Hoşgeldiniz!

medeniyet

Tek Bir Video İle Medeniyetin Tanımını Yapmak 00:59
Tek Bir Video İle Medeniyetin Tanımını Yapmak 1.272 izlenme - 2 hafta önce Kıpır kıpır oynamasına rağmen kimse dönüp bakmamıştır. Hatta o kasketli bayın önündeki kadın "napıyor bu salak, dikkat çekmeye çalışıyor" dememiş erkekler dansından tahrik olmamıştır.
Türk Tır Şoforunun Azeri Polislere Gider Yapması 11:07
Türk Tır Şoforunun Azeri Polislere Gider Yapması 4.385 izlenme - 1 ay önce Türk Tır Şoforu abimizi,şikayet eden Azeri Vatandaş polis tarafından durdurulan Abimizle aralarında geçen hararetli tartışma.Mevzu bir ara Türk-Ermeni muhabbeti ve medeniyeti sizden öğrenecek değiliz muhabbetine girmesiyle iyice atara baglandı ve teslim olmadı.Ehliyet ruhsat vermedi. Benim yorumum Azeriler kız erkek yada polis tamamen para canlıdır para gözlüdür rüşvetçidir.
Ultra Medeni Saç Tıraşı Yapımı - Kars 01:01
Ultra Medeni Saç Tıraşı Yapımı - Kars 4.720 izlenme - 5 ay önce Erkan bey adlı reisin saçlarını inşaatta Kars ilimize özel ultra medeni bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Bende merak ederdim inşaat yaşam tarzıdır böyle şeyler gayet normaldir şimdi aşağıda yorumlarda duyar kasacaklar gitsin 1 hafta inşaat çalışsın sonra konuşsun.
Londra Maratonu'nda Su Yağmalamak 00:25
Londra Maratonu'nda Su Yağmalamak 4.090 izlenme - 6 ay önce Avrupa'nın bir yanını daha almışız. Aklıma başka da diyecek bir şey gelmedi.
0'dan Medeniyet İnşa Eden Adamın Halı Örmesi 04:47
0'dan Medeniyet İnşa Eden Adamın Halı Örmesi 4.714 izlenme - 6 ay önce Evet bizim nenelerimizin halı dokuma tezgahı ile odun kabuğu dokuyan adama bir alkış.
Kargo Kültü 04:13
Kargo Kültü 2.276 izlenme - 5 ay önce Güney Pasifik’te daha önceleri Batı dünyasından kimsenin uğramadığı, medeniyetten uzak yerli kabilelerin yaşadığı unutulmuş birtakım adalar, II. Dünya Savaşı sırasında aniden stratejik bir önem kazanır: Önce Japon sonra ABD uçakları, adaları yakıt ikmali için kullanırlar, inip kalkan uçaklar sayesinde adalılar hiç bilmedikleri muazzam yeniliklerle tanışırlar; konserveler, giysiler, bambaşka bir dünyadan gelen yepyeni ve yararlı nesneler... Sonra savaş biter ve kimse gelmez olur. Paraşütle atılan ya da uçaklarla gelen kargoya tekrar kavuşmak için, adalılar çareyi askerlerin pratiklerini tekrarlamakta bulurlar: Üzerine anlamlarını bilmedikleri kargoların üzerlerinde bulunan "USA" yazıları vücutlarına kazırlar birtakım işaretler boyadıkları pisti ateşle aydınlatırlar, ahşap bir kulübede (kontrol kulesi) başında kulaklığa benzeyen tahta parçalarıyla biri (uçuş görevlisi) bekler... Bambudan uçaklar ve yerdeki gizemli çizgilerle gerçek uçaklar arasında sihirli bir bağlantı vardır adalıların anlayışına göre. Uçakların tekrar gelmesi için, her şey yapılmış, her önlem titizlikle alınmıştır. Gelen giden olmaz, o ayrı. Çok farklı bir uygarlıkla, esas olarak modern teknolojiyle karşılaşmanın yarattığı şok sonucu ortaya çıkan benzer kültlere en tipik örnek diye anlatılan bu hikâye, “kargo kültü” teriminin de kaynağıdır: Bir süreci ya da sistemi anlamaksızın, en dışsal, en yüzeysel görünümlerini tekrar ve taklit ederek yeniden üretmeye çalışmak. " - Bianet.org'dan alıntıdır.
Metro'dan İnenleri Sıra Halinde Bekleyen Japonlar 00:58
Metro'dan İnenleri Sıra Halinde Bekleyen Japonlar 6.059 izlenme - 11 ay önce Öncelikle kategori medeniyet, insanlık olmalıydı. Vidyoyu izleyin ciğerlerinize medeniyet dolsun. Olması gereken tablodur. Metrodan inen insanları kenarda beklemek mümkünse sıra halinde beklemek ancak ülkemizde ne yazık ki bir çok konuda olduğu gibi metro kültürü de oturmamış ya da şark kurnazları tarafından engellenmektedir. İyi seyirler Not: Ankara'da özellikle çayyolu metrosunda olmayandır
Celaleddin Rumi Bir Gecede 70 Kere mi? 03:08
Celaleddin Rumi Bir Gecede 70 Kere mi? 5.161 izlenme - 9 ay önce Tasavvuf kitaplarındaki sapıklıkları anlatıyor arkadaş.. Bir gecede 70 kere mi? Yok e.. a.. ali sami!
Türkiye'de Eşcinsel Evlilik - Scorp 03:09
Türkiye'de Eşcinsel Evlilik - Scorp 3.857 izlenme - 1 yıl önce Eşcinsel evlilik, eşcinsel iki bireyin aile formatındaki birliktelikleri için resmi ve sosyal çerçevelerce tanımlanmış bir evlilik türüdür. Bu tür bir beraberlik için gey evlilik, lezbiyen evlilik, homoseksüel evlilik, eşdeğer evlilik gibi terimler de kullanılmaktadır. Eşcinsel evliliğin yasallaştırılması Amerikan Pskiyatri Birliği'nın "yasal hak" nitelemesi ve eşitlikçilik konusunda cinsel ayrımın ortadan kaldırılması için eşcinsellerin resmi olarak birlikte yaşamalarına dair düzenlemeler bütününü kapsar.
Minecraft Yogbox - Bölüm 4 - Dünya Tarihinde Gerileyen Medeniyet 28:12
Minecraft Yogbox - Bölüm 4 - Dünya Tarihinde Gerileyen Medeniyet 9.991 izlenme - 2 yıl önce Minecraft Yogbox - Bölüm 4 - Dünya Tarihinde Gerileyen Medeniyet
Paris Sokakları 35:58
Paris Sokakları 3.108 izlenme - 9 ay önce arkadaşlar ben izledikçe duygulanıyorum açıkcası Türkiye'de yapılan belediyecilik çalışmalarına çok benzer şeyler bunlar da belki bi kaç tık ötesinde aslında biz de yapılan ve bizlere sunulan şeylerin ne denli geçici ve zamanı kurtarmalık oldukları aşikar.burda bulunan herşey bizim şehirlerimizde de var ama ne şekilde orası gerçekten ilginçtir link:https://www.youtube.com/watch?v=6QoWdGIywb4 00:10 posta kutuları 01:15 çeitli su sebilleri , çeşmeler ve fıskıyeler 03:46 tuvaletler 05:44 çöp ve geri dönüşüm kutuları 06:43 şehir bisikletleri 08:12 telefon klubeleri 09:59 sokak lambaları 12:23 döner reklam tabelaları 13:11 trafik ışıkları ve yaya geçitleri 16:05 otobüs durakları 18:42 park sayaçları 20:04 elektrikli otomobil dolum merkezleri 21:37 metro girişleri 27:00 büfeler 28:48 yangın söndürme vana çıkışları 30:07 taksi durak ve çağırma butonları 30:48 oturak ve banklar 31:48 kadastro işaretleri ada parsel vs bilgileri veriyor 32:21 kanalizasyon girişleri 32:52 sokak temizleme sularının akıtıldığı hazneler(su patlağı değil) 33:36 bilgilendirme tabelaları elektronik
Yozgat Sarıkaya Belediyesi Tanıtım Filmi 02:59
Yozgat Sarıkaya Belediyesi Tanıtım Filmi 1.615 izlenme - 9 ay önce Türkiye'nin en underrated ili Yozgat'tın Sarıkaya ilçesinden hiç beklenmedik bir tanıtım filmi ortaya atıldı.Sarıkaya belediye başkanı Ömer Açıkel yaptığı konuşmada"Yozgat'ın tarihi güzelliklerini göstermeye çalıştık.Türkiye'de halen yozgatlıların mamut avlayıp,mağarada yaşadığını düşünen insanlar var.Bunu kırmaya çalışıyoruz.O günleri atlattık çok şükür.Bir kaç seneye orta çağa yetişiriz diye düşünüyorum" dedi.Tanıtım filminde başka kültürlerden öğeler de koyan başkan "Araya üç beş gavur şeysi sıkıştırdık.Belki tutar" diye ekledi.Oral ofis yozgattan bildiriyor
Arabaya Servis Seks Hizmeti - İsviçre 00:20
Arabaya Servis Seks Hizmeti - İsviçre 4.045 izlenme - 2 yıl önce İsviçre'nin Zürih kentinde, fuhuşu kent merkezlerinden uzaklaştırmak için geliştirilen seks kutuları sayesinde herkes arabaya servis hizmeti alabilmekteymiş. Medeniyet başka şey yahu neyse haydi bakalım biz de olsa geyikleri başlasın.
Queimada- Burn 1969 (İsyan) 05:07
Queimada- Burn 1969 (İsyan) 1.273 izlenme - 1 yıl önce 19.yüzyılda Karayipler'de Portekiz sömürgesi olan, tüm ekonomisi şeker kamışı plantasyonlarına ve plantasyonlarda sömürülen köle emeğine dayanan bir adanın nasıl "özgürleşlerek medenileştiğini" anlatan bir başyapıt. Özgürlük, medeniyet, sömürgecilik, kölelik ve ücretli işçilik gibi kavramları yeniden düşünmeye sevkeden baş rolde Marlon Brando'nun yer aldığı, müziklerini Ennio Morricone'nin bestelediği, 1969 tarihli, United artist yapımı film. iyi seyirler
Halk Önünde Giyotinle Yapılan Son İdam (Fransa 1939) 00:54
Halk Önünde Giyotinle Yapılan Son İdam (Fransa 1939) 1.302 izlenme - 1 yıl önce http://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Dosya:Giyo2.jpg|filetimestamp=20060203200804 Giyotin, idam mahkumunun başını kesmek amacıyla geliştirilmiş bir çeşit idam aracıdır. Giyotin ilk kez 1792 yılında Jacques Nicholas Pelletier adlı bir hırsızı idam etmek için kullanılmıştır. Alet, adını mucidi Joseph-Ignace Guillotin'den alır. Bir doktor olan Guillotin aynı zamanda bir meclis üyesidir. İdam cezalarını infaz etmek için bir makine tasarlar. Amaç daha "insancıl" ve eski rejimden daha modern, daha devrimsel bir idam cezası uygulamaktır. Fransa'da giyotinden önce soylular genellikle kılıçla ya da baltayla idam ediliyordu. Bunun yanında asılma da yaygın bir idam biçimiydi. Tüm bunların yanında çok acı veren yakılma ve eziyet içeren cezalar da bulunuyordu. Bu, giyotine göre eski ve geri kalmış yöntemlerde idam bir anda gerçekleşmiyor, acı verici bir süreç oluyordu. Hatta bu dönemde, ölüm acısız ve hızlı olsun diye kurbanın ailesi cellatlara para bile teklif ediyordu. Tüm bu şartlar altında devrimini gerçekleştiren Fransa, ölüm cezalarını da modernleştirmeliydi, bunlarla birlikte 20 Mart 1792'de giyotin resmi olarak Fransa'nın idam aleti haline geldi. 1939'da kullanımı durduruldu fakat Fransa'nın 1981'de idam cezasını kaldırmasına dek resmi idam aleti olarak kalmayı sürdürdü. Bu döneme dek idamlar ya giyotinle ya da kurbanlara tüfekle ateş edilerek infaz edilirdi. Halka açık son idam mahkumu, 6 cinayet işlemiş Eugene Weidmann'dı. 17 Haziran 1939'da şu an Adalet Sarayı olan, fakat o zaman hapishane olarak kullanılan bir binada kafası kesildi. Fransa'daki son idam mahkumu Hamida Djandoubi'dir ve 10 Eylül 1977'de cezası infaz edilmiştir. Fransa'da idam cezası 1981 yılında kaldırıldı.
medeniyet dedigin tek disi olmayan sokrat st 01:28
medeniyet dedigin tek disi olmayan sokrat st 8.729 izlenme - 7 yıl önce medeniyet dedigin tek disi olmayan sokrat wwww.myspace.com/sokratst
Ayna (Transfobi Üzerine Kısa Film) 02:33
Ayna (Transfobi Üzerine Kısa Film) 746 izlenme - 6 ay önce Bir kısa film olan ayna, kendini gizlemeden yaşamak isteyen bir trans bireyin karşılaştığı engeller neticesinde toplumun onu ölümle yüzleştirmesini konu alıyor. İntahar etmek zorunda kalan tüm lgbt bireyleri anıyoruz.
Vedat Milor - The Last Barbarian 01:00
Vedat Milor - The Last Barbarian 1.672 izlenme - 1 yıl önce Vedat Milor, eşi Linda ve kızı Ceylan'ı yanına alarak Kars'a kaz yemeye gidiyor. Çatalla, bıçakla bir süre uğraştıktan sonra önündeki kaz budunu elle yemeye karar veriyor ve eşiyle gayet samimi bir diyaloğun içerisine giriyor.
Yunanistan'da Sabah Programı Olmak - Masaj Teknikleri 08:22
Yunanistan'da Sabah Programı Olmak - Masaj Teknikleri 1.853 izlenme - 1 yıl önce Sıradaki videomuz da arjantin'den sıkılan siz değerli alkışkarlayaşıyorum dostlarına gelsin. komşu yunanistan'ın sabah sabah seda sayan programından bir kesit izliyoruz. Günün birinde işe yarama ihtimali mevcut olan masaj tekniğini, alkışarla öğreniyoruz. İyi seyirler efendim.
Kahire Üniversitesi'nde Toplu Tacize Uğrayan Sarışın Öğrenci 00:39
Kahire Üniversitesi'nde Toplu Tacize Uğrayan Sarışın Öğrenci 1.342 izlenme - 2 yıl önce Mısır'ın başkenti Kahire'de üniversite öğrencisi sarışın bir kızın okuldaki Hukuk Fakültesi öğrencilerinin tacizine uğradığı anları gösteren görüntüler ülke çapında skandala yol açmış. Kahire Üniversitesi'nde okuyan sarışın genç kız, derse girmek için geldiği okul binasında erkek öğrenciler tarafından cinsel tacize uğrayarak üstündeki giysileri çıkartılmak istenmiş. Tuvalete kaçarak kurtulmaya çalışan genç kız daha sonra güvenlik görevlilerinin korumasında okuldan çıkarılmış. Fakülte dekanı Cabir Nasır tacize genç kız öğrencinin "sıra dışı" kıyafetinin yol açtığını savunarak kızı suçladı. Ancak gelen sert tepkiler üzerine sözlerinin çarpıtıldığını söyledi
Osmanlı Medeniyeti Oyun Oluyor 01:50
Osmanlı Medeniyeti Oyun Oluyor 3.657 izlenme - 7 yıl önce osmanlı medeniyeti oyun oluyor. türkler osmanlı medeniyetinin oyununu geliştiriyorlar.
5000 Yıllık Medeniyetler Haritası 02:24
5000 Yıllık Medeniyetler Haritası 600 izlenme - 2 yıl önce Başta Mezopotamya (Bereketli Hilal, Suriye), Anadolu ve Akdeniz olmak üzere Asya ve Avrupa'nın kesiştiği bölgeler yaklaşık 5000 yıl öncesinden itibaren bütün büyük güçlerin gerek verimlilik gerek iklim gerekse stratejik açıdan gözbebeği olmaktan asla vazgeçmeyen bir yapıda olmuştur. Anadolu Toprakları'da binlerce yıldır bu topluluklara ev sahipliği yapmış aslında sadece Türk topluluklarından oluşmayan çok kültürlü bir yapıya sahip olmuştur. Bize düşense ırk din dil ecdat farkı gözetmeden bu zengin toprakların tarihine sahip çıkıp kültürel değerlerimizi yaşatmalıyız Bazı açıklmalar: -Assyrian Emp: Assur İmp. -Babylonian: Babil İmp. -Persian Emp: Pers (İran) İmp. -Macedonian Emp: -Makedon (Yunan, Büyük İskender'den tibaren) İmp. -Sassanid Emp: Sasani (ikinci Pers) İmp. -The Caliphate: Hilafet veya Halifelik -Crusader Kingdom: -Haçlı Devletleri, -Saladin: Eyyubiler(Selahaddin Eyyubi), -Mongol Empire: Moğol İmp.
Çin'de Saklanan Türk Piramitleri 02:20
Çin'de Saklanan Türk Piramitleri 744 izlenme - 2 yıl önce Bu piramitler bugün Çin Halk Cumhuriyeti’nin sınırları içerisinde yer alan, Xi'an şehrine 100 km uzaklıkta, Qin Ling Shan dağlarının etrafında yeralmaktadır. Yaklaşık 300 metre yüksekliğinde ki piramitler çin halk cumhuriyeti'nin yasak bölge ilan ettiği, yukarıdan farkedilmesini zorlaştırmak için üst kısımlarını düzleştirdiği, bir dağ görünümü kazandırmak için üzerlerinde ağaçlandırma yaptığı piramitlerdir. Dünyanın ilk piramitleri Çinde saklanan TÜRK PİRAMİTLERİ (Beyaz Piramitler). İlk insan mumyalama tekniğini mükemmel bir şekilde uygulayanlar Altay Türkleridir.(Mısır medeniyetinden yüzyıllarca önce) Uygur bölgesinde bulunan,Mısır piramitlerinden yüzyıllarca önce yapılan ve Mısır piramitlerinden daha yüksek-büyük olan piramitleri yapan Türklerdir. Çin hükümeti buraya girişi tamamı ile yasaklamıştır.Çünkü bu piramitlerin içinde proto(ön)-Türk yazılar mevcut. Arkeologların dahi girişine kati surette izin verilmiyor. Çünkü dünya tarihinin tekrar yazılması gerekebilir. Tüm İnsanlık tarihini değiştirerek; medeniyetin asıl yaratıcısının Türkler olduğu sonucunu doğurabileceğinden bu olağanüstü keşif batılı bilim adamları tarafından ısrarla görmezlikten gelinmekte ve insanlığın bilgisinden daha uzun süre saklanması mümkün olmayan bu piramitleri başka bir uygarlığa mal etmeyi amaçlayan maksatlı çalışmalar yapılmaktadır.
evcilik oyunu tarık akan medeniyet dersi 04:16
evcilik oyunu tarık akan medeniyet dersi 1.640 izlenme - 5 yıl önce djenver2009
Şehre İnen Ayı Medeniyete Ayak Uydurdu 01:37
Şehre İnen Ayı Medeniyete Ayak Uydurdu 542 izlenme - 2 yıl önce Şehre inen ayımız insanlar kendisini fark etmesin diye bakın ne yaptı.
Beyaz Adamla İlk Karşılaşma 14:50
Beyaz Adamla İlk Karşılaşma 452 izlenme - 1 yıl önce Papua Yeni Gine yerlilerinin 1976 yılında ilk defa beyaz adamı görmesi esnasında çekilmiş görüntüler. Tüm duyguların net şekilde okunabildiği bu karşılaşmanın her saniyesi görüntülenmiş.
Filipinlerin Lgbt Temalı Gsm Reklamı 01:02
Filipinlerin Lgbt Temalı Gsm Reklamı 47 izlenme - 1 ay önce Filipinler’in GSM operatörü Smart Communications, duygu yüklü yeni LGBT temalı reklam filmiyle gündemde. Ailesine karşı açık olmayan eşcinsel bir gencin, babasının kendisine Facebook üzerinden arkadaşlık teklifi yollamasını konu eden reklam filmi, ülke gündemine düştü. Eşcinsel gencin, ailesinden gizlediği cinsel yöneliminin ortaya koyma kararını konu eden reklam filminin sonunda, babasına attığı mesaj ve babasının cevabı ile gözlerinizin dolacağına inandığımız reklam filmi kısa sürede paylaşım rekoru kırdı. Babasının arkadaşlık teklifini kaygılı düşünceler sonrasında kabul eden genç, babasına ”Seni kabul ettim” mesajını gönderdikten sonra, babasından gelen ”Ben de seni…” cevabı ile ‘yeni çağın iletişim yollarına değinen Smart Communications’ı bu reklam filminden dolayı kutlarız
Ders M.Ö 4000 Tarih İlkçağ Uygarlıkları Nelerdir - Suboyu Medeniyetleri İran İbrani Fenike 09:00
Ders M.Ö 4000 Tarih İlkçağ Uygarlıkları Nelerdir - Suboyu Medeniyetleri İran İbrani Fenike 758 izlenme - 3 yıl önce Ders M.Ö 4000 Tarih İlkçağ Uygarlıkları Nelerdir - Suboyu Medeniyetleri İran İbrani Fenike
Bursa Belgeseli 33:49
Bursa Belgeseli 1.210 izlenme - 4 yıl önce Bursa Belgeseli
Kuralları Hiçe Sayan Bisiklet Sürücüsü 01:45
Kuralları Hiçe Sayan Bisiklet Sürücüsü 639 izlenme - 2 yıl önce Birkaç günce bisiklet yolunda piknik yapanları doğru düzgün uyarmak yerine onları rencide etmeye çalışan, teşhir edip videosunu paylaşan, onları hakir gören, kurallardan bahseden ve sözde kural adamı olan bisiklet sürücüsünün kural anlayışı.