Hoşgeldiniz!

madenci

Madenci Çocuğunun Çizdiği Resim Animasyon Oldu 00:25
Madenci Çocuğunun Çizdiği Resim Animasyon Oldu 89.159 izlenme - 2 yıl önce Soma'daki felaketten sonra sosyal medyada "madenci çocuğun çizdiği resim" olarak ünlenen çizimden yola çıkılarak bir animasyon hazırlandı. Soma'daki felaketten sonra sosyal medyada "madenci çocuğun çizdiği resim" olarak ünlenen 2010 yılında Nihal Acar tarafından yapılmış çizimden yola çıkarak bir animasyon hazırlandı. İllüstrasyonları Onur Sipahi tarafından çizilen çalışmanın animasyonunu Sinan Karaçam ses tasarımı da Gökhan Altındirek yaptı.
Ölüm Madeninden Böyle Kurtuldular 02:52
Ölüm Madeninden Böyle Kurtuldular 64.977 izlenme - 2 yıl önce Manisa Soma'da meydana gelen facianın yaşandığı madenin güvenlik kameraları görüntüleri yer altında yaşanan can pazarını gözler önüne seriyor. Manisa Soma'da özel bir şirkete ait kömür ocağında salı günü saat 15:30 sıralarında trafo patlaması nedeniyle yangın çıktı. Yangın, işçileri tam vardiya değişimi sırasında yakaladı. Kapıya yakın olanlar kaçarken yüzlerce işçi mahsur kaldı. Başlangıçta mahsur kalan işçi sayısının 200 olduğu belirtildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı saat 23:55 sıralarında yaptığı açıklamada madende 75 yaralı ve 157 kaybımız olduğunu söyledi. Can pazarı yaşanan maden ocağından kamera kayıtları basın mensuplarına dağıtıldı.
Madencinin Avucundan Çıkan Not Yürek Parçaladı 00:49
Madencinin Avucundan Çıkan Not Yürek Parçaladı 31.580 izlenme - 2 yıl önce Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasında yaşamını yitiren işçilerden birinin avucunda bulunan kağıtta “Oğlum, hakkını helal et” yazdığı görüldü. Manisa’nın Soma ilçesinde ölü sayısı sabah saatlerinde 282’ye ulaştı. Ekipler kurtarma çalışmalarını sürdürürken, mahsur kalan madenciler için umutlar giderek azalıyor. Öte yandan, Soma’dan yürek burkan haberler gelmeye devam ediyor. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Osman Tutkun, cenazelerin teslim alındığı sırasında gördüğü bir manzarayı paylaştı. Tutkun, “Orada çıkartılan bir cenazede, şehidin avucunun içinde ki kağıtta 'Oğlum, hakkını helal et' yazıyordu. Biz bu kadar onurlu maden işçileriyiz" dedi.
  Çizmeyi Çıkarayım mı? Sedye Kirlenmesin - Kurtulan Madenci 00:53
Çizmeyi Çıkarayım mı? Sedye Kirlenmesin - Kurtulan Madenci 24.918 izlenme - 2 yıl önce Soma'daki maden faciasından yaralı kurtulan bir işçinin ambulansa bindirilirken hemşireye "çizmelerimi çıkarayım mı" diye sorması izleyenleri gözyaşlarına boğdu.
Soma Maden Ocağı Şehitlerine İthafen 06:24
Soma Maden Ocağı Şehitlerine İthafen 23.066 izlenme - 2 yıl önce Allah'tan Rahmet Ailelerine Başsağlığı Ve Sabırlar Diliyoruz.__xclas__
Galatasaraylı Futbolcular Madenci Oldu 00:57
Galatasaraylı Futbolcular Madenci Oldu 10.915 izlenme - 2 yıl önce Galatasaray-Kayseri Erciyesspor maçına 40 dakika kala çıkış tünelinin ışıkları kapatılırken, sarı-kırmızılı futbolcular madenci baretleriyle sahaya çıktı. Galatasaray futbol takımından Soma'ya anlamlı destek. Galatasaray-Kayseri Erciyesspor maçına 40 dakika kala çıkış tünelinin ışıkları kapatılırken, sarı-kırmızılı futbolcular madenci baretleriyle ısınmak için sahaya çıktı. Öte yandan tünelin etrafı sarı-kırmızı renklerden, kömür karasına çevrildi.
Madenci: Çizmeyi Çıkarayım mı Sedye Kirlenmesin ? 00:53
Madenci: Çizmeyi Çıkarayım mı Sedye Kirlenmesin ? 10.887 izlenme - 2 yıl önce Soma'daki maden faciasından yaralı kurtulan bir işçinin ambulansa bindirilirken hemşireye "çizmelerimi çıkarayım mı" diye sorması izleyenleri gözyaşlarına boğdu. Görüntüler Kanal D'de yayınlanan İrfan Değirmenci ile Günaydın programında böyle ekranlara geldi.
''Oğlum Sağ Ama Sevinemedim'' 02:28
''Oğlum Sağ Ama Sevinemedim'' 7.925 izlenme - 2 yıl önce Madendeki patlamadan hemen sonra çıkmayı başaran Yasin adlı genç madenci ve Turgutlu'dan oğlunu aramaya gelen emekli madenci Ali, BBC Türkçe'den Sinan Onuş'un sorularını yanıtladı.
Soma'da Madenci Olmak 01:59
Soma'da Madenci Olmak 8.853 izlenme - 2 yıl önce Soma artık bir yas şehri. Batı Anadolu’nun bu fakir kenti, İzmir’e 100 kilometre uzaklıkta. 100 bin nüfuslu Soma’da 15 bin kişi yeraltında çalışıyor. 600 milyon tonluk görünür rezerviyle Türkiye’nin Zonguldak’tan sonra en önemli kömür merkezi. Biz de Soma’ya ateşin düştüğü yere gidiyoruz. Oldukça kasvetli bir ortam söz konusu. Ölen madencilerin yakınları taziyeleri kabul ediyor. Mikrofonumuzu eski bir madenci olan Şaban Üfük’e uzatıyoruz: “Acı bir olay. İnsanlar çok zor şartlar altında çalışıyor. Görmüşsünüzdür belki, her biri 2, 3 kat elbise ile gidiyor yer altına. Terli elbiselerini sıkarak çalışıyorlar. Elbiselerini sıktıkları zaman kömür akar. Haklarını da alamıyorlar. Vasıfsız bir işçinin maaşı bin 200 TL. Bu adamın 300 TL ev kirası var. Çocuğunun okuduğunu düşünün. Bu şartlar altında nasıl geçinecekler.” Üfük, ölen madencilerin aileleri için güvence istiyor. Aynı zamanda onları asla yalnız bırakmayacaklarını da sözlerine ekliyor: “Sahipsiz bırakmayız biz onları, biz onların abileri, kardeşleri gibiyiz. Biz ailelerimizi gönderir, kendimiz gideriz. Her türlü yardımı yaparız. Zaten maaş bağlanıyor bu kişilere. Yani tahminen bu kişilere 100’er bin TL gibi bir para veriliyor. Herhalde bir ev de alınıyor. Sanırım.” Şimdi Soma’da hayatını kaybeden madencilerin yakınları, sevdiklerinin küçücük fotograflarını üzerlerinde taşıyor.
Çizmeleri Çıkarayım Mı Diyen Madenci Röportajı 03:22
Çizmeleri Çıkarayım Mı Diyen Madenci Röportajı 8.374 izlenme - 2 yıl önce Dünün en çok konuşulan videolarından bir tanesinin ana kahramanı abimizin ağzından yaşadığı o anlar.
Madenci Resmini Çizen Öğrenci 01:33
Madenci Resmini Çizen Öğrenci 7.588 izlenme - 2 yıl önce Madencinin baretinden yansıyan ışık ve ailesini resmeden lise öğrencisinin madencilikle ve babasıyla ilgili anlamlı cümleleri.
Türkiye'yi Ağlatan Madenci Eşi 03:12
Türkiye'yi Ağlatan Madenci Eşi 7.275 izlenme - 2 yıl önce Soma'daki faciada eşinden haber alamayan Sema Korkmaz dert yandı. Somadaki maden faciasının ardından eşi Mustafa Korkmaz için olay yerine koşan ve 4 gündür buradan ayrılmayan Sema Korkmaz, sabaha karşı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın dakikalar süren çabası sonucu evine dönmeyi kabul etti. Bakan Yıldız, AFAD'ın mobil koordinasyon tırında ayrılmak üzereyken Sema Korkmaz buraya geldi. Önceki günlerde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın maden ocağını ziyareti sırasında yardım isteyen Korkmaz, bu kez de madende mahsur kalan eşinin bulunması için Bakan Yıldız'dan yardım istedi. Soma'da yaşanan olayın hemen ardından maden bölgesine gelen ve 4 gecedir buradan ayrılmayan Sema Korkmaz "Arayan yok, soran yok, bir haber veren yok bana. Herkes numaramı aldı ama hiç kimse aramıyor" sözleriyle dert yandı. Yıldız, Korkmaz'a evine gitmesini orada beklemesini ve ona her saat haber vereceklerini söyledi. Çalışmaların ne aşamada olduğunu Korkmaz'a anlatan Bakan Yıldız, "Yangının tamamı sönmedi ama bu tarafa doğru gelen bantlar var ya dışarıda da görüyoruz o bantlardan 250 metresi yanmıştı. Şimdi o yanınca bütün o tavanı da yakıyor" dedi. Israrla 4 gündür burada sabahladığını ve "Eve gitmem. Ben kocamı almadan gitmem" diyen madenci eşinin evine dönmesi ve eşinin ilk evliliğinden olan 9 yaşındaki Ali Berkay'ın daha fazla "perişan" olmaması yönündeki ısrarlar üzerine "Ona ne diyeceğim. 'Anne babam da gelsin' diyecek, 'babam gelsin' diyecek, ben ne diyeceğim ona" şeklinde karşılık verdi. Hastane de gönderilme teklifini geri çeviren Korkmaz'a daha sonra, saat başı aranacağı sözü verildi. Ancak Sema Korkmaz bir kez daha "Bakamam onun yüzüne bakamam. Babasını alıp da gideceğim onun. Onun babasını götüreceğim" dedi. Bakan Yıldız'ın ve madenci eşini ikna çabaları dakikalarca sürdü. Saat 04.00 sularında Sema Korkmaz, Yıldız'ın "Sen gelmeden çıkartmayacağız" sözleri üzerine ikna oldu. Korkmaz yanındaki yakınıyla AFAD tırından ayrılırken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, sanatçı Ahmet Yenilmez'in de aralarında bulunduğu kalabalığın gözyaşlarını zorlukla tuttuğu gözlendi.
Bir Madencinin Vasiyeti 02:00
Bir Madencinin Vasiyeti 5.165 izlenme - 2 yıl önce Bir Madencinin Vasiyeti
8,5 Saat Ceset Üzerinde Sürünerek Dışarı Çıktım 02:09
8,5 Saat Ceset Üzerinde Sürünerek Dışarı Çıktım 4.595 izlenme - 2 yıl önce Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki faciada madenden dışarıya ilk çıkabilen kişi olduğunu belirten 27 yaşındakiArif Dudu, yoğun duman nedeniyle bayılıp yere düşen ve yaşamını yitiren iş arkadaşlarının üzerinden sürünerek 8.5 saatte dışarı çıkabildiğini söyledi. Dudu ile birlite çalışan ve o sırada madenin dışında oyduğunu söyleyen ağabeyi Baki Dudu (34) da, Bu madende sık sık gaz kaçağı olduğunu ve böyle bir facianın beklendiğini beliyorduk. Facia bağıra bağıra geliyorum dedi diye konuştu. Kaldırıldığı özel hastaneden bugün taburcu edilen Arif Dudu'yu, evinde annesi Naciye Dudu (50) ve babası Ali Dudu (53) gözyaşları içerisinde karşıladı. Dudu, facianın başladığı dakikalarda yaşadığı korku dolu 8.5 saati, DHA'ya anlattı. Vardiyalarının bitmesine az bir zaman kala son hazırlıkların yapıldığı sırada trafonun patladığını ve dumanın kendilerine doğru geldiğini hissettiğini söyleyen Arif Dudu, Yakın bir alanda bildiğimiz ve kaçamak dediğimiz yer vardı. Hemen yönelip 30-40 işçi buraya girdik. Oradaki oksijen azalıp bazı arkadaşlarımız bayılmaya başlayınca oradan ayrıldım. Baygınlıktan yere düşüp ölen arkadaşlarım sebebiyle yürümek mümkün değildi. Arkadaşlarımın cesetleri üzerinden sürünerek daha önceden bildiğim 500 metre ilerideki oksijen tüplerinin bulunduğu alana yöneldim. Bazı arkadaşlarım can çekişiyordu. Bir, iki kişiyi taşımayı denedim, başaramadım. Ardından 12 kilogram ağırlığındaki sanayi tipi oksjien tüpünün bulunduğu yere ulaşmayı başardığım. Burada üç işçinin tüpü açıp oksijen aldığını gördüm. Beni de yanlarında aldılar. Oksijen tüpü ile hava alıp yaşam mücadalesi verirken, bir iki metre ilerimizde baygınlık geçiren bir arkadaşımızı gördük. Onları da yanımıza alarak hava almasını sağladık. Gördüğümüz bazı yarı baygın arkadaşlarımıza da hava vererek sürünmeye devam ettik. Oksijen tüpünü idareli kullanmaya çalışıyorduk dedi. 8.5 SAATLİK MÜCADELE Facianın başladığı andan itibaren yaklaşık 8.5 saat içeride kaldığını ve sürünerek dışarı çıkmayı başardıklarını söyleyen Dudu, Enerji kaybetmemek ve çok oksijen harcamamak için dört kişi yavaş hareket ediyorduk. Daha sonra makinelerin çalışmasını sağlayan havalandırma borularını gördük. Onlardan delik açarak hava aldık. Sonra da temiz hava gelmeye başladı. Ardından kurtarma ekipleri bana ulaştı. Beni sırtlarında yarı baygın vaziyette dışarı çıkarttılar, hastaneye götürüldüm. Benim olduğum gruptan sadece 4 kişi birlikte çıktık. Geride kalan arkadaşlarımın ne olduğunu bilmiyorum. Başka bir iş bulursam madene dönmem. Ama iş yok. Geri dönmek zorundayım. Yaşadığım o anları hayatım boyunca unutamam diye konuştu. KURTARMA EKİPLERİ DE FENALAŞMIŞ Kardeşi Arif Dudu ile madende 5 yıldır birlikte çalıştığını ve olay anında dışarıda olduğunu söyleyen BakiDudu, Bu madende sık sık gaz kaçağı olduğunu ve böyle bir facianın beklendiğini biliyorduk. Facia bağıra bağıra geliyorum dedi. Kardeşimin içeride olduğunu bildiğim için kurtarma ekipleri ile ben de girdim. Bazı ekiplerden fenalaşanlar oldu. Bazı işçilerin kurtarılmasına yardım ettim. Saatler geçip kardeşimi göremeyince çılgına dönecek gibi oldum. Yaklaşık 9 saat sonra bir kişinin sırtında kardeşimi görünce dünyalar benim oldu dedi. Anne Naciye Dudu, Madende çalışan iki oğlumu Allah bize bağışladı. Çocuklarımın kurtulduğuna sevinemiyorum. Çünkü onca insan orada kaldı. Onca yetim çocuk var. Ben nasıl sevineyim diye konuştu.
Soma Türküsü 04:27
Soma Türküsü 4.076 izlenme - 2 yıl önce Soma Maden Kazasında, Hayatını Kaybeden, 300 Kişinin Üzerinde Maden İşçisi İçin, Erdal Yalçın Tarafından Sözleri Yazılıp Bestelenmiştir....
Kalbim Seninle Soma 01:55
Kalbim Seninle Soma 4.040 izlenme - 2 yıl önce Çok Üzgünüm Moral Sıfır İçimden Geldi Yaptım Kalbim Seninle Soma
Madenden Canlı Kurtulan Recep'in Hikayesi 09:09
Madenden Canlı Kurtulan Recep'in Hikayesi 3.654 izlenme - 2 yıl önce Madenden Canlı Kurtulan Recep'in Hikayesi
Funda Arar - Hayatın Hesabı (Yeni Klip 2015) 03:27
Funda Arar - Hayatın Hesabı (Yeni Klip 2015) 4.006 izlenme - 2 yıl önce Funda Arar - Hayatın Hesabı - Yeni Klip 2015 ___@___xclas________Soma ...Madencilerine....Şarkı Sözü : Hayatın kendi hesabı varmış Boşuna hesaplar yaptık Kalbim aşk denizlerinde batmış Şimdi elde var yalnızlık Aşk denen o büyük dağdan ne kaldı ? Gönlümüzde bir yıkıntı… Ekmeğe tuz banmak Yokluğa alışmak Her derdin çaresi var En zor şey unutmak Ekmeğe tuz banmak Yokluğa alışmak Her derdin çaresi var Nasıl zor dayanmak Gözünde hala değerim varsa Bir hatır sormaya uğra Hiç gitme bırak seninle bitsin Ne kadar ömrüm kaldıysa
Grup Yorum '' Madenci '' (Amasra Madencileri) 07:34
Grup Yorum '' Madenci '' (Amasra Madencileri) 4.473 izlenme - 4 yıl önce
Somada Maden Ocağında Patlama Olay Yerinden İlk Görüntüler 02:00
Somada Maden Ocağında Patlama Olay Yerinden İlk Görüntüler 2.845 izlenme - 2 yıl önce Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki Soma Holding'e Ait Olan Kömür Madeninde Trafo Patlaması Nedeniyle Yangın Çıktı.
Başın Sağolsun Soma - Grup Yorum - Madencı 07:45
Başın Sağolsun Soma - Grup Yorum - Madencı 2.695 izlenme - 2 yıl önce Yerin Derinliklerinden Geldiler, Ellerinde susmak Bilmeyen Bir Yer Altı Güneşiyle, Ne Kadar diplere Bastırılsa O Kadar Boğulmak Bilmez Yankısıyla yüreklerinin. ağır Ağır Geldiler, Karanlık Sarnıçlardan Sıza Sıza, sağır Küplerde Birike Birike, Yararak Kaslarının İçine yuvarlanmış Sızıları Ve Ciğerlerinde Yer Etmiş ışıksız Lekeleri. geldiler Bir Büyük Sesin Harfleriyle Ağızları Dopdolu, suskun Çamuru Küremek İçin Kentin Gölgeli sokaklarından, Sıyırıp Almak İçin Yıllardır Gökyüzüne birikmiş Pası, Ovmak İçin İsli Alnını Sabahın. anıt Bildiler Sıradan Ve Gösterişsiz Bir Günü, Diyecek sözleri Varsa Anıt Bildiler, Akacak Bir Yatağı Varsa ırmaklarının Ve Atacak Köprüleri Varsa Anıt Bildiler, toplandılar O Anıtın Çevresine. sonra Her Gün Geldiler, Artarak Geldiler, Kadınları çocukları Ve Alkışlarıyla, Yoğurt Mayalar Gibi Geldiler, pişkin Ekmekleri Bölüp De Paylaşır Gibi, Su Gibi, Ateş Gibi. her Gün Yeni Ağızlar Eklendi Ağızlarına, Yeni yollarla Tanıştı Ayakları, Her Gün Yeni Kabuklar Çatladı, yeni Kulaklar İşitmeye Başladı Söylediklerini, Bir Kent oldular Sonunda ve Adını Değiştirdiler Ülkenin.
Madenciler 05:13
Madenciler 1.923 izlenme - 2 yıl önce Soma Daki Madenci Kardeşlerimiz... dualarımız Sizinle... 5 Dk Nı Ayır Ve İzle...
Anadolu Ateşi Soma İçin Yandı 01:53
Anadolu Ateşi Soma İçin Yandı 2.645 izlenme - 2 yıl önce Aspendos Tiyatrosu'nda sahne alan Anadolu Ateşi Soma'da maden faciasında hayatını kaybeden işçiler için özel bir gösteri sahneledi. Aspendos Tiyatrosu'nda sahne alan Anadolu Ateşi Soma'da maden faciasında hayatını kaybeden işçiler için özel bir gösteri sahneledi. Tuncel Kurtiz'in madencileri anlatan "Geçit Yok" şiiriyle son bulan sahne izleyicilerden büyük ilgi topladı. Sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan'ın yaptığı Anadolu Ateşi Antalya'nın Serik ilçesi Aspendos tiyatrosunda sahne aldı. Yaklaşık 5 bin kişinin izlediği gösteri ayakta alkışlandı. Dans grubu Soma'da maden kazasında hayatını kaybeden 301 maden işçisini unutmadı. Maden işçileri için özel bir koreografi hazırlayıp sahneledi. Tuncel Kurtiz'in maden işçilerini anlatan "Geçit Yok" isimli şiirinin de seslendirildiği sahne izleyenler tarafından ilgiyle takip edildi. Soma için özel olarak hazırlanan sahne, perde üzerine 301 işçinin isimlerinin yansıtılmasının ardından başladı ve dansçılardan birinin madenci kıyafeti giyip elinde maden kazmasıyla izleyenleri selamlamasıyla sona erdi. "GÖSTERİNİN GELİRİ SOMA'DA HAYATINI KAYBEDEN İŞÇİLERİN AİLELERİNE BAĞIŞLANACAK" Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, sahnelenen gösteri için özel bir çalışma yaptıklarını kaydetti. Soma'da meydana gelen kazanın üzücü olduğunu ve bu gösteriden elde ettikleri geliri maden kazasında hayatını kaybeden işçilerin ailelerine bağışlayacaklarını da belirten Erdoğan, "Soma'daki faciada hayatını kaybeden işçi kardeşlerimiz için buradayız. Bu gösterinin gelirini de Soma'daki işçilerin ailelerine bağışlayacağız. Dansçılarımızla yeni bir koreografi hazırladık Soma için ve Tuncel Kurtiz'in maden işçilerini anlatan "Geçit yok" şiirini kendi sesinden seslendireceğiz. Elde edilen geliri de Soma'ya göndereceğiz" dedi. "SANAT CAMİASINDA DAĞINIK DA OLSA BİR DUYARLILIK VAR" Kendi tiyatrolarında ellerinden geldikçe Soma'ya destek olmak istediklerini belirten Erdoğan, başka yerlerde de Soma'ya yardım için başlatılacak organizasyonlara katılmak için hazır olduklarını kaydetti. Sanat camiasının dağınık bir şekilde destek verdiğini belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Sanat camiasında dağınık da olsa bir duyarlılık var. Dünya tarihinde az rastlanan bir facia. Sanatçıların bir araya gelerek bir organizasyon yapmaları daha uygun olurdu. Biz kendi tiyatromuzda olduğumuz için buradan Soma'ya destek veriyoruz. İstanbul ya da başka yerlerde Soma için çalışmalar olursa seve seve katılırız" diye konuştu. Gösteri diğer oyunların sahnelenmesiyle devam etti.
Arif Nazım - Söz Olsun 04:04
Arif Nazım - Söz Olsun 8.084 izlenme - 6 yıl önce Yitirdiğim Birşey Var, Sende Arıyorum Yüreğim Bir madenci feneri, Yol uçurum Yaklaşma diyorsan, peki umudum? Bir daha kimseden sormayacağım seni SÖZ OLSUN...
rus madenci 00:25
rus madenci 6.401 izlenme - 9 yıl önce kamera arkası madenci..
Soma Madenci Türküsü ... Lütfen Paylaşın !!! 05:37
Soma Madenci Türküsü ... Lütfen Paylaşın !!! 1.547 izlenme - 2 yıl önce SOMA ' DAKİ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN ...
Keloğlan Masalları - Hayalet Madenci 18:38
Keloğlan Masalları - Hayalet Madenci 168 izlenme - 3 ay önce Sinek, Tomurcuk, İnatçı, Keloğlan, Kara ve Balkız, Bilgecan Dedenin onlar için yaptığı tahta bisikletlere binmektedirler. Sinek dışında hepsinin tahta kaskları vardır. Birbirleriyle yarışmakta iddialaşmaktadırlar. Birden yağmur bastırır. Çocuklar yağmurdan korunmak için büyük bir kayanın altına sığınır. Tesadüf eseri sığındıkları yerin bir mağaranın girişi olduğunu fark ederler ve içeri girerler. Burası terk edilmiş bir maden ocağıdır. İnatçı'nın dedesi eski bir madencidir ve bu madenle ilgili hayalet hikayeleri anlatmıştır. Diğerleri bu hikayelerle dalga geçerler. Çocuklar etrafı keşfederlerken vagonlar görürler. Vagonların üzerinde gezinirken birden vagonlar hareket eder ve madenin derinliklerine inerler. Buradan dışarı çıkmayı düşünürken maden içinde kazma sesleri duyulur. Çocuklar madenden çıkmaya çalışırken yollarını kaybederler. Maden de göçük olur ve bir yerde sıkışıp kalırlar. Hayalet Madenci onları kurtarır. Çok yaşlı bir madenci olan Hayalet Madenci aslında maden kapandığından beri burada yaşayan biridir. Madenci çok yaşlı uzun sakallı ürkütücü bir tiptir. Köpeği pino ile birlikte madende yaşamaktadır. Çocukların madenden çıkmasına yardım eder.
Soma'da En Acı Babalar Günü 04:31
Soma'da En Acı Babalar Günü 1.917 izlenme - 2 yıl önce Çok acı bir tesadüf! Soma'da maden kazasında babalarına kaybeden çocukların feryadı yürekleri dağlamıştı. Yaklaşan Babalar Günü öncesi Somalı annelerin en büyük korkusu çocukların baba acısını tekrar hissetmeleri... Soma en acı Babalar Günü'ne sahne olacak (Soma'da Babalar Günü buruk geçecek) Çok acı bir tesadüf! Soma'da maden kazasında babalarına kaybeden çocukların feryadı yürekleri dağlamıştı. Yaklaşan Babalar Günü öncesi Somalı annelerin en büyük korkusu çocukların baba acısını tekrar hissetmeleri... Soma en acı Babalar Günü'ne sahne olacak (Soma'da Babalar Günü buruk geçecek) Babalar Günü'ne sayılı günler kaldı. 15 Haziran'da kutlanacak Babalar Günü için hediye telaşı da başladı. Ancak öyle bir yer var ki Babalar Günü'nde çocukların gözlerinde hüzün ve gözyaşı olacak. Soma en acı Babalar Günü'ne sahne olacak. Maden faciasında 301 işçi yaşamını yitirdi. 432 çocuk babasız kaldı. Onlar bu yıl ilk kez babaları olmadan Babalar Günü'nü geçirecek. 'Mümkünse pazar günü gelmesin' diyecekler. O çocuklardan kimi babasının mezarına 'Canım Babacığım' diye başlayan ve özlemini anlatan bir mektup bırakacak, kimi evinde sessizce ağlayacak. Çok acı bir tesadüf; Dünyada ilk babalar günü 1907 yılında Amerika’da meydana gelen bir maden kazasında çoğunluğun baba olduğu 360 erkeğin ölümünün ardından anama günü olarak kutlanmaya başlamış. Batı Virginia’da meydana gelen bu büyük patlamanın ardından çocuklar ve kadınlar haziran ayının ilk haftasında babaları için anma düzenlemişler. Ve zamanla bu kutlama günü babalar günü olarak tarihteki yerini almış. Ve tarih yıllar sonra tekerrürden ibaret oluyor ve yüzlerce çocuk yine bir babalar günü öncesi babasız kalıyor. Bu büyük acıyı yaşadığımız bu günlerde 19 Mayıs haftasında yapacağımız bütün etkinlikler iptal edildi, ülkemizin tamanında yas ilan edildi. Bütün kutlamalar, spor organizasyonları ileriki bir tarihe ertelendi. Orda canlar yanarken, çocuklar babaları için ağlarken ne sporu, ne organizasyonu.3 yaşındaki oğlum ILGAZ bir haftadır seminerde olan babasını her akşam “ belki gelir anne camda bekleyelim” derken, babası gelmeden uyumuyorken şimdi yüzlerce yavru baba diye ağlıyor. Türk eğitim Sen Babalar Günü'nde Soma'ya Gidiyor Türk Eğitim Sen İzmir 3 No'lu Şube Başkanlığı, Babalar Günü'nde Manisa'nın Soma ilçesine gidecek. Türk Eğitim Sen İzmir 3 No'lu Şube Başkanlığı, Babalar Günü'nde Manisa'nın Soma ilçesine gidecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şube Başkanı Adnan Sarısayın, 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen maden faciasında 301 madencinin şehit olduğunu hatırlattı. Sarısayın, "301 maden şehidimizi anmak, onların geride bıraktığı 432 yetim evladımızın yanında bulunmak için Türk Eğitim Sen İzmir 3 No'lu Şube Başkanlığı olarak, yönetim kurulumuz ve üyelerimizle birlikte 15 Haziran 2014 Babalar Günü’nde Soma’ya gideceğiz. Bu ziyaretimizle bir daha bu tip elim olayların olmamasını temenni ediyor, yaşanan bu acı olayı hafızalarda yaşatarak unutulmasına engel olmak ve devlet olarak gerekli önlemlerin bir an önce alınması hususuna dikkat çekmek istiyoruz. Ziyaretimizi önce şehitliğe yaparak, 301 şehidimiz için dualar okuyacağız. Şehit yakınlarını ziyaret ederek, bir nebze de olsa acılarını hafifletmek istiyoruz. Türk Eğitim Sen olarak toplumsal acılara kayıtsız kalamayacağımızı, mağdur ve mazlum olanın her zaman yanında olacağımızı bu ziyaretimizle bir kez daha ortaya koyarak şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz." dedi.
Harika Kanatlar 2 Madenci Sorunu 10:46
Harika Kanatlar 2 Madenci Sorunu 378 izlenme - 8 ay önce Eğlence ve maceralarla dolu Harika Kanatlar çizgi filminin en yeni ve güzel bölümlerini siz çocuklar için kanalımızda paylaşıyoruz. Ekranların en popüler çizgi filmlerinin başlarında yer alan Harika Kanatlar çizgi filminin Madenci Sorunu adlı yepyeni bölümü.
Türkiye'yi Ağlatan Madenci Şiiri 02:16
Türkiye'yi Ağlatan Madenci Şiiri 2.630 izlenme - 4 yıl önce 03.12.2012 Kanal 67 Hayata Dair Programı...şair Ve Yazar Kenan Tunç, Maden Şehitleri İçin Yazdığı Şiiri Okuyor.. 17 Mayıs 2010 Zonguldak Karadon Maden Ocağı Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz..mekanları Cennet Olsun. Kenan Tunç