Hoşgeldiniz!

Mavi Ring

Mavi Ring Fragman 02:41
Mavi Ring Fragman 2.713 izlenme - 5 yıl önce Kentli, orta sınıf, mazbut bir aile ortamında yetişmiş olan Doktor Pınar, Devlet Hastanesinde uzman doktor olarak çalışmaktadır. Doktor Pınar, bir gece yarısı, çalıştığı hastanenin başhekimliğinin resmi yazısı ile kendisini bir hapishanenin toplu sevkinde görevli bulur. Katıldığı sevk, açlık grevinde bir ayını doldurmuş olan politik mahkûmların kanlı bir operasyonla teslim alınıp, toplu halde başka bir kente sürgün edilmesidir. Şiddet dolu bu yolculuk, Dr. Pınar'ın; iktidar, insan, adalet, ahlak, vicdan gibi temel konularda ciddi bir sorgulamaya girmesine yol açacaktır. Bu yolda herkes başka bir yolculuk yapmaktadır: Mahkûmlar için ölüme karşı direniş demek olan bu yolculuk, operasyonu yürüten Binbaşı Mustafa için intikam yolculuğu, Dr. Pınar içinse hayatı, insanı ve devleti yeniden tanıyacağı bir keşiftir. Mavi Ring'in sizi çıkardığı bu yolculuk, insan iradesinin şiddet karşısındaki olanakları hakkında ilginç ve ibretlik gözlemler sunuyor.
Mavi Ring Official Trailer 02:41
Mavi Ring Official Trailer 952 izlenme - 5 yıl önce 'mavi Ring' 1989'daki 35 Günlük Grevi Anlatacak fer Film Prodüksiyon Ve Almanya'dan Proserv Productions Ortak Yapımcılığı İle Çekilen Ve Yönetmen Koltuğunda Ömer Leventoğlu'nun Oturduğu "mavi Ring" İn Çekimleri Tamamlandı. ilk Uzun Metraj Sinema Filmi Kapsamında Kültür Bakanlığı Tarafından Desteklenen Mavi Ring Adlı Filmin Senaryosu, Fuat Kav'ın Kaleme Aldığı Ve 1989 Yılındaki Eskişehir'den Aydın Hapishanesi'ne Mahkûm Sevkini Anlatan Aynı Adlı Kitaptan Esinlenilerek Yazıldı. Filmde, Adalet Bakanlığı Ve Hapishane Yönetimini Protesto Etmek İçin Bir Aydır Açlık Grevi Yapan Siyasi Mahkûmların, Yaşadıkları Anlatılıyor.
Mavi Ring İmc Tv 25.03.2014 15:02
Mavi Ring İmc Tv 25.03.2014 182 izlenme - 4 yıl önce Mavi Ring İMC TV 25.03.2014
Mavi Ring Fragman 01:16
Mavi Ring Fragman 150 izlenme - 4 yıl önce Eskişehir Devlet Hastanesi'nde uzman doktor olarak çalışan Pınar, bir gece yarısı başhekimlikten aldığı bir görevle, daha önce görmediği bir yere gönderilir. Daha önce hiç dikkat etmediği bir bölge olan bu yer, bir hapishanedir. Bu büyük hapishanede, muhalefet yapmakta olan örgütlerin önemli siyasi tutukluları bulunmaktadır ve bu tutuklular hapishane yönetimini ve adalet sistemini protesto etmek için açlık grevine başlayalı bir ay olmuştur. Hapishane yöneticileri ve bakanlık üyeleri ise tutukluları sevk edip hapishaneyi kapatarak olayı örtbas etmenin peşindedir ve Doktor Pınar'ın hapishaneye çağırıldığı gün tutuklular sevk araçlarına doluşturulmuştur bile. Pınar'dan beklenen şey ise olayı örtbas etmeleri için kullanacakları bir doktor imzasıdır. Fuat Kav'ın kitabından esinlenilerek beyazperdeye aktarılan filmin yönetmen koltuğunda Ömer Leventoğlu bulunmakta.
Mavi Ring,MAP TV Fas Maroc 01:11
Mavi Ring,MAP TV Fas Maroc 72 izlenme - 4 yıl önce Mavi Ring, MAP TV Fas Maroc