Hoşgeldiniz!

leonardo da vinci

Kamusal Mizah - Dedem Splinter Usta'yı Zehirlemiş 02:26
Kamusal Mizah - Dedem Splinter Usta'yı Zehirlemiş 3.654 izlenme - 10 ay önce Kamusal Mizah'ın meşhur dedesi yeni macerasında, Rönesansın görünmeyen gerçek yüzünü açığa çıkarıyor.
Leonardo Da Vinci'nun Son Akşam Yemeği Tablosu İncelemesi (The Last Supper) 09:26
Leonardo Da Vinci'nun Son Akşam Yemeği Tablosu İncelemesi (The Last Supper) 5.610 izlenme - 2 yıl önce Leonardo Da Vinci'nin he Last Supper eserinin güzel bir incelemesi,çok yararlı bilgiler içeriyor.
Leonardo'nun Mona Lisa Tablosu 06:51
Leonardo'nun Mona Lisa Tablosu 2.596 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın en ünlü tablosu olan Mona Lisa'ya klişelere girmeden farklı bir gözden bakalım. Örneğin boyutları , nasıl yapılmış ,ünlü gülüşü dışında arka planda neler var, nerede sergileniyor , ününe ne zaman ve nasıl kavuştu gibi.. İyi seyirler Kaynak:Khan Academy
Bir Günlüğüne Topuklu Ayakkabı Giyen Erkekler - Sosyal Deney 03:39
Bir Günlüğüne Topuklu Ayakkabı Giyen Erkekler - Sosyal Deney 807 izlenme - 11 ay önce Mısırlı çiftçiler toprağa batmamak için ayakkabılarının altına topuk takmıştır. At süren erkekler eyerin üzerinde rahat durabilmek için topuklu ayakkabı kullanmıştır. Modern topuklu ayakkabının ise Leonardo Da Vinci tarafından tasarlandığı sanılmaktadır. Topuklu ayakkabının yaygınlaşması ise 17. yüzyılda başladı. 1680 yıllarında kadınlar bir değnek yardımıyla yürüyebilecekleri kadar yüksek ve ince topuklu ayakkabılar giymeye başladı. Erkekler de topuklu ayakkabı giyiyordu. Hükümdarlar, kişilerin mensup oldukları sınıfların belirlenmesi için topuk boylarını belirleyen emirler çıkarıyordu. En yüksek topuklu ayakkabılar ancak soylu aileler tarafından giyilebiliyordu. Kırmızı topukların da sadece soylular tarafından kullanılmasına izin veriliyordu.
İlginç Döngü Sağlayan Mekanizmalar 04:00
İlginç Döngü Sağlayan Mekanizmalar 2.225 izlenme - 3 yıl önce Fizikteki kuralların ne denli dikkat çekici olduğunu daha önceki bowling ve kuş tüyü deneyinde görmüştük. Devam filmi tadında çekilen bu video(bbc ile alakası yok) daha da bi iyi olmuş.
Bill Gates'in 30 Milyon Dolara Aldığı Kitap 01:18
Bill Gates'in 30 Milyon Dolara Aldığı Kitap 691 izlenme - 1 yıl önce Microsoft’un sahibi ünlü Amerikan milyarder Bill Gates’in 1994 yılında 30.8 milyon dolara aldığı esrarengiz kitap kime ait?
Leonardo da Vinci Tablosundaki Ayna Yansıması 2 00:58
Leonardo da Vinci Tablosundaki Ayna Yansıması 2 990 izlenme - 3 yıl önce Daha önce başka bir video daha göndermiştim bu devam videosudur, başka bir tablo konu alınmıştır. Aslında nasıl bir açıklama yapıcağımı pek bilmiyorum. Bir ara peşine çok düştüğüm bir konu olmuştur. Evinde Photoshop olan herkezin (yada benzer bir programı olan) rahatlıkla uygulayabileceği sistemdir. Olayın özü şuki adam yıllar yıllar önce tabloyu çizmiş şöyle tablo böyle tablo bütün resim terimleri kullanabilirsiniz sonra anlaşıldıki aslında sadece resimden ibaret değilmiş babanın yaptıkları. Not: Açıklamaya ve edebiyatıma fazla takılmayıp konuya odaklanırsak sevinirim.
Küçük Hezarfen 36.Bölüm 13:02
Küçük Hezarfen 36.Bölüm "Leonardo Da Vinci" 385 izlenme - 1 yıl önce 36.BÖLÜM “LEONARDO DA VİNCİ” Leonardo Da Vinci, ressam, mühendis, müzisyen, uçmak için tasarladığı aletler kendi döneminde işe yaramasa da sonraki yüzyıllar da insanlara ilham vermiş.
Leonardo Da Vinci Belgeseli . Leonardo Da Vinci Kimdir ? 04:58
Leonardo Da Vinci Belgeseli . Leonardo Da Vinci Kimdir ? 457 izlenme - 2 yıl önce http://www.teknokips.com LİNK : Etiketler :belgesel,belgesel izle türkçe dublaj,belgesel izle,belgeseller,belgesel türkçe,belgesel hd,belgesel izle türkçe dublaj,belgesel tarih,belgesel hd,belgesel discovery channel türkçe,belgesel dev yapilar,belgesel hd türkçe,belgesel national geographic,ntv belgesel osmanlı,belgesel tarih,kılınçarslan medya,kılınçarslan,medya, leonardo da vinci, leonardo da vinci hayatı, leonardo da vinci eserleri, leonardo da vinci kimdir, leonardo da vinci izle, leonardo da vinci icatları, leonardo da vinci programı, leonardo da vinci sözleri, leonardo da vinci belgeseli, leonardo da vinci Osmanlı, leonardo da vinci vikipedi, leonardo da vinci anatomi, leonardo da vinci altın oran, leonardo da vinci anatomy, leonardo da vinci Amerika, leonardo da vinci buluşları, leonardo da vinci belgesel, leonardo da vinci biyografi, leonardo da vinci bilinmeyenler, leonardo da vinci beşaret, leonardo da vinci çizimleri, leonardo da vinci
Leonardo da Vinci Tablosundaki Ayna Yansıması 3 01:08
Leonardo da Vinci Tablosundaki Ayna Yansıması 3 546 izlenme - 2 yıl önce Bu tabloda yine ayna sistemi uygulanmış ve ensonda insan figürü belirmiştir, söylentiye göre ensonda çıkan insan figürü A.B.D Başkanı .barack Obamadır. Aslında nasıl bir açıklama yapıcağımı pek bilmiyorum. Bir ara peşine çok düştüğüm bir konu olmuştur. Evinde Photoshop olan herkezin (yada benzer bir programı olan) rahatlıkla uygulayabileceği sistemdir. Olayın özü şuki adam yıllar yıllar önce tabloyu çizmiş şöyle tablo böyle tablo bütün resim terimleri kullanabilirsiniz sonra anlaşıldıki aslında sadece resimden ibaret değilmiş babanın yaptıkları. Not: Açıklamaya ve edebiyatıma fazla takılmayıp konuya odaklanırsak sevinirim.
Neler Olmuş Baksana - Leonardo da Vinci 25:15
Neler Olmuş Baksana - Leonardo da Vinci 945 izlenme - 4 yıl önce Neler Olmuş Baksana Çizgi Filmi Yine Eğitici Ve Öğretici Çizgi Filmlerdendir. İzleyerek Dünya Tarihine Işık Tutan Ve Yön Veren İnsanların Hayat Hikayelerini ...
Gizemleriyle Sırlarıyla ve Hayatıyla Leonardo da Vinci 24:59
Gizemleriyle Sırlarıyla ve Hayatıyla Leonardo da Vinci 364 izlenme - 2 yıl önce Leonardo da Vinci yapmış oldukları ile bizleri hala şaşırtan ve bir çok sırrları barındıran tabloları ile yaşadığı dönemin dahilerindendir.. Ayrıca Rönesans döneminin önemli bir filozofu, astronomu, mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı, botanisti, jeoloğu, kartografı, yazarı ve ressamıdır. Yapmış oldukları ile bizleri hala şaşırtan ve bir çok sırrları barındıran tabloları ile yaşadığı dönemin dahilerindendir.
Antik Çağın Gizemleri - Mona Lisa'nın Sırrı 45:22
Antik Çağın Gizemleri - Mona Lisa'nın Sırrı 593 izlenme - 2 yıl önce Mona Lisa,Leonardo Da Vinci tarafından 1507 yılında yapılmış bir eserdir. Fakat bu eserdeki kadının kim olduğuna dair söylentiler ve araştırmalar süregelmektedir. Hatta tablodaki bayanın bayan değil de erkek olduğunu söyleyenler vardır. İzleyip öğreneceğiz.
DNA İle Mona Lisa Portresi Yapmak 01:19
DNA İle Mona Lisa Portresi Yapmak 35 izlenme - 2 ay önce Amerikan bilim insanları, DNA origamisi sayesinde ressam Leonardo Da Vinci’nin dünyaca ünlü tablosu Mona Lisa’nın tüm zamanların en küçük kopyasını yarattı.
Ninja Kaplumbağalar (Teenage Mutant Ninja Turtles) - Film Fragmanları 06:30
Ninja Kaplumbağalar (Teenage Mutant Ninja Turtles) - Film Fragmanları 869 izlenme - 3 yıl önce Kevin Eastman arkadaşı Peter Laird ile yaptığı beyin fırtınası sırasında ortaya çıkan eser uzaylı düşmanlardan şehirdeki serserilere kadar birçok kötü karakteri içerir.Bu kötü karakterler arasından en ünlüleri Shreder ve onun ortağı ve aynı zamanda ona emir verebilen Beyin'dir. Hikâye kahramanlarından bir diğeride Kanal Muhabiri April Oneill'dır. Kahramanlarımız Rafael, Donatello, Leonardo, Michelangelo pizzaya düşkündürler. Daha sonraları Teenage Mutant Ninja Turtles (1990), Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze (1991) ve Teenage Mutant Ninja Turtles III (1993) 3 filmi çevrilmiştir. Leonardo: Bushid ustası ve ekibin lideridir. Çift bushid kullanılır ve mavi bir bandaj takar. Ayrıca ninjat de kullanabilir. Çizgi filmin yaratıcıları Leonardo adını Leonardo Da Vinci'den esinlenmişlerdir. Raphael (Türkçe: Rafael): Takımın kötü çocuğudur. Saldırgan ve hırçın bir doğaya sahiptir. Çift sai kullanılır ve kırmızı bir bandaj takar. Çizgi filmin yaratıcıları Raphael adını Raphael Sanzio'dan esinlenmişlerdir. Michelangelo (Türkçe: Mikalenjelo): Takımın en komik ve en haylaz üyesidir. Uysal ve komik bir yapıya sahiptir. Çift nunçaku kullanır ve turuncu bir bandaj takar. Aynı zamanda takımın en obur üyesidir. Çizgi filmin yaratıcıları Michelangelo adını Michelangelo Buonarroti'den esinlenmişlerdir. Donatello: Takımın bilimden en iyi anlayan üyesi. Takımın şiddete en az başvuran üyesidir. B kullanır ve mor bir bandaj takar. Çizgi filmin yaratıcıları Donatello adını Donatello'dan esinlenmişlerdir. (alıntıdır)
Kilometre Taşları - Leonardo Da Vinci 04:50
Kilometre Taşları - Leonardo Da Vinci 578 izlenme - 3 yıl önce Rönesans döneminde yaşamış İtalyan hezârfen. Döneminin önemli bir düşünürü, mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı, botanisti, jeologu, kartografı, yazarı ve ressamıdır. En tanınmış yapıtları Mona Lisa (1503-1507) ve Son Akşam Yemeği'dir (1495-1497). Rönesans sanatını doruğuna ulaştırmış, yalnız sanat yapısına değil, çeşitli alanlardaki araştırmaları ve buluşlarıyla da tanınan, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından ve dehalarından biri kabul edilir. 2. milenyumun adamı seçilmiştir.
Leonardo Da Vinci & Mona Lisa (İsmail Abi'nin Genleri) 02:21
Leonardo Da Vinci & Mona Lisa (İsmail Abi'nin Genleri) 283 izlenme - 4 yıl önce Leonardo Da Vinci & Mona Lisa (İsmail Abi'nin Genleri)
Mona Lisa'nın Sırrı Çözüldü 00:38
Mona Lisa'nın Sırrı Çözüldü 183 izlenme - 2 yıl önce 16'ncı yüzyılda Leonardo da Vinci tarafından resmedilen ve sanat tarihinin en kıymetli eserlerinden biri olarak kabul edilen Mona Lisa'nın sırrı çözüldü. Tablo üzerinde bir süredir araştırma yapan ekip, 'yakalanamaz gülüş' adını verdikleri gülüşün gizemini çözdü. Uzmanlara göre Leonardo da Vinci tabloyu resmederken 'sfumato' adı verilen bir teknik kullandı. Bu sayede yaratılan illüzyon ile tabloya bakan gözler tablodaki kadının gülüşünü yakalayamıyor.
Çağlar Boyu Kadın 02:52
Çağlar Boyu Kadın 125 izlenme - 2 yıl önce Asirlardir cizilen kadin portrelerinin ve güzellik anlayisinin degisimini gösteren, resimlerden olusan ilginc bir animasyon.
Bilin Deneyin Saffet Emre Tonguç'la Ayasofya'yı inceledik - 28 01 2018 Pazar 27:17
Bilin Deneyin Saffet Emre Tonguç'la Ayasofya'yı inceledik - 28 01 2018 Pazar 3 izlenme - 3 hafta önce Bir bilim insanı, ressam, matematikçi, yazar, mucit, Leonardo da Vinci'nin sergisini sizler için gezdik. Bir mimarlık harikası olan Ayasofya'yı Seyahat Yazarı ve Tarihçi Saffet Emre Tonguç'la inceledik. "4 insandan masa ya da köprü olur mu?", "Çadırlar hangi sistemle yapılıyor?" ve "Çadırdaki mimari ne?" sorularına Asude Altıntaş ve Cihan Özalevli'nin sunduğu Bilin Deneyin'de yanıt aradık.
Çivi ile Mona Liza Yapmak 01:49
Çivi ile Mona Liza Yapmak 83 izlenme - 2 yıl önce Bu işçi kardeşler, havalı çivi tabancası ile, Leonardo ustanın meşhur Mona Lisa tablosunu yapıyor. Hayret ve hayranlıkla izliyoruz.
Leonardo da Vinci - Son Akam Yemeyi (Tuvaldeki Başyapıt) 49:05
Leonardo da Vinci - Son Akam Yemeyi (Tuvaldeki Başyapıt) 1 izlenme - 1 hafta önce Tuvaldeki Başyapıt, BBC tarafından hazırlanıp TRT ile Türkçe seslendirmesi yapılan belgesel serisidir. Bu bölümde ünlü ressam Leonardo da Vinci'nin Son Akşam Yemeği tablosu konu alınmıştır.
Sinehaber 111.bölüm 08:22
Sinehaber 111.bölüm 15 izlenme - 5 ay önce https://www.instagram.com/bizimcansu/ https://www.facebook.com/sinemaskoptv/ Cansu Bizim'in hazırlayıp sunduğu, beyazperdenin ve gişenin nabzını tutan, sinemaseverlere yön veren Sinema Programları Fil Tv ve Sinema Tv'de! Sinema sizin için vazgeçilmezse, Her hafta vizyona giren yeni filmleri kaçırmıyor yakından takip ediyorsanız SineVizyon,SineBox,SineHaber tam size göre! Filmlere ait en güncel bilgiler, Fragmanlar, Videolar, Fotoğraflar, Replikler, Röportaj, Vizyondakiler, Pek Yakında, Kamera Arkaları...
The Long Game (1. Bölüm) - Leonardo Da Vinci Neden Dahi Değildi 04:25
The Long Game (1. Bölüm) - Leonardo Da Vinci Neden Dahi Değildi 82 izlenme - 3 yıl önce Kimsenin dahi olarak doğmadığını anlatan iki bölümlük bir video serisinin ilk bölümü.
Da Vinci'nin Sforza Şatosu'ndaki Çizimleri Ziyarete açıldı 00:20
Da Vinci'nin Sforza Şatosu'ndaki Çizimleri Ziyarete açıldı 53 izlenme - 3 yıl önce Rönensans dönemi ünlü İtalyan sanatçısı Leonardo Da Vinci'nin Milan'daki Sforza Şatosu'nda keşfedilen freskleri ziyarete açılıyor. 'Usta'nın şato duvarlarına yaptığı taslak çizimlerini de içeren eserler serginin dünkü galasında büyük ilgi gördü. 500 yıldır duvarlarda sır gibi saklı kalmış freskler üç yıl önce restorasyon çalışmaları sırasında ortaya çıkarılmıştı.… İLGILI HABERLER: http://tr.euronews.com/2015/04/28/da-... euronews: Avrupa'nın en çok izlenen haber kanalı. Üye ol! http://www.youtube.com/subscription_c... euronews şimdi 13 ayrı dilde: https://www.youtube.com/user/euronews... Türkçe: Web sayfası: http://tr.euronews.com/ Facebook: https://www.facebook.com/euronews.tr Twitter: http://twitter.com/euronews_tr