Hoşgeldiniz!

Madde Bağımlılığı Videoları İzle

Madde Bağımlılığına Dikkat Çekmek İçin Kendi İmkanlarıyla Film Çekti 04:54
Madde Bağımlılığına Dikkat Çekmek İçin Kendi İmkanlarıyla Film Çekti 268 izlenme - 2 ay önce Madde bağımlılığına dikkat çekmek için kendi imkanlarıyla film çekti Van'da kendi imkanlarıyla film çeken Orhan An, kentin kanayan yarası haline gelen madde bağımlılığına dikkat çektiVAN - Van'da kendi imkanlarıyla film çeken Orhan An, kentin kanayan yarası haline gelen madde bağımlılığına...
Madde Bağımlılığı Kısa Film 07:43
Madde Bağımlılığı Kısa Film 764 izlenme - 3 yıl önce Yönetmen Onur Can Bulat Yapımcı Özgür Çiçek Kamera Murat Gündüz Oyuncular: Ahmet Yakup Özkul,Murat Türkmen,Veysel Çiçek,Özgür Çiçek,Serkan Aydoğan Konusu: Madde bağımlısı olan iki gencin kararlı bir şekilde tedavi olmayı düşünürken hazin sonlarını anlatan amatör kısa film
Seçim Senin 00:41
Seçim Senin 938 izlenme - 8 yıl önce uyuşturucu madde bağımlılığına karşı sosyal kampanya ( okul projesi )
Kanaltürk Anahaber: Mehmet Başkak - Bilinçaltı Değişim Ve Hipnoz Uzmanı 02:37
Kanaltürk Anahaber: Mehmet Başkak - Bilinçaltı Değişim Ve Hipnoz Uzmanı 149 izlenme - 3 yıl önce Uyuşturucu madde bağımlılığından kurtulma mücadelesinde hipnoz güçlü bir araçtır. Bonzai ve diğer uyuşturucu madde bağımlılığına tedavi sürecinde hipnozla sağlanan güçlü katkılarla ilgili anahaber röportajı 27.08.2014
Madde bağımlılığından kick boksla kurtuldu 05:32
Madde bağımlılığından kick boksla kurtuldu 111 izlenme - 2 yıl önce Adıyaman'da, yaklaşık 3 yıl madde kullanan Engin Doğunç'un hayatı kendisine el uzatan antrenörü sayesinde değişti.
Alkol ve madde bağımlılığında yatılı tedavi ne zaman uygulanır? 01:02
Alkol ve madde bağımlılığında yatılı tedavi ne zaman uygulanır? 149 izlenme - 3 yıl önce
Alkol ve madde bağımlılığı tedaviden sonra tekrarlar mı? 01:53
Alkol ve madde bağımlılığı tedaviden sonra tekrarlar mı? 148 izlenme - 3 yıl önce
Uyuşturulamayan Cin Parmak. 00:59
Uyuşturulamayan Cin Parmak. 74 izlenme - 2 yıl önce Dünya'da genelinde 243 milyon kişinin uyuşturucu madde bağımlısı oldugu tahmin ediliyor. Yılda yaklaşık 200 bin kişi uyuşturucu kullandığı için ölüyor.Tehlike ülkemizde ilköğretim çağına kadar indi. Uyuşturulmayı Reddediyoruz... Madde Bağımlılığına Hayır!
Kent Haber 02:36
Kent Haber 99 izlenme - 4 yıl önce İstanbul Kent Haber Gazetesi Yunus Ceylan Madde Bagımlılığıyla İlgili Soruları
Madde Bağımlılığı Ve Neurofeedback 03:34
Madde Bağımlılığı Ve Neurofeedback 58 izlenme - 2 yıl önce Tedavi ve rehabilitasyon olmak üzere iki aşamada gerçeleştirilir. 1. Fizyolojık destek: Tedavi aşamasında kişi bağımlı olduğu maddeden uzaklaştırılarak yoksunluk belirtileri ile savaşılır. 2. Rehabilitasyon aşamasında kişilerin ruhsal problemleri çözümlenmeye çalışılır. Tekrar iş gücü kazandırılarak çalışabilecek ve topluma yararlı olacak hale getirilir. Bilişsel terapiler, Davranışçı terapiler, Psikoteknik uygulamalar (neurofeedback). Maddenin bırakılması ilk dönemlerde aşırı bir stres ve gerginlik oluşturmaktadır. Ayrıca maddeyi bırakamama ve tekrar alma sebeplerinden en önemlisi bırakma döneminde ortaya çıkan sıkıntının kontrol altına alınamamasıdır. Bio/neurofeedback ile ortaya çıkan sıkıntı bulgularının düzeldiğini gören kişinin hem cesareti artmakta hem de sıkıntısını kontrol etmeyi öğrenmektedir. Yapılan bir araştırma, opiat bağımlılığında ilaç tedavisine ek olarak neurofeedback uygulandığında; ilaca olan özlem azaltılarak ve psikolojik rahatlama sağlanarak, tedavi başarısını arttığı gösterilmektedir. Alkolikler ile yapılan başka bir çalışmada, neurofeedback ile beyin dalgalarının düzenlenmesiyle depresif semptomların gerilediği ve üç yıllık izlemde tekrar başlama oranının düştüğü bildirilmektedir.
beyaz tuzak 2010/2011 dönemi başlıyor.. 09:51
beyaz tuzak 2010/2011 dönemi başlıyor.. 122 izlenme - 7 yıl önce merdiven sanat merkezinin 1994 yılından beri sürdürdüğü "beyaz tuzak - uyuşturucuya hayır!" kampanyası 2010/2011 çalışma dönemi hazırlıklarını tamamladı. kasım ayında yeniden turnelere dönecek çalışmada gençlere ailelere öğretmenlere ve okul idarecilerine uyuşturucu satıcılarının kurdukları tuzaklar anlatılıyor. turne programını ilgili sitelerden takip edebilirsiniz.
Esrar Masum mudur ? Dr. Ali Hilmi Yazıcı Yanıtlıyor 12:49
Esrar Masum mudur ? Dr. Ali Hilmi Yazıcı Yanıtlıyor 29 izlenme - 1 yıl önce http://veritaspsikiyatri.net Psikiyatr Dr. Ali Hilmi Yazıcı esrarla ilgili önemli noktaları soru-cevap tarzında anlatıyor. Esrar Kannabis ya da Marijuana en yaygın kullanılan yasa dışı maddedir. Bitkisel olması ve yaygın olması sanki çok da zararlı değilmiş yanılgısının yayılmasına neden olmuştur. Esrar azımsanamayacak sayıda insanda ciddi bağımlılık tablosu ortaya çıkarabilir. Düzenli esrar kullanımı hafıza, dikkat, algı ve koordinasyon bozukluğuna yol açar. Yine esrar kullanımı gençlerde motivasyon ve başarı kaybına yol açmaktadır. Özellikle ergenlerin esrar kullanımı gelişmekte olan beyinlerinde kalıcı kayıplara yol açar ve zeka gelişimini geciktirir. Esrarın düzenli ve yoğun kullanımı psikososyal açıdan da ciddi gerilemelere yol açabilir. https://www.facebook.com/veritaspsikiyatri/
Madde bağımlılığının olası belirtileri nelerdir? 02:19
Madde bağımlılığının olası belirtileri nelerdir? 28 izlenme - 2 yıl önce Bağımlılığın birinci kriteri madde kullanımı ve süresi. Bir başka kriteri ise kişide oluşan yoksunluk duygusu. Son kriter ise kişinin madde kullanıma çok fazla para harcaması ve birikimlerini madde kullanımına yatırmasıdır.
Alkol Ve Madde Bağımlılığı Sorunu 04:10
Alkol Ve Madde Bağımlılığı Sorunu 52 izlenme - 4 yıl önce Alkol Ve Madde Bağımlılığı Sorunu www.gapurfa.net
Madde Bağımlılığında Çevresel Faktörler  - Trt Diyanet 02:07
Madde Bağımlılığında Çevresel Faktörler - Trt Diyanet 1 izlenme - 2 hafta önce Madde bağımlılığında çevresel faktörler nelerdir? Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Salih Battal Önce Çocuk’ta cevapladı… En yeni içerikler ve güncel videolar için kanalımıza abone olmayı unutmayın. Kanalımıza Abone Olmak İçin: https://www.youtube.com/user/diyanettv?sub_confirmation=1&feature=iv&src_vid=Pw6SPinr1CU&annotation_id=annotation_2140645055 Web Sitemiz http://www.diyanet.tv Facebook http://www.fb.com/trtdiyanet Twitter http://www.twitter.com/trtdiyanet Instagram : http://instagram.com/trtdiyanet
Madde bağımlılığında risk faktörleri nelerdir? 01:41
Madde bağımlılığında risk faktörleri nelerdir? 17 izlenme - 2 yıl önce Madde bağımlılığının risk faktörleri konusunda üç farklı yaklaşım var. Birinci yaklaşım madde bağımlılığının genetik yönüne odaklanıyor. Ailesinde madde bağımlılı olanlarda madde bağımlılığı daha yaygın. İkinci yaklaşım sosyal öğrenmeyle ilgili. Kişinin etrafında kötü örnekler varsa bağımlılık potansiyeli daha yüksek oluyor. Üçüncü yaklaşıma göre psikodinamik faktörler madde bağımlılığını tetikliyor. Stres, travma, depresyon, cinsel tacize maruz kalan kişiler madde bağımlılığına yatkın.
Madde bağımlılığı nedir? 01:32
Madde bağımlılığı nedir? 17 izlenme - 2 yıl önce Kişinin öznelliğini, özgürlüğünü ve özerkliğini ortadan kaldıran her şey bağımlılık olarak nitelendirilir. Bağımlılık daha çok alkol, esrar, kokain gibi keyif verici maddelerle ilgilidir. Madde bağımlılığında kişi iş yapamaz hale gelir ve toplumdan uzaklaşır.
Madde bağımlılığı tedavisi için nerelere başvurulabilir? 01:16
Madde bağımlılığı tedavisi için nerelere başvurulabilir? 16 izlenme - 2 yıl önce Madde bağımlılığı tedavisi için psikiyatri kliniklerindeki doktorlara başvurulmalı. Psikiyatrist haricinde nöroloji, dahiliye veya aile hekimliği uzmanlarına da başvurulabilir.
Madde bağımlılığı tedavisinden sonra nelere dikkat edilmeli? 02:34
Madde bağımlılığı tedavisinden sonra nelere dikkat edilmeli? 12 izlenme - 2 yıl önce Madde bağımlılığı tedavisinden sonra kişilerin yaşadığı bölgeyi ve arkadaş çevresini değiştirmesi önemlidir.
Madde bağımlılığının tedavisinde uygulanan yöntemler nelerdir? 01:52
Madde bağımlılığının tedavisinde uygulanan yöntemler nelerdir? 9 izlenme - 2 yıl önce Madde bağımlılığının tedavisinde öncelikle kişilerin motivasyonu çok önemli. Kişi bağımlı olduğunu ve tedavi olması gerektiğini kabul etmeli. Kişi tedaviyi kabul ettiği zaman uygulanması gereken ilk yöntem, arındırma tedavisi. Bunun ardından bu tedaviyi destekleyici grup terapileri yapılır.