Hoşgeldiniz!

lily

Aşk ve Gurur   Zombiler - Türkçe Altyazılı Fragman 01:06
Aşk ve Gurur Zombiler - Türkçe Altyazılı Fragman 575.475 izlenme - 2 yıl önce 19 Şubat 2016'da sinemalarda olacak Pride and Prejudice and Zombies filminin fragmanı. Filmde Lily James başrolde oynuyor.
Cinderella (2015) Fragman 2 01:02
Cinderella (2015) Fragman 2 299.478 izlenme - 3 yıl önce Film Özeti: Ella’nın tüccar babası, annesinin trajik ölümü üzerine başka bir kadınla evlenir. Çok sevdiği babasına destek olmak için Ella yeni üvey annesi Tremaine’i ve üvey kız kardeşleri Anastasia ve Drizella’yı kabul eder. Fakat Ella'nın babası da aniden ölünce, genç kız bu zalim üvey anne ve kız kardeş ile baş başa kalacaktır. Kısa zaman içinde kendi evinde bu üç kadının hizmetçisi durumuna düşer. Umutsuzluğa kapışan genç kadının tek kurtuluşu, kentte düzenlenen ve tüm genç kızların katılacağı o balodur… Klasik Cinderella hikayesi bu modern uyarlamasında Cinderallayı Lily James oynarken, kadroda kendisine Cate Blanchett (Tremaine), Helena Bonham Carter (Koruyucu Peri), ve Richard Madden (Prens) eşlik ediyor. Yönetmenliğini Kenneth Branagh’ın sütlendiği filmin senaristleri ise Aline Brosh McKenna ve Chris Weitz.
Planetarium - Türkçe Altyazılı Fragman 02:20
Planetarium - Türkçe Altyazılı Fragman 25.616 izlenme - 8 ay önce 14 Temmuz 2017'da sinemalarda olacak Planetarium filminin fragmanı. Oscar’lı yıldız Natalie Portman’a yükselen oyuncu Lily-Rose Depp’in eşlik ettiği PLANETARIUM, 1930’ların Paris’inde iki esrarengiz Amerikalı kız kardeşin hikayesini anlatıyor. Gerçek bir olaydan esinlenen filmde ruhlarla iletişime geçebildiğine inanılan Laura (Natalie Portman) ve Kate Barlow (Lily-Rose Depp), bu yeteneği sahnede sergiledikleri dünya turlarının son ayağını tamamlamak üzere Paris’e gelirler. Kardeşlerin performansı, nüfuzlu bir film yapımcısı olan Korben’in dikkatini çeker. Barlow Kardeşler kendilerini bir anda zamanın en popüler sanatı olan sinemanın içinde, sıra dışı bir yapımın ortasında bulurlar. Bu sırada Laura, Korben’i yakından tanıdıkça ondan etkilenmeye başlayacaktır. Yapımcıları arasında Dardenne Kardeşler’in bulunduğu film, sinema üzerine düşsel ve şiirsel bir hikayeye hayat veriyor.
Cinderella (2015) Fragman 02:26
Cinderella (2015) Fragman 74.112 izlenme - 3 yıl önce Cinderella (2015) Fragman Film Özeti: Ella’nın tüccar babası, annesinin trajik ölümü üzerine başka bir kadınla evlenir. Çok sevdiği babasına destek olmak için Ella yeni üvey annesi Tremaine’i ve üvey kız kardeşleri Anastasia ve Drizella’yı kabul eder. Fakat Ella'nın babası da aniden ölünce, genç kız bu zalim üvey anne ve kız kardeş ile baş başa kalacaktır. Kısa zaman içinde kendi evinde bu üç kadının hizmetçisi durumuna düşer. Umutsuzluğa kapışan genç kadının tek kurtuluşu, kentte düzenlenen ve tüm genç kızların katılacağı o balodur… Klasik Cinderella hikayesi bu modern uyarlamasında Cinderallayı Lily James oynarken, kadroda kendisine Cate Blanchett (Tremaine), Helena Bonham Carter (Koruyucu Peri), ve Richard Madden (Prens) eşlik ediyor. Yönetmenliğini Kenneth Branagh’ın sütlendiği filmin senaristleri ise Aline Brosh McKenna ve Chris Weitz.
Lily Allen - Air Balloon (Video Klip) 04:01
Lily Allen - Air Balloon (Video Klip) 87.488 izlenme - 4 yıl önce Lily Allen - Air Balloon (Video Klip) Şarkı Sözleri : Somebody remind me where I am Miami or Timbuktu? Did I ever tell you my uncle's monkey ran away from the zoo? Would you tell me what this all means? What happens if I go through that door? Cause I'm looking up at the ceiling, but it's turning into the floor When I'm bored, I, kinda drift away, I'm not sure, quite, why we work all day I've been thinking, and I've got this plan Let's go, right now Come meet me in the sky I'll be waiting for you And we can't hear what they say Up in my air balloon, air balloon, air balloon Sing, sing along, along any song you want to Now we're so high, it can't rain Up in my air balloon, air balloon, air balloon (ha) Na na na na na na...mmmm Na na na na na na...mmmm I don't like dropping names but Kurt Cobain is all in my face How the hell am I gonna tell him Elvis already took first base? In and out of the blue this cruise is losing altitude, all we need Is a little more elevation, take me back to where I can breathe. When I'm bored, I, kinda drift away I'm not sure, quite, why we work all day I've been thinking, and I've got this plan Let's go, right now Come meet me in the sky I'll be waiting for you And we can't hear what they say Up in my air balloon, air balloon, air balloon Sing, sing along, along any song you want to Now we're so high, it can't rain Up in my air balloon, air balloon, air balloon (ha) Na na na na na na...mmmm Na na na na na na...mmmm Na na na na na na...mmmm Na na na na na na...mmmm Shake it, sh- shake it now Gimme, gimme some Sailing sa-sailing through the clouds Trippin' trip trip it now Shake it, sh- shake it now Gimme, gimme some Sailing sa-sailing through the clouds Trippin' trip trip it now Come meet me in the sky I'll be waiting for you And we can't hear what they say Up in my air balloon, air balloon, air balloon Sing, sing along along any song you want to Now we're so high it can't rain Up in my air balloon, air balloon, air balloon Come meet me in this... Na na na na na na Director: That Go Producer: Sonya Sier
Pink - True Love Ft. Lily Allen 03:52
Pink - True Love Ft. Lily Allen 74.804 izlenme - 5 yıl önce Pink - True Love Ft. Lily Allen
 Sindirella - Türkçe Dublajlı (2015) Fragman 02:21
Sindirella - Türkçe Dublajlı (2015) Fragman 22.748 izlenme - 3 yıl önce Ella’nın tüccar babası, annesinin trajik ölümü üzerine başka bir kadınla evlenir. Çok sevdiği babasına destek olmak için Ella yeni üvey annesi Tremaine’i ve üvey kız kardeşleri Anastasia ve Drizella’yı kabul eder. Fakat Ella'nın babası da aniden ölünce, genç kız bu zalim üvey anne ve kız kardeş ile baş başa kalacaktır. Kısa zaman içinde kendi evinde bu üç kadının hizmetçisi durumuna düşer. Umutsuzluğa kapışan genç kadının tek kurtuluşu, kentte düzenlenen ve tüm genç kızların katılacağı o balodur… Klasik Cinderella hikayesi bu modern uyarlamasında Cinderallayı Lily James oynarken, kadroda kendisine Cate Blanchett (Tremaine), Helena Bonham Carter (Koruyucu Peri), ve Richard Madden (Prens) eşlik ediyor. Yönetmenliğini Kenneth Branagh’ın üstlendiği filmin senaristleri ise Aline Brosh McKenna ve Chris Weitz.
Lilly Wood & The Prick And Robin Schulz - Prayer In C 03:13
Lilly Wood & The Prick And Robin Schulz - Prayer In C 31.831 izlenme - 4 yıl önce Şarkı Sözleri (Lyrics) You, You never said a word You didn't send me no letter Don't think i could forgive you See our world is slowly dying I'm no wasting no more time Don't think i could believe you You, our hands will get more wrinkle And i hear It will be grey Don't think i could forgive you And see the children are starving and the houses were destroy Don't think they could forgive you Hey, when seas will cover lands And when men will be no more Don't think you can forgive you Oh when there's just be silence And When life will be over Don't think you will forgive you
Kemiklerine Kadar (To The Bones) Türkçe Altyazılı Fragman 02:15
Kemiklerine Kadar (To The Bones) Türkçe Altyazılı Fragman 4.829 izlenme - 8 ay önce Anoreksiya hastası genç kız, alışılmadık bir tedavi programına katılmayı kabul eder ve yeme bozukluğu ile mücadele etmek için hastaneye yatan diğer hastalarla dost olur.
Lily Zhang'ın Masa Tenisi Gösterisi 00:37
Lily Zhang'ın Masa Tenisi Gösterisi 3.372 izlenme - 7 ay önce Amerikalı masa tenisçisi 1996 doğumlu Lily Zhang, yaptığı bu şov ile sosyal medyayı sallamış. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Lily Allen - Not Fair (Hd) 03:51
Lily Allen - Not Fair (Hd) 23.156 izlenme - 9 yıl önce
Baby Driver (2017) Türkçe Altyazılı Fragman 02:32
Baby Driver (2017) Türkçe Altyazılı Fragman 4.290 izlenme - 11 ay önce Hırsızlık çetelerinin suç mahalinden kaçışını sağlayan yetenekli genç bir sürücü olan Baby (Ansel Elgort), yaptığı işte en iyi olabilmek için kişisel “şarkı listesi”nden güç almaktadır. Rüyalarının kızına (Lily James) rastladığındaysa, suç batağındaki hayatından temiz bir kaçış için, bir fırsat görür. Ancak onu bu işlere zorlayan ve de tehdit eden suçlu patronundan (Kevin Spacey), aşk ve özgürlüğe kaçabilmesi için müzikle de yüzleşmesi gerekecektir.
Lily Allen - Air Balloon 04:01
Lily Allen - Air Balloon 10.988 izlenme - 4 yıl önce Lily Allen - Air Balloon (Video Klip 2014) Lily Allen Air Balloon Lyrics Şarkı Sözleri: Somebody remind me where I am Miami or Timbuktu? Did I ever tell you my uncle's monkey ran away from the zoo? Would you tell me what this all means? What happens if I go through that door? Cause I'm looking up at the ceiling, but it's turning into the floor When I'm bored, I, kinda drift away, I'm not sure, quite, why we work all day I've been thinking, and I've got this plan Let's go, right now Come meet me in the sky I'll be waiting for you And we can't hear what they say Up in my air balloon, air balloon, air balloon Sing, sing along, along any song you want to Now we're so high, it can't rain Up in my air balloon, air balloon, air balloon (ha) Na na na na na na...mmmm Na na na na na na...mmmm I don't like dropping names but Kurt Cobain is all in my face How the hell am I gonna tell him Elvis already took first base? In and out of the blue this cruise is losing altitude, all we need Is a little more elevation, take me back to where I can breathe. When I'm bored, I, kinda drift away I'm not sure, quite, why we work all day I've been thinking, and I've got this plan Let's go, right now Come meet me in the sky I'll be waiting for you And we can't hear what they say Up in my air balloon, air balloon, air balloon Sing, sing along, along any song you want to Now we're so high, it can't rain Up in my air balloon, air balloon, air balloon (ha) Na na na na na na...mmmm Na na na na na na...mmmm Na na na na na na...mmmm Na na na na na na...mmmm Shake it, sh- shake it now Gimme, gimme some Sailing sa-sailing through the clouds Trippin' trip trip it now Shake it, sh- shake it now Gimme, gimme some Sailing sa-sailing through the clouds Trippin' trip trip it now Come meet me in the sky I'll be waiting for you And we can't hear what they say Up in my air balloon, air balloon, air balloon Sing, sing along along any song you want to Now we're so high it can't rain Up in my air balloon, air balloon, air balloon Come meet me in this.....Na na na na na na
The Exception (2016) Fragman 02:18
The Exception (2016) Fragman 2.673 izlenme - 10 ay önce 2016 yapımı The Exception filminin fragmanı. Filmde Lily James, Jai Courtney ve Christopher Plummer oynuyor.
Lily Allen - Alfie 02:54
Lily Allen - Alfie 11.791 izlenme - 6 yıl önce
Lily Allen - Somewhere Only We Know 03:42
Lily Allen - Somewhere Only We Know 12.525 izlenme - 4 yıl önce Lily Allen - Somewhere Only We Know (Yeni Video Klip) Lily Allen - Somewhere Only We Know - Lyrics - Şarkı Sözleri: I walked across an empty land I knew the pathway like the back of my hand I felt the earth beneath my feet Sat by the river and it made me complete Oh simple thing, where have you gone? I'm getting tired and I need someone to rely on I came across a fallen tree I felt the branches of it looking at me Is this the place we used to love? Is this the place that I've been dreaming of? Oh simple thing, where have you gone? I'm getting old and I need something to rely on And if you have a minute why don't we go Talk about it somewhere only we know? This could be the end of everything, So why don't we go Somewhere only we know Somewhere only we know Oh simple thing, where have you gone? I'm getting old and I need someone to rely on So tell me when you're gonna let me in I'm getting tired and I need somewhere to begin And if you have a minute why don't we go Talk about it somewhere only we know? 'Cause this could be the end of everything, So why don't we go Somewhere only we know? Somewhere only we know?
Zehirli Sarmaşık 2 Fragmanı 01:07
Zehirli Sarmaşık 2 Fragmanı 15.823 izlenme - 4 yıl önce 1996 ABD yapımı Poison Ivy 2: Lily (Zehirli Sarmaşık 2) filminin fragmanı. Bakıcı olarak geldiği evde kadınlığını kulllarak aile içi bunalım yaratan bir fahişenin öyküsü..
Stuck In Love Fragman 02:21
Stuck In Love Fragman 17.873 izlenme - 5 yıl önce Başrollerinde Kristen Bell, Logan Lerman, Jennifer Connelly gibi isimlerin yer aldığı Stuck in Love filminin resmi fragmanı.
Lily Allen - Hard Out Here 04:22
Lily Allen - Hard Out Here 10.679 izlenme - 4 yıl önce Yeni Lily Allen Klibi Bu Kez "Hard Out Here" parçasına çekildi. Allen, klipte müzik endüstrisinin gerçek yüzünü alaycı bir şekilde eleştiriyor. Şarkı Sözleri: I suppose I should tell you what this bitch is thinking You'll find me in the studio and not in the kitchen I won't be bragging 'bout my cars or talking 'bout my chains Don't need to shake my ass for you 'cause I've got a brain If I told you about my sex life, you'd call me a slut When boys be talking about their bitches, no one's making a fuss There's a glass ceiling to break, aha, there's money to make And now it's time to speed this up 'cause I can't move in this space Sometimes it's hard to find the words to say I'll go ahead and say them anyway Forget your balls and grow a pair of tits It's hard, it's hard, it's hard out there for a bitch It's hard, for a bitch (for a bitch) For a bitch, it's hard It's hard out here for a bitch It's hard, for a bitch (for a bitch) For a bitch, it's hard It's hard out here You're not a size six, and you're not good looking Well you better be rich, or be real good at cooking You should probably lose some weight 'Cause we can't see your bones You should probably fix your face or you'll end up on your own Don't you want to have somebody who objectifies you? Have you thought about your butt? Who's gonna tear it in two? We've never had it so good, aha, we're out of the woods And if you can't detect the sarcasm, you're misunderstood A bitch, a bitch, a bitch, bitch, bitch [x4] Inequality promises that it's here to stay Always trusty in justice 'cause it's not going away Inequality promises that it's here to stay Always trusty in justice 'cause it's not going away
Lily Allen - Url Badman 03:53
Lily Allen - Url Badman 7.298 izlenme - 4 yıl önce Lily Allen - URL Badman (Video Klip 2014) Lyrics Şarkı Sözleri: I work at home in my parents' basement I don't troll, I make statements I'm not a cliche sittin' in my PJ's Double cupping at lunch on a Tuesday I'm like Drake, see? So don't hate me! I get vexed if you don't appreciate me Real talk, I'll put the world to rights And when I'm a big boy I'm gonna write for Vice It's not for me It must be wrong I could ignore it and move on But I'm a Broadband Champion A URL Badman And if you're tryna call it art I'll have to take it all apart I got a high-brow game plan A URL Badman I'm a U-R-L B-A-D M-A-N with no empathy I got a high-brow game plan A URL Badman I'm a U-R-L B-A-D M-A-N and you're dead to me Cause I'm a Broadband Champion A URL Badman Spectacles with no prescription Short-shorts with conviction Supreme palace, APC Sizzurp in a chalice, yeah, that's so me I'm a London white boy rapping ATL Keyboard Warrior that can't spell I don't like you, I think you're worthless I wrote a long piece about it up on my WordPress It's not for me It must be wrong I could ignore it and move on But I'm a Broadband Champion A URL Badman And if you're tryna call it art I'll have to take it all apart I got a high-brow game plan A URL Badman I'm a U-R-L B-A-D M-A-N with no empathy I got a high-brow game plan A URL Badman I'm a U-R-L B-A-D M-A-N and you're dead to me Cause I'm a Broadband Champion A URL Badman I like Jordans, Jay Rich, DJ Scream I'm as complex, Pitchfork, Winnie The Pooh (shit) I'm a space ghost perpetrator But I have to violate her Checked the Tyler the Creator Blogospheric mimicator A$AP, Kanye, XX remix Mike Jones, Cornwall, I need a Kleenex I don't like girls much, they kinda silly Unless of course they wanna play with my willy I'm a U-R-L B-A-D M-A-N with no empathy I got a high-brow game plan A URL Badman I'm a U-R-L B-A-D M-A-N and you're dead to me Cause I'm a Broadband Champion A URL Badman I got a high-brow game plan A URL Badman
Rules Don't Apply (2016) Fragman 02:26
Rules Don't Apply (2016) Fragman 3.624 izlenme - 2 yıl önce 2016 yapımı Rules Don't Apply filminin fragmanı. Oyuncular: Lily Collins, Haley Bennett, Alden Ehrenreich Yönetmen: Warren Beatty
Lily Allen - Fuck You 03:38
Lily Allen - Fuck You 6.678 izlenme - 5 yıl önce Lily Allen'ın 2009'da çıkardığı ''Fuck You'' şarkısı sizlerle...
Baby Driver (2017) Fragman 02:31
Baby Driver (2017) Fragman 2.455 izlenme - 11 ay önce 2017 yapımı Baby Driver filminin fragmanı. Filmin başrolünde Ansel Elgort, Lily James ve Kevin Spacey yer alıyor.
Lily Allen - Our Time 04:45
Lily Allen - Our Time 8.100 izlenme - 4 yıl önce Yeni video klip! 2014 Lily Allen - Our Time Şarkı Sözleri (Lyrics) It’s 2 am so I just stopped the music I’m still swaying like always on a cruise ship Til the world straight out on my mouth Come on everybody back to my house Take my hand now, you’re coming over It doesn’t matter you can sleep on my sofa Bring some fracs and brings some wristlets We’re gonna party like it’s nobody’s business Let your hair down now It’s the end of the weekend This is all dead now Let’s go get a bit thin And put your red rags on Cause they’re not like we’re queens of the night And we can swing and dance the night away We don’t give a damn what people say We’ve had enough so turn it up Tonight we’re taking over And we will wear our drink til we lose our minds Wanna lose sense of space and time We’re going through, It’s how we do Tonight we’re taking over I feel fly I’m looking kenzo I’ll get high but I ain’t doing pences I might dance like you’re auntie I don’t care cause we’re here to party I got a quite good record collection Yeah I got everything that came out on Def jam I’ve got hip hop, I’ve got dubstep I’ll take us right through from sunrise to sunset Let your hair down now It’s the end of the weekend This is all dead now Let’s go get a bit thin And put your red rags on Cause they’re not like we’re queens of the night And we can swing and dance the night away We don’t give a damn what people say We’ve had enough so turn it up Tonight we’re taking over And we will wear our drink til we lose our minds Wanna lose sense of space and time We’re going through, it’s how we do Tonight we’re taking over I can’t call in the morning Dance a little harder Shout a little louder if you like Maybe a little faster Get a little sooner Do it if it makes you feel alright I can’t call in the morning Dance a little harder Shout a little louder if you like Maybe a little faster Get a little sooner Do it if it makes you feel alright Go hard Go harder now Go hard Go harder now And we can swing and dance the night away We don’t give a damn what people say We’ve had enough so turn it up Tonight we’re taking over And we will wear our drink til we lose our minds Wanna lose sense of space and time We’re going through, it’s how we do Tonight we’re taking over
Seksi gelin Lily Aldridge 02:07
Seksi gelin Lily Aldridge 6.189 izlenme - 5 yıl önce Victoria`s Secret modeli Lily Aldridge, gelinlik iç çamaşırlarını tanıttı..
Cinderella (2015) Fragman 3 02:22
Cinderella (2015) Fragman 3 4.289 izlenme - 3 yıl önce Ella’nın tüccar babası, annesinin trajik ölümü üzerine başka bir kadınla evlenir. Çok sevdiği babasına destek olmak için Ella yeni üvey annesi Tremaine’i ve üvey kız kardeşleri Anastasia ve Drizella’yı kabul eder. Fakat Ella'nın babası da aniden ölünce, genç kız bu zalim üvey anne ve kız kardeş ile baş başa kalacaktır. Kısa zaman içinde kendi evinde bu üç kadının hizmetçisi durumuna düşer. Umutsuzluğa kapışan genç kadının tek kurtuluşu, kentte düzenlenen ve tüm genç kızların katılacağı o balodur… Klasik Cinderella hikayesi bu modern uyarlamasında Cinderallayı Lily James oynarken, kadroda kendisine Cate Blanchett (Tremaine), Helena Bonham Carter (Koruyucu Peri), ve Richard Madden (Prens) eşlik ediyor. Yönetmenliğini Kenneth Branagh’ın üstlendiği filmin senaristleri ise Aline Brosh McKenna ve Chris Weitz.
Pink Feat. Lily Allen - True Love 03:52
Pink Feat. Lily Allen - True Love 7.459 izlenme - 5 yıl önce Pink ve Lily Allen 'ın "True Love" Şarkısının Video Klibi! Lyrics - Şarkı Sözleri: Sometimes I hate every single stupid word you say Sometimes I wanna slap you in your whole face Woah oh-oh There's no one quite like you You push my buttons down I know life would suck without you Woah oh-oh At the same time I wanna hug you I wanna wrap my hands around your neck You're an asshole but I love you And you make me so mad I ask myself, "why I'm still here Or where could I go?" You're the only love I've ever known But I hate you, I really hate you So much, I think it must be True love, true love It must be true love Nothin' else can break my heart like True love, true love It must be true love No one else can break my heart like you Woah oh oh oh oh oh oh oh oh, oh oh oh oh Woah oh oh oh oh oh oh oh oh, oh oh oh oh Just once Try to wrap your little brain around my feelings Just once Please try not to be so mean Woah oh-oh Repeat after me now R-O-M-A-N-C-E-E-E Come on, I'll say it slowly (Romance) You can do it babe At the same time I wanna hug you I wanna wrap my hands around your neck You're an asshole but I love you And you make me so mad I ask myself, "why I'm still here Or where could I go?" You're the only love I've ever known But I hate you, I really hate you So much, I think it must be True love, true love It must be true love Nothin' else can break my heart like True love, true love It must be true love And no one else can break my heart like you Woah oh oh oh oh oh oh oh oh, oh oh oh oh Woah oh oh oh oh oh oh oh oh, oh oh oh oh Think it must be love I love you I think it must be love I love you Why do you rub me up the wrong way? Why do you say the things that you say? Sometimes I wonder how we ever came to be But without you I'm incomplete I think it must be True love, (It must be) true love It must be true love (It must be) Nothin' else can break my heart like True love, (It must be) true love It must be true love (It must be) And no one else can break my heart like you (like you) Woah oh oh oh oh oh oh oh oh, oh oh oh oh Woah oh oh oh oh oh oh oh oh, oh oh oh oh No one else can break my heart like you (like you) Woah oh oh oh oh oh oh oh oh, oh oh oh oh Woah oh oh oh oh oh oh oh oh, oh oh oh oh No one else can break my heart like you
Lily Allen - Smile 03:19
Lily Allen - Smile 4.845 izlenme - 6 yıl önce
Lily Allen - Everybody's Changing 02:29
Lily Allen - Everybody's Changing 4.712 izlenme - 6 yıl önce
Lily Allen - Air Balloon (Official Audio) 03:48
Lily Allen - Air Balloon (Official Audio) 4.799 izlenme - 4 yıl önce Yeni Şarkı ! Lily Allen - Air Balloon