Hoşgeldiniz!

mandalin

Çizgi Film iş makineleri yol silindiri bahçe yapıyor 04:48
Çizgi Film iş makineleri yol silindiri bahçe yapıyor 80.845 izlenme - 2 yıl önce Yaz mevsiminde çocukların en çok sevdiği oyunlardan olsa gerek kumda oynamak. Aynı zamanda neşesidir, renkleridir çocuklar sahillerin.İş makinesi operatörü kendine yol silindiri ile bahçe yapıyor. Bahçesine ağaç dikme kararı alıyor. Ona ağaç fidanlarını getirenkamyona teşekür ediyor. Kamyon ona meyve fidanlarını bırakıyor Silindir operatörü ise fidanları bize tanıtıp bahçeye dikiyor. Tabiki bahçelerin olmazsa olmazı sinekler böcekler arıları unutmuyor. Neden mi? Çünkü onlar bir çiçekten bir çiçeğe polen taşıyıp meyve çiöeklerini döllüyor. Yani aşılıyor. Bu arada ne görüyoruz ? Bahçenin hemen yanında ördekler suya nasıl dalıyor inanılmaz. Ördekler su altında ,çamurda yiyecek arıyor. Haydi birlikte izleyelim Sorular sormayı unutmayın.
Yılmaz Güney Baba - Mandalin (Mandolin) Sahnesi 01:11
Yılmaz Güney Baba - Mandalin (Mandolin) Sahnesi 676 izlenme - 3 yıl önce Yılmaz Güney Baba filminden unutulmaz mandolin sahnesi, İbrahim Tatlıses'in aynı senaryoyla çektiği filmde mandolin yerine flüt kullanılmıştır.
Cem Yılmaz ve Ozan Güven'in Bar Performansı 16:37
Cem Yılmaz ve Ozan Güven'in Bar Performansı 567 izlenme - 3 yıl önce Cem Yılmaz elemanlar şarkı söylerken birden kendini atmış sahneye, ardından Ozan Güven çıkmış e bıde sarhoş olunca böyle bır ambiyans oluşmuş.
Ara Kazan - Paramı Alamadım 00:48
Ara Kazan - Paramı Alamadım 399 izlenme - 3 yıl önce "Ara Kazan" tarzı bir programdan ikidir muzdarip olan bir izleyici... Derdine derman bulmak için yine telefona sarılıyor ama sunucudan azarı işitince kuzu kuzu cevabını veriyor. Yine olmadı be Halil...
Muhabbet Kuşuna Diş Temizletmek 01:39
Muhabbet Kuşuna Diş Temizletmek 294 izlenme - 3 yıl önce Diş tedavisi yapan, dişteki mandalinleri temizleyen muhabbet kuşu.. Aman Allah'ım nidaları ile, biricik muhabbet kuşlarını yemekten sonra ağızda kalan kurban eti ile besleyen bir aileyi izleyeceğiz.
Adamın Karesi Mandalin - İsmail Baki Tuncer 01:45
Adamın Karesi Mandalin - İsmail Baki Tuncer 226 izlenme - 5 yıl önce Adamın Karesi Mandalin- İsmail Baki Tuncer
Vay Vay Vay Zurnacı 02:38
Vay Vay Vay Zurnacı 238 izlenme - 9 yıl önce ne olmuş hemide len
Kabuğu Bile Şifa Dolu Mandalinanın Faydaları 02:16
Kabuğu Bile Şifa Dolu Mandalinanın Faydaları 20 izlenme - 11 ay önce 1-İltihapları önler: Beden sağlığı için gerekli doğal vitaminleri içerir. C vitamini zengini mandalina antioksidan etkisiyle iltihapları da önler. 2-Küçük kesiklere merhem: Küçük kazalarda oluşan minik kesiklerin iyileşmesi süresini hızlandırır. 3-Demir ihtiva eder: Yiyeceklerdeki demiri emerek vücuda faydalı hale getirir. 4-Kolesterole kalkan: Mandalina bağırsakta kolesterol emilimini sınırlandıran pektin ve hemi-selüloz gibi liflerden oluşur. Kolesterolü dengede tutar. 5-Uykusuzluğa son: Akşam yemeklerinden sonra yenen mandalina sinirleri gevşetir, rahat uyumanızı sağlar. 6-Kronik hastalıkları önler: Birçok meyvede olduğu gibi mandalina da vücudun kalp-damar hastalıklarına karşı direncini artırır. Kansere karşı korur. 7-Cilt sorunlarını ortadan kaldırır: A vitamini kaynağı mandalina sivilce gibi cilt hastalıklarına ilaç gibi gelir. Yaşlanmanın belirtileri, ortadan kaldıran bu meyve kolajen yapımını artırırk pürüzsüz br cildi sahip olmanızı sağlar. 8-Saçları uzatır: Mandalina saçların hızlı uzamasında etkilidir. Ayrıca saç beyazlamasını da yavaşlatır. MANDALİNA KABUĞU Mandalina kabuğunun, kötü kolesterolü düşürücü etkisi, hazımsızlığı azaltılması, bağırsakları çalıştırması ve yüksek dozda C vitamini içerdiğinden bağışıklık sistemini güçlendirdiği tartışılmaz. Yapılan çalışmalarda, mandalina kabuğunda bulunan tangeretin denilen maddenin beyin tümörlerinin en tehlikesi olan Glioblastomada tümörünü küçülttüğü gösterilmiştir. Beyin tümörü olan hastalarda günde beş mandalina, bir portakal, bir limon kabuğnun beraber çekilerek, içine çok az bir tatlandırıcı konup tüketilmesinin beyin tümöründeki ödemin azalmasını sağladığı gösterilmiştir.