Hoşgeldiniz!

makao

Makao Tanıtım Filmi 02:47
Makao Tanıtım Filmi 434 izlenme - 3 yıl önce Harika tarihi yapılarına sahip olan Makao, harika düzenli bir şehirdir. Çin Halk Cumhuriyetine bağlı olan Makao mutlaka ama mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yerdir. En çok merak edilen soru şu: Makao Nerede, Hong Kong gibi Çin Halk Cumhuriyetine bağlı olan Makao muhteşem güzellikteki bir yerdir. 1997 yılında Hong Kong, 1999 yılında da Makao Çin Halk Cumhuriyetine geri bağlanmıştır. Uzun bir aradan sonra, Anavatanla uyumlu bir şekilde birlikteliğini sürdürebilmek için, “tek vatan, iki sistem” adında bir formül bulunmuş olmaktadır. Bu iki yer olan Hong Kong ve Makao için “özel yönetim bölgesi” adı verilen bir sistem geliştirilmiştir. Makao’ya, 1557 yılında Portekizliler ilk geldiklerinde yerli halka, “burası neresi” diye sormuşlar. Yerli halk ise “ana tanrıçanın körfezi” anlamına gelen, “ama gaov” demişler. Portekizler ise Makao ismini yakıştırıp bu ismi vermişler. Macau Gezilecek Yerler Asya’nın Lasvegas’ı olarak ünlenmiştir. Çünkü dünyanın en büyük, en renkli kumarhaneleri buradadır. Halkının yüzde doksan dördü Çinli, yüzde altısı da Portekiz veya eski Asya kökenli halkından kalma ve makaniz denilen gruptur. Güney çin de, normalde Çin’de konuşulan dil Mendirin’dir. Fakat Güney Çin’de de Kantoniz lehçesi kullanılmaktadır. Makao’da da halkın yüzde sekseni Kantoniz lehçesini kullanmaktadır. Güney çin bölgesi olduğu için, havası yazları nemli ılık ve yağışlı, kışları soğuk olmaktadır. Nisan – Kasım arası gidilmesi tavsiye edilir. Muhteşem plajları vardır. Eğlenceli tatil geceleri sizleri bekliyor… Makao vize işlemleri Türk vatandaşlara Makao vize gerekmediği kayıtlarda geçmektedir. Çin için vize şart olduğu halde, Hong Kong ve Macau’ya vize istenmemektedir. Makao’da gezilecek yerler : Portekiz mimarisi, Portekiz kalesi, Portekiz müzesi, Sempol Katedrali, Senato meydanı, The Venishen ve diğer kumarhaneler… Makao nerede; macau adası, macau vize, macau cainos, macau gece hayatı, macau nightlife, macau neresi, macau ne demek Makao Foto Galerisi Bir önceki yazımız olan Çoruh Vadisi Hakkında Bilgi başlıklı makalemizde çoruh vadisi foto galeri, çoruh vadisi hakkında bilgi ve çoruh vadisi kanyonu hakkında bilgiler verilmektedir.
Macau Tower-Çin 00:23
Macau Tower-Çin 516 izlenme - 10 yıl önce çin-macau'da bulunan macau tower'dan goruntuler.. buradan bungee jumping yapanlar var, 230 metreden asagi atliyorlar..
Tapinakta İbadet Eden Çinli - Macau-A-Ma Temple 00:10
Tapinakta İbadet Eden Çinli - Macau-A-Ma Temple 514 izlenme - 10 yıl önce cin'e bagli macau sar'da a-ma tapinaginda ibadet eden cinli..
230 Metrede Yuruyen Çinliler 00:41
230 Metrede Yuruyen Çinliler 365 izlenme - 10 yıl önce çin-macau'da bulunan macau tower'da cam uzerinde yuruyen cinliler..biz de yuruduk:)
Sokak Konseri-Çin 00:19
Sokak Konseri-Çin 275 izlenme - 10 yıl önce çin macau'da sanat festivali kapsaminda verilen sokak konserlerinden bir bolum..
Macau A-Ma Tapinagi 00:31
Macau A-Ma Tapinagi 250 izlenme - 10 yıl önce çin'e bagli macau'da a-ma tapinagindan goruntuler...
Macau'da Yagmur 00:49
Macau'da Yagmur 234 izlenme - 10 yıl önce çin - macau'da yagmur.
Taipa'ya Bakmak-Macau-Çin 00:58
Taipa'ya Bakmak-Macau-Çin 163 izlenme - 10 yıl önce macau taipa adasina yemyesil bir tepeden bakmak..
Four Faces Budha-Macau 00:44
Four Faces Budha-Macau 185 izlenme - 10 yıl önce çin-macau'da bulunan dort yuzlu buda heykeli