Hoşgeldiniz!

Lütfü Elvan

 Bakan Lütfü Elvan: ‘Berkin’in Ölümü Üzücü’ 01:58
Bakan Lütfü Elvan: ‘Berkin’in Ölümü Üzücü’ 71 izlenme - 3 yıl önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan Gezi Parkı gösterileri sırasında ekmek almaya gittiği sırada başından biber gazı fişeğiyle vurulan Berkin Elvan’ın yaşam mücadelesini kaybetmesine yönelik ortaya konulan çeşitli tepki gösterilerine ilişkin değerlendirmede bulundu. Bakan Elvan; “Olaylar doğru şeyler değil. Elbette bir o arada olay anında cereyan etmiş bir hadise ama bunu sağduyu içerisinde karşılamalıyız” dedi. Herkesin sağduyu olması çağrısında bulunan Bakan Elvan şöyle konuştu: “ Çok üzüldük gerçekten. Ailesine başsağlığı diliyoruz.Allah rahmet eylesin. Biz tabi bir daha bu tür olayları hiçbir şekilde tekerrür etmemesini diliyoruz. Son derece üzücü bir hadise. Allah rahmet eylesin mekanı cennet eylesin. Olaylar doğru şeyler değil. Elbette bir o arada olay anında cereyan etmiş bir hadise ama bunu sağduyu içerisinde karşılamalıyız. Elbette üzücü bir olay ama bunu illegal bir takım gösterilerle vatandaşlarımızı rahatsız eden geçmişte de yaşadık işte gezi olaylarında Araçların tahribatı camların kırarak demokrasinin yol ve yöntemleri değil. Bunlardan artık Türkiye’nin sıyrılması gerekiyor. Türkiye’nin gerçek anlamda o demokratik kafa yapısı neyse bunun insanların kafasında oluşması lazım artık. Yani biz çok önemli demokratikleşme alanında yol katettik. Dolayısı ile bunun yol ve yöntemi de yasalar çerçevesinde ne yapılacaksa yasalar çerçevesinde elbette üzücü bir hadise. Allah rahmet eylesin diyoruz.”
Bakan'dan Flaş 'Youtube' Açıklaması 00:19
Bakan'dan Flaş 'Youtube' Açıklaması 112 izlenme - 3 yıl önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Anayasa Mahkemesi’nin youtube kararıyla ilgili açıklama yaptı.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan Karaman'da 04:04
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan Karaman'da 9 izlenme - 3 yıl önce Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Başbakanımıza karşı bunca mücadeleye, itibarsızlaştırma girişimlerine, vesayet odaklarının halk üzerindeki değişik oyunlarına, Hükümetimizi yıkma girişimlerine rağmen, sizin güçlü desteğinizle bugüne kadar zaferden zafere koştuk. 10 Ağustos'ta başka bir zafere daha imza atacağız" dedi.
Bakan Elvan - İsrail Seferleri 01:44
Bakan Elvan - İsrail Seferleri 1 izlenme - 3 yıl önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İsrail'de bekleyen çok sayıda Türk vatandaşı olduğunu belirterek, "Dün ateşkesle birlikte THY de seferlerine başladı.