Hoşgeldiniz!

mal varlığı

Atatürk'ün Dudak Uçuklatan Mal Varlığı 04:19
Atatürk'ün Dudak Uçuklatan Mal Varlığı 8.892 izlenme - 2 yıl önce Öncelikle, başlık eklediğim kanal tarafından cahil kapanı olarak girilmiş, fazla değiştirmek istemedim. Tarihçi-Yazar Sinan Meydan Atatürk'ün mal varlığı ile ilgili sorulara belgelerle cevap veriyor. Maaşından, çiftliklerine kadar nereye harcandığı belli. Özellikle çok dezenformasyonu yapılan çiftlilerdeki tüm gelirler yine millete gidiyor, her hizmette olduğu gibi. Yani yenilikler ve kalkınma, günümüzde olduğu gibi aile saadeti için değil, o zamanlar millet için yapılıyordu. Köşklerin, çiftliklerin masrafları bizzat Atatürk'ün cebinden ve elde edilen gelirlerden ödendi. Yetmediği yerde Atatürk borç alırdı. Bütün yolculuklarının masrafını da kendi cebinden öderdi. Bunları bir kefenim, bir ceketim var diyenler anlayamaz tabii. Bütün ayrıntılar alttaki linkte de mevcut dilerseniz oradan da okuyabilirsiniz. http://enteresangercekler.blogcu.com/ataturk-un-mal-varligi-varan-1/8037060
Recep Tayyip Erdoğanın Mal Varlığını Açıklaması 01:15
Recep Tayyip Erdoğanın Mal Varlığını Açıklaması 3.842 izlenme - 3 yıl önce Şimdi benim merak ettiğim birşey var; bu mal varlığı sıfırlanmış hali mi, yoksa sıfırlanmamış hali mi. Erdoğan'ın muhasebecisi olan Bilal Erdoğan bir açıklama getirirse seviniriz. İyi bari 4 milyon nakit parası olduğunu söylemiş. Ben olsam onu da gizlerdim. Koskoca Erdoğan'ın sadece 4 milyon tl nakit parası olacak ha. Ulan bizim hacı ev sahibinden bile fakirmiş bu Erdoğan. İçim parçalandı.
Fethullah Gülen Mal Varlığı Kendisi Açıklıyor 01:34
Fethullah Gülen Mal Varlığı Kendisi Açıklıyor 221 izlenme - 1 yıl önce Fetullah Gülen, yayınlanan sohbetinde mal varlığıyla ilgili tartışmalara açıklık getirdi. Yeryüzünde dikili bir taşı olmadığını belirten Gülen "İsteseydim, siz vicdanınıza bir sorun bakalım olmaz mıydı acaba benim mal varlığım." dedi. Hakkında yakalama kararı çıkartılan Fetullah Gülen, son sohbetlerinden birinde mal varlığını açıkladı. İşte Gülen'in mal varlığıyla ilgili sözleri; "Askerlik öncesi imamlık yaptım. Ondan sonra da 15 sene kadar vaizlik yaptım. Vazife yapıyordum, devletten maaş aldım. Fakir olmasaydım almayacaktım onu. Ama fakirdim. Günde 1 öğün ya da 2 öğün yemekle devletin verdiği o 170 lirayla senelerce geçindim. Aklımdan geçti ki bunu ben şimdi kitaplardan gelen parayla ödesem mi? "BURANIN KİRASI 5 BİN 500 LİRA" Sadece kitaplardan gelen parayla geçiniyorum. Bir de buranın kirasını veriyorum. Buranın kirası 5 bin 500 lira... Ben sadece 1 odasını kullanıyorum. Zaman zaman güzide arkadaşlarım gelip kalıyor. Vallahi de böyle billahi de böyle tallahi de böyle... "KARDEŞLERİMİN EVİNDE YEDİĞİM YEMEĞİN BİLE..." Zengin bir ailede neşet etmedim. Babam imamdı. Rabbimin bildiği bu şeyleri size söylüyorum. Yemin ederim bilmeyerek olmuş olabilir. Kardeşlerimin evinde yediğim yemeğin hesabını bile verdim ben..."
Tayyip Erdoğan'ın Tartışmalı Serveti - Metin Uca İle Günaydın Türkiye 00:28
Tayyip Erdoğan'ın Tartışmalı Serveti - Metin Uca İle Günaydın Türkiye 364 izlenme - 3 yıl önce Efendim çoğumuzun yıllar önce sabah sırf bu adamı izlemek için kalktığını ve hiçbir haber programının bu kadar zevkli olmadığı yıllarda, medyanın susturulmadığı, örselenmiş ama gururlu Türk toplumunun, medyasının olduğu zamanlardan nostaljik bir video yüklemek istedim. Evet Tayyip Erdoğan bu kadar serveti nasıl yaptı? Metin Uca İle Günaydın Türkiye adlı haber programında RTE'ye gönderme yapılan kısmı izleyeceksiniz. Şimdilerde böyle bir haber yapılabilir mi bilmiyorum ama, şerefli gururlu ve haysiyetli habercilik yapan, birilerinin maşası olmayan ve aklındakileri, toplumun beynindekileri korkusuzca izleyicilerine sunan insanların varlığını bu gençler unutmaz, her zaman akıllarında, zihinlerinin en güzel yerinde yaşatırlar. Selam olsun korkusuz tüm gazetecilere, medya mensuplarına, bir yerlerde devlet baskısı altında reklam alamadan, varlığını devam ettirenlere..
Fethullah Gülen'in Mal Varlığına El Konuldu 02:05
Fethullah Gülen'in Mal Varlığına El Konuldu 87 izlenme - 1 yıl önce FETÖ soruşturması kapsamında açılan davada, firari sanıklar Fethullah Gülen ile Ömer Ekinci, Kemal Elibal ve Cemal Soncu'nun tüm mal varlıklarına el konulmasına karar verildi.
TMSF Sarıgül'ün Tüm Mal Varlığına El Koydu 04:58
TMSF Sarıgül'ün Tüm Mal Varlığına El Koydu 133 izlenme - 4 yıl önce Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), Mustafa Sarıgül'ün banka hesaplarına ve gayrımenkullerine, 1998'de Bank Ekspres'ten alınan ve geri ödenmeyen kredi nedeniyle haciz koyduğu öğrenildi. Alınan bilgiye göre, TMSF, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sarıgül'ün, 1998'de 9 kişiyle birlikte Bank Ekspres'ten çektiği ve geri ödenmeyen 3,5 milyon dolarlık kredinin evraklarına ulaştı. TMSF, faiziyle birlikte toplam 8 milyon dolara ulaşan kredi borcundan sorumlu tutulan Sarıgül ve diğer 9 kişinin banka hesaplarına ve gayrimenkullerine dün itibariyle haciz koydu. MUSTAFA SARIGÜL'DEN AÇIKLAMA: Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, mal varlığına TMSF tarafından el konulmasının ardından yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi: "Bugün TMSF tarafından banka hesaplarıma ve mal varlığıma haciz ve tedbir konulmuştur. Bu tamamen haksız ve siyasi bir saldırıdır. Benim TMSF ile herhangi bir borç ilişkim kesinlikle yoktur. Bu olay, öğrendiğim kadarı ile 1998 yılına ait ve benim dışımdaki kişilerin kredi borcu ile ilişkilendirilerek yapılmak istenen bir provakasyondur. Ben TMSF'den geçen 16 yıl içerisinde bir mektup dahi almış değilim. Bugün avukatım vasıtası ile resmen TMSF'ye başvuru yaparak, benim borçlu olduğumu gösteren bir belge varsa örneğinin tarafıma verilmesini istedim. Ancak böyle bir belge verilemedi, çünkü böyle bir husus kesinlikle söz konusu değildir. Bu olay tamamen, devletin kurumlarının panik içerisinde siyasete alet edilmesinden ibarettir. Halkın güvenini kaybederek şahsıma yönelik bu siyasi saldırıyı yapanlar, bunun cevabını 30 Mart akşamı sandıkta mutlaka alacaktır."
FETÖ'nün Mal ve Paraları Devlete Geçecek 01:08
FETÖ'nün Mal ve Paraları Devlete Geçecek 41 izlenme - 1 yıl önce FETÖ'nün şantaj ve himmetle elde ettiği mal varlıklarının envanteri çıkarıldı. Tapu daireleri ve bankalara yazı yazıldı. Bakan Ağbal, "Bu yolla ele geçen mallar devletin olacak" dedi. Darbe girişiminin ardından FETÖ'nün ekonomi ayağına yönelik geniş çaplı operasyon sürüyor. Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında el konulan vakıf, dernek ve okulların mal varlıkları tutanak altına alındı. Örgütün para transferleri de takip ediliyor. FETÖ ile bağlantılı tasfiyesi başlatılan tüm şirketler ve sendikaların muhasebe kayıtlarına el konuldu. Tapu daireleri ve bankalara yazı yazılarak, gerekli işlemlerin başlatılması talimatı verildi. Sabah'tan Hazal Ateş'in haberine göre Maliye Bakanı Naci Ağbal, örgüte ait mal varlıkları ve banka hesaplarının envanterinin çıkarılıp tutanak altına alındığını söyledi. ŞANTAJLA ALINDI Ağbal, çetenin el konulan varlıklarının şiddet ve şantajla, himmet adı altında toplanan paralardan oluştuğuna dikkat çekerek, "Milletten tehdit, şantaj, himmet adı altında aldıkları millete dönüyor. Binalar, araçlar, bankalardaki hesaplar, kiralık yerlerdeki malzemeler tutanak altına alındı" dedi. ŞAİBELİ DEVİRLER İNCELENİYOR Birçok şehirde şaibeli bir şekilde devredilen arsa, konut, dükkân gibi varlıklar da ortaya çıkarılıyor. Milli Emlak Genel Müdürlüğü, FETÖ'ye yakın şirket ya da kişilerin ellerindeki gayrimenkulleri geri alacak. Belediyeler tarafından FETÖ ile iltisaklı kişi ve kurumlara yapılan arsa tahsislerinin hepsi iptal edilecek. FETÖ'cü çeteye hizmet edip mal devirlerine aracılık eden mali müşavirler ve avukatların da listesi çıkarıldı. Önceki gün yayımlanan Milli Emlak Tebliği'ne göre, kapatılan kurum ve kuruluşların mülkiyetindeki binalardaki taşınırlar, güvenlik önlemleri alınarak aynen muhafaza edilecek. Kiralama suretiyle kullanılan binalardaki taşınırlar ise öncelikle ilgili ve ihtiyacı olan kamu kurum veya kuruluşuna devredilecek. EMNİYET MPİ BİNASINA TAŞINSIN Maliye Bakanı Naci Ağbal, dün İçişleri Bakanı Efkan Ala ile görüşerek hasar gören Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün yeni yapılan Milli Piyango İdaresi (MPİ) Genel Müdürlüğü binasına taşınmasını önerdi. Bakan Ağbal, darbe girişimine direnerek şehit ve gazi olan vatandaşlara yönelik de "O insanların hepsi bunları yaparken sadece vatan ve millet için yaptılar ama devlet olarak biz onların geride kalanlarına ve yaralanan kardeşlerimize sahip çıkacağız" değerlendirmesini yaptı. KAMUDA İŞLER AKSAMAYACAK Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan çaycıdan en üst düzeye kadar personele yönelik incelemeler ağustos ayı ortasına kadar tamamlanacak, FETÖ üyeleri tek tek tespit edilerek işlerine son verilecek. Paralel Yapı'nın kamudan temizlenmesinin ardından personel ihtiyacı hızlı bir şekilde karşılanacak. Bakan Ağbal, kamuda işlerin aksamaması için gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti.
Mal Varlığını Satıp Okul Yaptırdı - Hatay 04:43
Mal Varlığını Satıp Okul Yaptırdı - Hatay 35 izlenme - 3 yıl önce Vali Nihat Canpolat, Argıncık Camikebir Mahallesi'nde yaptırılan Burhanettin-Hanım Karamete İlköğretim Okulu'nun açılışında yaptığı konuşmada, Hanım Karamete'nin, birikmiş sermayesi olmamasına rağmen çok zor şartlarda okul yaptırdığını söyledi. Hayırsever Karamete'nin, kendisine ait gayrimenkulleri satıp, parasını biriktirerek eğitim camiasına bir okul kazandırdığını ifade eden Canpolat, şöyle konuştu: ''Bu durum gösterdi ki, hayır işlemek için birikmiş sermayeye gerek yok. İçinizden geliyorsa, insanlara hayırlı işler yapmak istiyorsanız, mutlaka çaresi bulunuyor. Bu okulun hangi fedakarlıklarla yapıldığını siz öğretmen ve öğrencilerimiz iyi bilsinler. Eğer sizler devlete ve millete hayırlı evlatlar olarak yetişirseniz, değerli teyzemizin hakkını ödemiş olursunuz. Allah nasip etmemiş, evladı olmamış ama, bundan sonra Hanım teyzemizin yüzlerce, binlerce evladı oldu. Türk milli eğitimi var olduğu sürece Hanım teyzemizin adı bu okulda gururla yazılı kalacak.'' Hanım Karamete de, ''Elimden ancak bu kadarı geldi. Gönlüm daha fazlasını yapmak isterdi. 8 derslikli 2 katlı okulun üstüne ilerde bir kat daha yaptıracağım. Tüm yavrularımıza hayırlı olsun'' dedi. Konuşmaların ardından, Vali Canpolat, Hanım Karamete'ye plaket verdi. 200 bin YTL'ye mal olan okulu açılışını yapan Hanım Karamete, 30 yıl önce ölen eşi Burhanettin Karamete'nin duvarda asılı fotoğrafına bakarak duygulanması üzerine Canpolat, ''O'nun hatırası için en hayırlı olanı yaptın'' diyerek, Karamete'yi teselli etti.
Allah için yaşayan bir insana Allah güzel bir evlilik imkanı verir. 04:08
Allah için yaşayan bir insana Allah güzel bir evlilik imkanı verir. 24 izlenme - 2 yıl önce ADNAN OKTAR: “Hocam, ben otuz yaşında şimdiye kadar hiç evlenmemiş biriyim” diyor. MaşaAllah, zaten yeterli bu kadar olması. Abdullah, kendini yetiştir. Kuran’ı oku baştan sona, efendim ahlakını güzelleştir, genel kültürünü artır, Allah’a kendini ada. Deccaliyet’e karşı cehdet. Hayatın bütün yönlerinden çekilerek diyor değil mi Allah peygambere, gece gündüz Allah için yorul diyor. Peygamber’i biz örnek almakla mükellefiz. Hayatını Allah’a vakfet, mücahit ol, günün ceht ile geçsin, nefes alacak vaktin olmasın. O arada Allah sana isterse mal da verir, imkân da verir, para da verir, evleneceksen eş de verir. Ama sen bunların hepsini bırakıp ben evleneceğim dersen, evlendiğinde farz edelim, zaten evlenemezsin de Allah nasip etmez. Farz edelim evlendiğinde, Allah sana bir tane ölü nasip eder, ölüyle evlenirsin bilmezsin onun öyle olduğunu, zombi, zombi bir kadınla evlendirir. İflahını keser, mahvolursun. Bütün deliliğini, sana en iğrenç şekilde ortaya koyar ve seni mahveder, psikolojin bozulur, gücünü kaybedersin, manyak olursun adeta söyleyeyim. Nefret edersin. Çünkü Allah’a değer vermemiş oluyorsun hâşâ, Allah da sana değer vermez. Sen Allah’ı unutursan Allah da seni unutur. Çünkü insanlar Allah’ın birer tecellisidir sen önce Allah’ı isteyeceksin. Allah için yaşayacaksın,  Allah’a kendini adayacaksın Hz. Meryem gibi, Hz. İsa Mesih gibi bilmiyor muydu onlar evlenmeyi? Onların aklı yok muydu? En akıllıydı onlar. Hz. Meryem ailesiyle diyor kendi arasında bir perde çekti kendini Allah’a adadı. Kendini Allah’a vakfetti, hiç evlenmeden Cenab-ı Allah ona Hz. İsa Mesih’i Ulül Azim bir peygamberi nasip etti ve hayatı nefis güzel geçti annemizin. Değil mi? Hz. İsa Mesih hiç evlenmedi, bilmiyor muydu evlenmeyi? Allah’a kendini adadı. Cenab-ı Allah’ın yanında şu an, meleklerle, yine ibadet ediyor, yine evli değil. Bak sırf Hz. İsa için bu ayet vardır. Meleklerle ibadet eden tek peygamberdir Allah katında. Bütün peygamberler ayrı. Hz. İsa Mesih’i Allah ayrı tutmuş. “Mesih ve yakınlaştırılmış melekler, Allah'a kul olmaktan kesinlikle çekimser kalmazlar.”diyor. Ölü olan ibadet etmez, diri olan ibadet eder. Melekler diridir, Hz. İsa Mesih de diridir. Kuran ayeti. Diri olduğu için ibadetine devam ediyor. Yeniden dünyaya gelecek, o geldiğinde ben evlendireceğim inşaAllah, o hak ediyor. Sen de Hz. İsa Mesih gibi ol, seni de evlendirelim. Bizzat evlendireceğim Allah’ın izniyle. En güzel kızla evlendireceğim inşaAllah, Hz. İsa Mesih’i Allah’ın izniyle. http://www.a9.com.tr/izle/115398/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Allah-icin-yasayan-bir-insana-Allah-guzel-bir-evlilik-imkani-verir A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Gülen'in Tüm Mal Varlıklarına El Konulmasına Karar Verildi 01:39
Gülen'in Tüm Mal Varlıklarına El Konulmasına Karar Verildi 11 izlenme - 1 yıl önce Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesine Açılan Davada, Firari Fethullah Gülen İle Ömer Ekinci, Kemal Elibal ve Cemal Soncu’nun Tüm Mal Varlıklarına El Konulmasına Karar Verildi.