Hoşgeldiniz!

meditasyon

Rahatlama Terapisi: Enstrümantal Müzik Meditasyon İçin Yoga, Derin Uyku, Meditasyon 01:00:12
Rahatlama Terapisi: Enstrümantal Müzik Meditasyon İçin Yoga, Derin Uyku, Meditasyon 113.281 izlenme - 9 yıl önce Rahatlama Terapisi: Enstrümantal Müzik Meditasyon için Yoga, Derin Uyku, Meditasyon, 065 Senin Müziğin İzlesene'de! NetD Müzik Kanalına Hemen Abone Ol, En Yeni ve En Hit Klipleri HD İzle! NetD Müzik İzlesene Kanalı: www.izlesene.com/netdmuzik
dinlendirici 03:34
dinlendirici 39.062 izlenme - 11 yıl önce şelale görüntüleri eşliğinde keman soloları.
Süpriz Sonlu Bel Rahatlatma Hareketleri 08:22
Süpriz Sonlu Bel Rahatlatma Hareketleri 10.956 izlenme - 3 yıl önce Evet efendim ortadoğu'da gün içinde ümmet ile sürekli bir koşuşturma bir telaş halindeyiz ve bu da haliyle bel kaslarımızı, sinirlerimizi yıpratmakta. Hanım arkadaşımız gün içinde yorgunluğumuzu nasıl atacağımıza dair bazı ipuçları vermiş. Keyifle izliyoruz arkadaşlar.
Sakinleştirici Doğa Sesleri 01:00:04
Sakinleştirici Doğa Sesleri 42.222 izlenme - 8 yıl önce Şarkı Sözleri: Stresli zamanlarda dinlenesi, rahatlatıcı, dinginleştirici doğa sesleri. Yağmur ormanları, deniz kıyıları, kuş ve hayvan seslerini yüzde yüz gerçek ve yüksek kaliteli olarak dinleyebilmeniz için sizlerle
Nehir ve Kuş Sesi (8 Saat Doğa Sesleri) 08:20:03
Nehir ve Kuş Sesi (8 Saat Doğa Sesleri) 28.735 izlenme - 8 yıl önce Çalışma esnasında stresinizi azaltmak ve konsantrasyonunuzu korumak için dinleyebilirsiniz. Uykuya geçmekte zorlandığınız günlerde rahatlamak için dinleyebilirsiniz. 8 saat boyunca HD kalitede nehir, orman ve kuş sesi. Bahar mevsiminde kaydedilmiştir.
Alfa Beyin Dalgaları (Alpha 8-12 Hz) 02:59:57
Alfa Beyin Dalgaları (Alpha 8-12 Hz) 15.215 izlenme - 8 yıl önce Uyarı: Belirtilen süreden daha uzun dinlememenizi öneririz. İşe yaraması için kulaklıkla dinlemelisiniz. Alfa dalgalarını rahatlamak için dinleyebilirsiniz. Beyin Dalgalarını Değiştirince Ne Olur? Yapılan araştırmalara göre neurofeedback'te korteks (beyin kabuğu) seviyesinde elektrik aktivitesi değiştirilirken subkortikal yapılarda da değişiklikler oluyor ve beyin daha iyi çalışmaya başlayınca hangi sorun varsa o ortadan kalkıyor. Herhangi bir riski ya da yan etkisi olmayan bu eğitim yönteminde (operant şartlanma) kişi kendi beynini kontrol etmesini öğreniyor. Alfa, rahatlama ve kimilerine göre beynin vücüdü iyileştirmeye başladığı frekans aralığıdır. Yaratıcılık,Rahatlama,Görselleme Alfa durumu Betadan daha fazla fark yaratır. Rahatlama hissi size ,güzel görme ve yaratıcı bir enerji sağlayacaktır. Alfa durumu ortamdan soyutlanma,problem çözmekte ve imgelemede ,yaratıcılınızın çıkış noktası olmasını sağlayacaktır.
Kuş Sesi 01:01:44
Kuş Sesi 11.397 izlenme - 8 yıl önce Videoda görüntü yerine sadece ses vardır. Görseldeki siyah kuşun 1 saatlik sesini hd kalitede dinleyebilirsiniz.
Gök Gürültülü Yağmur Sesi (10 Saat) 10:01:07
Gök Gürültülü Yağmur Sesi (10 Saat) 9.249 izlenme - 8 yıl önce Doğa sesleriyle ilgili farklı videolar için bu playlistimize göz atabilirsiniz: http://www.izlesene.com/video/sakinlestirici-doga-sesleri/7894481#list:552e224c4c34e8960a8b4575 Yavaş yavaş başlayan yağmur sesi gök gürültüsü eşliğinde devam ediyor. HD kalitede kaydedilmiş olan gerçek yağmur sesini rahatlamak için veya meditasyon yaparken dinleyebilirsiniz.
Theta Beyin Dalgaları - Konsantrasyon İçin 2 Saat 01:59:12
Theta Beyin Dalgaları - Konsantrasyon İçin 2 Saat 9.114 izlenme - 8 yıl önce Uyarı: İşlevini yerine getirebilmesi için stereo kulaklıkla dinlemeniz gerekiyor. Teta/theta dalga boyu sesleri dinleyerek 2 saat boyunca konsantrasyonunuzu artırabilirsiniz. Theta Binaural Beats, Pure 5,0 - 5,5 Hz 111 HZ Base Frequency For Concentration Beyin Dalgalarını Değiştirince Ne Olur? Yapılan araştırmalara göre neurofeedback'te korteks (beyin kabuğu) seviyesinde elektrik aktivitesi değiştirilirken subkortikal yapılarda da değişiklikler oluyor ve beyin daha iyi çalışmaya başlayınca hangi sorun varsa o ortadan kalkıyor. Herhangi bir riski ya da yan etkisi olmayan bu eğitim yönteminde (operant şartlanma) kişi kendi beynini kontrol etmesini öğreniyor. Theta aynı zamanda hafıza ve öğrenilen bilgilerin kaydedilmesiyle de ilgilidir.
Arkadaşlarına Meditasyonla Sulu Şaka Yapan Liseliler 01:21
Arkadaşlarına Meditasyonla Sulu Şaka Yapan Liseliler 4.600 izlenme - 6 yıl önce Suya odaklansa ne göreceğini tam kavrayamasa da arkadaşlarına güvenmek zorunda olan saçaklı kızımızın hazin sonunu izliyoruz arkadaşlar...
Budist Rahibin Sabrını Sınayan Kedi 01:17
Budist Rahibin Sabrını Sınayan Kedi 2.017 izlenme - 3 yıl önce Bir etkinlikte sahnede ibadetini gerçekleştiren budist rahibe sevimli kedi musallat olmuş. Kedi budist rahip ile uzun süre uğraşmış.
Sodyum Florürün Beynimize Olan Zararları 12:07
Sodyum Florürün Beynimize Olan Zararları 5.844 izlenme - 6 yıl önce Florür içeren maddeler tüketildiği zaman beynimizin tam ortasında bulunan epifiz bezi kireçsi bir yapıya dönüşüp, duygusal ve zihinsel sağlık için gerekli antijenleri salgılayamıyor; böylece yaşamlarımızdaki farkındalığın yüksek merkezleriyle olan iletişimini yitirmiş oluyoruz. Pineal bez (epifiz bezi) serotonin ve melatonin gibi maddelerin tek doğal kaynağıdır. Bu hormonlar olmadan ne keyifli bir gece uykusunun tadını çıkartabiliriz ne de varoluşumuzun mutlu halinin keyfine varabiliriz. Bu kireçsi yapıyı yok etmek için neler yapmamız gerektiği ise videoda antılıyor. İyi seyirler.
Evde Uygulanabilecek Basit Yoga Hareketleri 1 02:02
Evde Uygulanabilecek Basit Yoga Hareketleri 1 5.810 izlenme - 9 yıl önce http://www.migrostv.com/evde-uygulanabilecek-basit-yoga-hareketleri-1/ Yoga ile aranız nasıl? Aslında Yoga yapmak için illa spor salonlarına gitmenize gerek yok. Profesyonel yardım harici, evde uygulamayı tercih edenlerdenseniz, Yoga Eğitmeni Ceren Dönmez sizin için pratik Yoga hareketleri gösterdi. Buyurun birlikte izleyelim.
Tibet Çakra Meditasyonu - Taç Çakra 04:48
Tibet Çakra Meditasyonu - Taç Çakra 2.705 izlenme - 8 yıl önce Taç çakrası için Tibet meditasyon müziği. Yedinci çakra olan ve başımızın tam tepesinde bulunan taç çakrası için meditasyon yaparken bu videoyu açtığınızda, taç çakrasını aktive eden titreşimleri dinleyerek hislerinizi, duyularınızı başınızın tepesinde yoğunlaştırın. İlgili hormon bezi Epifiz'dir. Aydınlanmanın, yüksek bilince ulaşmanın çakrası olarak bilinir. Burası tamamen açıldığında kişinin tüm dünya ile uyumlu birlik içinde olduğu söylenir. Her şeyin bu çakradan başladığı ve bu çakrada sonlandığı söylenir. İlahi sevgi de bu çakrayla bağlantılıdır.
Hanımları Daraltan Yoga 04:05
Hanımları Daraltan Yoga 4.530 izlenme - 8 yıl önce Yoga, pek çok kola ayrılan bir disiplindir . Bu sefer eklediğim içerikte ise yoganın hanımları daraltan özelliğine tanık olacağız. Bu hareketleri her gün yapan hanımların, yapmayanlara göre doğum sonrası deformasyonları yendiği söyleniyor. İyi seyirler.
Beta Dalga Boyu (20hz - 1 Saat) 59:59
Beta Dalga Boyu (20hz - 1 Saat) 2.668 izlenme - 8 yıl önce Uyarı: Belirtilen süreden daha uzun dinlemeyiniz. Ve işlevini yerine getirebilmesi için mutlaka kulaklıkla dinleyiniz. Video: - (20hz) Beat Frequency - - (190hz) Base Frequency - Beta Brain Waves Information ( 13 to 30Hz) : •14 Hz - Awakeness, alert. Concentration on tasks, Focusing, vitality. •16 Hz - Bottom of hearing range. Releases oxygen/calcium into cells •12 - 15 Hz - Relaxed focus, improved attentive abilities •13 - 27 Hz - Promotes focused attention toward external stimuli •13 - 30 Hz - Problem solving, conscious thinking •18-24 Hz — Euphoria, can result in headaches, anxiety Beyin Dalgalarını Değiştirince Ne Olur? Yapılan araştırmalara göre neurofeedback'te korteks (beyin kabuğu) seviyesinde elektrik aktivitesi değiştirilirken subkortikal yapılarda da değişiklikler oluyor ve beyin daha iyi çalışmaya başlayınca hangi sorun varsa o ortadan kalkıyor. Herhangi bir riski ya da yan etkisi olmayan bu eğitim yönteminde (operant şartlanma) kişi kendi beynini kontrol etmesini öğreniyor. istirahat halinde Delta-Theta beyin dalgalarına ihtiyaç var. Çalışırken de Smr-Beta dalgalarına ihtiyaç var. Eğer beyin istirahat halinde hızlı Smr-Beta dalgalarını fazla üretiyorsa kişi dinlenme modunda sıkıntı yaşar. Aynı şekilde çalışma halinde yavaş Delta-Theta dalgalarını fazla üretiyorsa konsantre olması gerekirken dağılır. Eğer gözlerini kapadığında yeteri kadar Alpha üretemiyorsa kronik stress yaşıyor demektir. Doğru durumda doğru beyin dalgalarını üretmeyi öğrenince ve tekrar eden seanslarla bu öğrenme kalıcı hale gelince daha fonksiyonel çalışan bir beyine sahip oluyorsunuz.
Tibet Çakra Meditasyonu - Kalp Çakrası 04:48
Tibet Çakra Meditasyonu - Kalp Çakrası 2.104 izlenme - 8 yıl önce Bu meditasyon videosunda duyacağınız sesler timus adlı hormon bezini titreştirerek dördüncü çakra olan kalp çakrasını aktive eder. Kalp çakrası üzerine çalışmak istediğinizde tüm duyularınızı iki gögsünüzün tam ortasında yoğunlaştırıp, bu bölgeyi hissetmeye çalışarak meditasyon yapabilirsiniz. Öfke nefret ve kırgınlık burada nötürleştirilir. Çakra etkinleştiği, açıldığı, uyumlu çalıştığı zaman kendimizi güven ve neşe içinde, sevgi dolu ve diğer tüm canlılarla uyum içerisinde hissederiz. Yeterli çalışmadığında veya uyumsuz çalıştığında başkalarına karşı fazla kırılgan ve içimize kapanık oluruz.
432 Hz Çakra Meditasyonu Zen Tapınağı 03:02:35
432 Hz Çakra Meditasyonu Zen Tapınağı 1.630 izlenme - 8 yıl önce Çin, Japonya ve Tibetten 3 saatlik meditasyon müzikleri. Çakra temizliği ve DNA onarımı 432 hz frekansında.
Sadhguru - İnsan, Evren ve Yoga Üzerine 03:03
Sadhguru - İnsan, Evren ve Yoga Üzerine 2.554 izlenme - 7 yıl önce Sadhguru Hint kökenli bir yogi, hatip ve spiritüalist. Bu vaazında dinleyicileriyle insanın evreni algılayış tarzı ve yoganın buradaki yeri üzerine tartışıyor. Hint felsefesinin Hint kültüründen, bu kültürdeki disiplinlerden ve meditasyonlardan çok fazla beslenme imkanı olmasından ötürü Sadhguru'nın Hint kökenli diğer türevlerine her yerde rastlayabilirsiniz. Ramana Maharshi, Osho, Ravi Shankar gibilerine... Bunların hepsinin düşüncelerine vakıf değilim - zaten öyle çok da ilgi alanıma girmiyor- fakat hepsinin Brahmanizm ve Budizm'den oldukça etkilendiklerini biliyorum. Sadhguru'nun ilgimi çekmesinin sebebi, yöresel imajını terk etmemesine rağmen olayları ele alışının hiç de çağ dışı olmaması, tam tersi, meseleleri herhangi bir modern düşünür gibi ele alması ve temiz bir telaffuz yeteneğine sahip olması... Sadhguru'nun, yöresellikten kurtulamadığı ve Brahmanizm'in gurularından ve tanrısı olmayan tek din olan Budizm'in kurucusu Buda'dan oldukça etkilendiği hayatına baktığımızda görülüyor. Fakat bunun için Sadhguru'yu suçlayamayız. Avrupa'nın yetiştirdiği en büyük filozof Arthur Schopenhauer bile Hinduizm'in kutsal kitapları olan Upanişadlar Avrupa dillerine çevrilerek bu kıtaya geldiklerinde ''Bunlar Avrupa'ya gelmiş en güzel hediyeler...'' demiştir. Not: Çeviri bana değil ''mugenxiii'' mahlaslı YouTube kullanıcısına aittir.
Yaz Gecesi Ve Cırcır Böceği Sesi (2 Saat) 01:59:59
Yaz Gecesi Ve Cırcır Böceği Sesi (2 Saat) 2.263 izlenme - 8 yıl önce 2 saatlik bu videoda, yaz gecesinde duyduğunuz sesleri dinleyebilirsiniz. Cırcır böcekleri de bu sese eşlik ediyor. Meditasyon yaparken veya rahatlamak için dinleyebilirsiniz.
Dünya'nın Konuştuğu Osho ve Bir Belgesel ile Ortaya Çıkan Gerçekler 17:58
Dünya'nın Konuştuğu Osho ve Bir Belgesel ile Ortaya Çıkan Gerçekler 2.122 izlenme - 5 yıl önce Cüneyt Özdemir Gerçek Bir Suç Belgesi Olan Ve Netflix'te Yayınlanan Wild Wild Country'nin Osho Tarikatını Nasıl Anlattığını İnceliyor. Tarikat Lideri Bhagwan Shree Rajneesh'nin Amerika'da Geçen 5 Yılı Ve Tarikat Üyelerinin Hayatını Mercek Altına Alıyor.
528 hz Çakra Meditasyonu 01:42:09
528 hz Çakra Meditasyonu 1.139 izlenme - 8 yıl önce doğa sesleri, çakra temizlemesi, çakra titreşimleri ve 528hz frekansı
Yağmur Ormanları Sesi (11 Saat) 02:26:14
Yağmur Ormanları Sesi (11 Saat) 1.792 izlenme - 8 yıl önce Yüksek kalitede gerçek seslerle kaydedilmiş olan bu videoda yağmur ormanları seslerini dinleyebilirsiniz. Çeşitli kuş sesleri, rüzgar sesi, su sesi, vahşi kuşların sesleri ve ağaç hışırtıları bu videoda size eşlik ediyor. 11 saat boyunca devam ediyor.
Göl Kenarı Ve Kuş Sesi (8 Saat) 08:19:12
Göl Kenarı Ve Kuş Sesi (8 Saat) 1.854 izlenme - 8 yıl önce 8 saatlik bu videoda, göl görüntüsü eşliğinde, gölde oluşan küçük su dalgalarının sesleri ve çeşitli kuş sesleri birbirine karışıyor. Uyku esnasında rahatlamak için, meditasyon esnasında, çalışırken veya gündelik hayattaki herhangi bir anınızda bu videoyu izleyebilir veya sadece sesini dinleyebilirsiniz.
Meditasyon Hayatıma Neler Kattı ? 12:09
Meditasyon Hayatıma Neler Kattı ? 330 izlenme - 3 yıl önce Kanalıma hoşgeldin! Burada bolca iyilik bulacaksın.. iyi yaşam, sağlıklı yaşam, spor güzellik, sağlıklı yemek tarifi ve sağlıklı beslenme hakkında videolar hazırlayıp, sunuyorum? Kanalıma abone olmak için ; https://goo.gl/a3XTBI Sosyal medyada beni takip etmek istersen; https://www.instagram.com/aysetolga/ https://www.facebook.com/aysetolgaiyi... İyi yaşamı merak ediyorsan, daha fazlası için; http://www.aysetolga.com #AyşeTolga #KişiselGelişim #Motivasyon #ÖzGüven #Rehberlik
Kamp Ateşi Sesi (1 Saat HD) 01:59:59
Kamp Ateşi Sesi (1 Saat HD) 960 izlenme - 8 yıl önce 1 saatlik kamp ateşi ve çıtırdayan odun sesi. Gece kamp ateşinin çıkardığı sesleri bu videoda duyabilir ve izleyebilirsiniz. Uyku öncesinde kullanabilirsiniz.
Tibet Çakra Meditasyonu - Üçüncü Göz Çakrası 04:48
Tibet Çakra Meditasyonu - Üçüncü Göz Çakrası 1.065 izlenme - 8 yıl önce Altıncı çakramız olan, iki kaşımızın arasında alnımızın tam ortasında bulunan, hipofiz bezi titreşimi ile aktive olan üçüncü göz çakramızı/indigo çakramızı etkinleştirmek için bu videodaki titreşimleri dinleyerek ve çakranın rengi olan indigo mavi rengi izleyerek ister gözleriniz açık ister kapalı, dik oturur biz pozisyonda meditasyon yapabilirsiniz. Yüksek zihinsel güçlerimizin, entelektüel kapasitemizin, hafızamızın ve irademizin merkezidir. Fiziksel düzlemde merkezi sinir sistemine karşılık gelir. Bu çakra uyumlu çalışırsa sezgi artar. Farkındalık gelişir.
Delta Beyin Dalgası Frekansı - 2 Saatlik Derin Gevşeme 01:59:26
Delta Beyin Dalgası Frekansı - 2 Saatlik Derin Gevşeme 822 izlenme - 8 yıl önce Uyarı: İşlevinin gerçekleşebilmesi için stereo Kulaklıkla dinleyiniz. 2 Saatlik Delta dalgası. Derin gevşeme içindir. Pure 3,0 - 3,5 Hz 111 HZ Base Frequency Dinlenme ve derin uyku halinde delta dalgalarına ihtiyaç duyarız. Beyin deltada fazla kalıyorsa konsantrasyon gerektiren şeylerde sıkıntı yaşar betada fazla kalıyorsa dinlenme ve uykuya geçmede sorun yaşar.
Kızgın Yağ İçinde Meditasyon Yapan Budist Rahip 00:31
Kızgın Yağ İçinde Meditasyon Yapan Budist Rahip 784 izlenme - 8 yıl önce Yeni bir sokak lezzetiyle karşınızdayım sevgili alkışlarlayaşıyorum sakinleri. Hilesi nedir, yoksa budistimiz aşmış mıdır ya da kafayı sıyırmış mıdır hiçbir fikrim yok ama bence yahnisi daha güzel olurdu. Odun atın odun.
Dünyanın Sesi 30:32
Dünyanın Sesi 684 izlenme - 8 yıl önce Voice of Earth - Real Space Sound (NASA Voyager Recording) - Celestial White Noise for relaxation, meditation, lucid dreaming, astral projection, stress and depresion relief and more... Famous, strange and amazing real sounds of space, recorded by NASA Voyager. You are about to hear actual near-Earth space (planets and rings) sounds - Jupiter, Saturn, Uranus, Miranda, Neptune, Venus, Mars, Moon, Earth etc. Prepare to be spellbound by these unreal, but authentic and true space sounds. You can't find better music for relaxation, meditation, lucid dreaming, astral projection or any sort of mystical or religious expirience. Sit back, put your earphones on and enjoy in this unique expirience! Although space is a virtual vacuum, this does not mean there is no sound in space. Sound does exist as electromagnetic vibrations. The specially designed instruments on board the various space probes used Plasma Wave antenna to record the vibrations used here, all within the range of human hearing (20-20,000 CPS) "It turns out that space can make music ... if you know how to listen." Celestial White Noise, space sound, space sounds, Nasa Voyager, Symphonies of Space, NASA Voyager Space Recordings, NASA Voyager Recordings, Jupiter, Saturn, Uranus, Miranda, Neptune, Venus, Mars, Moon, Earth Escape to LovEscapes - free high quality relax music, binaural beats, white noise, isochronic pulses, soundscapes, landscapes, guided meditations, audiobooks, positive affirmations, chakra balancing brainwaves, brainwaves, ambient sounds and visual backgrounds for relaxation, meditation, yoga, healing, reiki, spa... and more.... http://www.spireality.com/ ... white noise crickets, white noise at work, white noise video, benefits of white noise, listen to white noise, play white noise, white noise youtube, youtube white noise, white noise sleep