Hoşgeldiniz!

macintosh

İlk 3D FPS Oyunu - Maze War (1974) 04:43
İlk 3D FPS Oyunu - Maze War (1974) 1.105 izlenme - 2 yıl önce Maze War diğer bilinen adıyla da (The Maze Game, Maze Wars, Mazewar ya da kısaca Maze) 1974 yapımı bir video oyunudur. 3D FPS'nin tarihteki bilinen ilk örneklerinden olan Maze War iki farklı bilgisayar üzerinden multiplayer olarak oynanabiliyordu. Oyunun kontrolleri de oldukça basit di oyuncu 90 derecelik açılarda sağa ve sola dönebilme ve ileri ya da geri gidebilme kontrollerine sahipti. Ayrıca oyunun farklı bir versiyonunda da ''tile-based movement'' adıyla bilinen oyuncuların kare kare ilerleyebildiği bir versiyonda mevcuttur. Oyunda bir oyuncu diğer bir oyuncuyu harita da görürse onu öldürebilir ya da negatif yönde etkileyebilmektedir. Oyuncular birbirilerini vurarak puan kazanabilir veya puan kaybedebilirlerdi. X11 port gibi bazı versiyonlarında da oyunda bir hile modu bulunmaktaydı. Bu sayede oyuncular haritada diğer oyuncunun nerede olduğunu görebiliyor ve ona göre hareket edebilmesi imkanı sağlanıyordu. Orjinal MIT Imlac versiyonunda ise bazı hile kodlarının girilmesi gerekiyor bunun sayesinde de oyuncu duvarların içerisinden ilerleyerek diğer oyuncunun yer aldığı bölgeye rahatlıkla geçebiliyordu. İyi Seyirler.
Steve Jobs Anısına - Macintosh Reklamı (1984) 01:12
Steve Jobs Anısına - Macintosh Reklamı (1984) 407 izlenme - 3 yıl önce steve jobs'un vefatı üzerine olayı dramatize edip sosyal medyada gördüğünüz şeyleri buraya yazmayacağım. ailesi tarafından evlatlık veriler orta sınıf bir ailede büyüyen bir insanın dünyanın en büyük vizyoneri olması bile herkes için bir ilhan kaynağıydı. teknolojiyi sıradanlıktan çıkardı, hayatımıza yeni renkler kattı. en büyük katkısı kullanıcı dostu arayüzleri ile apple cihazları oldu. pixarı satın alarak bugun 7 den 77 herkesin sevdiği animasyon filmleri bir adım öteye taşıdı. asılda steve jobs hepimize hayallerimizin peşinden koşmamazı söyledi onunda son vasiyeti bu oldu. klipte george orwell'in 1984 kitabına atıfta bulunulmuştur
1984  Macintosh Tanıtımı ve Genç Steve Jobs 05:10
1984 Macintosh Tanıtımı ve Genç Steve Jobs 344 izlenme - 3 yıl önce 1984 yılında çekilen bu videoda, Macintosh'un tanıtım anına şahit olacaksınız. Bi' yandan "Oha, adam amma gençmiş!" derken öte yandan da şu anda bize kıytırık gelen özelliklere o tarihte insanların çığlıklar ve alkışlarla tepkiler vermesine hayret edeceksiniz.
Steve Jobs, Silikon Vadisi Korsanları Giriş Konuşması 00:31
Steve Jobs, Silikon Vadisi Korsanları Giriş Konuşması 334 izlenme - 3 yıl önce Evrende bir iz bırakmak için buradayız. Yoksa niye burada olalım ki? Gibi insan aklına işleyen noktaları olan kısa ve önemli bir mesaj.
'1984' Apple Macintosh Commercial 01:12
'1984' Apple Macintosh Commercial 242 izlenme - 6 yıl önce apple 1984 reklam filmi tv'de sadece 1 kere superbowl finalinde gosterildi. hikayesini george orwell'in 1984 romanından alan reklamı ünlü yönetmen ridley scott yönetti.
Radiohead - Fitter Happier 02:00
Radiohead - Fitter Happier 100 izlenme - 2 yıl önce farkinda olmadan kafamiza , mutlu yasam budur kardesim; mutluyum demek istiyosan aha bunlari yapacaksin; hedeflerin bunlar bunlar bunlar olacak; hepiniz ayni olacaksiniz' seklinde kaktirilmis olan mutluluk resmine feci sekilde gonderme yapan ustun sarki
Macintosh'un İlk Televizyon Reklamı (1984) 00:29
Macintosh'un İlk Televizyon Reklamı (1984) 79 izlenme - 3 yıl önce Apple'ın; kişisel bilgisayarı olan Macintosh'u, televizyondan insanlara duyurmaya başladığı reklamdır kendisi. "Ben doğmadan önceki videonun nostaljisi mi olur amk" dedim kendime ama olsun nostaljisi gelenler izlesin.
1984 Apple Macintosh Commercial 01:12
1984 Apple Macintosh Commercial 35 izlenme - 5 yıl önce This is the full video of '1984', the commercial released by Apple on 22nd January 1984, during the Third Quarter of Super Bowl XVIII. This was it's only day...