Hoşgeldiniz!

leylek kardeş

Leylek Kardeş - Mektup Arkadaşlığı 08:45
Leylek Kardeş - Mektup Arkadaşlığı 1.822 izlenme - 3 yıl önce Leylek mahallede dolaşırken eline geçen bir kâğıdın ne olduğunu sormak için gider. Bakkal bunun mektup olduğunu onun eline de bir mektup geçtiğini söylerken Nuri gelir. Bakkal Nuri’ye mektupların sahibini sorar. Nuri yolda gelirken ayağına bir kutu takıldığını içinden bir sürü kâğıt parçası uçtuğunu söyler. Mektuplara bakan Nuri onların kendi annesine, babasına, arkadaşlarına isteklerini için yazdıkları mektuplar olmadığını görünce sevinir. Nuri mektupların sahibini bulmak isteyince bakkal onları Nuri’ye verir. Nuri mektupları okurken yanına gelen Arzu’ya mektuplar senin mi diye sorar. Arzu benim değil der ve onu sokakta gördüğü sandığın yanına götürür. Sandığı açıp içine bakarlarken Arzu sahibinin geleceğini söyleyince Nuri’yle Leylek sandık senin değilse hemen kapatalım der. Yanlarına gelen Gül başkasının eşyalarının izinsiz karıştırılmayacağını söyler. Arzu sandığın ve mektupların sahibinin Gül olduğunu açıklar. Nuri çok şaşırır. Gül bir hobi kulübüne üye olduğunu orada ortak koleksiyonunu geliştirdiğini aynı zamanda da pul, araba, peçete biriktirip, kitap okuma, paten kayma gibi hobilere sahip olduğunu söyler. Bunları duyan Nuri onunla da mektup arkadaşlığı yapmasını söyler.
Leylek Kardeş - Kış Geliyor 08:06
Leylek Kardeş - Kış Geliyor 1.479 izlenme - 3 yıl önce Nuri, evdekilerle iş bölümü yapar ve geri dönüşüm için şişeleri, pilleri ve kâğıtları kutularına atar ve bütün gün koşturmacadan çok yorulmuştur. Topladığı kartonlarla oyun alanına gelir ve banka oturur. Maket yapmak ister ama ne yapacağını bilememektedir. Şarkı söylemeye başlar o sırada yorgunluktan uykuya dalar. Arzu ve Nuri kış için alışveriş yapacaklardır o sırada parkta Nuri’yi görürler ve şarkı söyleyerek uyandırmaya çalışırlar. Leylek ve Zehra teyze de pişirdiği kestanelerle oyun alanına gelirler. Nuri, Leylek, Arzu ve Gül oyun alanında oturmaktadırlar. Nuri geri dönüşüm için topladığı renkli kartonlarla ne yapacağını düşünürken o sırada bir kedi görürler ve kış öncesi kediye barınak yapmaya karar verirler.
Leylek Kardeş - Hangi Filme Gidelim 08:30
Leylek Kardeş - Hangi Filme Gidelim 943 izlenme - 3 yıl önce Arzu, Gül ve Nuri filme gitmek için verandada buluşurlar. Hangi filme gideceğine karar vermekte zorlanırlar, fakat sinemaya gitmek için yeterli paraları bulunmamaktadır. Filme gitmek için bilet parasını toparlamak için hepsi kendi yeteneklerini kullanarak sokakta sanat yaparak bilet parasını toparlamaya karar verirler. Arzu çeşitli kıyafetler yapar, Gül tuale resimler çizer, Nuri de gitarıyla yeni beste yapar. Çocuklar gerekli malzemeleri toparlayıp oyun alanında yeteneklerini sergilerler. Bütün gün boyunca çalışırlar çok eğlenirler ama bir kişilik bilet parası toparlayabilirler. Çocukların sinemaya gitmek için çabasını gören Leylek de çalışıp sinema broşürlerini dağıtıp, sinema salonunu temizleyerek onlara sürpriz yapar ve yeni gelen sinema filmine 3 kişilik biletinin olduğunu söyler. Çocuklar çok sevinirler ve hemen film izlemeye giderler.
Leylek Kardeş - Bir Dostluk Öyküsü 08:28
Leylek Kardeş - Bir Dostluk Öyküsü 574 izlenme - 3 yıl önce Leylek telaşlı bir şekilde bir yandan havayı kontrol eder şekilde bakkalın oralarda dolaşmaktadır. Bakkal Ali amcadan barometre ister. Bakkal ali amca Leyleğin barometre ile ne yapacağını anlamamıştır. Daha sonra verandada toplanan çocukların yanına gider ve havanın basıncı ölçtüğünü, arkadaşlarının göçtüğünü ama kendisinin mahalleden göç edemediğini çünkü avlanmaya çıkan avcıların gölün üzerinde dolaşan yabankazını vurmaya hazırlandıklarını ve yabankazını korumak için göç mevsimini kaçırdığını anlatır. Göç eden arkadaşları Leyleğe Afrika’dan bir hediye getirmişlerdir.
Leylek Kardeş - Oyun Arkadaşlığı 08:03
Leylek Kardeş - Oyun Arkadaşlığı 514 izlenme - 3 yıl önce Arzu,Gül ve Nuri veranda da evcilik oynamaktadırlar. Nuri oyun oynarken uyuyakalır. Arzu ve Gül’ün tüm çabalarına rağmen uyanmamaktadır. Verandaya bir kâğıt gelir ve kâğıtta dans yarışması için kurslar başlıyor başlıklı bir ilan görürler ve Nuri hemen uyanıp kâğıdı alır ve dans kursuna gider. Nuri’nin kızları bırakıp gitmesine üzülen kızlar, Nuri’nin oyun oynamaktan sıkıldığını düşünürler ve Nuri’yi tekrar aralarına almak için Nuriye tamir edebileceği oyuncaklar verirler ama Nuri artık oyun oynamak yerine dans etmek istemektedir ve kızları da çağırır. Bu duruma çok sevinene kızlar hemen Nuri ile birlikte dans öğrenmeye başlarlar.
Leylek Kardeş - Leyleğin Telaşlı Günü 08:06
Leylek Kardeş - Leyleğin Telaşlı Günü 406 izlenme - 3 yıl önce Bakkal Ali amca ve Nuri satranç oynarken Leylek telaşlı bir şekilde bakkala gelir. Leyleğin elinde kocaman bir liste vardır ve listedekileri biran önce alması gerekiyordur. Bakkalda istediklerinin çoğunu bulamaz ve Zehra teyzeye gider. Bakkal ali amca ve Nuri merak içindedirler, daha önce leyleği hiç bu kadar telaşlı görmemişlerdir. Arkasından Arzu gelir ve leyleğin listesindekileri oda aramaya başlar. Öğrenirler ki Leylek dans yarışmasına katılmıştır ve yarışmada birinci olana bir haftalık tatil ve tatile bir arkadaşıyla beraber gitme hakkı vermişlerdir. Leylek yarışmada birinci olmuştur ve yarışmadaki arkadaşı Dobidoş leylek ile beraber gitmeyi planlamaktadır.
Leylek Kardeş - Anket 08:19
Leylek Kardeş - Anket 405 izlenme - 3 yıl önce Mahallenin belediyesi mahallede yaşayan çocukların daha güzel, keyifli bir şekilde yaşayabilmesi için çocuk kulübü açar. Bunu duyan Nuri’nin annesi de Nuri’yi de hemen bu kulübe üye yapar ve amacı mahallede yapılan anketlerde Nuri’nin de sokak sokak dolaşıp kilo vermesidir. Nuri işe koyulur ve ilk önce Bakkal Ali amcadan ankete başlar. Daha sonra bakkala Arzu, Gül ve Leylek gelir. Ankete onlarda dâhil olurlar şaka ile karışık Nuri’nin sorularına cevaplar verirler. İstediği cevapları alamayan Nuri anket yapmaktan vazgeçmek üzeredir ama bakkal ali amca onu ikna eder.
Leylek Kardeş - Gökyüzünde Neler Oluyor 08:04
Leylek Kardeş - Gökyüzünde Neler Oluyor 378 izlenme - 3 yıl önce Arzu veranda da uyur uyanık haldedir bir yandan da meteor yağmurunu izlemektedir. Rüyasında meteor yağmurlarının arasında uçtuğunu görürken bir anda uyanır ve mavi bir meteor taşının verandanın saksısına düştüğünü görür. Hemen kalkıp onu alır ve anneannesine belli etmemek için taşı saklar, kahvaltısını yapıp hemen yeni arkadaşı mavi meteor taşı ile mahalleyi gezmeye çıkar. O sırada arkadaşı önce Nuri daha sonra Gül ile karşılaşır, taşa Nuri ve Gülü anlatır ama onlara mavi meteor taşını göstermez. Daha sonra Bakkal ali amcanın dükkânına gider ve herkes ordadır, Leyleğin arkasında saklanırken ayağı takılır ve elindeki meteor taşı elinden fırlar ve parçalara ayrılır. Parçalanan mavi meteor taşına Arzu haricinde herkes çok sevinmiştir. Hepsi birer parça alır ve anı olarak saklarlar.
Leylek Kardeş - Neler Oluyor 08:01
Leylek Kardeş - Neler Oluyor 360 izlenme - 3 yıl önce Hava kapalıdır, Zehra ve bakkal Ali amca bakkalın önünde konuşmaktadırlar, sanki tuhaf bir şeyler olacak hissine kapılırlar. Arkadan Arzu seslenir koşun Nuriye bakın diye merak içerisinde park alanında mahalleli toplanırlar. Nuri masanın üzerine çıkış şekilden şekilde girmektedir. Hiçbir şekilde konuşmamaktadır ve mahalleliye de yanıt vermemektedir. Nuri’yi konuşturmak için uğraşan mahalleli Nuri’nin nesi olduğunu anlayamaz. Sonradan öğrenirler ki mahalleye komedi dünyasının sirki gelecektir ve Nuri de Pantomim yaparak sirkin tanıtımını yapmak istemektedir.
Leylek Kardeş - Temizlik Günü 08:02
Leylek Kardeş - Temizlik Günü 352 izlenme - 3 yıl önce Zehra teyze mahalledeki çocukları verandaya çağırır, onlara bir sürprizi olduğunu söyler. Verandada buluşan çocuklar merakla Zehra teyzenin sürprizini beklerler. Zehra teyze mahallede çocukları rahatsız eden bir şeylerin lisesini yapmasını söyler ve ilk sırada da mahalledeki çöpleri toplanılmasının olduğunu yazılmasını söyler. Ve hemen ilk iş olarak mahalleyi temizleye başlarlar, kendi odasının dağınıklığını toplaması gerektiğini ve ödevlerini yapılmasını gerektiğini söyleyen Nuri istemeyerek de olsa arkadaşlarına yardım eder. Zehra teyze çocuklara mahalleyi temizlemenin karşılığında sürpriz olarak kek ve süt hazırlamıştır. Mahalledeki çöpleri temizlerken kendi ödevi ile ilgili de bir proje yapıp bitirir.
Leylek Kardeş - Gezgin 08:01
Leylek Kardeş - Gezgin 322 izlenme - 3 yıl önce Nuri, babasının ona yürüyüş ayakkabı almasıyla dünyayı gezmeye merak salar ve çantasına rota, pusula, atlas, gerekli yiyecekler ve başka lazım olabilecek eşyalarını hazırlar. Oyun alanında Arzu ve Gül ile karşılaşan Nuri onlara, en büyük hayalini gerçekleştirmek üzere olduğunu söyler. Çantasında yazan yazının üzerine kendi bilgisiyle hava atmak isteyen Nuri, kızları ve leyleği yanlış yönlendirir ama bu şekilde Gül ve Arzuyu dünya ülkeleri hakkında genel kültür olarak daha gelişmeleri gerektiğini öğretir.
Leylek Kardeş - Gül Peri Kızı Oldu 08:15
Leylek Kardeş - Gül Peri Kızı Oldu 284 izlenme - 3 yıl önce Dayısının düğünü için annesine zorla abiye bir elbise aldıran Gül, annesinin tüm itirazlarına karşın annesi evde yokken elbiseyi giyip mahallede dolaşmaya başlar. Gülü gören mahalleli onu tiyatro yada oyun gibi etkinliklere katılacağını düşünürler ama Gül abiye kıyafetiyle mahallede dolaşıp oyun oynamak ister. Arzu ve Nuri ile oyunlar oynamaya çalışır ama kıyafeti oyun oynamaya pek müsait değildir. Arkadaşları onun kıyafetiyle dalga geçer ve üzgün bir şekilde parkta otururken Leylek gelir yanına ve aslında kıyafetinin güzel olduğunu ama oyun oynamak için uygun olmadığını ona anlatır ve bunun üzerine Leyleğe hak veren Gül, eve gider üzerini değiştirir ve bakkal Ali amcanın dükkânına gider. Arkadaşları da ordadır ve Gülün eski haline döndüğüne sevinen Nuri ve Arzu ile hemen oyun oynamaya başlarlar.
Leylek Kardeş - Güçlü Güçsüz 08:00
Leylek Kardeş - Güçlü Güçsüz 269 izlenme - 3 yıl önce Nuri’nin babası Nuriye yeni bir gözlük almıştır ancak Nuri mahallede gezinirken kaldırımda bir köpek görür, köpeğin havlamasıyla korkar ve kendini kaldırıma atar. Korkudan kaldırımdaki çöp kutusunu görmeyen Nuri, çöp kutusuna çarpar ve düşer. O sırada babasının aldığı yeni gözlüğü kırılır. Babasına bunu nasıl söyleyeceğini bilemeyen Nuri parkta kendi kendine üzgün bir şekilde otururken Leylek ve Gül gelirler. Nuri’nin moralini düzeltmeye çalışırlar ve daha sonra Zehra teyzenin de anlattığı bir masalla aslında kedi ve köpek bizim küçük dostlarımız, onlara sevgiyle yaklaşmamız gerektiğini, onların bizden korktuğunu anlatırlar.
Leylek Kardeş - Gül Elbise Dikiyor 07:59
Leylek Kardeş - Gül Elbise Dikiyor 247 izlenme - 3 yıl önce Gül annesinden istediği kumaşla kendisine bir elbise dikmeye karar verir. Dikmek istediği elbisede ilk bebeğinin elbisesi gibidir. Zehra teyzeye gider ve elbise modelini anlatır. Zehra teyze o sırada Leyleğe elbise dikmektedir. Leylek de Zehra teyzeden günlük giyebileceği bir elbise istemiştir. Üzgün bir halde Nuri gelir ve kendinin tanınmayacağı bir maske ister. Merak içinde sorarlar ve Nuri’nin arkadaşlarıyla oyun oynarken yaşlı bir teyzenin camını kırdığını öğrenirler, Zehra teyzeden aldığı maskeyle tamirci kılığına girmek ister. Tamirci kılığına giren Nuriye Arzu,Gül ve Leylek de eşlik ederler.
Leylek Kardeş - Satılık Oyuncaklar 08:05
Leylek Kardeş - Satılık Oyuncaklar 177 izlenme - 3 yıl önce Gül ve Nuri kendilerine yeni eşyalar almak için artık babalarından para almak yerine kendi evlerindeki eski, kullanmadıkları ve bıktıkları oyuncaklarını satıp kazandıkları paralarla kendilerine yeni eşyalar oyuncaklar almaya karar verirler. Evlerindeki eski eşyaları toplayıp bakkal Ali amcanın dükkânında buluşan Gül ve Nuri, bakkal ali amcadan kullanmadığı kasaları alıp parka giderler. Parkta oyuncakları yerleştirirler ve hepsine birer fiyat yazarlar. Ama eski eşyalarının hepsinin birer anısı olduğu için satmaktan vazgeçerler ve oyuncaklarını değiştirmek isteyenler ile kendi oyuncaklarını değiştirmeye karar verirler.
Leylek Kardeş - Kayıp Süt Şişeleri 08:33
Leylek Kardeş - Kayıp Süt Şişeleri 154 izlenme - 3 yıl önce Mahalledeki süt şişeleri kaybolmuştur. Nuri, Gül ve Zehra teyze sırasıyla bakkala süt almak için gelirler fakat bakkaldaki süt şişeleri de kayıptır. O sırada Zehra teyze mahalledeki herkese Arzuyu sormaktadır. Arzu erkenden bir şeyler yiyip çıkmıştır. Sabah erken mahallede dolaşan Leylek Arzuyu gördüğünü ve elinde koca bir çuval olduğunu söyler. Zehra teyze meraklanır ve eve gelmiş olabilme ihtimaline karşı eve gider. O sırada bakkala Arzu gelir ve bakkaldan süt şişesi ister. Bakkalda hiç süt şişesi kalmadığını öğrenen Arzu, öğretmeninin soru hazırlaması istediğini söyler ve bu yüzden Arzu da süt şişelerinden oluşan bir soru hazırlamayı düşündüğü için ve bu yüzden mahalledeki tüm süt şişelerini toplamıştır
Leylek Kardeş - Arzunun Canı Sıkılıyor 10:08
Leylek Kardeş - Arzunun Canı Sıkılıyor 98 izlenme - 3 yıl önce Arzu, Nuri ve Gül mahallede yaşayan yakın arkadaşlardır. Arzu merdiven düşer veayağını incitir. Diğer arkadaşları dışarda oynarken o veranda da üzgün ve mutsuz bir şekilde huysuzlanmaktadır. Arkadaşları Nuri ve Gül Bakkal Ali amcaya giderler, Arzunun onların oyunlarına katılamadığını ve sıkıldıklarını söylerler. Bakkal Ali amca çocuklara, Arzunun yaşadığı bu sakatlık sürecinde onu yalnız bırakmamalarını ve empati yapmalarını sağlar. Bakkal Ali amcaya hak veren çocuklar bunun üzerine Zehra teyzenin verandasına Arzunun yanına giderler. Leylek onlara eski anılarını anlatır ve Zehra teyze de çocuklarla beraber oyunlar oynayıp Arzunun moralini düzeltirler.
Leylek Kardeş - Doğum Günü Armağanları 08:17
Leylek Kardeş - Doğum Günü Armağanları 75 izlenme - 3 yıl önce Terzi Zehra evinin çiçekli verandasında tatlı bir telaşla koşuşturur. Arzu’nun iki ayağı bir pabuca girmiştir. Ne giydiğini ne saçını beğeniyor. Yatağının üstü elbise yığını doludur. Bugün Arzunun doğum günüdür ve güzel olmak ister. Zehra teyze Arzuyu sakinleştirmek için Arzunun adını annesinin nasıl koyduğunu anlatır. O sırada Leylek ilk doğum günü armağanı ile verandaya gelir. Arzuya getirdiği hediyenin onun için önemini anlatır ve hediyeyi Arzuya verir. Ardından Bakkal Ali amca, Nuri ve Gül de hediyeleriyle beraber verandaya gelirler. Hepsi de teker teker getirdikleri hikâyelerinönemi anlatırlar ve hep beraber Arzunun doğum gününü kutlarlar.
Leylek Kardeş - Gazete Çıkarıyoruz 08:37
Leylek Kardeş - Gazete Çıkarıyoruz 74 izlenme - 3 yıl önce Gül ile Nuri oyun alanında oyun oynamaktadırlar fakat artık değişik bir şeyler yapmak istemektedirler gazeteciliği merak ederler ve mahalleye ait bir gazete çıkartmaya karar verirler. Bakkal Ali amcanın yanına giden Gül ve Nuri bu fikirlerini Bakkal amca ile paylaşırlar. Bakkal Ali amca bu habere çok sevinir ve onlara gazetenin adı ile ilgili yardımcı olmaya çalışırken Leylek gelir.Kendi aralarında gazeteye isim ararlarken Nuri mahallesinin sesi olmasını ister ve diğerlerinin de hoşuna gider. Çocuklar hemen kâğıt kalem ile işbaşına düşerler ve mahalledeki en son haberleri hazırlayıp mahallede satmaya karar verirler.
Leylek Kardeş - Bilmece Bildirmece 08:10
Leylek Kardeş - Bilmece Bildirmece 71 izlenme - 3 yıl önce Gül okulda bilmece kulübüne girmiştir… Okul Bilmece Kulübümüzün başkanı, bilmece çözmek tek kişilik bir iş olmamalı… Ailemize, sokağımıza, mahallemize yayılmalı der ve bunun üzerine Gül kâğıtlara bilmeceler yazar ve mahallede dolaşarak herkese dağıtır. Tüm mahalleli heyecanla soruları okuyup cevapları çözmeye çalışır ve bu sayede mahalleli birbiriyle kaynaşır.
Leylek Kardeş - Leylek Harita Buldu 08:21
Leylek Kardeş - Leylek Harita Buldu 70 izlenme - 3 yıl önce Arzu oyun alanında bir yandan çöpleri toplarken bir yandan da kuş ile şarkı söyleyerek oyun oynar.O sırada yerde eski bir belge bulmuştur ve tam da Arzuya göre esrarlı bir macera oyunu olduğunu düşünür, dedektif Arzu hemen bunun nereye ve kime ait olduğunu bulmak için yola koyulur. İlk olarak Bakkal Ali amcadır. Mahalleden geçen kişileri sorarak belgenin kime ait olduğunu bulmaya çalışır. O sırada Leylek gelir ve bir sırrı olduğunu söyler. Leylek harita bulmuştur ve Arzunun bulduğu parçada haritanın bir parçasıdır. Haritaya bakarlarken Gül gelir ve haritanın mahallenin haritası düşünür ve haritadaki yerlere bakamaya gider ama geri geldiğinde kaybolmuş bir kedi bulur.
Leylek Kardeş - Herkese Bir Çikolata 08:51
Leylek Kardeş - Herkese Bir Çikolata 52 izlenme - 3 yıl önce Nuri, okuldan yorgun argın dönerken bakkal Ali amcanın dükkânına uğrar. Okulda çok yorulduğunu anlatırken bakkal Ali amca da Nuri’yi sevindirmek ve onu başka şeylerle meşgul edip yorgunluğunu atması için bir kutu çikolata verir. Tüm mahalleliye bu kutudaki çikolatayı dağıtmasını ister ama bir şartı vardır, çikolatayı dağıtırken mahalleliye gün içerisindeki yaptığı bir iyilikten bahsetmesini istemektedir. Bir kutu çikolatayı dağıtıp kalanları da Nuriye verecektir. Nuri bunun heyecanı ile hemen mahalleyi dolaşmaya başlar.
Leylek Kardeş - Ne Yapmak İstiyorum 08:00
Leylek Kardeş - Ne Yapmak İstiyorum 50 izlenme - 3 yıl önce Gül, koltuğunun altında bir kartonla hızlı adımlarla yürümektedir… Kartonun üstünde yarım kalmış bir resim vardır. Resim renkli düğmelerin yapıştırılmasıyla oluşmuştur. Tamamlanmış kısmı bir balık kuyruğunu andırır. Resmi tamamlamak ister ve evdeki düğmeler yetmediği için Bakkal Ali amcanın dükkânına renkli düğmelerden almaya gider, O sırada izlediği Yapıştırma Bıyık çizgi filminin dergisini almak için Bakkal Ali amcaya giden Nuri yarım kalmış tabloyu görünce masadaki düğmeleri yapıştırıcıyla kartona yapıştırır. Nuri’nin yapıştırdığı düğmeler tabloyu bir balık resmine çevirmiştir. Gül üzgün bir şekilde Zehra teyzenin verandasına gider ve alında bir uçak yapmak istediğini ama ortaya bir balık resmi çıktığını anlatır. Bunu duyan Leylek Gül’ü mutlu etmek için kâğıt ile bir uçak yaparak uçağı uçurur.
Leylek Kardeş - Nuri, Biber, Tuz 08:07
Leylek Kardeş - Nuri, Biber, Tuz 31 izlenme - 3 yıl önce Nuri annesiyle birlikte doktora gider. Doktor Nuri’nin annesine yaşına göre fazla kilolu olduğunu ve kilo vermesi gerektiğini söylemiştir. Artık yediklerine dikkat etmesi gerekiyordur. Bunun üzerine annesi Nuriye sadece tuz ve biber verir. Bütün gün boyunca sadece tuz ve biber yiyecek başka bir şey yemeyecektir. Bunun üzüntüsünü yaşayan Nuri, Gül ile birlikte dolaşırlar ve mahallede gezdikleri yerlerden değişik yemek malzemeleri toplarlar ve en sonunda dayanamayıp günün sonunda kendisine bir hamburger hazırlar.
Leylek Kardeş - Gül Akordeon Çalıyor 08:14
Leylek Kardeş - Gül Akordeon Çalıyor 22 izlenme - 3 yıl önce Gül babasının aldığı yeni akordeon ile mahallede dolaşır dolaşırken de akordeonu çalar. Ama sadece bir tek parça çalabilmektedir ve akordeonu çalmasını çok iyi bilmediği için tuhaf sesler çıkartmaktadır. Bu sesten rahatsız olan mahalleli Gül’ün başka yerde müziğine çalışmasını söyler. Bu duruma çok üzülen Gül artık mutsuz bir şekilde mahallede dolaşırken Arzu ve Nuri’nin yanına gider ve onlara durumu anlatır. Bu durumu duyan mahalleli de gülü sevindirmek için parka Gülün yanına gelirler ve onu sevindirirler.