Hoşgeldiniz!

Lityum Videoları

genis aile zekai ve piril lityum hayal 03:07
genis aile zekai ve piril lityum hayal 61.244 izlenme - 8 yıl önce zorlu bir aşk...
Liseli Öğrenciler Lityum Bataryalı Araba 05:15
Liseli Öğrenciler Lityum Bataryalı Araba 2.083 izlenme - 6 ay önce Liseli öğrenciler Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Kalaba Anadolu Lisesi Öğrencileri Lityum Batarya ile çalışan araç ürettiler. Kalaba Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip lityum batarya ile çalışan araç üretildi. Ağırlığı 27 kilogram olan araç tamamen şarj edilmiş dolu bataryalar ile 200 kilometre mesafe ulaşım sağlayabiliyor. Araç bu yıl Türkiye’de gerçekleştirilen Shell Eco Maraton’da ise en iyi tasarım unvanına sahip oldu. “Türkiye’de özellikleri bakımından bir ilk” Projeden sorumlu Kalaba Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Hamdi Güneş, Shell Eco Maraton yarışlarına ilk olarak 2015 yılında katıldıklarını dile getirerek, “Bu senede yeni bir karbon fiberden araç üreterek Londra’daki Shell Eco Maraton Yarışı’na katıldık. Başarı ile okulumuzu temsil ettik. Türkiye’de özellikleri bakımından bir ilk, devlet lisesi olarak ilk defa böyle bir aracı yapan Kalaba Anadolu Lisesi oldu. Bu bizim için bir başarıdır” şeklinde konuştu. “Biz her şeyden önce çocuklara güvendik” Güneş, araçta yakıt olarak lityum pillerin kullanılmasının Türkiye’de bir devlet lisesi tarafından ilk defa uygulandığına dikkat çekerek, “Lityum pil kullanıyoruz. Aracım Lityum pilde 200 kilometre 1 kilowatt enerji tüketmesi bakımından önemli. Bu sene Shell Eco Maraton’un düzenlediği yarışa katıldık. Orada da 3’ncü olduk. Başarılı bir biçimde okulumuzu temsil ettiğimizi düşünüyorum” dedi. Aracın ileriye dönük geliştirilebileceğini belirten Güneş, maddi destek konusunda sorunlar yaşadıklarına vurgu yaparak, “Bu gençlerin önünü açmak çok kolay, biz her şeyden önce çocuklara güvendik onların istek ve arzularını, onların bu işte bir şey yapabileceklerini gördük” ifadelerine yer verdi. "Kilo azlığı ve boy kısalığı bu projede benim için avantaja dönüştü" 10 kişilik çalışma grubu içerisinde pilot olarak aracı temsil eden Kalaba Anadolu Lisesi Öğrencisi Zeynep Arslan, aracın kullanan pilotun hafif olması gerektiğini belirterek, “Normalde hayatta dezavantaj olan kilo azlığı ve boy kısalığı bu projede benim için avantaja dönüştü. Arabanın pilotunun hafif ve kısa olması gerekiyordu içerisine sığabilmesi için. Bu nedende dolayı beni seçtiler” değerlendirmesinde bulundu.
Aşkı Memnu Behlül Nihal (Lithium) 03:42
Aşkı Memnu Behlül Nihal (Lithium) 21.105 izlenme - 7 yıl önce aşkı memnu behlül nihal (evanescence-lithium) yepyeni :d
Hidrolik Presle Lityum Pilin İmtihanı 04:08
Hidrolik Presle Lityum Pilin İmtihanı 736 izlenme - 9 ay önce Her şeyi pres makinesiyle ezen Hydraulic Press Channel isimli kanalının son konuğu lityum pil oldu. Bakalım lityum pil pres makinesiyle ezilince neler oluyormuş? "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Atilla Kaptan - Otuzbir Çekmek 03:42
Atilla Kaptan - Otuzbir Çekmek 2.534 izlenme - 2 yıl önce İşte yine, yeni, yeniden Atilla Kaptan... Bizler neredeyse her gün 31 çekiyoruz. Peki 31 kelimesi nereden geliyor, gündelik hayatın koşturmacası içinde bu soru hiç aklımıza geldi mi? Atilla Kaptan bu kelimeyi etimolojik açıdan ele almış. 31'i bir de uzmanından dinleyelim...
Lityum-Çık Hayatımdan 03:03
Lityum-Çık Hayatımdan 3.185 izlenme - 8 yıl önce
Lityum-Hatun 03:24
Lityum-Hatun 1.300 izlenme - 8 yıl önce
Lityum Çık Hayatımdan Hasret Zamanı 03:03
Lityum Çık Hayatımdan Hasret Zamanı 221 izlenme - 5 yıl önce Lityum Çık Hayatımdan Hasret Zamanı
Elementlerin Magnetik Özellikleri 10:31
Elementlerin Magnetik Özellikleri 99 izlenme - 2 yıl önce Adam tahminim laboratuvarda çalışıyor. yoksa bu elementlerin hepsinin nasıl elinde bulundursun. Özellikle uranyumu bukadar kolay bulunuyosa bakkaldan iki kilo uranyum alalım akşama uranyumlu pilav yaparım.
Lityum - Köpek 03:30
Lityum - Köpek 91 izlenme - 3 yıl önce Lityum "Sahnede" albümünün 3. klibi
Lityum - Pişmanlık Yok 03:30
Lityum - Pişmanlık Yok 58 izlenme - 3 yıl önce Lityum - Pişmanlık Yok