Hoşgeldiniz!

mağduriyet

Gecekondu - Durdu ve Dalyan'ın Mağduriyeti 12:33
Gecekondu - Durdu ve Dalyan'ın Mağduriyeti 241 izlenme - 10 ay önce Durdu ve dalyan sinan çetinin kendilerine yaptığı haksızlıklardan dolayı iclal aydının programına katılıp haklarını aramaya çalışıyorlar.
Kemal Kılıçdaroğlu  ile Görüştürülmeyen Türbanlılar 02:39
Kemal Kılıçdaroğlu ile Görüştürülmeyen Türbanlılar 292 izlenme - 2 yıl önce Gene bir türbanlı bacı maduriyetiyle karşı karşıyayız . Efendim 3 tane türbanlı CHP genel merkezine gidiyor ve Kemal Kılıçdaroğlu'ile görüşmek istiyor ama bu istekleri geri çevriliyor. Sonra vay efendim siz bizi adam yerine koymuyorsunuz diye mağduriyet edebiyatı başlıyor.Tamamen tesadüf eseri orada bulunan Beyaz tv kameramanıda olayı görüntülüyor
TRT Muhabiri - Mağdurum Ben 02:32
TRT Muhabiri - Mağdurum Ben 247 izlenme - 3 yıl önce Epeydir bu kış gibisini görmediğimiz doğrudur, işte geleceğe hatıra kalacak bir enstantane. Her kış düzenli olarak ulaşıma kapanan Ankara-İstanbul Otoyolu Bolu Dağı Mevkii'nde bir TRT muhabiri yaşanan mağduriyeti gösterme niyetinde, fakat canlı yayında yolun açıldığından habersiz olduğu gerçeği ortaya çıkıveriyor. Sunucu bile haberin sonunda muhabirle dalga geçmeden edemiyor.
 İzmir’de canlarına tak edince yol kapattılar 04:56
İzmir’de canlarına tak edince yol kapattılar 294 izlenme - 4 yıl önce İzmir’de, kuvvetli sağanak yağışın yol açtığı su baskınları nedeniyle evler çamur yığınına döndü, birçok hayvan su baskınları nedeniyle telef oldu. İzmir’de, su baskınlarına neden olan sağanak yağış nedeniyle kentte yaşanan olumsuz manzaraların arasına bir de yol kapatma eylemi eklendi. Su taşkınları nedeniyle çamur yığınına dönüşen evleri ve kullanılamaz hale gelen eşyaları için temizlik işlemlerinin yetersiz kaldığını öne süren vatandaşlar trafik akışının en yoğun olduğu Konak Yeşildere caddesi güzergahında yol kapatma eylemi yaptı. “ATATÜRK’TEN UTANSINLAR” İzmir’in Konak ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’nde su baskınları sonrasında yaşanan manzaralar savaş alanlarını anımsattı. Taşkınlar evlerin önce camlarının kırılmasına ardından su baskınına yol açtı. Hem evlerini hem de eşyalarını kaybeden vatandaşlar perişan olduklarını ve yardımların yetersiz kaldığını belirtti. 42 metrelik boyuyla Türkiye’nin en büyük dünyanın 10’uncu büyük rölyefi olan Atatürk maskının alt yolunda ikamet eden vatandaşlar yaşadıkları mağduriyete sebebiyet veren yetkililerin Atatürk’ten utanmaları gerektiğini söyledi. Trafikte yol ortasına oturarak eylem yapan bir vatandaş, “Biz, kentsel dönüşüm istiyoruz. İnsanca yaşamak istiyoruz. İşte burada Atatürk maskı var.Atatürk’ten utansınlar. Evlerimiz tavana kadar su bastı. Evlerimiz çamur içinde. Başbakanımız bu görüntüleri görse, bize yardım eli uzatır. Ama illa Başbakanımızın mı bu konuyu dile getirmesi gerekiyor. Köprümüz yıkıldı karşıdan karşıya geçemiyoruz” diye konuştu. İNTİHARDAN EŞİM KURTARDI Mahallede oturan vatandaşlardan Tamam Turna da yaşadıkları perişanlığın kendisini intiharın eşiğine sürüklediğini söyledi. Tamam Turna; evin tavanına kadar su bastığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Ekipler geliyorlar bakıyorlar, ’yarın temizleyeceğiz’ diyorlar gidiyorlar. Kızımın çeyizlerini, intihar edecektim eşim beni zor tuttu. Ördüğümüz duvar su baskını nedeniyle yıkıldı. Her şeyimiz sular içinde kaldı. Herkes ‘geçmiş olsun’ diyerek gidiyor. Başımıza yıkıyorlar resmen." Kızı Gülden Turna da su baskını anında yaşadıklarını şöyle anlattı: “Sabah saat 07.30 sıralarında dereden taşan su evin önüne doldu ve camları kırarak içeri girdi. Burada bir can kaybı olabilirdi. Devletten yardım bekliyoruz.” ONLARCA HAYVAN TELEF OLDU Yağıştan sadece su baskınlarına neden olan ev ve işyerleri değil hayvanlar da nasibini aldı. Onlarca kanatlı hayvanın telef olduğunu belirten mahalle sakinlerinden Ali Turna; sözlerini şöyle sürdürdü: “Yağmur hayvanları öldürdü. Geçen yıl aynı durumu yaşadık. Belediyeye gittik maddi yardımda bulundu ama zararımızı karşılamadı. Her şeyimizi kaybettik. Kanatlı hayvanlar telef oldu.” ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR Öte yandan acil müdahale gerektiren birimler bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. Kızılay’ın battaniye ve gıda yardımı yaptığı vatandaşlar endişeli olarak akıbetlerinin ne olacağı konusunda çaresiz bekleyiş içerisinde olduklarını söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kim Ki Mağduriyet Edebiyatı Yapıyorsa İhanet İçindedir 02:38
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kim Ki Mağduriyet Edebiyatı Yapıyorsa İhanet İçindedir 47 izlenme - 9 ay önce Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlara hitap etti. Erdoğan, ”Kim ki FETÖ nedeniyle mağduriyet edebiyatı yapıyorsa ihanet içindedir. Himmet toplantılarında bu kadar para toplayacaksın sonra mağdur, ne mağduru…” dedi.
Bülent Arınç'ın Yine Yeniden Ağlaması 01:13
Bülent Arınç'ın Yine Yeniden Ağlaması 57 izlenme - 2 yıl önce Olum bu nasıl bir rol yapma yeteneği, bu nasıl bir konsantredir. Adam saniyede gözyaşı akıttı. Deniyom deniyom olmuyor, Bülent Arınç böyle ağlamasını nereden öğrendi? Ben sadece istediğim zaman ağızdan gaz çıkarabiliyorum mesela. Vücudum isteğime gore başka bir etki tepki yapmıyor.