Hoşgeldiniz!

mahalle baskısı

Arzu Okay - Mahalle Baskısı 03:01
Arzu Okay - Mahalle Baskısı 301.304 izlenme - 4 yıl önce Arzu Okay'ın rol aldığı bu filmin daha önce siyah beyaz ve erotik görüntü içermeyen versiyonunu Fatma Girik'in performansıyla izlemiştik.(Fakat filmin ismini hatırlayamadım) Mahalle baskısı uygulamak için çılgın atan teyzelerimiz kesitmizin en önemli parçalarındandır. Güzele bakmak sevapken, taş atmak günahtır. Güzel bacakları olan tüm kadınların mini etek giyebildiği bir dünya bırakalım biz çocuklara...
Arzu Okay - Mahalle Baskısı 03:01
Arzu Okay - Mahalle Baskısı 28.842 izlenme - 3 yıl önce Arzu Okay'ın rol aldığı bu filmin daha önce siyah beyaz ve erotik görüntü içermeyen versiyonunu Fatma Girik'in performansıyla izlemiştik.(Fakat filmin ismini hatırlayamadım) Mahalle baskısı uygulamak için çılgın atan teyzelerimiz kesitmizin en önemli parçalarındandır. Güzele bakmak sevapken, taş atmak günahtır. Güzel bacakları olan tüm kadınların mini etek giyebildiği bir dünya bırakalım biz çocuklara... Film Künyesi: İkimiz de Sevdik, 1977
Görülmemiş Mahalle Baskısı 01:54
Görülmemiş Mahalle Baskısı 2.376 izlenme - 3 yıl önce 1973 yılına ait "Bir Demet Menekşe" filminden kısa film tadında mahalle baskısı, laf yerleştirmeleri kısacası Mualla Sürer performansı sizlerle efendim. Ne zaman Mualla Sürer'in sesini bir yerlerde duysam devamında Sadri Alışık'ı arar gözlerim. Ancak bu filmimizde Hale Soygazi ve Kartal Tibet başrolleri paylaşıyor.
Sosyal Öğrenme - Social Learning 04:56
Sosyal Öğrenme - Social Learning 957 izlenme - 3 yıl önce Sosyal Öğrenme - Social Learning İlginç bir deney, Göz Doktorunda yapılan deneyi bilimsel olarak Jonah Berger açıklamış. her bip sesinde ayağa kalkmak açıklanaibilir birşey mi? İster mahalle baskısı olarak adlandırın, isterseniz bugüne kadar etrafınızdaki insanların sorgulamadan yaptığı gelenek ve görenekleri düşünün, Delinin biri bir kuyuya taş atmış,...
Müjde Ar ile Evlenen Orhan Gencebaya Aile ve Mahallle Baskısı 02:44
Müjde Ar ile Evlenen Orhan Gencebaya Aile ve Mahallle Baskısı 1.739 izlenme - 3 yıl önce Müjde tecavüze ugrar, tecavüz edenlerden birinin babasına minnet borcu olan Orhan da suçu üzerine alır ve Müjde'yle evlenerek onun ''namusunu'' temizler. Orhan'ın Müjde'yi eve gelin getirdiği sahnede şöyle bir diyalog vardır ki,derin düsüncelere sevkeder insanı: Orhan:ana,sana gelinini getirdim! Orhan'ın annesi:(ağlayarak)sarhos artıkları ne zamandan beri gelin oluyor?ben terkediyorum bu evi,sütümü de helal etmiyorum sana! Bu diyalogdan anlasılan zihniyet sudur ki,suçlu Müjde'ye tecavüz eden sapıklar degildir,tecavüze ugrayan Müjde'dir.Türk filmi kliseleriyle,Müjde'nin hayatı kararmıstır,herseyini yitirmistir,mahvolmustur,genç kızlık hayalleri yıkılmıstır.ve evlenmeye hakkı yoktur onun,çünkü namusu kirletilmistir.Kısacası filmin her karesi,buram buram tolumumuzun çürük namus anlayısı kokar ve bu da insanı isyanlara garkeder. Künye; Batsın bu dünya - 1975
Bakteri Kovalayan Akyuvar 00:28
Bakteri Kovalayan Akyuvar 812 izlenme - 3 yıl önce Bilim adlı bir kategorinin olmamasından dolayı çüşşşş'e koyduğum bu videoda insan vucudundaki akyuvar (beyaz büyük), zararlı bir bakteriyi (siyah 2'li küçük) ilk okulda kafasına şaplak yemiş de öcünü almaya kovalıyormuş gibi kovalıyor. Bize "akyuvarlar bakterileri öldürür" denildiğinde bişey salgılıyor da öyle öldürüyor filan sandık ama gerçek sanılandan çok daha farklıymış. Bildiğin köşe kapmaca oluyor vucutta. Yuh ulan! Çüş!
Kanyon AVM'de Mahalle Baskısı - Gezi Parkı Eylemi 02:00
Kanyon AVM'de Mahalle Baskısı - Gezi Parkı Eylemi 373 izlenme - 3 yıl önce Direnişi çok yanlış anlayanlar, herkese özgürlük deyip daha şimdiden kendilerine benzemeyene baskı kuran, dışlayan bir grubu izliyorsunuz efenim. Biz diğer insanların fikirlerine saygı duyduğumuzu göstermek için biber gazı yedik. Bunun için değil. Ayıp..
Şöhret Yolundaki Gence Mahalle Baskısı 00:21
Şöhret Yolundaki Gence Mahalle Baskısı 345 izlenme - 3 yıl önce Eşofman üzeri çeketi, kumandadan mikrafonu, tatlisesvari hareketleriyele "ben de çekerim bi video bende ünlü olurum, patlarım!" felsefesiyle yola çıkan gencimize dış mihrakların inanılmaz ali cengiz oyunlarıyla şöhret yolundaki daha ilk adımlarında ona çelme takıp daha yolun başınca gencimizi şöhretten soğutup bu işlerden elini eteğini çekmesini sağlamışlardır.Siz çok yaşayın ! zile basan elleriniz dert görmesin !
Bir Gavat Olarak Müslüm Gürses 04:23
Bir Gavat Olarak Müslüm Gürses 355 izlenme - 3 yıl önce Müslüm Baba'nın en önemli özelliği mimiksiz oyunculuğudur. Her çeşit senaryo ortamında aynı mimikle sahne kotaracak kadar iyi bir oyuncudur. Bu filmimizde de eski dansöz olan karısının ve çocuğunun dramını ibret alarak izleyeceğiz.
Mahalle Baskısı Altında Gözaltı - Ergenekon Caddesi 01:27
Mahalle Baskısı Altında Gözaltı - Ergenekon Caddesi 234 izlenme - 3 yıl önce Tek başına yakaladıkları direnişçiyi 7 polis sürükleyerek gözaltına alıyor. Koyun olmayan mahalleli ise bu duruma isyan ediyor ve tepkisini gösteriyor.
Gezi Parkı Eylemcilerinden Mahalle Baskısı 02:00
Gezi Parkı Eylemcilerinden Mahalle Baskısı 97 izlenme - 5 yıl önce Gezi Parkı Eylemcilerinden Mahalle Baskısı