Hoşgeldiniz!

Marx Videoları İzle

Boş Zaman Enstitüsü ve Kitle Kültürü - Theodor Adorno 07:02
Boş Zaman Enstitüsü ve Kitle Kültürü - Theodor Adorno 1.302 izlenme - 3 ay önce Özellikle akşam oldugu zaman büyük cogunlugumuz fanatigi oldugu diziyi izlemek icin ev halkı ile kumanda yarışına girecektir . Kimisi tuttugu takımın maçını izlemek için stadyuma giderken digeri eglenmek icin gece kulubunde solugu alacaktır ... Peki boş vakit kavrami ne anlama geliyor ? Boş vakit denildigi zaman dinlenmek ve eglenmek dısında aklimiza neden farkli birşey gelmez ? ' boş ' dedigimiz bu süreç gerçekten bu kadar degersiz oldugu için mi boş bizim icin yoksa öğrenilmiş çaresizlik sendromu mu ? Theodor adorno'nun boş vaktin ne işe yaraması gerektigi üzerine oldukca tutkulu bir görüşü vardı: Boş vakit daha iyi niteligin peşine düsmek icin kendimizi geliştirmek , ilerlemek ve toplumu degistirmek icin gerekli arac gereci elde etmek icin doğru zaman olduğu düşüncesindeydi. Televizyon , radyo ve bütün teknolojik gereclerin bizleri ' uyutmak ' ve oyalamak icin tasarlandığını savunan adorno , kültür endüstirisinin insanların icinde bulundugu açık hapisanenin farkina varmasini zorlaştıgını düşünüyor .
Milton Friedman - Boğulan Birini Kurtarmama Özgürlüğü Üzerine 04:51
Milton Friedman - Boğulan Birini Kurtarmama Özgürlüğü Üzerine 2.553 izlenme - 7 ay önce Nobell ödüllü Ekonomist Milton Friedman'ın herkesin hayata bakış açısını sorgulatması gereken bir konuşması.Özellikle objektivizm üzerinden hayata bakmayanlar için. Doğru diye bir şey varmıdır? Aklın yolu bir diyen atalarımız salak mı? Bir şeyi doğru kabul edip onun üzerine sistem kurmamamız mantıklı mı? Marksizm,islamcılık,milliyetçilik iyiyi otomatikleştirmeye mi çalışıyorlar?
Robert Nozick'in Anlattığı 9 Durum - Hangisinde Köle Değilsiniz? 03:06
Robert Nozick'in Anlattığı 9 Durum - Hangisinde Köle Değilsiniz? 1.165 izlenme - 7 ay önce Robert Nozick popüler konularda pek çalışma yapmatığından tanınmaz.Ama büyük bir bilim adamıdır.Bu verdiği örneklem ve sorduğu soru adamın kalitesini ortaya çıkarıyor.Devletçilik eleştirisi yapılırken pratikte ki başarısızlığından söz edilir daima.Teori olarak yeteri eleştiri getirilemediğinden devletçilik ve türevleri savunucuları tarafından ''Gerçek Şeriat bunlar değil,şöyle böyledir.'' ''Gerçek komünizm bunlar değil,şöyle böyledir.'' denildi.Sanırım bu örneklem ve soru bunları yıkacak boyutta.
Sosyalizm Ne Demek? 01:16
Sosyalizm Ne Demek? 1.350 izlenme - 10 ay önce Bir sokak röportajı ekibi, Türk insanına sosyalizmin ne demek olduğunu soruyor. Cevaplar insanı intihara sevkediyor.
Şeytan Taşlama Hurafedir - Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı 03:18
Şeytan Taşlama Hurafedir - Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı 3.171 izlenme - 2 yıl önce Günün anlam ve önemine binaen şeytan taşlama denilen olayın ne kadar saçma ,boktan bir adet olduğunu anlatan ciddi bir video. Hem de Bayraktar Hoca iyi dalgasını da geçmiş.
Murat Bardakçı ve İlber Ortaylı Kadir Mısıroğlu ile Dalga Geçiyor 00:35
Murat Bardakçı ve İlber Ortaylı Kadir Mısıroğlu ile Dalga Geçiyor 3.314 izlenme - 2 yıl önce Tarihin Arka Odası adlı programda programın moderatörü Murat Bardakçı ve "çok cahilsin keşke ölsen" olarak son günlerde gündeme gelen İlber Ortaylı, "Karl Marx bir cinnidir" diyen sözde tarihçi Kadir Mısırlıoğlu ile billur geçiyor. İzleyelim..
Celal Şengör - Marx'ın Kafası Çalışmıyor. Hegel Salaktır. 03:42
Celal Şengör - Marx'ın Kafası Çalışmıyor. Hegel Salaktır. 1.545 izlenme - 2 yıl önce Celal Şengör'ün, konuk olduğu 28 Ocak 2013 tarihinde yayınlanan Enver Aysever'in Aykırı Sorular programında Karl Marx, Hegel, Mao, "Kültür Devrimi" hakkında söyledikleri.
David Harvey - Kapital'i Okumak 01:51:18
David Harvey - Kapital'i Okumak 1.236 izlenme - 2 yıl önce David Harvey'nin Reading Marx's Capital derslerinin Türkçe simultane olarak tercüme edilip "dublajlanmış" halini izliyoruz.
Besim Tibuk - Marx ve Türkiye'de Terörizm Üzerine 06:13
Besim Tibuk - Marx ve Türkiye'de Terörizm Üzerine 1.021 izlenme - 12 ay önce Karl Marx için "dünya felsefe tarihinin en geri zekâlı feylesofu" ifadesini kullanan Besim Tibuk, PKK terörünün temellerinin 1970'lerde Türkiye İşçi Partisince düzenlenen Doğu Mitingleri'nde atıldığını ileri sürüyor.
Der Junge Karl Marx (2016) Fragman 01:55
Der Junge Karl Marx (2016) Fragman 175 izlenme - 4 ay önce 2016 yapımı Der junge Karl Marx (Le Jeune Karl Marx) filminin Almanca fragmanı. Oyuncular: August Diehl, Stefan Konarske, Hannah Steele, Hannah Steele, Olivier Gourmet, Alexander Fehling Yönetmen: Raoul Peck
Karl Marx Cinnidir - Üstad Kadir 03:04
Karl Marx Cinnidir - Üstad Kadir 1.188 izlenme - 2 yıl önce Üstad Kadir'in Karl Marx hakkında yapmış olduğu yorumları izleyeceğiz.
Paranın Efendileri :  Karl Marx ve Marksist İktisat (Belgesel) 45:11
Paranın Efendileri : Karl Marx ve Marksist İktisat (Belgesel) 420 izlenme - 12 ay önce Paranın Efendileri : Karl Marx ve Marksist İktisat (Belgesel) Karl Marx'ın iktisadi kuramları, doğru öngörüleri ve yanılgıları hakkında bir belgesel.
Richard Marx Right Here Waiting 04:24
Richard Marx Right Here Waiting 1.586 izlenme - 6 yıl önce richard marx right here waiting mit deutscher übersetzung
2014 İstanbul LGBTİ Onur Haftası Tanıtımı 02:47
2014 İstanbul LGBTİ Onur Haftası Tanıtımı 547 izlenme - 2 yıl önce 23-29 Haziran tarihleri arasında 22. kez düzenlenecek “İstanbul LGBTİ (lezbiyen, gay, biseksüel, trans, interseks) Onur Haftası”nın tanıtımı için hazırlanan oldukça eğlenceli video… Birbirinden ünlü isimler, sizleri Onur Haftası’na katılmaya davet ediyor. Altyazılara dikkat!
Alpaslan Kuytul Hoca'dan Karl Marx'a Cevap 11:48
Alpaslan Kuytul Hoca'dan Karl Marx'a Cevap 633 izlenme - 2 yıl önce Karl Marx'ın ''Din kitlelerin afyonudur'' sözüne Alpaslan Kuytul Hocamızın güzel cevabını izliyoruz.
İlk Defa Çikolata Gören Kakao İşçileri (Türkçe Altyazılı) 04:55
İlk Defa Çikolata Gören Kakao İşçileri (Türkçe Altyazılı) 565 izlenme - 2 yıl önce Kapitalizm böyle bir şeydir işte. Uzun uzadıya yazmaya gerek yok.
Heidegger'den Karl Marx Eleştirisi 01:34
Heidegger'den Karl Marx Eleştirisi 166 izlenme - 10 ay önce 1975 yapımı Heidegger belgeselinden bir alıntı. Belgeselin tümü aşağıdaki bağlantıdan izlenebilir. https://www.youtube.com/watch?v=XMHVqcfBNZw
Anlatılan Senin Hikayen - Karl Marx 04:57
Anlatılan Senin Hikayen - Karl Marx 410 izlenme - 2 yıl önce "Bugün hala Dünyada İncil'den sonra en çok satılan kitap olan Kapital. Sky Türk tarafından hazırlanmış kısa bir belgesel."
kaybedenler kulübü karl marx replikfilm 01:27
kaybedenler kulübü karl marx replikfilm 726 izlenme - 6 yıl önce filmin replikleri için http//replikfilm.com
Filozofların Futbol Maçı (Altyazılı) 03:48
Filozofların Futbol Maçı (Altyazılı) 352 izlenme - 2 yıl önce Yunan ve Alman filozofların karşılaştığı bir futbol maçı. Pek hareketli bir maç olmasa da düşünsel olarak gayet yoğun bir maç olmuştur. Ulan hoca Karl Marx yedek bırakılır mı? http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/9854/futbol-felsefesi-almanya-yunanistan
 İlk Defa Çikolata Gören Kakao İşçileri (Türkçe Altyazılı) 04:55
İlk Defa Çikolata Gören Kakao İşçileri (Türkçe Altyazılı) 532 izlenme - 3 yıl önce Kapitalizm böyle bir şeydir işte. Uzun uzadıya yazmaya gerek yok."Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Richard Marx Right Here Waiting 04:23
Richard Marx Right Here Waiting 568 izlenme - 6 yıl önce
Richard Marx - Hazard 04:43
Richard Marx - Hazard 406 izlenme - 5 yıl önce
Laz Marks Emice - Nalia 08:07
Laz Marks Emice - Nalia 178 izlenme - 2 yıl önce Şans eseri rastladığım abimiz ilk başlarda İsmail Türüt vb. gibi saçmalayacağını düşünsem de, insan, evrim, devlet, siyaset vb. konularda dair Laz usulü yorumları ile şaşırttı beni. Espirilerin seviyesi de iç açıcı bence. Not: Baştaki 0:50'ye kadar olan Horon sizleri yanıltmasın, izleyin.
Sosyalizm Nedir? 01:58
Sosyalizm Nedir? 79 izlenme - 11 ay önce Facebook Sayfamız: https://www.facebook.com/devrimciokul1
Futbol Felsefesi (Almanya - Yunanistan) 02:21
Futbol Felsefesi (Almanya - Yunanistan) 211 izlenme - 2 yıl önce Yunanistan'ın kalesini Plato koruyor, forvette ise Sokrates ve Archimedes var, Almanya'nın kalesinde ise Leibniz , forvette Nietzsche ve Heidegger var, hakem ise sanırım bruce lee onu tam çözemedim, bu ilginç karşımada kazanan taraf yunanistan olsada aslında asıl kazanan felsefe oluyor, yani sanırım, emin değilim, kesin bişey yok, olmayadabilir, yani belki... gibi... vb.
Karl Marx Was A Broker - Monoscope  03:52
Karl Marx Was A Broker - Monoscope 95 izlenme - 1 yıl önce Karl Marx Was A Broker - Monoscope - Yeni Video Klip 2016 Karl Marx Was A Broker - Monoscope (Official Video) Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Proletarya Nedir? 01:58
Proletarya Nedir? 57 izlenme - 11 ay önce Facebook Sayfamız: https://www.facebook.com/devrimciokul1
Richard Marx - Hazard 04:42
Richard Marx - Hazard 63 izlenme - 2 yıl önce My mother came to Hazard when I was just seven Even then the folks in town said with prejudiced eyes That boy's not right Three years ago when I came to know Mary First time that someone looked beyond the rumors and the lies And saw the man inside We used to walk down by the river She loved to watch the sun go down We used to walk along the river And dream our way out of this town No one understood what I felt for Mary No one cared until the night she went out walking alone And never came home Man with a badge came knocking next morning Here was I surrounded by a thousand fingers suddenly Pointed right at me I swear I left her by the river I swear I left her safe and sound I need to make it to the river And leave this old Nebraska town I think about my life gone by And how it's done me wrong There's no escape for me this time All of my rescues are gone, long gone I swear I left her by the river I swear I left her safe and sound I need to make it to the river And leave this old Nebraska town
Karl Marks İncil’de Ve Tevrat’ta Geçen Velayet Sistemini Nasıl Kullandı? 04:19
Karl Marks İncil’de Ve Tevrat’ta Geçen Velayet Sistemini Nasıl Kullandı? 4 izlenme - 3 hafta önce Adnan Oktar’ın 16 Şubat 2017 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/245735/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Karl-Marks-Incil’de-ve-Tevrat’ta-gecen-velayet-sistemini-nasil-kullandi A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo