Hoşgeldiniz!

machu picchu

The Strokes - Machu Picchu 03:34
The Strokes - Machu Picchu 840 izlenme - 5 yıl önce
Machu Picchu Yolu - Peru 04:37
Machu Picchu Yolu - Peru 208 izlenme - 3 yıl önce And Dağları'nın bir dağının zirvesinde, 2.360 m yükseklikte, Urubamba Vadisi üzerinde kurulmuş olup Peru'nun Cusco şehrine 88 km mesafededir. Şehir, İnkalı bir hükümdar olan Pachacutec Yupanqui tarafından 1450 yılları civarında inşa ettirilmiştir. İspanyol istilacılar 1532 yılında buraları işgal ederken sık dağlar arasında kalmış bu şehir, istilacılar tarafından fark edilmemiş ve bu sayede zarar görmemiştir. Machu Picchu 200'den fazla merdiven sistemiyle birbirine bağlı olan taş yapıdan oluşur. Şehrin 3000 basamağı bugün hââ gayet iyi durumdadır.
Daniel Alomía Robles - El Condor Pasa Original 1913 01:36
Daniel Alomía Robles - El Condor Pasa Original 1913 150 izlenme - 2 yıl önce Aslen başlangıçta metinsel olmayan El Cóndor Pasa şarkısı, oyunun kapanış sahnesinin bir parçasıdır. And müziklerinden ilham almıştır. Quechua dilinde olan sözleri, görkemli And kondorunu çağırır ve Machu Picchu'nun eski İnka Krallığı'na alıp götürmesi için ricada bulunur. El Cóndor Pasa, müzikal bir tiyatro oyunu (Zarzuela) ve aynı adı taşıyan ünlü melodisinin adıdır. Müzik, 1913 yılında Perulu besteci Daniel Alomía Robles tarafından bestelenmiş, sözler ise Julio Baudouin tarafından Julio de La Paz mahlası ile kaleme alınmıştır. Peru'da 2004 yılında El Cóndor Pasa milli kültür mirası olarak kabul edilmiştir. Yeni versiyonu için;http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/2784/el-condor-pasa-yayin-kesilince-calan-sarki
Güney Amerika: Machu Picchu, Peru 03:26
Güney Amerika: Machu Picchu, Peru 33 izlenme - 3 yıl önce One of the most scenic and mysterious archaeological sites in the world, Machu Picchu clings to the side of a mountain in the Peruvian Andes, offering one of the most picturesque scenes to be found anywhere.