Hoşgeldiniz!

medeniyet

Medeniyet Reyizin Yuvasının Yıkılması 06:26
Medeniyet Reyizin Yuvasının Yıkılması 4.312 izlenme - 5 ay önce Bakımsızlıktan olsa gerek reyizin neyi var neyi yoksa harap olmuş, ama reyiz boş adam olmadığını gösterip koca işlerin altından zekasıyla kalkıyor. İzliyoruz.
Norveç'te Çocuklara Özel Cinsellik Eğitimi 00:34
Norveç'te Çocuklara Özel Cinsellik Eğitimi 4.203 izlenme - 7 ay önce Medeniyetin beşiği Norveç'te çocukların cinsel eğitim konusunda nasıl bilinçlendiğini görelim.
Metro'dan İnenleri Sıra Halinde Bekleyen Japonlar 00:58
Metro'dan İnenleri Sıra Halinde Bekleyen Japonlar 10.820 izlenme - 2 yıl önce Öncelikle kategori medeniyet, insanlık olmalıydı. Vidyoyu izleyin ciğerlerinize medeniyet dolsun. Olması gereken tablodur. Metrodan inen insanları kenarda beklemek mümkünse sıra halinde beklemek ancak ülkemizde ne yazık ki bir çok konuda olduğu gibi metro kültürü de oturmamış ya da şark kurnazları tarafından engellenmektedir. İyi seyirler Not: Ankara'da özellikle çayyolu metrosunda olmayandır
İlkel Değirmen Yapımı 08:50
İlkel Değirmen Yapımı 1.467 izlenme - 3 ay önce youtube da takip ettiğim sayılı kanallardandır kendisi daha önce birçok videosunu sitede paylaşıldı şimdide en ilkel yöntemlerde değirmen nasıl yapılır onu izleyelim. bu arada çoğu kişi biliyodur ama bilmeyenler için kanal linki https://www.youtube.com/channel/UCAL3JXZSzSm8AlZyD3nQdBA
Ultra Medeni Saç Tıraşı Yapımı - Kars 01:01
Ultra Medeni Saç Tıraşı Yapımı - Kars 4.776 izlenme - 1 yıl önce Erkan bey adlı reisin saçlarını inşaatta Kars ilimize özel ultra medeni bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Bende merak ederdim inşaat yaşam tarzıdır böyle şeyler gayet normaldir şimdi aşağıda yorumlarda duyar kasacaklar gitsin 1 hafta inşaat çalışsın sonra konuşsun.
Türk Tır Şoforunun Azeri Polislere Gider Yapması 11:07
Türk Tır Şoforunun Azeri Polislere Gider Yapması 4.716 izlenme - 10 ay önce Türk Tır Şoforu abimizi,şikayet eden Azeri Vatandaş polis tarafından durdurulan Abimizle aralarında geçen hararetli tartışma.Mevzu bir ara Türk-Ermeni muhabbeti ve medeniyeti sizden öğrenecek değiliz muhabbetine girmesiyle iyice atara baglandı ve teslim olmadı.Ehliyet ruhsat vermedi. Benim yorumum Azeriler kız erkek yada polis tamamen para canlıdır para gözlüdür rüşvetçidir.
Medeniyet Reyizle Çanak - Çömlek Yapımı 11:26
Medeniyet Reyizle Çanak - Çömlek Yapımı 1.225 izlenme - 4 ay önce reyiz daha önce yaptığı fırını bi şekilde yıkmış, yerine yenisini inşa ediyor. Fırın yapmışken birşeyler kızartmadan olmaz demiş ve ilkel birkaç eşya hazırlayıp fırınlıyor lakin önceki eşyalarında yerden kazdığı toprağı kullanan reyiz bu sefer Termit yuvalarından aldığı kırmıızı toprapı kullanıyor bana daha sağlam gibi geldi.
Londra Maratonu'nda Su Yağmalamak 00:25
Londra Maratonu'nda Su Yağmalamak 4.119 izlenme - 1 yıl önce Avrupa'nın bir yanını daha almışız. Aklıma başka da diyecek bir şey gelmedi.
0'dan Medeniyet İnşa Eden Adamın Halı Örmesi 04:47
0'dan Medeniyet İnşa Eden Adamın Halı Örmesi 4.902 izlenme - 1 yıl önce Evet bizim nenelerimizin halı dokuma tezgahı ile odun kabuğu dokuyan adama bir alkış.
Minecraft Yogbox - Bölüm 4 - Dünya Tarihinde Gerileyen Medeniyet 28:12
Minecraft Yogbox - Bölüm 4 - Dünya Tarihinde Gerileyen Medeniyet 10.003 izlenme - 3 yıl önce Minecraft Yogbox - Bölüm 4 - Dünya Tarihinde Gerileyen Medeniyet
Kargo Kültü 04:13
Kargo Kültü 2.345 izlenme - 1 yıl önce Güney Pasifik’te daha önceleri Batı dünyasından kimsenin uğramadığı, medeniyetten uzak yerli kabilelerin yaşadığı unutulmuş birtakım adalar, II. Dünya Savaşı sırasında aniden stratejik bir önem kazanır: Önce Japon sonra ABD uçakları, adaları yakıt ikmali için kullanırlar, inip kalkan uçaklar sayesinde adalılar hiç bilmedikleri muazzam yeniliklerle tanışırlar; konserveler, giysiler, bambaşka bir dünyadan gelen yepyeni ve yararlı nesneler... Sonra savaş biter ve kimse gelmez olur. Paraşütle atılan ya da uçaklarla gelen kargoya tekrar kavuşmak için, adalılar çareyi askerlerin pratiklerini tekrarlamakta bulurlar: Üzerine anlamlarını bilmedikleri kargoların üzerlerinde bulunan "USA" yazıları vücutlarına kazırlar birtakım işaretler boyadıkları pisti ateşle aydınlatırlar, ahşap bir kulübede (kontrol kulesi) başında kulaklığa benzeyen tahta parçalarıyla biri (uçuş görevlisi) bekler... Bambudan uçaklar ve yerdeki gizemli çizgilerle gerçek uçaklar arasında sihirli bir bağlantı vardır adalıların anlayışına göre. Uçakların tekrar gelmesi için, her şey yapılmış, her önlem titizlikle alınmıştır. Gelen giden olmaz, o ayrı. Çok farklı bir uygarlıkla, esas olarak modern teknolojiyle karşılaşmanın yarattığı şok sonucu ortaya çıkan benzer kültlere en tipik örnek diye anlatılan bu hikâye, “kargo kültü” teriminin de kaynağıdır: Bir süreci ya da sistemi anlamaksızın, en dışsal, en yüzeysel görünümlerini tekrar ve taklit ederek yeniden üretmeye çalışmak. " - Bianet.org'dan alıntıdır.
Türkiye'de Eşcinsel Evlilik - Scorp 03:09
Türkiye'de Eşcinsel Evlilik - Scorp 4.150 izlenme - 2 yıl önce Eşcinsel evlilik, eşcinsel iki bireyin aile formatındaki birliktelikleri için resmi ve sosyal çerçevelerce tanımlanmış bir evlilik türüdür. Bu tür bir beraberlik için gey evlilik, lezbiyen evlilik, homoseksüel evlilik, eşdeğer evlilik gibi terimler de kullanılmaktadır. Eşcinsel evliliğin yasallaştırılması Amerikan Pskiyatri Birliği'nın "yasal hak" nitelemesi ve eşitlikçilik konusunda cinsel ayrımın ortadan kaldırılması için eşcinsellerin resmi olarak birlikte yaşamalarına dair düzenlemeler bütününü kapsar.
Celaleddin Rumi Bir Gecede 70 Kere mi? 03:08
Celaleddin Rumi Bir Gecede 70 Kere mi? 5.330 izlenme - 2 yıl önce Tasavvuf kitaplarındaki sapıklıkları anlatıyor arkadaş.. Bir gecede 70 kere mi? Yok e.. a.. ali sami!
Tek Bir Video İle Medeniyetin Tanımını Yapmak 00:59
Tek Bir Video İle Medeniyetin Tanımını Yapmak 1.280 izlenme - 9 ay önce Kıpır kıpır oynamasına rağmen kimse dönüp bakmamıştır. Hatta o kasketli bayın önündeki kadın "napıyor bu salak, dikkat çekmeye çalışıyor" dememiş erkekler dansından tahrik olmamıştır.
Arabaya Servis Seks Hizmeti - İsviçre 00:20
Arabaya Servis Seks Hizmeti - İsviçre 5.351 izlenme - 3 yıl önce İsviçre'nin Zürih kentinde, fuhuşu kent merkezlerinden uzaklaştırmak için geliştirilen seks kutuları sayesinde herkes arabaya servis hizmeti alabilmekteymiş. Medeniyet başka şey yahu neyse haydi bakalım biz de olsa geyikleri başlasın.
Paris Sokakları 35:58
Paris Sokakları 3.139 izlenme - 1 yıl önce arkadaşlar ben izledikçe duygulanıyorum açıkcası Türkiye'de yapılan belediyecilik çalışmalarına çok benzer şeyler bunlar da belki bi kaç tık ötesinde aslında biz de yapılan ve bizlere sunulan şeylerin ne denli geçici ve zamanı kurtarmalık oldukları aşikar.burda bulunan herşey bizim şehirlerimizde de var ama ne şekilde orası gerçekten ilginçtir link:https://www.youtube.com/watch?v=6QoWdGIywb4 00:10 posta kutuları 01:15 çeitli su sebilleri , çeşmeler ve fıskıyeler 03:46 tuvaletler 05:44 çöp ve geri dönüşüm kutuları 06:43 şehir bisikletleri 08:12 telefon klubeleri 09:59 sokak lambaları 12:23 döner reklam tabelaları 13:11 trafik ışıkları ve yaya geçitleri 16:05 otobüs durakları 18:42 park sayaçları 20:04 elektrikli otomobil dolum merkezleri 21:37 metro girişleri 27:00 büfeler 28:48 yangın söndürme vana çıkışları 30:07 taksi durak ve çağırma butonları 30:48 oturak ve banklar 31:48 kadastro işaretleri ada parsel vs bilgileri veriyor 32:21 kanalizasyon girişleri 32:52 sokak temizleme sularının akıtıldığı hazneler(su patlağı değil) 33:36 bilgilendirme tabelaları elektronik
Yozgat Sarıkaya Belediyesi Tanıtım Filmi 02:59
Yozgat Sarıkaya Belediyesi Tanıtım Filmi 1.670 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'nin en underrated ili Yozgat'tın Sarıkaya ilçesinden hiç beklenmedik bir tanıtım filmi ortaya atıldı.Sarıkaya belediye başkanı Ömer Açıkel yaptığı konuşmada"Yozgat'ın tarihi güzelliklerini göstermeye çalıştık.Türkiye'de halen yozgatlıların mamut avlayıp,mağarada yaşadığını düşünen insanlar var.Bunu kırmaya çalışıyoruz.O günleri atlattık çok şükür.Bir kaç seneye orta çağa yetişiriz diye düşünüyorum" dedi.Tanıtım filminde başka kültürlerden öğeler de koyan başkan "Araya üç beş gavur şeysi sıkıştırdık.Belki tutar" diye ekledi.Oral ofis yozgattan bildiriyor
Medeniyet Dedigin Tek Disi Olmayan Sokrat St 01:28
Medeniyet Dedigin Tek Disi Olmayan Sokrat St 8.730 izlenme - 8 yıl önce medeniyet dedigin tek disi olmayan sokrat wwww.myspace.com/sokratst
Halk Önünde Giyotinle Yapılan Son İdam (Fransa 1939) 00:54
Halk Önünde Giyotinle Yapılan Son İdam (Fransa 1939) 1.763 izlenme - 2 yıl önce http://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Dosya:Giyo2.jpg|filetimestamp=20060203200804 Giyotin, idam mahkumunun başını kesmek amacıyla geliştirilmiş bir çeşit idam aracıdır. Giyotin ilk kez 1792 yılında Jacques Nicholas Pelletier adlı bir hırsızı idam etmek için kullanılmıştır. Alet, adını mucidi Joseph-Ignace Guillotin'den alır. Bir doktor olan Guillotin aynı zamanda bir meclis üyesidir. İdam cezalarını infaz etmek için bir makine tasarlar. Amaç daha "insancıl" ve eski rejimden daha modern, daha devrimsel bir idam cezası uygulamaktır. Fransa'da giyotinden önce soylular genellikle kılıçla ya da baltayla idam ediliyordu. Bunun yanında asılma da yaygın bir idam biçimiydi. Tüm bunların yanında çok acı veren yakılma ve eziyet içeren cezalar da bulunuyordu. Bu, giyotine göre eski ve geri kalmış yöntemlerde idam bir anda gerçekleşmiyor, acı verici bir süreç oluyordu. Hatta bu dönemde, ölüm acısız ve hızlı olsun diye kurbanın ailesi cellatlara para bile teklif ediyordu. Tüm bu şartlar altında devrimini gerçekleştiren Fransa, ölüm cezalarını da modernleştirmeliydi, bunlarla birlikte 20 Mart 1792'de giyotin resmi olarak Fransa'nın idam aleti haline geldi. 1939'da kullanımı durduruldu fakat Fransa'nın 1981'de idam cezasını kaldırmasına dek resmi idam aleti olarak kalmayı sürdürdü. Bu döneme dek idamlar ya giyotinle ya da kurbanlara tüfekle ateş edilerek infaz edilirdi. Halka açık son idam mahkumu, 6 cinayet işlemiş Eugene Weidmann'dı. 17 Haziran 1939'da şu an Adalet Sarayı olan, fakat o zaman hapishane olarak kullanılan bir binada kafası kesildi. Fransa'daki son idam mahkumu Hamida Djandoubi'dir ve 10 Eylül 1977'de cezası infaz edilmiştir. Fransa'da idam cezası 1981 yılında kaldırıldı.
Yunanistan'da Sabah Programı Olmak - Masaj Teknikleri 08:22
Yunanistan'da Sabah Programı Olmak - Masaj Teknikleri 2.936 izlenme - 2 yıl önce Sıradaki videomuz da arjantin'den sıkılan siz değerli alkışkarlayaşıyorum dostlarına gelsin. komşu yunanistan'ın sabah sabah seda sayan programından bir kesit izliyoruz. Günün birinde işe yarama ihtimali mevcut olan masaj tekniğini, alkışarla öğreniyoruz. İyi seyirler efendim.
Queimada- Burn 1969 (İsyan) 05:07
Queimada- Burn 1969 (İsyan) 1.363 izlenme - 2 yıl önce 19.yüzyılda Karayipler'de Portekiz sömürgesi olan, tüm ekonomisi şeker kamışı plantasyonlarına ve plantasyonlarda sömürülen köle emeğine dayanan bir adanın nasıl "özgürleşlerek medenileştiğini" anlatan bir başyapıt. Özgürlük, medeniyet, sömürgecilik, kölelik ve ücretli işçilik gibi kavramları yeniden düşünmeye sevkeden baş rolde Marlon Brando'nun yer aldığı, müziklerini Ennio Morricone'nin bestelediği, 1969 tarihli, United artist yapımı film. iyi seyirler
Vedat Milor - The Last Barbarian 01:00
Vedat Milor - The Last Barbarian 2.097 izlenme - 2 yıl önce Vedat Milor, eşi Linda ve kızı Ceylan'ı yanına alarak Kars'a kaz yemeye gidiyor. Çatalla, bıçakla bir süre uğraştıktan sonra önündeki kaz budunu elle yemeye karar veriyor ve eşiyle gayet samimi bir diyaloğun içerisine giriyor.
Ayna (Transfobi Üzerine Kısa Film) 02:33
Ayna (Transfobi Üzerine Kısa Film) 821 izlenme - 1 yıl önce Bir kısa film olan ayna, kendini gizlemeden yaşamak isteyen bir trans bireyin karşılaştığı engeller neticesinde toplumun onu ölümle yüzleştirmesini konu alıyor. İntahar etmek zorunda kalan tüm lgbt bireyleri anıyoruz.
Kahire Üniversitesi'nde Toplu Tacize Uğrayan Sarışın Öğrenci 00:39
Kahire Üniversitesi'nde Toplu Tacize Uğrayan Sarışın Öğrenci 1.734 izlenme - 3 yıl önce Mısır'ın başkenti Kahire'de üniversite öğrencisi sarışın bir kızın okuldaki Hukuk Fakültesi öğrencilerinin tacizine uğradığı anları gösteren görüntüler ülke çapında skandala yol açmış. Kahire Üniversitesi'nde okuyan sarışın genç kız, derse girmek için geldiği okul binasında erkek öğrenciler tarafından cinsel tacize uğrayarak üstündeki giysileri çıkartılmak istenmiş. Tuvalete kaçarak kurtulmaya çalışan genç kız daha sonra güvenlik görevlilerinin korumasında okuldan çıkarılmış. Fakülte dekanı Cabir Nasır tacize genç kız öğrencinin "sıra dışı" kıyafetinin yol açtığını savunarak kızı suçladı. Ancak gelen sert tepkiler üzerine sözlerinin çarpıtıldığını söyledi
Osmanlı Medeniyeti Oyun Oluyor 01:50
Osmanlı Medeniyeti Oyun Oluyor 3.663 izlenme - 8 yıl önce osmanlı medeniyeti oyun oluyor. türkler osmanlı medeniyetinin oyununu geliştiriyorlar.
5000 Yıllık Medeniyetler Haritası 02:24
5000 Yıllık Medeniyetler Haritası 867 izlenme - 3 yıl önce Başta Mezopotamya (Bereketli Hilal, Suriye), Anadolu ve Akdeniz olmak üzere Asya ve Avrupa'nın kesiştiği bölgeler yaklaşık 5000 yıl öncesinden itibaren bütün büyük güçlerin gerek verimlilik gerek iklim gerekse stratejik açıdan gözbebeği olmaktan asla vazgeçmeyen bir yapıda olmuştur. Anadolu Toprakları'da binlerce yıldır bu topluluklara ev sahipliği yapmış aslında sadece Türk topluluklarından oluşmayan çok kültürlü bir yapıya sahip olmuştur. Bize düşense ırk din dil ecdat farkı gözetmeden bu zengin toprakların tarihine sahip çıkıp kültürel değerlerimizi yaşatmalıyız Bazı açıklmalar: -Assyrian Emp: Assur İmp. -Babylonian: Babil İmp. -Persian Emp: Pers (İran) İmp. -Macedonian Emp: -Makedon (Yunan, Büyük İskender'den tibaren) İmp. -Sassanid Emp: Sasani (ikinci Pers) İmp. -The Caliphate: Hilafet veya Halifelik -Crusader Kingdom: -Haçlı Devletleri, -Saladin: Eyyubiler(Selahaddin Eyyubi), -Mongol Empire: Moğol İmp.
evcilik oyunu tarık akan medeniyet dersi 04:16
evcilik oyunu tarık akan medeniyet dersi 1.783 izlenme - 6 yıl önce djenver2009
Beyaz Adamla İlk Karşılaşma 14:50
Beyaz Adamla İlk Karşılaşma 698 izlenme - 2 yıl önce Papua Yeni Gine yerlilerinin 1976 yılında ilk defa beyaz adamı görmesi esnasında çekilmiş görüntüler. Tüm duyguların net şekilde okunabildiği bu karşılaşmanın her saniyesi görüntülenmiş.
Çin'de Saklanan Türk Piramitleri 02:20
Çin'de Saklanan Türk Piramitleri 858 izlenme - 2 yıl önce Bu piramitler bugün Çin Halk Cumhuriyeti’nin sınırları içerisinde yer alan, Xi'an şehrine 100 km uzaklıkta, Qin Ling Shan dağlarının etrafında yeralmaktadır. Yaklaşık 300 metre yüksekliğinde ki piramitler çin halk cumhuriyeti'nin yasak bölge ilan ettiği, yukarıdan farkedilmesini zorlaştırmak için üst kısımlarını düzleştirdiği, bir dağ görünümü kazandırmak için üzerlerinde ağaçlandırma yaptığı piramitlerdir. Dünyanın ilk piramitleri Çinde saklanan TÜRK PİRAMİTLERİ (Beyaz Piramitler). İlk insan mumyalama tekniğini mükemmel bir şekilde uygulayanlar Altay Türkleridir.(Mısır medeniyetinden yüzyıllarca önce) Uygur bölgesinde bulunan,Mısır piramitlerinden yüzyıllarca önce yapılan ve Mısır piramitlerinden daha yüksek-büyük olan piramitleri yapan Türklerdir. Çin hükümeti buraya girişi tamamı ile yasaklamıştır.Çünkü bu piramitlerin içinde proto(ön)-Türk yazılar mevcut. Arkeologların dahi girişine kati surette izin verilmiyor. Çünkü dünya tarihinin tekrar yazılması gerekebilir. Tüm İnsanlık tarihini değiştirerek; medeniyetin asıl yaratıcısının Türkler olduğu sonucunu doğurabileceğinden bu olağanüstü keşif batılı bilim adamları tarafından ısrarla görmezlikten gelinmekte ve insanlığın bilgisinden daha uzun süre saklanması mümkün olmayan bu piramitleri başka bir uygarlığa mal etmeyi amaçlayan maksatlı çalışmalar yapılmaktadır.
Bursa Belgeseli 33:49
Bursa Belgeseli 1.315 izlenme - 4 yıl önce Bursa Belgeseli