Hoşgeldiniz!

maden işçileri

Selda Bağcan - Maden İşçileri (Maden Şehitleri Anısına) 03:32
Selda Bağcan - Maden İşçileri (Maden Şehitleri Anısına) 90.941 izlenme - 4 yıl önce Selda Bağcan - Maden İşçileri Şarkı Sözleri: Umutsuz bir sonbahar günüydü Çocukları uyurken çıktılar Ereğli sokaklarına Üzülmez'e gidiyorlardı Kır düşmüştü kemikten şakaklarına Diverekli kazmacı ali çakır ömrü kahır Çehresi bakır, elleri nasır, yatağı hasır Yanında tırnaklarını maden ocaklarında kazma etmiş hakkı kaya Sevgili topraklarda yürüyorlar yaya Onlara deniz kaya, yer kaya, gök kaya Son sigaralarını bir lamba gibi yaktılar ağızlarına Oturdular kuru yapraklı hazan ağacı altına Etraf ıssızdı, toprak susuzdu En dertli olanı çaycuma'lı ali uslu'ydu Giderim bende bende Bir arzum kaldı sende Türküsünü söylediler hep birlikte Yürüdüler el ele Gidiyorlardı cennet bahçelerine Her yıl şehit düşen kömür işçilerine kavuşmak inancı içinde Yürüdüler yürüdüler dilaver kömür ocağına geldiler Hakkı dedi ali satılmış dedi hakkı önleri toz dumandı Etrafı karanlıktı Sarsıldı topraklar kömür o canavar Bağırdı kardaşım vay anam yandım Verdiler el ele gönüller gönüle Sonra sarıldılar kömürün ateşine, kibrit oldular Yok oldular, var oldular İşçiden yana yeraltında bir dünya var Bir dünya var bir dünya var bir dünya var
Soma Faciası - Maden İşçileri Belgeseli 04:26
Soma Faciası - Maden İşçileri Belgeseli 29.843 izlenme - 4 yıl önce İzlemeye Deger Bir Video
Mert Eyin Soma Şehitlerine Şiir Yazdı. 02:06
Mert Eyin Soma Şehitlerine Şiir Yazdı. 7.187 izlenme - 4 yıl önce Yüz Karası Değildi, Kömür Karasıydı. böyle Kazanılırdı Ekmek Parası. başımız Sağolsun Türkiye... -.soma.-
Soma Maden Ocağı 04:47
Soma Maden Ocağı 4.885 izlenme - 4 yıl önce Soma Maden Ocağı
Maden İşçileri Anısına - Babam Şiiri 06:26
Maden İşçileri Anısına - Babam Şiiri 2.933 izlenme - 4 yıl önce Maden İşçileri Anısına - Babam Şiiri
Zonguldak'ta Madenciler Soma İçin İş Bıraktı 01:45
Zonguldak'ta Madenciler Soma İçin İş Bıraktı 2.387 izlenme - 4 yıl önce ZONGULDAK'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) maden ocaklarında çalışan işçiler, Soma'daki maden faciası nedeniyle 1 gün iş bıraktı. Ocak önlerinde toplanıp Soma’da ölen arkadaşları için dua eden ve gıyabi cenaze namazı kılan işçilerden bazıları gözyaşlarını tutamadı. Türk-İş’in çağrısı üzerine Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) örgütlü olduğu TTK Üzülmez, Kozlu, Karadon, Armutçuk ve Amasra Müessese Müdürlükleri’ne ait maden ockalarında işçiler bugün iş bıraktı. ‘Milletimizin başı sağolsun’ yazılı pankartın asıldığı Üzülmez Müessese Müdürlüğü maden ocağı girişinde sabah bir araya gelen işçiler, Soma’da ölen arkadaşları için saygı duruşunda bulundu. 400ÜN ÜZERİNDE ÖLÜ VAR GMİS Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Osman Tutkun, ölüm madenini işleten şirketin düşük ücretle çok kar etme zihniyeti içinde olduğunu savunarak, yer altı madenciliğinin kamuda kalmasını defalarca söylediklerine dikkat çekti. Facianın ardından Soma’ya gittiğini ve dün akşam döndüğünü hatırlatan Tutkun, faciada rakamların doğru verilmediğini de ileri sürerek şöyle konuştu: “400ün üzerinde ölü var. Panolara ulaşılamadı. O panoların arkasında kaç kişinin çalıştığı belli değil. Çünkü şirket, ocakta kaç kişinin çalıştığını ve nereye ne tertip ettiğini bilmiyor. Dünya literatüründe ilk kez 400ün üzerinde şehit verdik. Bugün Türkiye’de değil, dünyanın bir çok ülkesinde iş bırakma eylemi var.” Daha sonra Soma’da ölen madenciler için Kuran okundu. Yakalarında ‘Kalbimiz Soma’da’ yazılı kurdele bulunan madenciler ölen arkadaşları için dua etti. Bu sırada madencilerden bazıları gözyaşlarını tutamadı. GIYABİ CENAZE NAMAZI Kozlu Müessese Müdürlüğü maden ocağında çalışan işçiler de sabah ocak girişinde toplandı. Soma’da ölen işçiler için Kuran okunmasının ardından dua edildi. Daha sonra da ölen işçiler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Kozlu Müessese Müdürü Kazım Eroğlu da katıldı.
Madenci Çocuğunun Çizdiği Resim Animasyon Oldu 00:25
Madenci Çocuğunun Çizdiği Resim Animasyon Oldu 2.754 izlenme - 4 yıl önce Madenci Çocuğunun Çizdiği Resim Animasyon Oldu
Taner Yıldız: Ölü Sayısı 299’a Yükseldi 02:13
Taner Yıldız: Ölü Sayısı 299’a Yükseldi 2.035 izlenme - 4 yıl önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, maden faciasında cansız bedenleri bulunan işçilerin sayısının 299’a yükseldiğini açıkladı. Bakan Yıldız, Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazasıyla ilgili olarak son gelişmeleri basınla paylaştı. Yıldız, “284 işçimiz hayatını kaybetmişti. Ve onlar ailelerine teslim edilmişti. Arkadaşlarımız maden ocağında yaptıkları son tespitlerle beraber 14 işçimizi daha tespit ettiler. 2 ayrı blok demiştik, ikisine de girdiler. Yangının da sönmüş olmasının bu çalışmaları kolaylaştıracağını söylemiştim. 14 işçimizin tespitinden sonra şuan için 6 işçimizi dışarıya çıkardılar. Akhisar Devlet Hastanesi Morguna otopsi yapılması amacıyla gönderilmiştir. 14 tespitimiz inşallah bir aksilik olmazsa yaklaşık 2-3 saate sevki tamamlanmış olacaktır. Daha sonra son kontroller yapılacak. En az iki veya üç işçimize de ulaşmayı bekliyoruz. Onların tespitleri henüz yapılmış değil. ‘Ne kadar zaman alır’ kısmıyla ilgili şimdi tahminde bulunmayalım. Ama sabaha kadar bütün bu çalışmaların önemli bir bölümünü bitirmiş olmamız gerekiyor” dedi. Son rakamları veren Taner Yıldız, “Şimdi tespit etmiş olduklarımız ile beraber 298 işçimize ulaşmış olduk. Ancak içeride daha olduklarını inandığımı ve yaptığımız hesaplara göre 2 veya 3 işçimize daha ulaşmayı hedefliyoruz. Elimizdeki veriler, işçi yakınlarımızın ailelerinin bize başvuruda bulundukları sayı bunu gösteriyor. Biz yine de son rakamları telafuz etmeyelim. Tespitlerimizden bizzat somut çıkardığımız işçilerden sözedersek şuanda 284+6 toplam 290 işçimiz maden dışına çıkartılmış durumda” diye konuştu. "YANIKLAR OLMUŞ OLABİLİR" İşçilerin karbonmonoksit gazından dolayı mı, yoksa üzerlerinde yanık olup olmadığı ile ilgili soruyu yanıtlayan Yıldız, “Bulunduğumuz bölge yangının çıktığı yere yakın o yüzden yanıklar oluşmuş olabilir, şuanda bende bilmiyorum otopsi raporlarından sonra bunlar belirlenmiş olacak. Tabii ki DNA testlerine de bakılacağı için herhangi bir karışıklığa meydan vermeden teslim etmeyi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. "BİN 700 METREDEN ÇIKARILDI" İşçilerin kaç metreden çıkarıldığı ile ilgili soruya da yanıt veren Yıldız şöyle konuştu: “Son çıkartılan işçiler bin 600, bin 700 metreden çıkarıldı. İki ayrı bloğun birinci bloğu tamamen bitirilmiş oldu. Diğer ikinci bloktan da aramalar devam ediyor. 14 tespit umarım işimizi kolaylaştıracaktır. Son kısımlarda daha ihtiatlı konuşuyoruz.Çünkü maden ocağının tamamı tekrar aranacak ve aile başvuruları ile karşılaştırılacak. İnşallah bir problem olmadan onların defin işlemleri de tamamlanmış olacak. Vefat eden bütün işçilerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.”
Bolivya'da Grevdeki Madencilerinin İçişleri Bakan Yardımcısı'nı Öldürdürmesi 00:50
Bolivya'da Grevdeki Madencilerinin İçişleri Bakan Yardımcısı'nı Öldürdürmesi 1.108 izlenme - 2 yıl önce Güney Amerika ülkelerinden Bolivya'da grevdeki maden işçileri İçişleri Bakan Yardımcısı Rodolfo Illanes'i öldürdü. Başkent La Paz'ın yaklaşık 160 kilometre uzağındaki Panduro'da protesto gösterisi düzenleyen madencilerle görüşmek için bölgeye giden Illanes işçiler tarafından kaçırıldı ve dövülerek öldürüldü. Olayın ardından 100 kadar kişi tutuklandı. Bölgeden kaçan Illanes'in asistanının ise hastanede tedavi altına alındığı bildirildi.
Soma [ Belgeseli ] 02:13
Soma [ Belgeseli ] 1.493 izlenme - 4 yıl önce Kimisi Evindeki Milyon Dolarları Çıkarmaya Çalışır, Kimisi De Hayat Mücadelesi Verirken Sedye Kirlenmesin Diye Çizmelerini. Kimisi Elini Bile Kıbırdatmadan Aylık 50.000 Alır Kimiside 750 Lira İçin 10 Yıl Boyunca Kömür Çıkartır Ama Hiçbir Kömür Isıtamayacak, Babaları Ölmüş Çocukların Yüreğini. #soma
Soma Katliamı ( Massac) İçin Söylenen Şarkı 04:29
Soma Katliamı ( Massac) İçin Söylenen Şarkı 1.172 izlenme - 4 yıl önce söz müzik barış polat
Somadaki Acı Gerçekler 04:00
Somadaki Acı Gerçekler 588 izlenme - 4 yıl önce
 Madenciler Ölürken Halay Çekenlerin Birden Geri Vites Yapması - Flash Tv 03:07
Madenciler Ölürken Halay Çekenlerin Birden Geri Vites Yapması - Flash Tv 695 izlenme - 4 yıl önce Türkiye, Soma'daki maden faciasına kilitlenmiş durumda. Haber kanalları facianın hemen ardından kesintisiz olarak canlı yayınlara devam ederken, diğer kanallarda da film veya dizi yayınlarına devam edildi. Flash TV'nin ise canlı yayında eğlenceye ara vermemesi tepki topladı. Latif Doğan'ın sunduğu programda Aynur Haşhaş'ın da katılımıyla müzik ziyafeti tam gaz devam etti. Programı sunan Latif Doğan, gelen tepkiler üzerine faciadan saatler sonra bir açıklama yaptı. Doğan, Soma'daki maden patlamasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dilerken, mahsur kalanlardan da bir an önce iyi haberlerin gelmesi için dua etti.
Soma Şehitlerinin Anısına 02:30
Soma Şehitlerinin Anısına 825 izlenme - 4 yıl önce Kalplerimiz Somada.
Madenciler: Şoför Israr Etti Biz Oturmadık 02:04
Madenciler: Şoför Israr Etti Biz Oturmadık 95 izlenme - 7 ay önce Zonguldak'ta boş otobüste ayakta giden maden işçileri o anları anlattı. İşçilerden Sabahattin Akkoç, "İnsanlar bizi sahiplendi. Hakkımızda güzel yorumlar da geldi" dedi.
Soma Anısına (13 Mayıs 2014) 04:54
Soma Anısına (13 Mayıs 2014) 474 izlenme - 4 yıl önce Soma'da hayatını kaybeden maden işçilerinin anısına ...
Metroda Soma Tartışması 01:46
Metroda Soma Tartışması 587 izlenme - 3 yıl önce Soma'da yaşanan olaylarla ilgili metroda bir tartışma olmuş. Abi ne diyeceğimi bilemiyorum. Söz sizde.
Maden İşçileri Selda Bağcan 03:16
Maden İşçileri Selda Bağcan 737 izlenme - 7 yıl önce madenci kardeşlerm
Soma Faciası Maden İşçileri Anısına Sfurkansener 04:02
Soma Faciası Maden İşçileri Anısına Sfurkansener 315 izlenme - 4 yıl önce
Maden İşçileri Anısına 03:54
Maden İşçileri Anısına 488 izlenme - 4 yıl önce Somayı Unutma !
Soma Faciası 11:55
Soma Faciası 432 izlenme - 4 yıl önce Basın Sag Olsun Turkiyem 2014-05-18 16:53:45 günü izf-76601532 kanalına yüklediğim 'Soma Faciası' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/kanal/izf-76601532 kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Soma`da Maden İşçileri Yerin Altından Çıkarılırken 03:08
Soma`da Maden İşçileri Yerin Altından Çıkarılırken 293 izlenme - 4 yıl önce Soma`da Maden İşçileri Yerin Altından Çıkarılırken
Somaya Özel Klip 02:11
Somaya Özel Klip 327 izlenme - 4 yıl önce Soma Şehitleri Anısına- Bizi Desteklemekk İçin Facebook KaramsarAsi Fanclup & Kadersiz Music'ten Ulaşabilirsiniz
Soma Şiir 03:32
Soma Şiir 147 izlenme - 4 yıl önce Soma Şiir... 2014-05-16 21:01:25 günü Umut1907tr kanalına yüklediğim 'Soma Şiir' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/kanal/Umut1907tr kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
O Madenciler Yine Duygulandırdı 04:52
O Madenciler Yine Duygulandırdı 23 izlenme - 7 ay önce Zonguldak’ta bindikleri özel halk otobüsünde “kirlenmesin” diye boş koltuklara rağmen ayakta seyahat eden maden işçileri, sosyal medyada yapılan yorumlara, “Tiyatro oynuyorsunuz, inandırıcı değil gibi sözler yazmışlar. Keşke yürüseydik de o yazılar yazılmasaydı” diye tepki gösterdiler. Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde 5 kilometre uzaklıktaki iş yerlerine gidebilmek için bindikleri halk otobüsünde boş koltuklara rağmen “kirlenmesin” diye ayakta seyahat eden madenciler, sosyal medyada çıkan yorumlara tepki gösterdi. Yaşananların kamuoyunda geniş yer bulmasından sonra herkesin kendilerini aradığını ifade eden işçiler, madenci kıyafetlerini giyerek yeniden madene girdiler. İşçilerden Turgay İnam, ilgiden memnun olduklarını ifade etti. İnam, özel halk otobüsünün boş koltuklarına kıyafetleri kirli olması düşüncesiyle oturmadıklarını anlatarak şöyle dedi: “Kilimli İşletme Müdürlüğünde çalışıyoruz. O gün ocağa indik. İşimizi yaptık. İlerleyen saatlerde asansörün bozuk olduğunu bize buradan 4-5 kilometre uzaklıktaki Gelik İşletmesi’ne yönlendirdiler. Yer altında yürüyerek Gelik’e gittik. Orada kafesten çıktık. Yaya gelmeyi düşünüyorduk. Fakat minibüsü gördük. Şoför arkadaş da sağ olsun durdu ve bizi aldı. Koltuklara oturmamızı söyledi. Üzerimiz kirli diye biz oturmadık. İnsanlara rahatsızlık vermeyelim dedik. Şoför arkadaş ısrar etti. Fakat biz oturmadık. Biraz sohbet ettik. O da bize bir güzellik yapıp çalıştığımız yere kadar getirdi. Güzergahı olmadığı halde bizi getirdi. Gündem epey bir değişti. Biz biraz sıkıldık ama memnunuz bu ilgiden.” “Tiyatrocu olsak madenci olmazdık. Kırıldık” 10 yıldır madencilik sektöründe olduğunu anlatan maden işçisi Turgay İnam, bir anda gündeme gelmelerinin ardından sosyal medyadaki bazı paylaşımlara tepki gösterdi. Bazı yorumlarda “Tiyatro oynuyorsunuz” şeklindeki sözler okuduğunu anlatan İnam, şöyle devam etti: “Biz büyüklerimizden, babamızdan böyle gördük. Böyle örf ve adetle yetiştik. Kim olsa aynısını yapardı. Bu gün bazı sosyal medyada yorumları okudum. 'Tiyatro oynuyorsunuz, inandırıcı değil' gibi sözler okudum. Kırıldım. Keşke yürüseydik de o yazılar yazılmasaydı. İster istemez kırılıyoruz. Biz tiyatrocu değiliz. Tiyatrocu olsak madenci olmazdık. Bunları da bu şekilde mesaj vermek istiyorum. Arkadaşlar yazarken dikkat etsinler.” O maden bu kez ağlatmadı, gururlandırdı Halk otobüsünde ayakta seyahat eden maden işçilerinden 31 yaşındaki Gökhan Onur, madenciye değer verilmesinin mutluluk verici bir duygu olduğuna dikkat çekti. Madencinin iş kazalarıyla anıldığının altını çizen Onur, “Ben Kilimli İşletmesinde çalışıyorum. O gün arıza vardı. Bizi Gelik’e yönlendirdi. Yolda giderken de otobüs geldi. Şoförden Allah razı olsun. Bizi iş yerine kadar bıraktı. O gün zaten belki de oraya gitmeyecekti şoför ama oradaki arkadaş Allah razı olsun. Bizi bıraktı. Güzel bir şeydi. Madenciye böyle değer vermeleri güzel bir şey. İş kazalarıyla anılıyoruz genelde. Böyle anılmamız güzel bir şeydi. Bu işin bu kadar olacağını tahmin etmiyorduk. İşin boyutunun böyle olacağını zaten tahmin etmiyorduk” diye konuştu. 7 yıl önce 30 işçi şehit düşmüştü 17 Mayıs 2010 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi’ne bağlı maden ocağında, eksi 540 kodunda hazırlık ve ana kat işlerini yapan taşeron şirketin çalıştığı alanda meydana gelen grizu patlamasında hayatlarını kaybeden 30 madenci de aynı ocakta yaşamını yitirmişti.
Soma'da Maden İşçilerinin Çıkarılmasına Devam Ediliyor 05:02
Soma'da Maden İşçilerinin Çıkarılmasına Devam Ediliyor 187 izlenme - 4 yıl önce Soma'da Yangın Çıkan Maden Ocağındaki İşçileri Çıkarma Çalışmaları Sürüyor. Bekleyen İşçi Yakınları Sinir Krizleri Geçiriyor.
Somadakı Facıa 02:27
Somadakı Facıa 103 izlenme - 4 yıl önce By Emre Cebeci 2014-05-16 08:34:12 günü emree14532 kanalına yüklediğim 'Somadakı Facıa' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/kanal/emree14532 kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Chp'li Özgür Özel Soma'daki Maden Ocaklarında Yaşanan Kazalarla İlgili Konuştu 03:43
Chp'li Özgür Özel Soma'daki Maden Ocaklarında Yaşanan Kazalarla İlgili Konuştu 203 izlenme - 4 yıl önce Soma'daki Maden Ocaklarında Yaşanan Kazalarla İlgili Konuştu
Soma Maden İşçileri İçin Şiir 03:25
Soma Maden İşçileri İçin Şiir 93 izlenme - 4 yıl önce Bizim De Yaşadığımız Hayattır Kardeşim
Arda Turandan Soma Mesajı 00:24
Arda Turandan Soma Mesajı 91 izlenme - 4 yıl önce Arda Turandan Soma Mesajı