Hoşgeldiniz!

marx

Milton Friedman - Boğulan Birini Kurtarmama Özgürlüğü Üzerine 04:51
Milton Friedman - Boğulan Birini Kurtarmama Özgürlüğü Üzerine 2.465 izlenme - 3 ay önce Nobell ödüllü Ekonomist Milton Friedman'ın herkesin hayata bakış açısını sorgulatması gereken bir konuşması.Özellikle objektivizm üzerinden hayata bakmayanlar için. Doğru diye bir şey varmıdır? Aklın yolu bir diyen atalarımız salak mı? Bir şeyi doğru kabul edip onun üzerine sistem kurmamamız mantıklı mı? Marksizm,islamcılık,milliyetçilik iyiyi otomatikleştirmeye mi çalışıyorlar?
Robert Nozick'in Anlattığı 9 Durum - Hangisinde Köle Değilsiniz? 03:06
Robert Nozick'in Anlattığı 9 Durum - Hangisinde Köle Değilsiniz? 1.149 izlenme - 2 ay önce Robert Nozick popüler konularda pek çalışma yapmatığından tanınmaz.Ama büyük bir bilim adamıdır.Bu verdiği örneklem ve sorduğu soru adamın kalitesini ortaya çıkarıyor.Devletçilik eleştirisi yapılırken pratikte ki başarısızlığından söz edilir daima.Teori olarak yeteri eleştiri getirilemediğinden devletçilik ve türevleri savunucuları tarafından ''Gerçek Şeriat bunlar değil,şöyle böyledir.'' ''Gerçek komünizm bunlar değil,şöyle böyledir.'' denildi.Sanırım bu örneklem ve soru bunları yıkacak boyutta.
Sosyalizm Ne Demek? 01:16
Sosyalizm Ne Demek? 1.286 izlenme - 6 ay önce Bir sokak röportajı ekibi, Türk insanına sosyalizmin ne demek olduğunu soruyor. Cevaplar insanı intihara sevkediyor.
Şeytan Taşlama Hurafedir - Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı 03:18
Şeytan Taşlama Hurafedir - Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı 3.132 izlenme - 1 yıl önce Günün anlam ve önemine binaen şeytan taşlama denilen olayın ne kadar saçma ,boktan bir adet olduğunu anlatan ciddi bir video. Hem de Bayraktar Hoca iyi dalgasını da geçmiş.
Murat Bardakçı ve İlber Ortaylı Kadir Mısıroğlu ile Dalga Geçiyor 00:35
Murat Bardakçı ve İlber Ortaylı Kadir Mısıroğlu ile Dalga Geçiyor 2.900 izlenme - 2 yıl önce Tarihin Arka Odası adlı programda programın moderatörü Murat Bardakçı ve "çok cahilsin keşke ölsen" olarak son günlerde gündeme gelen İlber Ortaylı, "Karl Marx bir cinnidir" diyen sözde tarihçi Kadir Mısırlıoğlu ile billur geçiyor. İzleyelim..
Besim Tibuk - Marx ve Türkiye'de Terörizm Üzerine 06:13
Besim Tibuk - Marx ve Türkiye'de Terörizm Üzerine 902 izlenme - 7 ay önce Karl Marx için "dünya felsefe tarihinin en geri zekâlı feylesofu" ifadesini kullanan Besim Tibuk, PKK terörünün temellerinin 1970'lerde Türkiye İşçi Partisince düzenlenen Doğu Mitingleri'nde atıldığını ileri sürüyor.
David Harvey - Kapital'i Okumak 01:51:18
David Harvey - Kapital'i Okumak 1.207 izlenme - 1 yıl önce David Harvey'nin Reading Marx's Capital derslerinin Türkçe simultane olarak tercüme edilip "dublajlanmış" halini izliyoruz.
Celal Şengör - Marx'ın Kafası Çalışmıyor. Hegel Salaktır. 03:42
Celal Şengör - Marx'ın Kafası Çalışmıyor. Hegel Salaktır. 1.391 izlenme - 1 yıl önce Celal Şengör'ün, konuk olduğu 28 Ocak 2013 tarihinde yayınlanan Enver Aysever'in Aykırı Sorular programında Karl Marx, Hegel, Mao, "Kültür Devrimi" hakkında söyledikleri.
Karl Marx Cinnidir - Üstad Kadir 03:04
Karl Marx Cinnidir - Üstad Kadir 1.148 izlenme - 2 yıl önce Üstad Kadir'in Karl Marx hakkında yapmış olduğu yorumları izleyeceğiz.
Paranın Efendileri :  Karl Marx ve Marksist İktisat (Belgesel) 45:11
Paranın Efendileri : Karl Marx ve Marksist İktisat (Belgesel) 212 izlenme - 8 ay önce Paranın Efendileri : Karl Marx ve Marksist İktisat (Belgesel) Karl Marx'ın iktisadi kuramları, doğru öngörüleri ve yanılgıları hakkında bir belgesel.
Richard Marx Right Here Waiting 04:24
Richard Marx Right Here Waiting 1.580 izlenme - 5 yıl önce richard marx right here waiting mit deutscher übersetzung
Heidegger'den Karl Marx Eleştirisi 01:34
Heidegger'den Karl Marx Eleştirisi 120 izlenme - 5 ay önce 1975 yapımı Heidegger belgeselinden bir alıntı. Belgeselin tümü aşağıdaki bağlantıdan izlenebilir. https://www.youtube.com/watch?v=XMHVqcfBNZw
2014 İstanbul LGBTİ Onur Haftası Tanıtımı 02:47
2014 İstanbul LGBTİ Onur Haftası Tanıtımı 528 izlenme - 2 yıl önce 23-29 Haziran tarihleri arasında 22. kez düzenlenecek “İstanbul LGBTİ (lezbiyen, gay, biseksüel, trans, interseks) Onur Haftası”nın tanıtımı için hazırlanan oldukça eğlenceli video… Birbirinden ünlü isimler, sizleri Onur Haftası’na katılmaya davet ediyor. Altyazılara dikkat!
Alpaslan Kuytul Hoca'dan Karl Marx'a Cevap 11:48
Alpaslan Kuytul Hoca'dan Karl Marx'a Cevap 595 izlenme - 2 yıl önce Karl Marx'ın ''Din kitlelerin afyonudur'' sözüne Alpaslan Kuytul Hocamızın güzel cevabını izliyoruz.
İlk Defa Çikolata Gören Kakao İşçileri (Türkçe Altyazılı) 04:55
İlk Defa Çikolata Gören Kakao İşçileri (Türkçe Altyazılı) 533 izlenme - 2 yıl önce Kapitalizm böyle bir şeydir işte. Uzun uzadıya yazmaya gerek yok.
Anlatılan Senin Hikayen - Karl Marx 04:57
Anlatılan Senin Hikayen - Karl Marx 388 izlenme - 2 yıl önce "Bugün hala Dünyada İncil'den sonra en çok satılan kitap olan Kapital. Sky Türk tarafından hazırlanmış kısa bir belgesel."
kaybedenler kulübü karl marx replikfilm 01:27
kaybedenler kulübü karl marx replikfilm 722 izlenme - 5 yıl önce filmin replikleri için http//replikfilm.com
 İlk Defa Çikolata Gören Kakao İşçileri (Türkçe Altyazılı) 04:55
İlk Defa Çikolata Gören Kakao İşçileri (Türkçe Altyazılı) 513 izlenme - 2 yıl önce Kapitalizm böyle bir şeydir işte. Uzun uzadıya yazmaya gerek yok."Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Filozofların Futbol Maçı (Altyazılı) 03:48
Filozofların Futbol Maçı (Altyazılı) 316 izlenme - 2 yıl önce Yunan ve Alman filozofların karşılaştığı bir futbol maçı. Pek hareketli bir maç olmasa da düşünsel olarak gayet yoğun bir maç olmuştur. Ulan hoca Karl Marx yedek bırakılır mı? http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/9854/futbol-felsefesi-almanya-yunanistan
Richard Marx Right Here Waiting 04:23
Richard Marx Right Here Waiting 550 izlenme - 5 yıl önce
Richard Marx - Hazard 04:43
Richard Marx - Hazard 400 izlenme - 4 yıl önce
Laz Marks Emice - Nalia 08:07
Laz Marks Emice - Nalia 161 izlenme - 1 yıl önce Şans eseri rastladığım abimiz ilk başlarda İsmail Türüt vb. gibi saçmalayacağını düşünsem de, insan, evrim, devlet, siyaset vb. konularda dair Laz usulü yorumları ile şaşırttı beni. Espirilerin seviyesi de iç açıcı bence. Not: Baştaki 0:50'ye kadar olan Horon sizleri yanıltmasın, izleyin.
Sosyalizm Nedir? 01:58
Sosyalizm Nedir? 51 izlenme - 7 ay önce Facebook Sayfamız: https://www.facebook.com/devrimciokul1
Karl Marx Was A Broker - Monoscope  03:52
Karl Marx Was A Broker - Monoscope 78 izlenme - 9 ay önce Karl Marx Was A Broker - Monoscope - Yeni Video Klip 2016 Karl Marx Was A Broker - Monoscope (Official Video) Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Futbol Felsefesi (Almanya - Yunanistan) 02:21
Futbol Felsefesi (Almanya - Yunanistan) 191 izlenme - 2 yıl önce Yunanistan'ın kalesini Plato koruyor, forvette ise Sokrates ve Archimedes var, Almanya'nın kalesinde ise Leibniz , forvette Nietzsche ve Heidegger var, hakem ise sanırım bruce lee onu tam çözemedim, bu ilginç karşımada kazanan taraf yunanistan olsada aslında asıl kazanan felsefe oluyor, yani sanırım, emin değilim, kesin bişey yok, olmayadabilir, yani belki... gibi... vb.
Proletarya Nedir? 01:58
Proletarya Nedir? 43 izlenme - 7 ay önce Facebook Sayfamız: https://www.facebook.com/devrimciokul1
Richard Marx - Satisfied 04:42
Richard Marx - Satisfied 61 izlenme - 1 yıl önce We work our bodies weary to stay alive There must be more to livin' than nine to five Why should we wait for some better time There may not even be a tomorrow Ain't no sense in losing your mind I'm gonna make it worth the ride [Chorus:] Don't you know, I won't give up until I'm satisfied Don't you know, why should I stop until I'm satisfied Ignore the hesitation, that ties your hands Use your imagination, and take a chance I won't let my moment of thuth pass me by I've gotta make my move now or never And if they turn mr loose on this town They're gonna have to hold me down [Chorus] Oh, don't you know, ain't gonna stop until Were satisfied Don't you know, we shouldn't stop until We're satisfied Don't you know, ain't gonna stop until I'm satisfied Don't you know, we won't give up until We're satisfied
Richard Marx - Hazard 04:42
Richard Marx - Hazard 60 izlenme - 1 yıl önce My mother came to Hazard when I was just seven Even then the folks in town said with prejudiced eyes That boy's not right Three years ago when I came to know Mary First time that someone looked beyond the rumors and the lies And saw the man inside We used to walk down by the river She loved to watch the sun go down We used to walk along the river And dream our way out of this town No one understood what I felt for Mary No one cared until the night she went out walking alone And never came home Man with a badge came knocking next morning Here was I surrounded by a thousand fingers suddenly Pointed right at me I swear I left her by the river I swear I left her safe and sound I need to make it to the river And leave this old Nebraska town I think about my life gone by And how it's done me wrong There's no escape for me this time All of my rescues are gone, long gone I swear I left her by the river I swear I left her safe and sound I need to make it to the river And leave this old Nebraska town
Richard Marx - Now & Forever 03:32
Richard Marx - Now & Forever 59 izlenme - 1 yıl önce Whenever I'm weary From the battles that raged in my head You made sense of madness When my sanity hangs by a thread I lose my way, but still you Seem to understand Now & Forever, I will be your man Sometimes I just hold you Too caught up in me to see I'm holding a fortune That Heaven has given to me I'll try to show you Each and every way I can Now & Forever, I will be your man Now I can rest my worries And always be sure That I won't be alone, anymore If I'd only known you were there All the time, All this time. Until the day the ocean Doesn't touch the sand Now & Forever I will be your man Now & Forever, I will be your man
Richard Marx - Right Here Waiting 04:22
Richard Marx - Right Here Waiting 106 izlenme - 2 yıl önce Oceans apart day after day And I slowly go insane I hear your voice on the line But it doesn't stop the pain If I see you next to never How can we say foreve...