Hoşgeldiniz!

maliye bakanı

Kemal Unakıtan Vefat Etti 01:00
Kemal Unakıtan Vefat Etti 3.283 izlenme - 2 hafta önce Son dakika haberi... Eski maliye bakanı Kemal Unakıtan, 70 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Son dakika haberi.... Ak Parti hükümetlerinde 3 dönem Maliye Bakanlığı yapan Kemal Unakıtan, hayatını kaybetti. 70 yaşındaki Unakıtan, bir süredir hastanede tedavi görüyordu. BÖBREK NAKLİ OLDU Kemal Unakıtan, son yıllarda kalbi ve böbreğiyle ilgili sağlık sorunları yaşadı. 2009 yılında ABD'de by-pass operasyonu geçirdi. 2013 yılında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde böbrek nakli oldu. KEMAL UNAKITAN KİMDİR? Kemal Unakıtan kimdir... 1946 yılında Edirne'inin Süloğlu ilçesine bağlı Domurcalı köyünde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Edirne'de tamamladı. 1968 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ( Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi)'nden mezun oldu. Üniversite eğitiminin ardından Maliye Bakanlığı'nda Hesap Uzmanı olarak göreve başladı. SEKA Genel Müdür Muavinliği ve 1976-1978 yılları arasında SEKA Genel Müdürlüğü yaptı. Daha sonra özel sektöre geçti; çeşitli sanayi kuruluşlarında, finans kurumlarında ( Albaraka Türk Finans Kurumu), dış ticaret şirketlerinde Genel Müdürlük, Yönetim Kurulu üyeliği ve Yöneticilik yaptı. Evli ve 3 çocuk babasıdır ve İngilizce bilmektedir. KEMAL UNAKITAN AK PARTİ'DEN SİYASETE GİRDİ Recep Tayyip Erdoğan'ın talebiyle onun yerine aday olarak 2002 yılında TBMM'ye girdikten sonra yine Erdoğan'ın inisiyatifiyle Abdullah Gül başbakanlığındaki 58. Hükümette Maliye Bakanlığı'na getirildi. Erdoğan'ın Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nı Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'den alarak, kendisine bağlamasıyla özelleştirmenin de patronu oldu. Farklı tavır ve uygulamalarıyla sürekli olarak 'ilgi ve tepki' nedeni oldu ve gazetelere manşet oldu. Hakkında Ekim 2005, Şubat 2006 ve Mart 2006 tarihlerinde verilen üç ayrı gensoru önergesi de, TBMM Genel Kurulu'nda reddedildi. 22 Temmuz 2007 tarihinde Ak Parti'den Eskişehir milletvekili seçilen Unakıtan, 60. hükümette de Maliye Bakanı olarak görev aldı ancak 1 Mayıs 2009 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonucu bu görevi Mehmet Şimşek'e devretti ve kendisi kabine dışında kaldı.c
Kemal Unakıtan Vefat Etti 01:55
Kemal Unakıtan Vefat Etti 858 izlenme - 2 hafta önce Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hayatını kaybetti Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Üç dönem Maliye Bakanlığı yapan Kemal Unakıtan 70 yaşındaydı Ak Parti hükümetlerinde 3 dönem Maliye Bakanlığı yapan Kemal Unakıtan, yaşamını yitirdi. 70 yaşındaki Unakıtan, bir süredir hastanede tedavi görüyordu. HASTALIĞINI BÖYLE AÇIKLAMIŞTI Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, böbrek nakline kadar uzanan rahatsızlığının sebebini bu sözlerle açıklamıştı. Unakıtan Bakanlığı döneminde bir dönem besin zehirlenmesi yaşadığını, ardından vücudunun susuz kalması sonucu böbreklerinin iflas ettiğini söylemişti.
Binali Yıldırım'ın El Vermeli-Almalı Fıkrası 02:51
Binali Yıldırım'ın El Vermeli-Almalı Fıkrası 4.353 izlenme - 3 ay önce Başbakan Binali Yıldırım Çankaya Köşkünde Türkiye İhracatçılar Meclisi Üyelerini Maliye Bakanı Nihat Zeybek üzerinden şakalar yaparak salonu kahkahaya boğdu. -Yahu Sen Maliye Bakanı mısın?
Kürdüm, Maliye Bakanıyım - Mehmet Şimşek 01:53
Kürdüm, Maliye Bakanıyım - Mehmet Şimşek 2.520 izlenme - 1 yıl önce İstanbul'da düzenlenen Finans Zirvesi'nde konuşan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, önemli açıklamalarda bulundu. "Kürdüm, Maliye Bakanıyım, bu güzel ülkeme bu hizmeti yapıyorum" diyen Şimşek "Bu güzel ülkeme bu hizmeti yapıyor olmam, fırsat eşitliği ile Türkiye'yi diğer ülkelerden ayırıyor" diye konuştu.
Kemal Unakıtan - Açık Bırakılan Mikrofon 02:33
Kemal Unakıtan - Açık Bırakılan Mikrofon 580 izlenme - 2 yıl önce Eşinin "Rabbim Cleveland dedi." sözleriyle akıllardan silinmeyecek, dönemin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın yine dönemin güvenilirliği akıllardan silinmeye başladığı CNN haberi. Mikrofon aşık unutulur ve ülke paylaşılır.
Maliye Bakanı Ağbal, Bayburt'ta 04:10
Maliye Bakanı Ağbal, Bayburt'ta "Demokrasi Nöbeti"Ne Katıldı 37 izlenme - 3 ay önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bu alçaklar, hainler ekmek yedikleri, nefes aldıkları, yaşadıkları bu memlekete ihanet ettiler.
Mehmet Şimşek - İçişleri Bakanı'nı Aradım Ulaşamadım 00:36
Mehmet Şimşek - İçişleri Bakanı'nı Aradım Ulaşamadım 216 izlenme - 2 yıl önce Bazen yorumlarda "Ülke, ülke değil tımarhane" yazarsınız ya yine aynı o hesap sitedaşlar. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Muammer Güler'i arıyor ama ulaşamıyor. Haber Link : http://ekonomi.milliyet.com.tr/-aradim-ulasamadim-/ekonomi/detay/1809274/default.htm
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt'ta 02:37
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt'ta 32 izlenme - 8 ay önce Naci Ağbal'ın esnaf ziyaretinden görseller Ağbal'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile telefonla görüşmesi Maliye Bakanı Ağbal, Bayburt'ta Ağbal, vatandaşların Bayburt ile İstanbul'un kardeş şehir olması isteğini, cep telefonundan ulaştığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş'a ileterek, bu konuda çalışma başlatılmasını sağladı Maliye Bakanı Naci Ağbal, vatandaşların Bayburt ile İstanbul'un kardeş şehir olması isteğini, cep telefonundan ulaştığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a ileterek, bu konuda çalışma başlatılmasını sağladı.
AK Sarayın Yanına 250 Odalı Rezidans 01:30
AK Sarayın Yanına 250 Odalı Rezidans 123 izlenme - 2 yıl önce 1000 odalı olarak inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'yla ilgili tartışmalara şimdi de 'Cumhurbaşkanlığı konutu' eklendi. Sarayın hemen yanında inşaatı devam eden rezidansın 250 odalı olması bekleniyor. İnşaat tamamlanınca Erdoğan ve ailesi bu konuta taşınacak.
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek İle Orta Vadeli Program Canlı Yayında Açıklandı 01:10:14
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek İle Orta Vadeli Program Canlı Yayında Açıklandı 28 izlenme - 9 ay önce 2016-2018 dönemi Orta Vadeli Programı, Başbakan Yardımcısı Mehmet ŞİMŞEK, Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ ve Maliye Bakanı Naci AĞBAL'ın katılımları ile Kalkınma Bakanlığında açıklandı.
Ağbal: 04:48
Ağbal: "Gelir Idaresi Başkanlığına 3 Milyon 413.757 Başvuruyu Aldık" 1 izlenme - 2 hafta önce Salondan detay -Naci Ağbal'ın konuşması ANKARA - Maliye Bakanı Naci Ağbal, TÜRMOB'un 22. Olağan Genel Kuruluna katıldı.
BBC Bülteni Sırasında Avlanan Örümcek 2 00:37
BBC Bülteni Sırasında Avlanan Örümcek 2 52 izlenme - 2 yıl önce İngiltere'de muhalefetteki İşçi Partisi'nin gölge maliye bakanı Ed Balls BBC televizyonunun haber kanalının konuğuydu. Hükümetin maliye politikalarının tartışıldığı röportaj sırasında kameranın objektifi önünde bir örümcek belirdi. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/215352/bbc-bulteni-sirasinda-avlanan-orumcek
Şans Oyunları Özelleşiyor 00:25
Şans Oyunları Özelleşiyor 29 izlenme - 2 yıl önce Maliye Bakanı Şimşek: Devlet Artık Şans Oyunu Düzenlemeyecek. Şans oyunları 15 Temmuz'da özelleşiyor
01:51
"Bakan Amca Bana 20 Tl Verir Misin?" 56 izlenme - 4 yıl önce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere geldikleri Hakkari'den ayrıldı.
Bakan Amca Bana 20 Tl Verir Misin? 01:51
Bakan Amca Bana 20 Tl Verir Misin? 29 izlenme - 4 yıl önce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere geldikleri Hakkari'den ayrıldı.
Maliye Bakanı Ağbal, Aa'nın 00:44
Maliye Bakanı Ağbal, Aa'nın "Yılın Fotoğrafları" Oylamasına Katıldı 5 izlenme - 10 ay önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın Anadolu Ajansı'nın yılın fotoğrafları oylamasına oy verişi, - AA'ya teşekkür etmesi, Maliye Bakanı Ağbal, AA'nın "yılın fotoğrafları" oylamasına katıldı- Bakan Ağbal, haber kategorisinde "Şah Fırat Operasyonu", yaşam kategorisinde "Selimiye'de Bayram Namazı", spor kategorisinde ise "Arda Turan'ın Gözyaşları" başlıklı fotoğraflara oy verdi Maliye Bakanı Naci Ağbal, Anadolu Ajansının (AA) yılın fotoğrafları oylamasına katıldı.
Ağbal: 03:58
Ağbal: "İyi Ki Bu Coğrafyada Güçlü Bir Türkiye Var" 4 izlenme - 8 ay önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın salona gelişi Naci Ağbal'ın kürsüye çıkışı ve konuşma yapması Maliye Bakanı Ağbal: "İyi ki bu coğrafyada mazluma, Müslüman'a, yetime, gurebaya hizmet eden, dara düştüğünde onların hizmetinde olan güçlü bir Türkiye var" "AK Parti, kendi iktidarı döneminde boğazı iki defa birleştirdi.
Ağbal: 03:49
Ağbal: "Hiç Kimse Bu Milleti Sınava Tabi Tutmasın" 2 izlenme - 8 ay önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın konuşması Maliye Bakanı Ağbal: "İyi ki bu coğrafyada mazluma, Müslüman'a, yetime, gurebaya hizmet eden, dara düştüğünde onların hizmetinde olan güçlü bir Türkiye var" "AK Parti, kendi iktidarı döneminde boğazı iki defa birleştirdi.
Şimşek: Türkiyenin Şu Anda En Büyük Reformu Çözüm Sürecidir 06:11
Şimşek: Türkiyenin Şu Anda En Büyük Reformu Çözüm Sürecidir 5 izlenme - 2 yıl önce Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Batman'da- "Çözüm süreci yasal zemine kavuşturuldu. Daha fazla haber için www.izlesene.com/sondakikacom kanalına abone olabilirsiniz...
Unakıtan İsrail'den Döndü 01:26
Unakıtan İsrail'den Döndü 10 izlenme - 4 yıl önce Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan İsrail'deki Tedavisinin Ardından Türkiye'ye Döndü.