Hoşgeldiniz!

mahmutlar

Fatma Ayan - Fark Yaratanlar 04:41
Fatma Ayan - Fark Yaratanlar 756 izlenme - 2 yıl önce Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini” anlattığı “Fark Yaratanlar” programının yedinci sezonunun 13. Fark Yaratan’ı Fatma Ayan oldu. Türkiye’nin ilk açıkhava kütüphanesini Alanya’nın Mahmutlar Beldesi Kılıçarslan İlköğretim Okulu’nda 20 yıllık bir öğretmen Fatma Ayan’ın çabalarıyla açıldı. Fatma Ayan kütüphanenin açılmasının yanı sıra okulun fiziki koşullarının iyileştirilmesi ve eğitim müfredatının çeşitlendirilmesi için çalışmalarda bulundu. Fatma Ayan önderliğinde yapılan iyileştirme çabalarından sonra Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün de desteğiyle açılan kütüphanede 8000’e yakın kitap bulunuyor. Okulda normal müfredat derslerinin yanı sıra Türkiye’de pek bilinmeyen ancak Avrupa'da önemli bir eğitim teorisi olarak kabul edilmiş olan Waldorf eğitim sistemi uygulanmaya çalışılıyor. Bu sistem çocuğun yaratıcılığının gelişmesi ve öğrenme yeteneğinin artmasını amaçlıyor. Örneğin; Kılıçarslan İlköğretim Okulu’nda çocuklara yörük kilimi atölyesinde eğitimler veriliyor. Serbest etkinlik derslerinde tarım ve hayvancılıkla ilgili temel bilgiler öğretiliyor. Okulun yeni haliyle birlikte öğrenci sayısı da artarak 47’ye çıkmış. 2 öğretmenin daha gelmesiyle okul 3 öğretmenle eğitime devam ediyor. Okulda yapılan düzenlemeler ve iyileştirmelerle çocuklardaki başarının gözle görülür şekilde artmasını sağlamış. Kılıçarslan İköğretim Okulu’nda sadece Türk öğrenciler değil diğer milletlerden de öğrenciler eğitim görüyor. Okulda 20 civarında da Rus öğrenci bulunuyor. Fatma Ayan atıl halde kapanmakta olan bir okulu yeniden sistemin içine alınmasını sağladı. Eğitimi sınıflara hapsetmedi. Çocukların farklı becerilerinin gelişmesi için çaba harcadı. Okulu bölgenin en gözde okulu haline getirdi. Hem uyguladığı eğitim yöntemleri hem de projelerle çocukların hayatınında kocaman bir fark yarattı.
Canfeza __ Efkar 02:10
Canfeza __ Efkar 1.893 izlenme - 9 yıl önce düzceli bir liseli kız için ...
Kalecik Mahmutlar Köyü Gencer Ailesinden Görüntüle 05:00
Kalecik Mahmutlar Köyü Gencer Ailesinden Görüntüle 1.612 izlenme - 10 yıl önce hazırlayan kalecikliseyit ( iyibin oğlunun ahmedin seyit )
Dağlar Dağlar-Ali Ünlü 05:44
Dağlar Dağlar-Ali Ünlü 1.857 izlenme - 11 yıl önce alİ ünlü,alanya,oba,kestel,mahmutlar,demİrtaŞ,gazİpaŞa,avsallar,konakli,akdam,anamur,ermenek,sarivelİler,göktepe,kazanci
Turku Babadan Turkuler 03:20
Turku Babadan Turkuler 1.376 izlenme - 11 yıl önce bu turkuyu soyleyen ustad alanyada yasamkta aslen kadirli osmaniye kutugune kayıtlıdır
Alanya Mahmutlar Fırtına Görüntüleri 00:49
Alanya Mahmutlar Fırtına Görüntüleri 217 izlenme - 6 yıl önce Alanya Mahmutlar Fırtına Görüntüleri
dolphin in mahmutlar alanya 01:29
dolphin in mahmutlar alanya 301 izlenme - 8 yıl önce
Alanya Mahmutlarda 2 1 Kelepir Ucuz Bu Fırsat Kaçmaz Denize 65 metre.. 06:03
Alanya Mahmutlarda 2 1 Kelepir Ucuz Bu Fırsat Kaçmaz Denize 65 metre.. 100 izlenme - 7 yıl önce Yanlış okumadınız köşe kavşakta 95 metre kare 2 1 masrafsız daire sadece" 92.000 "türklirası videosunu seyrederken dilerseniz 360panoramik sanaltur ilede gezebilir tüm detaylara bakabilirsiniz,Tek yapmanız gereken www.alovilla.com dairenin Id numarası IDA122 aratıp bakabilirsiniz, bu ve daha nice uygun fiyata gayrimenkuller sizi bekliyor,Sizin memnuniyetiniz bizim başarımızdır..