Hoşgeldiniz!

meçhule

i.tatlıses - bir meçhule döndü benim hayatım 04:40
i.tatlıses - bir meçhule döndü benim hayatım 4.772 izlenme - 6 yıl önce i.tatlıses - bir meçhule döndü benim hayatım
Elini Tutmasam Uyuyamam Ki 05:20
Elini Tutmasam Uyuyamam Ki 3.847 izlenme - 7 yıl önce
Kadın Muhabir vs. Yangın Tüpü 00:25
Kadın Muhabir vs. Yangın Tüpü 567 izlenme - 3 yıl önce Rus itfaiyesinin teçhizatlarını tanıtan muhabir ablamız muhtemelen "Bakın, kullanması ne kadar kolay." dedikten sonra yangın tüpünü eline alıyor ve olaylar gelişiyor. Merakla izliyoruz.
Son Osmanlılar Belgeseli - Meçhule Yolculuk 1 33:24
Son Osmanlılar Belgeseli - Meçhule Yolculuk 1 159 izlenme - 3 yıl önce Osmanlı hanedanlığından kalan son 155 kişi.Ellerine ikişer bin İngiliz lirası ve bir yıllık ama dönüşü olmayan pasaport verildi.Geçinebilmek için, her türlü işte çalıştılar.Kimisi mezar bekçiliği yaptı, kimisi kapı-kapı dolaşıp sabun sattı.Yabancı zindanlarda can verenleri oldu...Kimisi de başka hanedanların mensuplarıyla evlenip yeniden asalet unvanı aldı.Sürgün kadın hanedan üyeleri için 28 erkekler için 50 yıl sürdü.
Son Osmanlılar Belgeseli - Meçhule Yolculuk 2 33:35
Son Osmanlılar Belgeseli - Meçhule Yolculuk 2 135 izlenme - 3 yıl önce Osmanlı hanedanlığından kalan son 155 kişi.Ellerine ikişer bin İngiliz lirası ve bir yıllık ama dönüşü olmayan pasaport verildi.Geçinebilmek için, her türlü işte çalıştılar.Kimisi mezar bekçiliği yaptı, kimisi kapı-kapı dolaşıp sabun sattı.Yabancı zindanlarda can verenleri oldu...Kimisi de başka hanedanların mensuplarıyla evlenip yeniden asalet unvanı aldı.Sürgün kadın hanedan üyeleri için 28 erkekler için 50 yıl sürdü.(Belgeselin 2. Bölümü)
Dj_ümitt = Bir Meçhule Dönmüş Benim Hayatim 05:20
Dj_ümitt = Bir Meçhule Dönmüş Benim Hayatim 370 izlenme - 9 yıl önce nerde o eskİ Şarkilar nerde zaten ne warsa eskİlerde war
Son Osmanlılar Belgeseli - Meçhule Yolculuk 3 31:13
Son Osmanlılar Belgeseli - Meçhule Yolculuk 3 71 izlenme - 3 yıl önce Kadın, erkek ve çocuk, 155 kişiydiler... Osmanlı hanedanı bu 155 kişiden ibaretti ve 1924 Mart'ında, hepsi Türkiye dışına çıkartıldı... Ellerine ikişer bin İngiliz lirası ve bir yıllık ama dönüşü olmayan pasaport verildi. Mal varlıkları tasfiye edildi... Türkiye'ye girmeleri ve transit geçmeleri yasaklandı... Artık ne vatanları, ne de gelirleri vardı... Macera dolu bir sürgün yaşadılar... Geçinebilmek için, her türlü işte çalıştılar... Kimisi mezar bekçiliği yaptı, kimisi kapı-kapı dolaşıp sabun sattı... Yabancı zindanlarda can verenleri oldu... Kimisi de başka hanedanların mensuplarıyla evlenip yeniden asalet unvanı aldı... Sürgün, hanedanın kadın mensupları için 28, erkekleri için 50 yıl devam etti. 1974'te, ailenin tamamının Türkiye'ye dönebilmesine izin verildi. Bir kısmı döndü, bir kısmı yıllardır yaşadığı ülkelerde kaldı. Ortadoğu'ya ve Avrupa'nın bir bölümüne yüzlerce yıl boyunca hükmetmiş bir aileden bugüne kalanların öyküsü...
Meçhule Giden Gemiye Sitem 01:00
Meçhule Giden Gemiye Sitem 139 izlenme - 6 yıl önce meçhule giden gemiye sitem
Son Osmanlılar Belgeseli - Meçhule Yolculuk 4 29:31
Son Osmanlılar Belgeseli - Meçhule Yolculuk 4 70 izlenme - 3 yıl önce Osmanlı hanedanlığından kalan son 155 kişi.Ellerine ikişer bin İngiliz lirası ve bir yıllık ama dönüşü olmayan pasaport verildi.Geçinebilmek için, her türlü işte çalıştılar.Kimisi mezar bekçiliği yaptı, kimisi kapı-kapı dolaşıp sabun sattı.Yabancı zindanlarda can verenleri oldu...Kimisi de başka hanedanların mensuplarıyla evlenip yeniden asalet unvanı aldı.Sürgün kadın hanedan üyeleri için 28 erkekler için 50 yıl sürdü.(Belgeselin 4. Bölümü)
Erdem Demir - Meçhule Doğru (Official Video) 05:11
Erdem Demir - Meçhule Doğru (Official Video) 7 izlenme - 10 ay önce ERDEM DEMİR GÖNÜL YARASI ULUSU MÜZİK YAPIM
Savaş Pekdemir - Meçhule Doğru (Official Video) 04:44
Savaş Pekdemir - Meçhule Doğru (Official Video) 1 izlenme - 10 ay önce SAVAŞ PEKDEMİR AKŞAMDAN DOĞAR ULUSU MÜZİK YAPIM