Hoşgeldiniz!

maden kazası

Başbakan Erdoğan'dan Soma Maden Kazası Açıklaması 01:57
Başbakan Erdoğan'dan Soma Maden Kazası Açıklaması 11.252 izlenme - 3 yıl önce Başbakan Erdoğan'dan Soma Maden Kazası Açıklaması,,soma'da Maden Faciası 2014 Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki Bir Kömür Ocağında Grizu Patlamasının Ardından Yangın Çıktı. Maden Ocağı Şehitlerimize Allah`tan Rahmet Ailelerine Başsağlığı Dileriz.
Arsız Bela - Ekmek İçin Savaş Var  ( Soma Özel ) 02:37
Arsız Bela - Ekmek İçin Savaş Var ( Soma Özel ) 7.000 izlenme - 3 yıl önce Arsız Bela - Ekmek İçin Savaş Var - Soma Özel - 2014 / by sefer__
Soma Türküsü Soma Maden Kazasında Yitirilenlerin Türküsü 07:24
Soma Türküsü Soma Maden Kazasında Yitirilenlerin Türküsü 2.403 izlenme - 3 yıl önce Can Radyo'dan Soma Türküsü. soma'da Yitirdiğimiz Canlarımız Anısına söz-müzik: Gökhan Kafalı seslendiren: Şirin Deniz Kafalı gitar, Klavye, Klarnet, Vokal: Mustafa Altay bağlama: Semih Bilgi
Soma 01:05
Soma 848 izlenme - 3 yıl önce Soma,soma Maden Kazası,maden Faciası
Bir Madenci Çocuğunun Gözünden 02:10
Bir Madenci Çocuğunun Gözünden 1.015 izlenme - 3 yıl önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Somada maden ocağındaki yangında şu ana kadar 201 işçinin hayatını kaybettiğini, 80inin yaralandığını söyledi.işte madenci çocuğunun gözünden...
Enkazdan Çıkan Madenci: Çizmeyi Çıkarayım, Sedye Kirlenmesin 00:53
Enkazdan Çıkan Madenci: Çizmeyi Çıkarayım, Sedye Kirlenmesin 1.104 izlenme - 3 yıl önce Soma'daki maden faciasından yaralı kurtulan bir işçinin ambulansa bindirilirken hemşireye "çizmelerimi çıkarayım mı" diye sorması izleyenleri gözyaşlarına boğdu.. Çizmeyi çıkarayım, sedye kirlenmesin.
BBC Kamerasından Başbakan'ın Aracının Tekmelenmesi 00:35
BBC Kamerasından Başbakan'ın Aracının Tekmelenmesi 652 izlenme - 3 yıl önce AKP konvoyundaki araçlar orada bulunan vatandaşlar tarafından tekmelenirken, kalabalığın arasında kalan Erdoğan bir markete sığınarak kurtuldu.
Soma'da Maden Ocağında Yangın (olay Yerinden İlk Görüntüler) 02:05
Soma'da Maden Ocağında Yangın (olay Yerinden İlk Görüntüler) 512 izlenme - 3 yıl önce Soma'da Maden Ocağında Yangın (olay Yerinden İlk Görüntüler) Maden Ocağı
Enerji Bakanı Taner Yıldız'dan Son Dakika Soma Açıklaması 04:17
Enerji Bakanı Taner Yıldız'dan Son Dakika Soma Açıklaması 660 izlenme - 3 yıl önce Saat 08.30 itibariyle Enerji Bakanı Taner Yıldız'dan Soma'daki maden kazasıyla ilgi son dakika açıklaması...
Soma’daki Basın Açıklamasında Gazetecileri Fırçalayan PR’cı 01:19
Soma’daki Basın Açıklamasında Gazetecileri Fırçalayan PR’cı 453 izlenme - 3 yıl önce Soma Holding A.Ş’nin toplantısında soru soran gazetecilere müdahale etmeye çalışan kadının kimliği belli oldu.
Bakan Yıldız O Maden İşletmesini Böyle Övmüştü 09:36
Bakan Yıldız O Maden İşletmesini Böyle Övmüştü 474 izlenme - 3 yıl önce Enerji Bakanı Taner Yıldız, bugünkü yangın sonucunda 150’den fazla işçinin öldüğü ve yüzlerce kişinin mahsur kaldığı kömür ocağını işleten Soma Holding’in patronuna, işçi sağlığını ve işçi güvenliğini dikkate aldığı için 10 ay önce teşekkür etmişti.
Hasip Kaplan - Soma Konuşması 05:14
Hasip Kaplan - Soma Konuşması 349 izlenme - 2 yıl önce HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan: "Biz 301 ölü karşısında hükümetin yapmadığını yapmak istiyoruz, özür diliyoruz, eğiliyoruz önünüzde, bu utanç bu Meclis'e yeter, böyle kaçamak yollara saparak adalet gerçekleşmez. Ben özür diliyorum, özür diliyorum" ifadesini kullandı.
Türkiye'yi Ağlatan Klip 03:02
Türkiye'yi Ağlatan Klip "SOrMA Ne Haldeyim" 296 izlenme - 3 yıl önce Paylaşım rekorları kıran milyonları ağlatan #SOMA klibi. Göz yaşlarınızı tutamayacaksınız... Unutma, Unutturma!
Facia Yaşanan Madenden İlk Kamera Görüntüleri 02:52
Facia Yaşanan Madenden İlk Kamera Görüntüleri 180 izlenme - 3 yıl önce Soma'da meydana gelen facianın yaşandığı madenin güvenlik kameraları görüntüleri yer altında yaşanan can pazarını gözler önüne serdi. Kaza sırasında içeride 787 işçi bulunuyormuş. Malesef 300'e yakın ölümden bahsediliyor. Umarım bu sayı daha da çoğalmaz.
 Kaan'ın Sünnet Israrı Babasını Kurtardı 05:00
Kaan'ın Sünnet Israrı Babasını Kurtardı 204 izlenme - 3 yıl önce Mehmet Topdemir 40 yaşında bir maden işçisi. Soma’da facianın meydana geldiği maden ocağında çalışıyordu. Onu şanslı kılan ise 10 yaşındaki oğlu Kaan’ın ısrarla sünnet olma istediği oldu. Bunun üzerine 19 Mayıs’ta çocuğunu sünnet ettirme kararı alarak izne ayrılan Topdemir, verdiği bu kararla faciadan kurtuldu. Soma’daki maden ocağında meydana gelen faciada birçok işçi yaşamını yitirirken bazı işçiler kelimenin tam anlamı ile ölümün kıyısından döndü. O şanslı işçilerden biri de 40 yaşındaki maden işçisi Mehmet Topdemir. İşçi Topdemir, evli ve 2 çocuk babası. 10 yaşındaki oğlu Kaan’ı 19 Mayıs'ta sünnet ettirme karar aldı. Bunun üzerine facianın meydana geldiği iş yerinden izin alarak yıllık izne ayrıldı. Topdemir, verdiği bu kararla faciadan kurtuldu. Çocuğumun sünneti olduğu için izne çıktım diyen Topdemir, aldığım iznin hayatımı kurtaracağını hiç düşünmemiştim. Kimsenin aklına böyle bir şey gelmezdi. Olayı duyduğumda şok oldum. Orada çalışan akrabalarım vardı. Hemen onları aradım. Ama kimseye ulaşamadım. En son acı haberlerini almaya başladım. Ben hayatta kaldım ama aldığımız haberler bizi mahvetti" dedi. Sünnet kararını bir sene öncesinden aldığını belirten Topdemir, "Bir ay kala izne ayrıldım. Böyle bir şey olacağını hiç düşünmemiştim. Daha bir gün öncesine kadar sünnetle ilgili planlar yapıyordum. Ama bu haber bizi perişan etti. Bende orada olabilirdim. Arkadaşlarım gibi vefat edebilirdim. Bu sünnete kalkışmamış olsaydım ben de orada olacaktım” dedi. Eşinin izinde olmasıyla ölümden döndüğüne sevinen Sibel Topdemir, eşim kurtuldu ama amcamın ve dayımın çocukları vefat etti. Eşimin kurtulması bizim için teselli oldu ama çok zor madencilik çok zor. Madencileri korusunlar. Amcamın kızı babasız kaldı. Daha dördüncü sınıfa gidiyor" diyerek gözyaşı döktü. KAAN’IN ERTELEMEYİN ISRARI BABASINI KURTARDI "Sünneti geçen sene yapacaktık" diyen Sibel Topdemir, "Eşim kaza geçirince sünneti yapamadık. Bu sene 19 Mayıs'a niyetlendik. Sonra ertelemek istedik. Ama oğlum hep ertelemeyin dedi. Ben sünneti erteleyecektim. Oğlumun ertelemeyin ısrarını kıramadım. Bunda da bir hayır varmış. Çocuğum hiç istemedi ertelenmesini ben herkese öğretmenlerime söyledim ertelemeyin dedi. Biz de onu kırmadık ertelemedik. Bu da eşimin hayatını kurtardı’’ şeklinde konuştu. Sünneti maddi imkansızlıklardan ötürü ertelemeyi düşündüklerini belirten Mehmet Topdemir, "Maddi yönden biraz sıkıntımız vardı. Erteleyelim diye düşündük ama oğlum istemedi. Daha önce de ertelemiştik. Bu sefer ısrar etti. Biz de borç harç yapma kararı aldık’’ dedi. Ailesi hiç istemediği halde madenlere girmeyi düşündüğünü belirten Topdemir, "Burada başka iş imkanım yok. Eve ekmek getirmem lazım. Mecburen işimize devam edeceğim" dedi.
Oğlum Yüzme de Bilmezdi, Ne Yaptı.. 01:08
Oğlum Yüzme de Bilmezdi, Ne Yaptı.. 188 izlenme - 3 yıl önce Söylenebilecek hiç bir şey yok oturdum defalarca izledim ağlamaktan başka bir şey gelmiyor elden Allah yardımcıları olsun..
Şehit Madenci Babası: Bardaktan Su İçenler Bizim Acımızı Bilmez 01:19
Şehit Madenci Babası: Bardaktan Su İçenler Bizim Acımızı Bilmez 191 izlenme - 2 yıl önce Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014’te yaşanan Maden faciasının yıldönümünde, acılar bir kez daha tazelendi. Türk madencilik tarihinin en büyük acısını yaşatan, 301 madencinin şehit olduğu facianın yıldönümünde Soma karalar bağladı. Şehit yakınları, duydukları acıları dile getirirken, devletten sorumluların hesabını sormasını istedi. Şehit yakınları, dün sabah ilk olarak, 39 madencinin bulunduğu Soma Maden Şehitliği ile Türk bayrağı ve madenci feneri kullanılarak yapılan anıt mezarlığa akın etti. Acılı aileler, yakınlarının mezarları başında Kur’ân okudu, dua etti, siyah mermerden yapılan mezar taşlarını sildi. Şehit madenci Uğur Çolak’ın babası İsmail Çolak, facianın birinci yılında acılarının ilk günkü gibi devam ettiğini söyledi. Madenci yakınlarına verilen sözün tutulmasını ve sorumlulardan hesap sorulmasını isteyen Çolak, “Kimse kendini sütten çıkmış ak kaşık gibi görmesin. Kendilerine binlerce koruma polisi alacaklarına yeraltında çalışan işçilerin can güvenliğini sağlasınlar. Kaçak Saray yapacaklarına iş kazalarına karşı önlem alsınlar.” dedi. Kendilerinin bir yıldan beri çektiği acıları hükümetin bilemeyeceğini vurgulayan Çolak, şöyle konuştu: “Onu ancak bizim gibi evlat acısı yaşamış insanlar bilir. Bunu altın varaklı bardaklardan su içenler bilmez, kaçak saraylarda oturanlar bilmez. Biz adalet istiyoruz. Bizim tek talebimiz, devletin korumuş olduğu bürokratların bir an önce zırhlarının kaldırılması. Enerji Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı, MİGEM, TKİ, sarı sendikanın, denetleme yapan müfettişlerin zırhlarını kaldırsınlar. Gelsinler, Akhisar’da kendilerini arındırsınlar, suçları varsa cezalarını çeksinler. Biz adaletten başka hiçbir şey talep etmedik, etmiyoruz da. Bu davayı Fizan’a da sürseler arkasından gideceğiz, hükümetin hiç şüphesi olmasın.” Maden şehidi İbrahim Duman’ın babası da, bir seneden beri yatıp kalkıp ağladıklarını belirterek, “Bunları böyle yapanlar cezasını çeksinler. Mahkemeye gidiyoruz, ölen Mehmet Efe’nin üzerine suçu atıyorlar. Ağlıyorum, sızlıyorum. Mezarının başına gelip oturuyoruz oturuyoruz, gidiyoruz. Elimizden bir şey gelmiyor.” ifadelerini kullandı. Şehit madenci Ali Çiftçi’nin eşi Sibel Çiftçi, geçen bir yılda hayatlarında değişen tek şeyin acılarının, özlemlerinin, hasretlerinin daha da artması olduğunu kaydetti. “Tek istediğimiz adalet. Adalet, adalet, adalet. Şehitlerimiz yattığı yerde rahat uyusunlar.” diyen Çiftçi, yukarıdan başlayıp aşağıya kadar bütün sorumluların cezalandırılmasını istedi. Mezarlıkta kaymakamlık ve büyükşehir belediyesinin ortak yaptığı anma törenine katılmayacağını açıklayan CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, pahalı mermerlerle madencilerin mezarlarının yaptırılmasının, gerçekleri örtemeyeceğini söyledi. Kendisinin madenci yakınları ve işçilerle ilçe merkezinde etkinlikler yaptıktan sonra maden şehitliğini ziyaret edeceğini açıklayan Özel, “Geçen yıl bu saatlerde işçiler, başlarına gelecekten habersiz olarak çalışıyordu. O günden bu güne hiçbir şey değişmedi. Verilen sözler tutulmadı. Şehit ailelerine verilen sözlerin yarısı tutuldu sadece. Şu anda sadece Soma’da değil, Türkiye’de madenlerde çalışan 48 bin işçi, tıpkı buradakiler gibi ölümü bekliyor. Soma olayını araştırma komisyonunun yaptığı öneriler bölümünün kapağı dahi açılmadı.” diye konuştu. Anma törenleri için Türkiye’nin çeşitli yerlerinden Soma’ya gelenlerden birisi de, emekli madenci Kemal Çakıroğlu’ydu. Samsun Ladik’ten gelen Çakıroğlu, madenci heykelinde, üzerinde ‘Çığlıklara kulak verin. İşsiz ve açız aç’ yazılı pankart taşıdı. Pankartını bir süre madenci heykelinin önünde tutan Çakıroğlu’na daha sonra polis müdahale etti ve elinden aldı. DİSK, KESK, TTB ve TMMOB dün Soma’da madenci heykelini ziyaret ederek karanfil bıraktı. Sendikacılara CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur da destek verdi. Sendika ve meslek odaları adına ortak açıklamayı ise DİSK Genel Başkanı Kani Beko yaptı. 16 Mayıs’ta yapacakları mitinge, ‘Ben insanım. Soma’nın acısını yaşıyorum.’ diyen herkesi davet ettiğini belirten Beko, şunları kaydetti: “Sorumluların görünen bir kısmının yargılandığı Soma davası, kamuoyunu tatmin etmemektedir. Soma gibi bir facia yaşandıktan sonra bile her ay onlarca emekçi iş cinayetlerine kurban gitmekteler. Bu resmen cinayettir. Emekçileri güvencesizliğe, taşeronlaşmaya, denetimsizliğe teslim edenlerin işlediği cinayet. Türkiye’de özellikle AKP iktidarı döneminde, uygulanan politikalarla üretim, teknik bilgi ve altyapı olarak yetersiz, deneyimi ve deneyimli uzmanı bulunmayan kişi ve şirketlere bırakılmıştır. Soma’da yaşanan kaza değil, cinayettir. Bu katliamın sorumluları halen hesap vermemiştir. Bu kadar uyarılarımızın hiçbirisini dikkate almayan hükümet, ‘bu işin fıtratında var’ diyerek bilim ve tekniğin karşısında olduğunu ilan etmiştir. Biz öngörülen ve önlenebilir risklerin ne kaza ne de fıtrat olmadığını biliyoruz.” Mazlumder’in hazırladığı ‘Soma Maden Faciası Hakkında İnceleme ve Gözlem Raporu’, dün Soma Kaymakamlığı önünde derneğin Genel Başkan Yardımcısı M. Arif Koçer tarafından açıklandı. Raporda, kârlılığın artırılmasına odaklı üretim yönteminin, iş güvenliğini ihmal eder şekilde uygulandığı belirtildi. Kaza sonrası kayıtlarda, facianın yaşandığı Eynez maden ocağının yaklaşık 40 gün önce merkezi yönetim tarafından denetlendiği, Soma Kömür İşletmeleri AŞ’ye ait 3 maden sahasında teknik aksaklıklar sebebiyle üretimin düştüğü, bu sebeple maden ocağının şirket tarafından kapasite üstü çalıştırıldığına dair bilgiler elde edildiği kaydedildi. Rapora göre, denetim raporları olumsuz unsurlardan arındırıldı. Facianın yaşandığı ocakta 5 yıldır çalışan bir işçi sadece bir kere demetim görevlisine rastladığını beyan etti. Facia öncesinde ise 20-25 gün boyunca madenciler çıkan cevherin daha sıcak olduğu ve daha çabuk yanmaya başladığı yönündeki ifadeleri dikkate alınmadı. Çıkan ufak yangınlar geçiştirilmeye çalışıldı. Madende faciaya sebep olan yangın çok yüksek düzeyde fiziki belirtiler gösterdi. Raporda olayın gerçekleşmesi teknik olarak şu şekilde aktarıldı: “Faciadan önce cevherde oluşan içten yanmanın ikinci evreye geçmesi ve yanan kısmın muhtemelen göçmesiyle, artık gaz deşarjı şeklinde gelen karbonmonoksit tehlikeli sınırın üzerine geçerek ocak havasına karışmıştır. Yangının başladığı yerin ocağa temiz hava sağlayan ana havalandırma nefesliğine yakın yerde olması, temiz havanın ocağa yayılırken beraberinde karbonmonoksit alarak galerilere dolmasıyla zehirlenmeler artmıştır. Bu tür olaylarda sıklıkla yaşanan çalışanların temiz havanın geldiği yere kaçma alışkanlığı, temiz havanın tüm kısımlarda kirlenmesiyle birleşince yaşanan panik artmıştır. Bir kısmı acemi, iş güvenliği eğitimi ve donanımı zayıf işçilerin kaçışları, bazı bölümlerde zehirlenerek üst üste yığılmaları sonucunu doğurmuş ve işçilerin yığılması yerel göçüklerle birleşerek kaçış alanlarını sınırlamıştır. Günlerce bütün belirtilerini gösteren facia, etkisiz, yetersiz, deforme ve son kullanım tarihi geçmiş alet ve ekipmanlarla birleşince can kayıpları had safhalara ulaşmıştır.” Facia sonrasında yürürlüğe giren kanunların ne insan sağlığının ve güvenliğinin korunmasında ne de iş sağlığına ve güvenliğine yönelik bütünsel düzenlemeler içermediğinin belirtildiği raporda, bu kanun değişikliklerinin bazı noktalarda arızi çözümler sunmakta, bazı noktalarda ise zaten uygulanan iş güvenliği tedbirlerini mevzuata aktarmakta olduğu kaydedildi. Raporun sonunda, kazalarla ilgili gerçek ve tüzel kişilerin yargılanmaları gerektiği belirtildi.
 BBC Kamerasından Başbakanın Aracının Tekmelenmesi 00:35
BBC Kamerasından Başbakanın Aracının Tekmelenmesi 184 izlenme - 3 yıl önce AKP konvoyundaki araçlar orada bulunan vatandaşlar tarafından tekmelenirken, kalabalığın arasında kalan Erdoğan bir markete sığınarak kurtuldu.
Soma Şehitlerimize..başımız Sağolsun 05:08
Soma Şehitlerimize..başımız Sağolsun 218 izlenme - 3 yıl önce Manisa somada Maden kazasında canlarını veren Şehit İşçilerimize atfedilmiş Sosyal medyada yer alan fotoğraflardan derlenmiş kliptir.
Soma'daki Maden Kazasının İlk Kez Yayımlanan Görüntüleri 05:52
Soma'daki Maden Kazasının İlk Kez Yayımlanan Görüntüleri 127 izlenme - 2 yıl önce Soma'daki maden kazasının ilk kez yayımlanan görüntülerini bizim yerli medyadan değilde elin ingiliz bbc sinin yayınlaması ilginç aynı zamanda üzücü geldi bana.Bu olaya neden olanları Allah'a havale ediyorum.
Soma'daki Maden Kazasının İlk Kez Yayımlanan Görüntüleri 05:52
Soma'daki Maden Kazasının İlk Kez Yayımlanan Görüntüleri 103 izlenme - 2 yıl önce BBC Türkçe, 13 Mayıs 2014'te Soma'da meydana gelen ve 301 madencinin yaşamını yitirdiği güne ait güvenlik kamerası görüntülerine ulaştı. Rengin Arslan'ın özel haberinde ilk kez yayımlanan bu görüntüler kaza öncesinde ve sonrasında yaşananları gösteriyor.
Türk Kızılayı Soma Yardımı 01:20
Türk Kızılayı Soma Yardımı 172 izlenme - 3 yıl önce Soma'da meydana gelen maden kazasında bölgeye ilk ulaşan yardım kuruluşu Türk Kızılayı, 153 kişilik ekibiyle acıları paylaşmak için oradaydı. Yalnız değilsiniz...
Üç Dört Saat Havada Durdum, Ailem Geldi Gözümün Önüne 04:38
Üç Dört Saat Havada Durdum, Ailem Geldi Gözümün Önüne 52 izlenme - 2 yıl önce "İleri geri kaçanlar kaçtı diğerleri kaldı. Diğer taraflarda ne olduğunu bilmiyoruz. Havayı kestim havada durdum. Basınçlı havalar var. Çakıyla onları kestim. 3 -4 saat havada durdum. Ailemiz geldi gözümüzün önüne... Bol bol dua edip durduk. Orada başka yapacak bir şey yok. Ölen arkadaşlarımızı gördüm. Ölen arkadaşlarımız bizim yanımızdaydı zaten. Amirlerin de yanlış yönlendirmeleri oldu. Havanın geldiği yöne doğru yönlendirdiler işçileri... Ayağın içinde kaldı adamlar. Bir kısmı geldikleri istikamete geri dönüp öyle kurtuldular... Benim bulunduğum tarafa doğru gelenlerin hiçbiri kurtulmadı. Tam vardiya çıkışıydı. Çıkacaktık artık ocaktan. Pis havaya denk geldik. Ne ileri gidebildik ne geri... Orada telefonlar çekmiyor. Yardım isteyeceğiniz bir imkanınız da yok. Ulaşabileceğiniz bir yer yok. Çıkabileceğiniz bir yer yok. Ortada hapissiniz.
İçeride 200-250 Tane Daha Cansız Beden Var 03:59
İçeride 200-250 Tane Daha Cansız Beden Var 55 izlenme - 2 yıl önce An itibari ile resmi olarak 275 kişinin can verdiği faciada ne yazıkki içerideki durum hiç iç açıcı değil. Bir kurtarma görevlisi içeride daha 200-250 tane daha cansız bedenin olduğunu söylüyor. Malesef ölü sayısı 500'leri bulucak. Allah bizlere bu acıları yaşatanları ne bu dünyada ne de diğer dünyada rahat ettirmesin. Ölen yüzlerce madencinin iki elleri bu kansızların yakasında olsun.
Madenci ve Yakınlarıyla Gerçekler Üzerine Röportaj 11:52
Madenci ve Yakınlarıyla Gerçekler Üzerine Röportaj 70 izlenme - 2 yıl önce Ana akım medya haricinde gerçekte insanlar neler söylüyor bize ne kadarı sunuluyor. Bu gibi kaç tane daha röportaj var kaçı yayınlanıyor ?
 6 Gün Sonra Yaşadığı Öğrenilen Madenci 04:19
6 Gün Sonra Yaşadığı Öğrenilen Madenci 54 izlenme - 3 yıl önce Soma'daki maden kazasında sağ kurtulanlarla beraber hayatlarını kaybedenlerin sayısının, toplam işçi sayısından 1 eksik olmasının sırrı son gün ortaya çıktı. Sağ kurtulan ancak ailesine haber vermeden, mahsur kalan arkadaşlarını çıkarmak için koşuşturan maden teknikeri İsmail Adalı facianın 6'ncı gününde anne ve babası ile bir araya geldi.Taner Yıldız'ın da tanıklık ettiği bu buluşmaya cesur olduğu kadarda mütevazi maden işçisi abimiz kameralara fazla gözükmek bile istememesi ne kadar onurlu ve düşünceli olduğunu gösteriyor.ama yine de keşke ilk gün o anacığına söyleseydin abi yaşadığını.
Şamil Tayyar: Muhalefet Eften Püften Önerge Veriyor 02:07
Şamil Tayyar: Muhalefet Eften Püften Önerge Veriyor 63 izlenme - 3 yıl önce CHP’nin Soma konusunda verdiği önerge konusunda konuşan Tayyar, muhalefeti “eften püften” önerge vermekle suçladı, “Araştırma önergelerinin temel hedefi Meclis’i tıkamak.” dedi.
Çin'de Maden Kazası: 22 Ölü 00:23
Çin'de Maden Kazası: 22 Ölü 42 izlenme - 3 yıl önce Çin'in güneybatısında yer alan Chongqing kentindeki bir madende meydana gelen kazada 22 kişi hayatını kaybetti. Çin'de bir madende meydana gelen kazada 22 kişi hayatını kaybetti. Yerel yetkililer tarafından yapılan açıklamada Yanshitai isimli kömür madeninde doğalgaz kaynaklı bir kazanın meydana geldiği ve 22 kişinin öldüğü ifade edildi.
Maden Kazasında İkinci İşçinin Cesedine Ulaşıldı 01:37
Maden Kazasında İkinci İşçinin Cesedine Ulaşıldı 2 izlenme - 3 ay önce Maden kazasında ikinci işçinin cesedine ulaşıldıZONGULDAK - Zonguldak'ta önceki akşam meydana gelen göçükte mahsur kalan işçilerden ikincisinin de cansız bedenine ulaşıldı.
Maden Kazasında Bir İşçinin Cesedine Ulaşıldı 02:08
Maden Kazasında Bir İşçinin Cesedine Ulaşıldı 1 izlenme - 3 ay önce Maden kazasında bir işçinin cesedine ulaşıldı İkinci işçiyi arama kurtarma çalışmaları sürüyorZONGULDAK - Zonguldak'ta önceki akşam meydana gelen göçükte mahsur kalan işçilerden birinin cansız bedenine ulaşıldı.