Hoşgeldiniz!

lyra

Kemençe Hikmet Cüre 00:37
Kemençe Hikmet Cüre 21.089 izlenme - 9 yıl önce bu kemençe videosu kemençe ustasi süleyman ustanın atölyesinde çekilmiştir her hakkı saklıdır
1994 - Gazi Koşusu (91,80 Ganyan) 08:58
1994 - Gazi Koşusu (91,80 Ganyan) 3.099 izlenme - 2 yıl önce Lyra koşunun bir numaralı ismiydi. (Ganyanı 1,05 veriyordu.) Aslında bir çok yarışsever asla geçilmez demişti. Yarışın sonları geliyordu ve oda nesi? Bir at geliyordu; As Jet. Yarış bitti ve As Jet inanılmaz bir sürpriz yaparak yarışı Tınay Adışen'le kazandı. (Tınay Adışen, ilk ve son kez Gazi Koşusu'nu kazanma başarısı göstermiştir. As Jet ise tarihin en yüksek ganyanla birinci olan atı ünvanını halen korumaktadır. 91,80 ganyanla gelmiştir.)
İsmail Karataş Muhabbet 04:46
İsmail Karataş Muhabbet 6.847 izlenme - 8 yıl önce kemençe havaları
Otantik Bıçak Horonu - Rum Horonu 02:04
Otantik Bıçak Horonu - Rum Horonu 1.171 izlenme - 2 yıl önce Bıçak Horonu Trabzon'da oynan biri horon türlerinden biridir. Karadeniz Rumları arasında Maxaira veya Pitsak Oin ismiyle bilinir. Antik çağlardan kalma düello dansı olduğu düşünülmektedir. İyi seyirler.
Www.koprubasi.tv 06:55
Www.koprubasi.tv 2.452 izlenme - 8 yıl önce yusuf cemal keskin
lyra resort hotel 04:24
lyra resort hotel 1.758 izlenme - 8 yıl önce lyra resort hotel / kızılağaç / antalya / turkiye lyra resort hotelde farklı ve kaliteli tatilin keyfini yaşıyacaksınız. www.lyrahotel.com 0242 748 80 80
www.koprubasi.tv 05:52
www.koprubasi.tv 941 izlenme - 8 yıl önce İsmail karataş
Koprubasi 06:25
Koprubasi 658 izlenme - 8 yıl önce kavalcı yusuf
lyra kusu 02:54
lyra kusu 433 izlenme - 7 yıl önce her duydugu sesi taklit edebilen lyra kusu
Horon Kursu : Horon Evi Horon Gecesi 02:59
Horon Kursu : Horon Evi Horon Gecesi 149 izlenme - 2 yıl önce Bugün biraz daha Aclan hocadan bahsetmek istiyorum. Bazı insanlar vardır, hayatı ezbere tanıyabilen, okuyabilen, görmüş geçirmiş, tutkularını gerçekleştirmek için her yola başvuran her zorluğa göğüs geren cinsten.. Aclan Sezer Genç tam bu kriterlere uyan bir Karadeniz insanı. Tutkulu olduğu konu da Karadeniz ve horon kültürü. Kurucusu olduğu Horon Evi derneği aracılığı ile öğrendiklerini aktarmaya çabalıyor. Hayatta tanıdığım nadir tutkulu insanlardan birisi.Horon kursuna yeni başladığımda 2012 nin ilk etkinliği olarak kahvaltı organizasyonu yapılacaktı. Bizim gruptan giden kimse yoktu. Hem kimseyi tanımamanın getirdiği çekingenliği yaşamaktaydım hem de gidip grupta kimler var görmek istemekteydim. Aclan hoca “mutlaka gel biz bir aile gibiyiz, yabancılık hissetmezsin” dediğinde pek anlayamamıştım, hatta inanmamıştım. Yabancı insanların yanında nasıl yabancı hissetmeyebilirdim ki? Bu mümkün gelmiyordu bana. İnsan ancak ailesinin ya da çok sevdiği dostlarının, arkadaşlarının yanında huzuru bulabilir, rahat hissedebilirdi. Nitekim merakıma dayanamadım ve kahvaltı etkinliğine gittim. İçeriye adım atmamla bir mutluluk tablosu içerisine girdiğimi fark etmem çok sürmedi. Perihan, Neşe, Evrim Hamdiye ve diğerleri beni yıllardır tanıyormuş gibi karşıladılar. Tabi ki günün geri kalanının ne kadar güzel geçtiğini anlatmama gerek yok.Aclan Genç, 8 yıldır horon eğitmenliği yapıyor. 8 yıl önce pilot ve eşlerine horon öğretmekle işe başlamış ve halen aynı coşkusuyla devam ediyor. Horon Evi’ne, yaptığı işe ve insanlara o kadar bağlı ki, tarif etmeye benim gibi bir matematikçinin ifadeleri yetmiyor. Ancak şu şekilde bir benzetme yapabilirim: Elinizde bir tohum olduğunu düşünün. Tohumu ekiyorsunuz günlerce, haftalarca, aylarca hatta yıllarca tohumun büyümesi için herşeyi yapıyorsunuz, yeri geliyor güneşten koruyor, yeri geliyor su – gübre veriyorsunuz. Böyle bin bir eziyet ile yetiştirdiğiniz tohumunuzun bir gün gelir de kocaman bir ağaç olduğunu gördüğünüzde gurur duymaz mısınız? Duyarsınız elbette hem gurur duyar hem de o görkemli ağacın daha da büyümesi-gelişmesi için elinizden geleni yapmaya devam edersiniz. Adeta üzerine konan kuşları bile denetlersiniz. İşte Aclan hoca da tam bunu yapıyor. 8 yıl önce 10 kişi ile kurulan bir organizasyon bugün yüzlerce kişiden oluşan koskocaman bir topluluk haline geldi. Aynen bir tohumdan görkemli bir çınar ağacının büyümesi gibi. Bu topluluk aynı anda kocaman bir halkada aynı duyguları hissederek horon oynuyor, aynı anda aşağı alıyor aynı anda yenlik yapıyor. Bu bir birlikteliktir, sevgidir, saygıdır. Bunun da oluşmasını sağlayan Aclan hocadır. Binbir zahmetle büyüttüğü emeğini korumak için yaptıklarına saygı duyuyor biz de korumaya yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Aclan Hocam seni çok seviyoruz..
Bafrali Ve Kemenceci Ahmet Ayar 05:23
Bafrali Ve Kemenceci Ahmet Ayar 506 izlenme - 8 yıl önce nostalji
Kastamonu Kemençesi (Kemane) 08:25
Kastamonu Kemençesi (Kemane) 133 izlenme - 2 yıl önce Yurdumuzun artık unutulma tehlikesi yaşayan sazlarından Kastamonu kemençesini gururla sunarız. Kasketli amcamız bakkal dükkanında kemençesini çalıp, alışveriş yapanlara müzik ziyafeti veriyor. Kastamonu kemençesini alkışlarla yaşatıyor ve Kastamonuluların yorumlarını özellikle bekliyoruz.
Koprubasi 03:05
Koprubasi 310 izlenme - 8 yıl önce kemenceci ahmet ayar ve bafrali
Kemence 01:55
Kemence 238 izlenme - 8 yıl önce nasi calayum ama..
0lamam Killed Lord Yarkan Server Lyra 03:08
0lamam Killed Lord Yarkan Server Lyra 166 izlenme - 5 yıl önce AsKs1z0Lamam Lord Yarkan
Köprübaşı 03:15
Köprübaşı 203 izlenme - 8 yıl önce hasan aydın ağabey
Hasan Sancak Nostalji 06:36
Hasan Sancak Nostalji 194 izlenme - 8 yıl önce eski göneşara kaydeleri
Kemencenin Sultanı 01:30
Kemencenin Sultanı 162 izlenme - 8 yıl önce sultan altuntaş