönemim yahudi düşmanlığı üzerine konuşması. Bu arada stalin'in amk.
Lenin'in torunu Leonardo 01:07
Lenin'in torunu Leonardo 326 izlenme - 2 yıl önce Amerikalı oyuncu Leonardo di Caprio ile, Sovyetler Birliğinin kurucu lideri Vilademir İliyç Lenin'in gençlik fotoğrafları arasındaki benzerliği keşfeden işsiz Ruslar, böyle güzel sunum hazırlamış.
Summer 78 - Yann Tiersen 03:54
Summer 78 - Yann Tiersen 173 izlenme - 2 yıl önce Doğu Almanya' nın yıkılışıyla birlikte Good Bye Lenin filminde çalmaya başladığı andan itibaren insanı etkileyen bir Yann Tiersen harikası daha. Müzikle ilgili diğer içerik için: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/3060/ Filmi izlemeyenler varsa linkten bilgi edinebilir http://bit.ly/gBXES9
Göstericiler Lenin'in Heykeli'ni parçaladı 01:19
Göstericiler Lenin'in Heykeli'ni parçaladı 310 izlenme - 3 yıl önce Ukrayna'nın başkenti Kiev'de devam eden hükümet karşıtı gösterilerde maskeli bir grup Besarabska Meydanı'nda bulunan Lenin Heykeli'ni yıktı..
Kızıl Halk Partisi Korosu - Katyuşa 00:58
Kızıl Halk Partisi Korosu - Katyuşa 271 izlenme - 2 yıl önce Sponsor: CCCP Sovyetlerin Birleştirici Gücünden Katyuşa şarkısını dinliyoruz.
Ulysses Gaze -  Lenin Heykelinin Götürüldüğü Sahne 03:31
Ulysses Gaze - Lenin Heykelinin Götürüldüğü Sahne 212 izlenme - 2 yıl önce Yunan sinemasının epik yönetmeni beyaz perdenin Yunanistanlı şairi Tehodoros Angelopoulos'un Kietra'ya Yolculuk'tan sonra eleştirmenlerin Theo'nun ikinci destanı olarak nitelendirdikleri Ulysses Gaze filminden bir sahne sizlerle. Müzik: Eleni Karaindrou
Ermenistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti 03:38
Ermenistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti 202 izlenme - 2 yıl önce ! bu sefer karşımızda sovyetler birliğini oluşturan 15 cumhuriyetten biri olan ermenistan ssc'sin marşıyla birlikteyiz.trompetin(yanılıyorsam düzeltin lütfen.) çok güzel kullanıldığı bir marş ile başbaşayız.ingilizcem pek iyi olmadığından şimdilik olmak üzere(yardırıcam ilerde :/) ermenistan ssc'si hakkında pek bilgi yazamıyorum ama ilginç gelen bir bilgi yazıyım,1928'den 1935'e kadar geçen sürede tarım 8 sanayi ise e0(yanlışlık yok sıfır var sonda evet) gelişmiş. bunlar dışında devlet armasında üzüm ve buğday tarımı, ağrı dağı ise ermenistan ssc'sini temsil eder.bu yüzden türkiye cumhuriyeti ve sovyet sosyalist cumhuriyetler birliği arasında kriz dahi çıkmıştır.yazılar ermenice ve rusca olarak "dünyanın bütün işçileri,birleşin!" dir.o zaman da memleket hasreti çeken ermeniler(bütün ermenistan halklarını kastetmiyoruz yazım hatası yok.)-şehir isimlerine(yeni-maraş vs),ağrı dağı vs bakarak anlayabiliriz . - ne topraklarından kovulmaları ne de soykırıma uğramalarına rağmen azeri türkleriyle i.m.g.'in önde gideni gorbaçov'a kadar barış içinde yaşamışlardır.kapitalizmin uşağı garboçov'un anti-komünistlik ve milliyetçiliği yükseltme çabaları sayesinde bu barış ortamı bozulmuş,sistemin çöküşüne resmi olarak çöküşünü bile beklemeden gorbaçov ve şükerasının desteğiyle,iki devletin burjuvaları yıkılan sistemden en karlı çıkmak için en sevdikleri silah milliyetçiliği kullanarak iki halk arasında inanılmaz katliamlar yaşatmıştır.bu konu hakkında ermenistan'da yaşan birisinin yorumunu paylaşmak istiyorum: "I am Armenian and I love this anthem. This anthem was created during the time that Armenians and Azeris lived in peace and harmony before nationalism came in and destroyed this." "ben ermeniyim ve bu marşı seviyorum(azerbaycan ssc'si marşını kastediyor.)bu marş yaratıldığı zaman ermeniler ve azeriler barış ve uyum içinde yaşıyordu milliyetçilik gelip hepsini yok etmeden önce." direk tepki göstermeden önce çoğu insanımızı otorup düşünmeye ve araştırmaya davet ediyorum. izninizle bu marşı iki halkın-tüm halkların desek daha doğru olur gerçi- ortak kurtuluşu ve barışı için mücadele veren,karakter olarak aynı isim olarak farklı iki devlet tarafından katledilmiş hrant dink'e armağan ediyorum.iyi dinlemeler,saygılar... sovyet,özgür dünya Ermenistan sen yüzyıllar boyu ciddi bir yoldan geçtin senin cesur oğulların için,mücadele ermenilerin ana yurdu olması içindi Koro: Şanlı ol daima Sovyet Ermenistan! Sevgiyle çalış ve inşa et, insanların kutsal ittifakı kırılmaz Çiçekleniyor ve yaratıyorsun parlak geleceğini! Ölümsüz Lenin sonsuz ateşle bize başvurdu üzerimize mutluluk getiren şafak parlıyordu, Ekim devrimi bizi yıkımdan kurtardı Ve bize yeni, parlak ve şanlı hayat verdi! Koro Büyük Rusya bize dostluk elini uzattı Bize güçlü,yeni bir devlet yarattı. Bizim Lenin'in bilge partisi Zaferle Komünizm bize yol açmaktadır!
Tajikistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Marşı (Enstrümental) 01:44
Tajikistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Marşı (Enstrümental) 185 izlenme - 2 yıl önce selam sevgili site halkı! hakkında pek bilgimizin olmadığı tajikistan ssc'sinin(şimdiki hakkında da bilgimiz yok muhtemelen.) çok güzel bir besteye sahip olan marşı.marş günümüzde hala kullanılmaktadır.(sözler farklı tabi.) tajikistan ssc'si hakkında armasına bakarak söylebiliriz ki pamuk üretimiyle öne çıkmıştır ve hala benim bildiğim tek ciddi manada ihraç ettiği ürün pamuktur.sovyetler'in çözülüş yıllarında(yamyamlık yılları da diyebiliriz.) ellerinde işe yarar toprak kalmamıştır.€'ini dağlık ve madeni kaynakları çok azdır. günümüz:su zengini bir ülke olmasına karşın baraj inşa edemiyor zira özbekistan bunu savaş sebebi sayıyor. Bu arada şu an türk dizileri ve 18 yaşından küçüklerin camiye gitmesi yasak. Çin, Kırgızistan, Özbekistan ve Afganistan komşularıdır ve bu komşular yamyamlık zamanında ülkeye ait sadece dağları bırakmıştır. Bu güzel bestenin sahibi Suleiman Alexandrovich yudakov(16-90)'dur. Sözleri ise Abolqasem Lahouti'ye(87-57) aittir.
Komünizm Tarihi Belgeseli 3 54:40
Komünizm Tarihi Belgeseli 3 19 izlenme - 3 ay önce komünizm, geçtiğimiz 20. yüzyıla damgasını vurmuş bir ideolojidir. Ama bu damga, sadece baskı, zulüm, kan ve gözyaşı doludur. Tarihçilerin hesaplamalarına göre, sadece bu ideoloji nedeniyle 20. yüzyıl boyunca 120 milyon insan öldürülmüştür. Bunlar, savaşlar sırasında cephede ölen askerler değil, komünist devletlerin kendi halklarının içinden öldürdükleri sivillerdir. 100 milyon erkek, kadın, yaşlı, küçük çocuk, bebek, sadece "komünizm" denen bu soğuk, katı, sert ve vahşi ideoloji nedeniyle yaşamını yitirmiştir. Dahası, komünist rejimler tarafından temel hak ve özgürlüklerinden yoksun bırakılan, göçe zorlanan, sistemli olarak kıtlıkla yüz yüze getirilen, hapsedilen, çalışma kamplarında köle olarak kullanılan on milyonlarca insan vardır. Milyonlarca insan da komünist gerilla gruplarının, terör örgütlerinin kurşunlarına hedef olmuş veya hedef olma korkusu altında yaşamıştır. Peki bu ideolojinin kökeni nedir? Nasıl olmuştur da bu kadar kanlı ve acımasız bir dünya görüşü, dünyanın dört bir yanında taraftar bulmuş, devrimlerle iktidara gelmiş, milyonları ardından sürüklemiştir? Komünizm nereden doğmuş, nasıl büyümüş ve nasıl sona ermiştir? Gerçekten sona ermiş midir, yoksa hala dünyayı ve ülkemizi tehdit etmekte midir? Bu kitapta bu soruların cevaplarını ortaya koyacağız. Daha da önemlisi, büyük bir tehlikeye dikkat çekeceğiz. Komünist ideoloji geçtiğimiz yüzyılda acılara, felaketlere sebep olmuş, tüm dünya, komünist liderlerin katliamlarına, acımasızlıklarına şahit olmuştur. Peki şu an bu tehlike yeryüzünden silinmiş midir? Ne yazık ki, silinmemiştir, çünkü: KOMÜNİZM PUSUDADIR !
Lenin İngiliz Derin Devletini Nasıl Anlatmış? 00:37
Lenin İngiliz Derin Devletini Nasıl Anlatmış? 5 izlenme - 4 hafta önce Adnan Oktar’ın 22 Ocak 2017 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/240958/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Lenin-Ingiliz-derin-devletini-nasil-anlatmis A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Lenin Heykeli Yerine Gelen Altın Tuvalet - Ukrayna 00:50
Lenin Heykeli Yerine Gelen Altın Tuvalet - Ukrayna 169 izlenme - 2 yıl önce Ukrayna’ın başkenti Kiev’de hükümet karşıtı gösteriler sırasında aşırı sağcı “Svoboda” partisi taraftarlarınca indirilen Lenin heykelinin yerinde artık ülkedeki rüşvet ve yolsuzluğu simgeleyen ‘altın’ bir tuvalet var. Bolşevik Devrimi lideri Vladimir Lenin heykelinin 8 Aralık’ta yıkılmasının ardından boş kalan heykel sütununu Kievli üniversite gençler ilginç bir eylemle değerlendirdi.
Lenin - Yoldaş Sverdlov'un Anısına, Plağa Alınmış Kayıtlar (1919) 01:40
Lenin - Yoldaş Sverdlov'un Anısına, Plağa Alınmış Kayıtlar (1919) 63 izlenme - 10 ay önce Lenin - Toplu Eserler, Cilt:4, s.239, Plağa Alınmış Kayıtlar, Mart 1919 Yoldaş Sverdlov ile günlerce beraber çalışan herkes; haklı olarak gurur duyduğumuz şeyin, onun olağanüstü örgütlenme yeteneği olduğunun farkına varıyor. O, proleter devrimin ihtiyaçlarına bütünüyle cevap veren ve var olmadıkları takdirde başarı kazanamayacağımız; örgütlü proleter kitlelere layık; birleşik, verimli, örgütlü eylemleri devam ettirmemizi mümkün kılmıştır. Yoldaş Yakov Mikhailovich Sverdlov'un anısı; sadece, bir devrimcinin kendi davasına katkısının sembolü olmakla kalmayacak; sadece, pratik ve sağduyulu bir aklın, teamül yeteneğinin, kitlelerle en yakın ilişkinin ve kitlelere rehberlik etme yeteneğinin nasıl birleştirilmesi gerektiğinin bir modeli olmakla kalmayacak; fakat aynı zamanda, sürekli büyüyen proleter kitlelerin, komünist devrimin nihai zaferine ilerleyişinin teminatı olacaktır.
Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Marşı(Enstrümental) 03:22
Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Marşı(Enstrümental) 185 izlenme - 2 yıl önce salam olsun çıxaranlara! evet sevgili site halkı karşınızda sovyetler birliği'nin en önemli üyelerinden biri azerbaycan ssc'sinin marşının enstrümental hali.resmi adıyla azerbaycan sovet sosialist respublikası himnisi.vokal olan marşa göre farkedilir bir beste farkı var ve bana göre bu bestesi daha güzel.önce azerbaycan ssc'si hakkında sonra ise bize bu şahaseri veren üzeyir hacıbeyov hakkında bilgi verelim: azerbaycan sovyet sosyalist cumhuriyet'i sovyetler birliği'nin en önemli cumhuriyetiydi demiştik zira kendisi birlik petrolünün u'ini(savaş döneminde tamamı) üretmekte,ikinci emperyalist savaşta hitler'in hedefi olmuş ve stalingrad savaşının hayati önemi olmasına sebebiyet vermiştir.petrolün yanında üretimde pamuğun da önemli bir yeri vardı.devlet armasında bu yüzden petrol ve pamuk vardır.azerbaycan ssc'si sovyetler birliğinin ayağa kalkmasında,ikinci emperyalist savaşı kazanmasında ve birliğin gelişmesinde çok önemli rol oynamış,sovyetler birliğindeki sanat ve bilime olan teşvik sayesinde çok önemli biliminsanı ve sanatçı yetiştirmiştir.yetiştirdiği insanları burada tek tek saymıcaz fakat diğer farklı bir özelliğine gelicek olursak,çözülüş yıllarında baltık ülkeleri gorbaçov'la birlikte çok istekli bir şekilde sovyetler'i dağıtmaya çalışırken azerbaycan ssc'si bunun aksi yönde mücadele vererek sovyetler'i ayakta tutmaya çalıştı ve bu yüzden i.m.g'nin önde gideni gorbaçov azerbaycan'da milliyetçiliği ve anti-komünistliği yükseltmek için azerbaycan'a saldırdı ve tarihe kara ocak olarak geçen 137 azerbaycan ssc'si vatandaşının katledildiği olayların yaşanmasına sebep oldu ve malasef amaçlarına ulaştı azerbaycan'da milliyetçilik yükselişe geçti ve sovyetler'in çöküşü hızlandı.konu hakkında yabancı birisinin yorumu dikkatimi çekti izninizle paylaşmak istiyorum:"I remember well that the Azerbaijani people was very positive toward the Soviet Union, on the contrary of the Baltic countries. In fact, in 1991 Azerbaijan SSR has done everything to? maintain and early Soviet Union from collapse, and I thank him for this..." çeviricek olursak: hatırlıyorum,azerbaycan halkları sovyetler birliğine karşı çok olumlu düşünceler besliyordu baltık ülkelerinin aksine.sovyetler birliği'nin çöküşü öncesi birliğin ayakta kalması için herşeyi yaptılar ve ben bunun için onlara teşekkür ederim... resmi tarihe bakıcak olursak ilginç bir tablo çıkıyor zira azerbaycan ssc'si kendisine sürekli zülmeden(!) birliğe sahip çıkmış...alkış olmasın yalancılara. üzeyir hacıbeyov(üzeyir hacıbeyov,üzeyir bey hacıbeyli) hakkında kısa bir bilgi vericek olursak kendisi 1885 yılında rusya imparatorluğu'nda şuşa kazasının ağcabedi köyünde doğdu.bilim insanı,yazar,karikatürist,orkestra şefi ve doğu operasının yaratıcısı!böyle büyük bir insanın başarıları buraya sığmayacak kadar çoktur.o yüzden hepsini yazmıcaz...ilk doğu operası olan " leyla ile mecnun " un yanında ilk müzik okulu olan azerbaycan devlet türk müzik okulu'nun kurucusudur.sadece bu besteden de anlayabiliceğimiz gibi klasik batı operasını ve halk müziğini muhteşem bir şekilde kaynaştırmıştır.bu şekilde batı kaynaklı klasik müziğin azerbaycan kültüründe kendine özgü bir yeri olmuştur.23 kasım 1948 yılında aramızdan ayrıldı. kendisi lenin nişanı,iki tane stalin ödülü,kırmızı emek bayrağı nişanı ve sscb halk sanatçısı ünvanı ve nişanı sahibidir.doğduğu gün 18 eylül azerbaycan'da hala müzik günüdür... marşta denildiği gibi: alkış olsun bu hünere! iyi dinlemeler,saygılar...
lenine ağıt 17:54
lenine ağıt 591 izlenme - 7 yıl önce bertolt brecht Şiiriyle hans einsler;İn bestelediği Lenine agit söylenir ki (alamut1@hotmail.de) lenin ölürken ölümü izleyen bir asker yoldaşlarına şöyle seslendi İnanmak istemiyorum İnanmak istemiyorum gittim onu görmeye uzanıp yattığı yerde seslendim ona İlyiç İlyiç ! sömürücüler geliyor kımıldamadı Şimdi biliyorum o artık ölü. aria İyi bir insan gitmek istediğinde onu nasıl alıkoyabilirsin gerekeni söyleyin ona- ya da söyleyin ona gerekli ola