Hoşgeldiniz!

mazlum kiper

Nazım Hikmet Anması - Stockholm (1979) 01:05:29
Nazım Hikmet Anması - Stockholm (1979) 501 izlenme - 2 yıl önce 1979 yılında Stockholm’da düzenlenen Nazım Hikmet’i Anma Gecesi’ndeki Ruhi Su, Zülfü Livaneli, Tuncel Kurtiz’in performansları Muammer Özer tarafından kaydedilmiştir. Belgesel niteliğindeki eser ilk defa yayınlanmaktadır. Sunucu Mazlum Kiper Ruhi Su (1980 darbesi sonrası yurtdışı çıkış yasağı konulan Ruhi Su’nun belki de son yurt dışı konseri idi) Zülfü Livaneli (Daha ünlü olmadan önce o tarihte İsveç’te yaşayan Zülfü Livaneli’yi dinliyor olacaksınız)
Sesin Yüzleri / 6.Bölüm - Mazlum Kiper 13:36
Sesin Yüzleri / 6.Bölüm - Mazlum Kiper 395 izlenme - 2 yıl önce Sesin Yüzleri / 6.Bölüm - Bu Haftaki Konuk : Mazlum Kiper TRT TÜRK Kanalı Program Yayın Tarihi :08.11.2015 . Saat : 10:15 ve Tekrarı Aynı Gün Saat 18:15'de. Yapım Yönetim: Tunahan İlbars
Reşat Nuri Güntekin - Kirazlar 13:21
Reşat Nuri Güntekin - Kirazlar 414 izlenme - 3 yıl önce Reşat Nuri Güntekin'in Sesli Edebiyat Yapımları - Öyküler 'Ses'leniyor projesi kapsamında Mazlum Kiper tarafından seslendirilen Kirazlar adlı öyküsünü dinleyeceksiniz. Öyküyü ilk dinlediğimde aklıma, çocukluğumda izlediğim, Türk sinemasının belkide en optimist filmi olan Hayat Sevince Güzel filmi geldi. Ve fark ettim ki filmde Münir Özkul tarafından canlandırılan karakter, Kirazlar öyküsünden esinlenerek yaratılmış. O sahne şuradan izlenebilir: http://www.youtube.com/watch?v=osRC7UEPDVE#t=52m46s ayrıca Mustafa Delioğlu, öyküyü 27.06.2010 tarihli Milliyet Gazetesinin Miço adlı ücretsiz Çocuk Dergisi için bir 'çizgi öykü' haline getirmiş: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/79433/resat-nuri-guntekin-kirazlar İyi dinlemeler, izlemeler ve okumalar..
Pinokyo: Yeni Macera Fragmanı 01:37
Pinokyo: Yeni Macera Fragmanı 927 izlenme - 4 yıl önce 2007 İtalya yapımı Pinokyo: Yeni Macera filminin fragmanı. Geppetto Usta’nın ellerinde bir kukladan gerçek bir çocuğa dönüşen Pinokyo hayatının en mutlu günlerini geçirmektedir. Arkadaşlarıyla beraber okula giden ve oyunlar oynayan Pinokyo’ya Mavi Peri tarafından öğütler verilmiştir. Eğer herhangi bir kötülük yaparsa yeniden tahta bir kuklaya dönüşecektir. Perinin öğütlerinden dışarı çıkmamaya çalışan zavallı Pinokyo günün birinde Mutluluk Hırsızları tarafından kandırlır. Büyük bir iyilik yaptığını sanarak okulun paralarını çalan Pinokyo eskisi gibi bir tahta kuklaya dönüştürülmekle cezalandırılır. Yaptığı kötülüğü tamir etmek isteyen zavallı Pinokyo, yanında en iyi dostu Cırcır Böceği ile Mavi Peri’yi bulmak ve yeniden gerçek bir çocuğa dönüşebilmek için yola çıkar. İyilik yolundaki zorlu yolculuğunda Pinokyo ve arkadaşlarını çetim maceralar beklemektedir.
Reşat Nuri Güntekin - Kirazlar (Sesli Kitap) 13:19
Reşat Nuri Güntekin - Kirazlar (Sesli Kitap) 130 izlenme - 3 yıl önce Seslendiren: Mazlum Kiper
Halide Edip Adıvar - Kubbede Kalan Hoş Seda (Sesli Kitap) 15:02
Halide Edip Adıvar - Kubbede Kalan Hoş Seda (Sesli Kitap) 96 izlenme - 3 yıl önce Anlatıcı: Mazlum Kiper 1. Gazeteci: Levent Sülün 2. Gazeteci: Oğuz Toydemir