Hoşgeldiniz!

Meditasyon Videoları

Tantra Masajıyla Orgazm (Haykırış İçerir) 05:51
Tantra Masajıyla Orgazm (Haykırış İçerir) 93.640 izlenme - 2 yıl önce Tantra Masajıyla Enerji Doğru Kullanılırsa Neler Olabileceğini Öğreneceğiz. Herkese Bol Orgazmlı Günler...
Sodyum Florürün Beynimize Olan Zararları 12:07
Sodyum Florürün Beynimize Olan Zararları 3.115 izlenme - 3 hafta önce Florür içeren maddeler tüketildiği zaman beynimizin tam ortasında bulunan epifiz bezi kireçsi bir yapıya dönüşüp, duygusal ve zihinsel sağlık için gerekli antijenleri salgılayamıyor; böylece yaşamlarımızdaki farkındalığın yüksek merkezleriyle olan iletişimini yitirmiş oluyoruz. Pineal bez (epifiz bezi) serotonin ve melatonin gibi maddelerin tek doğal kaynağıdır. Bu hormonlar olmadan ne keyifli bir gece uykusunun tadını çıkartabiliriz ne de varoluşumuzun mutlu halinin keyfine varabiliriz. Bu kireçsi yapıyı yok etmek için neler yapmamız gerektiği ise videoda antılıyor. İyi seyirler.
Rahatlama Terapisi: Enstrümantal Müzik Meditasyon İçin Yoga, Derin Uyku, Meditasyon 01:00:12
Rahatlama Terapisi: Enstrümantal Müzik Meditasyon İçin Yoga, Derin Uyku, Meditasyon 95.457 izlenme - 3 yıl önce Rahatlama Terapisi: Enstrümantal Müzik Meditasyon için Yoga, Derin Uyku, Meditasyon, 065 Senin Müziğin İzlesene'de! NetD Müzik Kanalına Hemen Abone Ol, En Yeni ve En Hit Klipleri HD İzle! NetD Müzik İzlesene Kanalı: www.izlesene.com/netdmuzik
Avatar: The Last Airbender - Meditasyon Sahneleri 10:21
Avatar: The Last Airbender - Meditasyon Sahneleri 1.281 izlenme - 3 hafta önce bu bölümdeki meditasyon sahneleri çok hoÅŸuma gittiÄŸi için derlemek istedim.
Sakinleştirici Doğa Sesleri 01:00:04
Sakinleştirici Doğa Sesleri 29.846 izlenme - 2 yıl önce Şarkı Sözleri: Stresli zamanlarda dinlenesi, rahatlatıcı, dinginleştirici doğa sesleri. Yağmur ormanları, deniz kıyıları, kuş ve hayvan seslerini yüzde yüz gerçek ve yüksek kaliteli olarak dinleyebilmeniz için sizlerle
dinlendirici 03:34
dinlendirici 32.438 izlenme - 5 yıl önce şelale görüntüleri eşliğinde keman soloları.
Nehir ve Kuş Sesi (8 Saat Doğa Sesleri) 08:20:03
Nehir ve Kuş Sesi (8 Saat Doğa Sesleri) 15.251 izlenme - 2 yıl önce Çalışma esnasında stresinizi azaltmak ve konsantrasyonunuzu korumak için dinleyebilirsiniz. Uykuya geçmekte zorlandığınız günlerde rahatlamak için dinleyebilirsiniz. 8 saat boyunca HD kalitede nehir, orman ve kuş sesi. Bahar mevsiminde kaydedilmiştir.
Kuş Sesi 01:01:44
Kuş Sesi 8.638 izlenme - 2 yıl önce Videoda görüntü yerine sadece ses vardır. Görseldeki siyah kuşun 1 saatlik sesini hd kalitede dinleyebilirsiniz.
Alfa Beyin Dalgaları (Alpha 8-12 Hz) 02:59:57
Alfa Beyin Dalgaları (Alpha 8-12 Hz) 7.512 izlenme - 2 yıl önce Uyarı: Belirtilen süreden daha uzun dinlememenizi öneririz. İşe yaraması için kulaklıkla dinlemelisiniz. Alfa dalgalarını rahatlamak için dinleyebilirsiniz. Beyin Dalgalarını Değiştirince Ne Olur? Yapılan araştırmalara göre neurofeedback'te korteks (beyin kabuğu) seviyesinde elektrik aktivitesi değiştirilirken subkortikal yapılarda da değişiklikler oluyor ve beyin daha iyi çalışmaya başlayınca hangi sorun varsa o ortadan kalkıyor. Herhangi bir riski ya da yan etkisi olmayan bu eğitim yönteminde (operant şartlanma) kişi kendi beynini kontrol etmesini öğreniyor. Alfa, rahatlama ve kimilerine göre beynin vücüdü iyileştirmeye başladığı frekans aralığıdır. Yaratıcılık,Rahatlama,Görselleme Alfa durumu Betadan daha fazla fark yaratır. Rahatlama hissi size ,güzel görme ve yaratıcı bir enerji sağlayacaktır. Alfa durumu ortamdan soyutlanma,problem çözmekte ve imgelemede ,yaratıcılınızın çıkış noktası olmasını sağlayacaktır.
Gök Gürültülü Yağmur Sesi (10 Saat) 10:01:07
Gök Gürültülü Yağmur Sesi (10 Saat) 4.520 izlenme - 2 yıl önce Doğa sesleriyle ilgili farklı videolar için bu playlistimize göz atabilirsiniz: http://www.izlesene.com/video/sakinlestirici-doga-sesleri/7894481#list:552e224c4c34e8960a8b4575 Yavaş yavaş başlayan yağmur sesi gök gürültüsü eşliğinde devam ediyor. HD kalitede kaydedilmiş olan gerçek yağmur sesini rahatlamak için veya meditasyon yaparken dinleyebilirsiniz.
Theta Beyin Dalgaları - Konsantrasyon İçin 2 Saat 01:59:12
Theta Beyin Dalgaları - Konsantrasyon İçin 2 Saat 4.857 izlenme - 2 yıl önce Uyarı: İşlevini yerine getirebilmesi için stereo kulaklıkla dinlemeniz gerekiyor. Teta/theta dalga boyu sesleri dinleyerek 2 saat boyunca konsantrasyonunuzu artırabilirsiniz. Theta Binaural Beats, Pure 5,0 - 5,5 Hz 111 HZ Base Frequency For Concentration Beyin Dalgalarını Değiştirince Ne Olur? Yapılan araştırmalara göre neurofeedback'te korteks (beyin kabuğu) seviyesinde elektrik aktivitesi değiştirilirken subkortikal yapılarda da değişiklikler oluyor ve beyin daha iyi çalışmaya başlayınca hangi sorun varsa o ortadan kalkıyor. Herhangi bir riski ya da yan etkisi olmayan bu eğitim yönteminde (operant şartlanma) kişi kendi beynini kontrol etmesini öğreniyor. Theta aynı zamanda hafıza ve öğrenilen bilgilerin kaydedilmesiyle de ilgilidir.
Astral Seyahat Nedir ? 05:00
Astral Seyahat Nedir ? 3.900 izlenme - 2 yıl önce Astral Seyahat Nedir Ne Değildir Nasıl Yapılır Bu Videoda Astral Seyahat İle İlgili Her Şeyi Ögrenebilirsiniz..
Evde Uygulanabilecek Basit Yoga Hareketleri 1 02:02
Evde Uygulanabilecek Basit Yoga Hareketleri 1 3.819 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/evde-uygulanabilecek-basit-yoga-hareketleri-1/ Yoga ile aranız nasıl? Aslında Yoga yapmak için illa spor salonlarına gitmenize gerek yok. Profesyonel yardım harici, evde uygulamayı tercih edenlerdenseniz, Yoga Eğitmeni Ceren Dönmez sizin için pratik Yoga hareketleri gösterdi. Buyurun birlikte izleyelim.
Tibet Çakra Meditasyonu - Taç Çakra 04:48
Tibet Çakra Meditasyonu - Taç Çakra 1.374 izlenme - 2 yıl önce Taç çakrası için Tibet meditasyon müziği. Yedinci çakra olan ve başımızın tam tepesinde bulunan taç çakrası için meditasyon yaparken bu videoyu açtığınızda, taç çakrasını aktive eden titreşimleri dinleyerek hislerinizi, duyularınızı başınızın tepesinde yoğunlaştırın. İlgili hormon bezi Epifiz'dir. Aydınlanmanın, yüksek bilince ulaşmanın çakrası olarak bilinir. Burası tamamen açıldığında kişinin tüm dünya ile uyumlu birlik içinde olduğu söylenir. Her şeyin bu çakradan başladığı ve bu çakrada sonlandığı söylenir. İlahi sevgi de bu çakrayla bağlantılıdır.
432 Hz Çakra Meditasyonu Zen Tapınağı 03:02:35
432 Hz Çakra Meditasyonu Zen Tapınağı 918 izlenme - 1 yıl önce Çin, Japonya ve Tibetten 3 saatlik meditasyon müzikleri. Çakra temizliği ve DNA onarımı 432 hz frekansında.
Deva Premal - Moola Mantra 38:42
Deva Premal - Moola Mantra 2.928 izlenme - 3 yıl önce Moola Mantra
Hanımları Daraltan Yoga 04:05
Hanımları Daraltan Yoga 2.162 izlenme - 2 yıl önce Yoga, pek çok kola ayrılan bir disiplindir . Bu sefer eklediğim içerikte ise yoganın hanımları daraltan özelliğine tanık olacağız. Bu hareketleri her gün yapan hanımların, yapmayanlara göre doğum sonrası deformasyonları yendiği söyleniyor. İyi seyirler.
Beta Dalga Boyu (20hz - 1 Saat) 59:59
Beta Dalga Boyu (20hz - 1 Saat) 1.329 izlenme - 2 yıl önce Uyarı: Belirtilen süreden daha uzun dinlemeyiniz. Ve işlevini yerine getirebilmesi için mutlaka kulaklıkla dinleyiniz. Video: - (20hz) Beat Frequency - - (190hz) Base Frequency - Beta Brain Waves Information ( 13 to 30Hz) : •14 Hz - Awakeness, alert. Concentration on tasks, Focusing, vitality. •16 Hz - Bottom of hearing range. Releases oxygen/calcium into cells •12 - 15 Hz - Relaxed focus, improved attentive abilities •13 - 27 Hz - Promotes focused attention toward external stimuli •13 - 30 Hz - Problem solving, conscious thinking •18-24 Hz — Euphoria, can result in headaches, anxiety Beyin Dalgalarını Değiştirince Ne Olur? Yapılan araştırmalara göre neurofeedback'te korteks (beyin kabuğu) seviyesinde elektrik aktivitesi değiştirilirken subkortikal yapılarda da değişiklikler oluyor ve beyin daha iyi çalışmaya başlayınca hangi sorun varsa o ortadan kalkıyor. Herhangi bir riski ya da yan etkisi olmayan bu eğitim yönteminde (operant şartlanma) kişi kendi beynini kontrol etmesini öğreniyor. istirahat halinde Delta-Theta beyin dalgalarına ihtiyaç var. Çalışırken de Smr-Beta dalgalarına ihtiyaç var. Eğer beyin istirahat halinde hızlı Smr-Beta dalgalarını fazla üretiyorsa kişi dinlenme modunda sıkıntı yaşar. Aynı şekilde çalışma halinde yavaş Delta-Theta dalgalarını fazla üretiyorsa konsantre olması gerekirken dağılır. Eğer gözlerini kapadığında yeteri kadar Alpha üretemiyorsa kronik stress yaşıyor demektir. Doğru durumda doğru beyin dalgalarını üretmeyi öğrenince ve tekrar eden seanslarla bu öğrenme kalıcı hale gelince daha fonksiyonel çalışan bir beyine sahip oluyorsunuz.
Tibet Çakra Meditasyonu - Kalp Çakrası 04:48
Tibet Çakra Meditasyonu - Kalp Çakrası 1.035 izlenme - 2 yıl önce Bu meditasyon videosunda duyacağınız sesler timus adlı hormon bezini titreştirerek dördüncü çakra olan kalp çakrasını aktive eder. Kalp çakrası üzerine çalışmak istediğinizde tüm duyularınızı iki gögsünüzün tam ortasında yoğunlaştırıp, bu bölgeyi hissetmeye çalışarak meditasyon yapabilirsiniz. Öfke nefret ve kırgınlık burada nötürleştirilir. Çakra etkinleştiği, açıldığı, uyumlu çalıştığı zaman kendimizi güven ve neşe içinde, sevgi dolu ve diğer tüm canlılarla uyum içerisinde hissederiz. Yeterli çalışmadığında veya uyumsuz çalıştığında başkalarına karşı fazla kırılgan ve içimize kapanık oluruz.
Sadhguru - İnsan, Evren ve Yoga Üzerine 03:03
Sadhguru - İnsan, Evren ve Yoga Üzerine 951 izlenme - 1 yıl önce Sadhguru Hint kökenli bir yogi, hatip ve spiritüalist. Bu vaazında dinleyicileriyle insanın evreni algılayış tarzı ve yoganın buradaki yeri üzerine tartışıyor. Hint felsefesinin Hint kültüründen, bu kültürdeki disiplinlerden ve meditasyonlardan çok fazla beslenme imkanı olmasından ötürü Sadhguru'nın Hint kökenli diğer türevlerine her yerde rastlayabilirsiniz. Ramana Maharshi, Osho, Ravi Shankar gibilerine... Bunların hepsinin düşüncelerine vakıf değilim - zaten öyle çok da ilgi alanıma girmiyor- fakat hepsinin Brahmanizm ve Budizm'den oldukça etkilendiklerini biliyorum. Sadhguru'nun ilgimi çekmesinin sebebi, yöresel imajını terk etmemesine rağmen olayları ele alışının hiç de çağ dışı olmaması, tam tersi, meseleleri herhangi bir modern düşünür gibi ele alması ve temiz bir telaffuz yeteneğine sahip olması... Sadhguru'nun, yöresellikten kurtulamadığı ve Brahmanizm'in gurularından ve tanrısı olmayan tek din olan Budizm'in kurucusu Buda'dan oldukça etkilendiği hayatına baktığımızda görülüyor. Fakat bunun için Sadhguru'yu suçlayamayız. Avrupa'nın yetiştirdiği en büyük filozof Arthur Schopenhauer bile Hinduizm'in kutsal kitapları olan Upanişadlar Avrupa dillerine çevrilerek bu kıtaya geldiklerinde ''Bunlar Avrupa'ya gelmiş en güzel hediyeler...'' demiştir. Not: Çeviri bana değil ''mugenxiii'' mahlaslı YouTube kullanıcısına aittir.
Çakra Balancing Meditasyon 04:07
Çakra Balancing Meditasyon 1.696 izlenme - 5 yıl önce ariş symbols collection chakra diamond gold art knowledge harmony... çakra semboller bilginin sanatın ve enerjinin yarattığı ariş semboller koleksiyonu'nda pırlantayla buluştu.
Yeteneksiniz: Önce Dalga Geçtiler Ama Sonra.. İnanılmaz! 04:55
Yeteneksiniz: Önce Dalga Geçtiler Ama Sonra.. İnanılmaz! 1.578 izlenme - 3 yıl önce Yetenek Sizsiniz, America's Got Talent
528 hz Çakra Meditasyonu 01:42:09
528 hz Çakra Meditasyonu 444 izlenme - 1 yıl önce doğa sesleri, çakra temizlemesi, çakra titreşimleri ve 528hz frekansı
Göl Kenarı Ve Kuş Sesi (8 Saat) 08:19:12
Göl Kenarı Ve Kuş Sesi (8 Saat) 1.057 izlenme - 2 yıl önce 8 saatlik bu videoda, göl görüntüsü eşliğinde, gölde oluşan küçük su dalgalarının sesleri ve çeşitli kuş sesleri birbirine karışıyor. Uyku esnasında rahatlamak için, meditasyon esnasında, çalışırken veya gündelik hayattaki herhangi bir anınızda bu videoyu izleyebilir veya sadece sesini dinleyebilirsiniz.
Yağmur Ormanları Sesi (11 Saat) 02:26:14
Yağmur Ormanları Sesi (11 Saat) 856 izlenme - 2 yıl önce Yüksek kalitede gerçek seslerle kaydedilmiş olan bu videoda yağmur ormanları seslerini dinleyebilirsiniz. Çeşitli kuş sesleri, rüzgar sesi, su sesi, vahşi kuşların sesleri ve ağaç hışırtıları bu videoda size eşlik ediyor. 11 saat boyunca devam ediyor.
Zayıflamak İçin Yoga Meditasyon Nefes Teknikleri Ders 1 09:35
Zayıflamak İçin Yoga Meditasyon Nefes Teknikleri Ders 1 1.258 izlenme - 3 yıl önce Zayıflamak İçin Yoga Meditasyon Nefes Teknikleri Ders 1
Meditasyon Egzersizleri 04:37
Meditasyon Egzersizleri 8.250 izlenme - 8 yıl önce hareketli meditasyon ve nefes alma teknikleri
Sleepsong - Secret Garden (HD) 04:46
Sleepsong - Secret Garden (HD) 852 izlenme - 2 yıl önce Video Sahneleri : The Lord of The Rings (Aragorn and Arwen's love story.) Şarkı : Secret Garden - Sleep Song Şarkı Sözleri : Lay down your head and I'll sing you a lullaby Back to the years of loo-li lai-lay* And I'll sing you to sleep and I'll sing you tomorrow Bless you with love for the road that you go ***** Başını koy ve sana bir ninni söyleyeceğim 'uyu yavrum' dediğim yıllara dönüyorsun Ve uyuman için sana şarkı söyleyeceğim, yarın şarkı söyleyeceğim Gittiğin yol boyunca Tanrı seni sevgiyle korusun ----- May you sail far to the far fields of fortune With diamonds and pearls at your head and your feet And may you need never to banish misfortune May you find kindness in all that you meet ***** Yelken açabilirsin uzaklardaki zengin topraklara Başında, ayağında elmaslarla ve incilerle Talihsizlikleri uzaklaştırmaya hiç ihtiyacın olmayabilir Karşılaştığında tüm iyiliği içinde bulabilirsin ----- May there always be angels to watch over you To guide you each step of the way To guard you and keep you safe from all harm Loo-li, loo-li, lai-lay* ***** Seni izleyen melekler olabilir Her bir adımında sana yol göstermek için Seni sakınıp, tüm zararlardan korumak için Uyu yavrum ----- May you bring love and may you bring happiness Be loved in return to the end of your days Now fall off to sleep, I'm not meaning to keep you I'll just sit for a while and sing loo-li, lai-lay* ***** Aşkı ve mutluluğu getirebilirsin Son günlerine karşılık olarak sevilebilirsin Şimdi uykuya dal, seni koruyacağımı kastetmiyorum Bir süre yanında oturacağım ve şarkı söyleyeceğim 'uyu yavrum ----- (Tekrar) Loo-li, loo-li, lai-lay*... (uyu yavrum)
Eckhart Tolle - Anlatımlı Meditasyon 13:06
Eckhart Tolle - Anlatımlı Meditasyon 402 izlenme - 1 yıl önce Eckhart is a spiritual teacher and author who was born in Germany and educated at the Universities of London and Cambridge. At the age of 29, a profound inner transformation radically changed the course of his life. The next few years were devoted to understanding, integrating and deepening that transformation, which marked the beginning of an intense inward journey. Eckhart Tolle is the author of the #1 New York Times bestseller The Power of Now (translated into 33 languages) and the highly acclaimed follow-up A New Earth, which are widely regarded as two of the most influential spiritual books of our time. https://www.eckharttolle.com
Eckhart Tolle - Duygular 05:34
Eckhart Tolle - Duygular 452 izlenme - 1 yıl önce Eckhart Tolle'den duygular ve düşünceleri ayırt etme ve anda kalma rehberi