Hoşgeldiniz!

magnus

Magnus Carslen vs. Espen Agdestein - Blitz Maçı 01:29
Magnus Carslen vs. Espen Agdestein - Blitz Maçı 2.414 izlenme - 5 gün önce Magnus Carlsen menajeri Espen Agdestein ile eğlenceli bir blitz maçı yapıyor bize de keyifle izlemek düşüyor...
Müthiş Magnus Etkisi 03:00
Müthiş Magnus Etkisi 3.160 izlenme - 1 yıl önce izleyeceğiniz videoda oynama ya da program ile yapılmış hiç bir effect yoktur. Tamamen magnus etkisinin izleyenlere en iyi şekilde yansıtılmasıdır. Peki nedir bu Magnus Etkisi: Magnus etkisi, genellikle dönmekte olan toplarda(veya silinderde) harekete başlangıç noktasından itibaren kavis yaparak izlediği yolda gözlemlenen bir etkidir. Bu etki, top ile oynanan birçok sporda önemlidir. Dönerek ilerleyen füzelerde de etkisi görülür ve mühendisliklerde de bazı kullanım alanları (rotor gemileri, uçaklar...) vardır. Top ile oynanan sporlarda topspin (üst yönlü dönme) diye adlandırılan bir durum vardır. Bu durum, topun hareket yönüne dik olacak eksende oluşan kavisin etkisiyle dönerek ilerlemesidir. Bir top magnus etkisi altında iken; top spin, tek başına oluşturacağı yerçekimi kuvvetinden daha büyük aşağı yönlü bir dönme kuvveti oluşturur,aynı zamanda ters yönlü bir back spin(geri yönlü dönme) oluşur. Beyzbol toplarında da benzer şekilde side-spin(yanal dönme) denilen her iki yönde dönme kuvveti oluşur. Genel tanımıyla, aynı etkiye fiziksel dönme ile uçak kanatlarının çevresinde oluşan sirkülasyonda da rastlanmaktadır. Alman fizikçi olan Heinrich Gustav Magnus bu etkiyi araştıran ilk isimdir. Dönmekte olan silindirde oluşan etkiyi bulan isim olarak bilinen Kutt-Joukowski, sonrasında ise Martin Wilhelm ve Nikolai Zhukovsky bu etkiyi analiz eden ilk isimlerdir. Aslında futboldan sürekli karşılaştığımız bir durumun daha uzun sürmesiyle ortaya müthiş görüntüler çıkmış. İyi seyirler.
Araba Yıkama Şakası 00:27
Araba Yıkama Şakası 3.098 izlenme - 3 yıl önce Action Team, daima çevrende olup bitene dikkat et, yoksa ıslanabilirsin!
13 Yaşında Kasparov'u Yenmek - Magnus Carlsen 04:40
13 Yaşında Kasparov'u Yenmek - Magnus Carlsen 2.600 izlenme - 2 yıl önce Satrancın Mozardı olarak adlandırılan Magnus Carlsenin 13 yaşındayken Garry Kasparov ile yaptığı maçı izleyeceksiniz . İlerleyen zamanlarda Kasparov , Carlseni çalıştırmıştır . Carlsen şuan büyük usta ( GrandMaster ) seviyesindedir ve 2013 yılında 2872 elo puanıyla gelmiş geçmiş en yüksek puana ulaşarak Kasparovu dahi geçmiştir .
Dönme Dolap Baskını 00:28
Dönme Dolap Baskını 2.219 izlenme - 3 yıl önce Action Team; arkadaş arkadaşa bunu yapar mı deme! Dönme dolaptayken bile kapışma heyecanına hazır ol!
Magnus 02:38
Magnus 2.544 izlenme - 4 yıl önce Magnus
Bill Gates Saniyeler İçinde Mat Oldu 01:27
Bill Gates Saniyeler İçinde Mat Oldu 2.237 izlenme - 3 yıl önce Bir Televizyon Programında Dünya Satranç Şampiyonu Magnus Carlsen Ve Dünyanın En Zengin Adamlarından Biri Olan Bill Gates Satrançta Kozlarını Paylaştı. Maçta Bill Gates Saniyeler İçinde Mat Oldu.
Koop - Koop Island Blues 04:33
Koop - Koop Island Blues 4.732 izlenme - 4 yıl önce Koop - Koop Island Blues (Official)
En Hızlı Satranç Turnuvasında Dünyanın En İyisi Sahnede 01:29
En Hızlı Satranç Turnuvasında Dünyanın En İyisi Sahnede 662 izlenme - 1 yıl önce Norveçli Magnus Carlsen (24) dünyanın en zeki adamlarından birisi ve dünya satrancının 1 numaralı ismi. Carlsen, menajeri Espen Agdestein ile biraz zorlu biraz eğlenceli bir oyun oynadılar. 06.09.2015 günü gagarino kanalına yüklediğim 'En Hızlı Satranç Turnuvasında Dünyanın En İyisi Sahnede' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Bill Gates'in Saniyeler İçinde Mat Olması 01:27
Bill Gates'in Saniyeler İçinde Mat Olması 575 izlenme - 2 yıl önce Dünya satranç şampiyonu Magnus Carlsen ve dünyanın en zengin adamlarından Bill Gates'in ufak düellosu.
Anders als die Andern - Eşcinsel Temalı Sessiz Film (1919) 05:04
Anders als die Andern - Eşcinsel Temalı Sessiz Film (1919) 369 izlenme - 2 yıl önce Filmin yazarı ve oyuncusu olan Magnus Hirschfeld aynı zamanda 1897'de, ilk eşcinsel hakları organizasyonu kurmuş, Einstein, Tolstoy, Emile Zola gibi isimlerin de desteğini almıştır. Anders als die Andern, diğer adıyla Different from the Others ilk gay filmi olmasının yanında eşcinsel haklarına dikkat çekmiş olması nedeniyle de önemlidir. Film 50 dakikadır, ancak altyazısı olmadığından küçük bi kesit eklemeyi uygun gördüm. Arz ederim.
Muhammed Ali vs. Muhammed Ali 01:00
Muhammed Ali vs. Muhammed Ali 183 izlenme - 12 ay önce ABD'li boks efsanesi Muhammed Ali, Rus tenisçi Maria Sharapova ve Norveçli satranç şampiyonu Magnus Carlsen Porsche reklamı için kendileriyle yüzleşti.
Magnus Canfeza - Şuan Burdayım 03:05
Magnus Canfeza - Şuan Burdayım 236 izlenme - 4 yıl önce Magnus Canfeza - Şuan Burdayım
Canfeza & Magnus Sayko - Seni Ben Sandım 04:24
Canfeza & Magnus Sayko - Seni Ben Sandım 267 izlenme - 4 yıl önce Canfeza & Magnus Sayko - Seni Ben Sandım
Magnus Hayat Mı? 01:41
Magnus Hayat Mı? 168 izlenme - 4 yıl önce Magnus Hayat Mı?
Bulutların Üzerinden Bırakılan Topun Magnus Etkisi ile Havada Süzülmesi 02:26
Bulutların Üzerinden Bırakılan Topun Magnus Etkisi ile Havada Süzülmesi 76 izlenme - 1 yıl önce Magnus etkisini basitçe futbol topunun nasıl faso aldığı şeklinde açıklayabiliriz. Daha önce de bir baraj üzerinden atılan topun iki versiyonu şeklinde bir video izlemiştik. Birisi düz bir şekilde atılan top ve ikincisi ise az faso verilerek atılan top şeklindeydi. Ve faso verilen topun yer çekimi ile birlikte yere yaklaşırken ki hareketi bizleri baya bir etkilemişti. Burada da yine aynı şekilde faso verilen topun bulutların üzerinden düşerken ki hareketini izleyeceğiz.
Mozart Of Chess: Magnus Carlsen 12:59
Mozart Of Chess: Magnus Carlsen 55 izlenme - 2 yıl önce Mozart Of Chess: Magnus Carlsen....
Magnus Feat Mert 03:08
Magnus Feat Mert 89 izlenme - 4 yıl önce Magnus Feat Mert
Magnus Carlsen 30 Second Chess Match 05:20
Magnus Carlsen 30 Second Chess Match 38 izlenme - 2 yıl önce World no 1 Magnus Carlsen plays a chess match with 30 seconds for the entire game (and 9,5 minutes for his opponent, Elise Jacobsen of Tromso).
Siobhan Magnus - Paint It Black Top 12 American Idol 9 05:37
Siobhan Magnus - Paint It Black Top 12 American Idol 9 73 izlenme - 5 yıl önce siobhan magnus - paint ıt black top 12 american ıdol vote for sıobhan! 1-866-436-5708
Siobhan Magnus Paint It In Black American Idol 9 Top 12 Performance Night 01:55
Siobhan Magnus Paint It In Black American Idol 9 Top 12 Performance Night 114 izlenme - 5 yıl önce kittyeatdog.blogspot.com siobhan magnus sings paint ıt ın black on american ıdol 9 top 12 performance night.
Magnus Weideskog - 20 r 02:58
Magnus Weideskog - 20 r 48 izlenme - 5 yıl önce
Bulutların Üzerinden Bırakılan Topun Magnus Etkisi İle Havada Süzülmesi 02:26
Bulutların Üzerinden Bırakılan Topun Magnus Etkisi İle Havada Süzülmesi 16 izlenme - 1 yıl önce Bulutların Üzerinden Bırakılan Topun Magnus Etkisi ile Havada Süzülmesi Magnus etkisini basitçe futbol topunun nasıl faso aldığı şeklinde açıklayabiliriz. Daha önce de bir baraj üzerinden atılan topun iki versiyonu şeklinde bir video izlemiştik. Birisi düz bir şekilde atılan top ve ikincisi ise az faso verilerek atılan top şeklindeydi. Ve faso verilen topun yer çekimi ile birlikte yere yaklaşırken ki hareketi bizleri baya bir etkilemişti. Burada da yine aynı şekilde faso verilen topun bulutların üzerinden düşerken ki hareketini izleyeceğiz.
Muhammed Ali vs Muhammed Ali 00:58
Muhammed Ali vs Muhammed Ali 11 izlenme - 12 ay önce ABD'li boks efsanesi Muhammed Ali, Rus tenisçi Maria Sharapova ve Norveçli satranç şampiyonu Magnus Carlsen Porsche reklamı için kendileriyle yüzleşti.
Siobhan Magnus And The Top 10 - Performance On Good Morning America 05:24
Siobhan Magnus And The Top 10 - Performance On Good Morning America 35 izlenme - 5 yıl önce siobhan magnus and the rest of the top 10 perform on gma. follow siobhan on twitter www.twitter.com/siobhanmagnusaı
Amazing Chess Game: Magnus Carlsen Vs Gelfand - Tal Memorial- Elephant Gambit Style! - Brilliancy! 38:52
Amazing Chess Game: Magnus Carlsen Vs Gelfand - Tal Memorial- Elephant Gambit Style! - Brilliancy! 22 izlenme - 2 yıl önce Amazing Chess Game: Magnus Carlsen Vs Gelfand - Tal Memorial- Elephant Gambit Style! - Brilliancy!
Various Artists - Spring Ep Magnus - The Chase Original Mix 07:49
Various Artists - Spring Ep Magnus - The Chase Original Mix 23 izlenme - 5 yıl önce
Magnus - Velvet Original Mix 04:54
Magnus - Velvet Original Mix 26 izlenme - 5 yıl önce
Magnus - Velvet Original Mix 08:06
Magnus - Velvet Original Mix 22 izlenme - 5 yıl önce
Magnus Carlsen - The Mozart Of Chess - (C) Cbs News - Aired 19 Feb 12. 12:59
Magnus Carlsen - The Mozart Of Chess - (C) Cbs News - Aired 19 Feb 12. 10 izlenme - 2 yıl önce Magnus Carlsen - The Mozart Of Chess - (C) Cbs News - Aired 19 Feb 12.