Hoşgeldiniz!

mavi kapak

Engelli Kız İçin Çöplere Giren Gençler 04:04
Engelli Kız İçin Çöplere Giren Gençler 1.037 izlenme - 2 ay önce Batman’da sosyal medya üzerinden tanışan bir grup genç, bu kez 10 yaşındaki engelli kız için seferber oldu.
Pet Şişe Nasıl Üretilir? - Discovery Channel 04:52
Pet Şişe Nasıl Üretilir? - Discovery Channel 8.132 izlenme - 5 yıl önce Her gün içtikten sonra buruşturup attığımız şişelerin yapım hikayesini konu alan bu videomuz günümüzde otomasyonun ne denli önemli haline geldiğini bize göstermektedir. Tek bir fabrikada günlük üretilen su miktarını öğrenince yok artık lebron james diyeceksiniz.
Pet Şişe Nasıl Üretilir? (Discovery Channel) 04:52
Pet Şişe Nasıl Üretilir? (Discovery Channel) 929 izlenme - 3 yıl önce Her gün içtikten sonra buruşturup attığımız şişelerin yapım hikayesini konu alan bu videomuz günümüzde otomasyonun ne denli önemli haline geldiğini bize göstermektedir. Tek bir fabrikada günlük üretilen su miktarını öğrenince yok artık lebron james diyeceksiniz.
 Dede İle Torunun Örnek Azmi 03:01
Dede İle Torunun Örnek Azmi 245 izlenme - 5 yıl önce Eskişehir’de torunu ile bilikte mavi kapak toplama kampanyasına destek veren dede, son 6 ay içerisinde 1,5 milyon mavi kapak topladı. Eskişehir’de 7 yıl önce torunu Melike Sarıtaş’ın (12) okulunda başlatılan mavi kapak toplama kampanyasına destek veren 68 yaşındaki Halit Aydoğan, torunu ile son 6 ay içerisinde 1,5 milyon mavi kapak topladı. Geçen sene mavi kapaklarla 12 tekerlekli sandalyenin ihtiyaç sahibine ulaşmasına vesile olan dede ile torun, bu yıl topladıkları mavi kapaklarla 30 tekerlekli sandalye almayı planlıyor. Örnek dede ile torunun bu çabasına komşuları da destek verip seferber olurken, el birliği ile toplanan mavi kapaklar çuvallara dolduruluyor. Sümer mahallesinde bulunan evlerinin bahçesi mavi kapaklarla dolan Halit Aydoğan, 7 yıl önce kapak toplamaya başladığını ve her yıl yüz binlerce mavi kapak topladığını ifade etti. Aydoğan, ‘‘İlk olarak kızım okula başladığında çok gariban vatandaşlar olduğunu gördüm. Onlara örnek olmak için ortaya atıldım özürlülerin bir ayağı olmaya gayret ediyorum. Bugüne kadar topladığım 700 bin damacana, 800 bin ise pet şişe kapağı tamamen özürlüler için hediyedir’’ dedi. KAPAKLAR İÇİN NAKLİYE TUTUYOR Topladığı milyonlarca kapağı bir nakliye aracı tutarak Eskişehir Eğitim Bir-Sen aracılığı ile ilgili yerlere götürdüğünü anlatan Aydoğan, ‘‘Özürlülerin bulunduğu gruplar var, onları arayarak Eskişehir Eğitim Bir-Sen kanalı ile özürlü ve engellilere bu kapakları bağışlıyorum. Kapakları nakliye aracı tutarak teslim ediyorum. Burada gece gündüz başını bekleyerek, tek tek ayırıp çuvallıyorum’’ şeklinde konuştu. GEÇEN YIL 12 TEKERLEKLİ SANDALYE İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞTI 2013 yılında topladıklar mavi kapaklar sayesinde 12 tekerlekli sandalye alarak ihtiyaç sahibine ulaştırdıklarını kaydeden Halit Aydoğan, ‘‘Memleketimiz çok sayıda özürlü var. Bunlara yardımcı olmak için kapak toplayan kişiler bu kapakları versinler. Biz para istemiyoruz. Geriye muhakkak araba olarak geri dönüyor. Geçen sene 12 tekerlekli sandalye verdik. Daha 30 tanesinin de eli kulağında’’ diye ifade etti. Dedesinin bu örnek davranışına vesile olan torunu Melike Sarıtaş ise, Orhangazi Ortaokulu’nda başlatılan kampanya ile harekete geçtiklerini anlattı. Sarıtaş, şunları kaydetti: ‘‘Çalışmalar, benim okulumda duyduğum kampanya ile başladı. Dedeme söyledim. Kışın arabayla, yazın ise bisikletle dolaşarak bu kapakları topluyoruz. Özürlülere yardımcı olmak istiyoruz. Çevrede duyarlı olmayan birçok vatandaşlar var. Onların da duyarlı olmasını istiyoruz. Bir gün onların da başına gelebilir.’’
Mavi Kapağın, Tekerlekli Sandalyeyle Umuda Dönüşen Hikayesi 04:06
Mavi Kapağın, Tekerlekli Sandalyeyle Umuda Dönüşen Hikayesi 220 izlenme - 4 yıl önce Bir su şişesinin kapağı, insan hayatını değiştirir ve umuda dönüşür mü? 'Damlaya damlaya' toplanan kapaklar, su birikintisi misali engellilere tekerlekli sandalye umudu oluyor. Geri dönüşüm tesisinde yeni bir ürün haline gelen kapaklar, engellilere tekerlekli sandalye olarak dönüyor. İşte sosyal sorumluluk projesi haline gelen 'mavi kapağın' her anının anlatıldığı hikaye..
Mavi Kapağın Tekerlekli Sandalyeye Dönüşme Hikayesi 04:06
Mavi Kapağın Tekerlekli Sandalyeye Dönüşme Hikayesi 162 izlenme - 5 yıl önce Bir Su Şişesinin Kapağı, İnsan Hayatını Değiştirir Ve Umuda Dönüşür Mü?
Mavi Kapak 06:14
Mavi Kapak 67 izlenme - 6 yıl önce Mavi Kapak
Fark Yaratanlar - Rasim Uyan 04:01
Fark Yaratanlar - Rasim Uyan 95 izlenme - 4 yıl önce 2 ramazanda birlikte bir sosyal proje üretmiştik,aklıma geldi şimdi bak. Yine rasim'in projesiydi,tüm esnafları gezip herkezden aldığımız eşyaları ücretsiz saç kesimi yaptığı ve numaralı fiş verdiği ihtiyaç sahiplerine ramazan çadırında iftardan sonra çekilişle dağıtmıştık. Hayatımın en mutlu anlarından biriydi. Geçtiğimiz yıllarda televizyonda bir ses yarışmasında Orhan Gencebay, Bülent Ersoy ve Ebru Gündeş'in jüri olduğu, Osmantan Erkır'ın sunuculuğunu yaptığı bir yarışmada taktim edildi. Tebrikler Rasim Uyan. Duyarlılığın, çevreciliğin, sosyal sorumluluğuna örnek davranışların için tekrar tebrik ve teşekkürler dostum. Seninle gurur duymaya devam ediyorum ben....
Engelliler İçin 17 Bin Mavi Kapak Topladılar 05:17
Engelliler İçin 17 Bin Mavi Kapak Topladılar 10 izlenme - 1 yıl önce Engelliler için 17 bin mavi kapak topladılarAĞRI - Ağrı'da üniversite öğrencileri Neslihan Aksu ve arkadaşı Özlem Zengin, engelli vatandaşlar için aylardır topladıkları 17 bin mavi kapağı, Ağrı Engelliler Derneğine bağışladılar.