Hoşgeldiniz!

mehmet ayvalıtaş

Mehmet Ayvalıtaş'ın Kaza Anı Mobese Görüntüleri 01:13
Mehmet Ayvalıtaş'ın Kaza Anı Mobese Görüntüleri 779 izlenme - 4 yıl önce 2 Haziran'da İstanbul'daki Gezi Parkı gösterilerinde E-5 otoyolunu trafiğe kapatmak isterken, iki aracın çarpmasıyla can veren Mehmet Ayvalıtaş'ın ölüm görüntüleri. Kazadan bir gün sonra Örnek Mahallesi Şehit Hayrettin Yıldırım Polis merkezinin "Olay yerine ait MOBESE kaydı yoktur" dediği, ardından savcılık ile mahkeme arasında 'kaybedildiği' ifade edilen MOBESE kayıtları ortaya çıktı. Görüntülerde, Mehmet Ayvalıtaş ve kuzeni Seyit Kartal'ın da aralarında bulunduğu bir grup gencin önce E-5'in bir yönüne kestikleri, sonra diğerini kesmek için karşı şeride geçtikleri görülüyor. Ayvalıtaş ve arkadaşlarının 'Dur' işaretlerine rağmen, iddianameden kendisinden hiç söz edilmeyen bir aracın hızla gelerek, Ayvalıtaş ve Kartal'ın yanından geçtiği ve iki gencin savrulduğu görülüyor. Daha sonra da hızını alamayan bir taksinin iki gence çarptığı, taksiyle çarpışan minibüsün de yaralı haldeki gençlerin üzerine düştüğü görülüyor.
Gezi'de Direnişcilere Saldıran Polisin Dayak Yemesi 03:52
Gezi'de Direnişcilere Saldıran Polisin Dayak Yemesi 155 izlenme - 2 yıl önce Gezi Direnişi esnasında gazetecileri işten attırmakla tehdit eden, halka gaz bombası yağdıran,bir öğretim görevlisinin kimliğine el koyan ve sonrasında Emniyet Şube Müdürlüğünden terfi ederek İstanbul Güvenlik Şube Müdürü olan Yunus Dolar, bugün Mehmet Ayvalıtaş'ın ölümüyle ilgili davayı izleyen vatandaşlardan biri tarafından darp edildi.
Başlarım Ali İsmail'e de Sana da! 01:12
Başlarım Ali İsmail'e de Sana da! 137 izlenme - 3 yıl önce Çekim: Ankara Seyri sokak'da gerçekleşmiş.Bir grup kızılayda Ali İsmail Korkmaz'ı anmak için yürüyüş düzenlemiş.Buna müdahale eden polis gözaltı yaparken bir gösterici ile sözlü diyaloğa giriyor.Ali İsmail Korkmaz'ı sizmi öldürdünüz benmi diyen göstericiye 'Başlarım Ali İsmail'ede sanada'' diyerek cevap veriyor ve bu sivil polis edepsizi hırsını alamayıp illa gözaltına almak için üstüne yürüyor.Akla geldikçe insanın içinin acıdığı bir insanın arkasından dahi diş bileyen sistemin köpeklerine lanet olsun.
Mehmet Ayvalıtaş'ın Son Anları 01:13
Mehmet Ayvalıtaş'ın Son Anları 86 izlenme - 3 yıl önce Akp'nin polisi, önce Mobese kaydı yok dedi, sonra savcılık ile mahkeme arasında kaybedildiğini söyledi! İşte Gezi Şehiti Mehmet Ayavlıtaş'ın son anlarını izliyoruz.
Vardiya - Durduramayacaklar Halkın Coşkun Akan Selini - Gezi Parkı 04:04
Vardiya - Durduramayacaklar Halkın Coşkun Akan Selini - Gezi Parkı 105 izlenme - 3 yıl önce Haziran'ın ortasında Grup Vardiya veyahut sadece Vardiya zamanında Cem Karaca'nın söylediği bu şarkıyı yeniden düzenleyerek herkese armağan etmişti. Sözler ve montaj birbiriyle uyumlu olmuş. Kendilerinin açıklaması şu şekilde: "Yıllar önce Bertolt Brecht dizelere döktüğünde Alman faşizmini böyle tasvir ediyordu. Anadolu ve mezopotamya halklarının özgürlük ve adalet taleplerini milyonlar olup haykırdığı sokakları, alanları can bedelle özgürleştiği bir tarih bırakılıyor tarihin ak yerine. Brecht'in halka karşı dediği dergileri gazeteleri penguen resmi geçitlerine saygı duruşuna durup kör gözlerine parmak sokarcasına aynı manşetle yandaşlık diyetini öderken halkın haber alma özgürlükleri engelleniyordu. Bu süreçte sokağın sesini tek vücut gür bir sesle haykırdığı direniş türkülerine bir armağan da Vardiya olarak biz vermek istedik. Bu eser Brecht tarafından yazılıp Sarper Özsan tarafından bestelendi. Yıllar önce Cem Karaca'nın da seslendirdiği eser yeni bir yorumla şehit düşen Mehmet, Abdullahcan ve Ethem şahsında sokağı özgürleştiren milyonlara ithaf olunur." Söz: Bertolt Brecht Müzik: Sarper Özsan Aranje: Olcay Bozkurt Müzik Yönetmeni: Olcan Bozkurt Mix-Mastering: Erdem Karaman Studio: Aleka Piyano: Rustem Mahmudov Zurna - Kaba Zurna: Ünal Yürük Trombon: Mikail Şimşek, Vardiya Öznür Aydın Solo Vokal Kenan Ağbulut Solo Vokal Şenol Ağırbaş Solo Vokal Olcay Bozkurt Bas Gitar - Klasik Gitar - Askı Davul Cihan Tanrıverdi Elektrik Gitar Klip: Gökhan Baydemir, İmran Aydın, Kenan Ağbulut
Kampala - Korkmaz 03:26
Kampala - Korkmaz 79 izlenme - 2 yıl önce Doğru zamanı beklediğimize inandık bu zamana kadar. Bu zulmün içindeydiz, hepimiz. Analar oğullarına ağlarken samimiyetimizi, insanlığımızı kenara atamazdık. Cem Karaca'lar Nazım Hikmet'ler bize böyle öğütlemişti. "Sen yanmazsan ben yanmazsam nasıl çıkar bu karanlıklar aydınlığa" dediler ve biz yanmalıydık. Bir kaç kelam edilmeliydi ve ettik. Sessiz kalınamayacak bir şey varsa o da 1 Haziran'dı, 12 Eylül'dü, Madımak'tı, Roboski'ydi, Bosna'ydı, Filistin'di.. Deftere Ali İsmail'i karaladık. Baktık ki zulüm her yerdeydi. Vurdular öldük, toplumsal araçlarıyla müdahale ettiler özgürlüğümüze. Nicelerini gömdük, yanlarında insanlık ile beraber. Unutamazdık, konuşmalıydık. 17 yaşında ibret-i alem olsun diye Erdal Eren'i, kahvehane baskınından sorumlu tutulup yok yere Necdet Adalı'yı Deniz'i Yusuf'u Hüseyin'i aldılar elimizden. Ali'yi, Medeni'yi, Ethem'i,Mustafa'yı,Ahmet'i,Hasan Ferit'i,Abdullah'ı, Mehmet'i, 269 gün evine ekmek götürmek için direnen Berkin'i de daha dün gibi gözümüzün önünde aldılar elimizden. Lobna'yı konuşamaz halde, Serdar'ı nefessiz bıraktılar. Devlet eliyle yapılan şiddetin, ölen çocukların, ağlayan anaların yasını tutuyoruz. Vurdukça çoğalacağız. Biz ne siyasi bir kurum, ne de bir tarafın yandaşıyız. Biz halkız! Ruhunuz şad olsun! Ali İsmail Korkmaz Medeni Yıldırım Berkin Elvan Abdullah Cömert Ahmet Atakan Mehmet Ayvalıtaş Mustafa Sarı Ethem Sarısülük Hasan Ferit Gedik Serdar Kadakal Söz&Müzik: Alperen Toprakoğlu Sanat Yönetmeni: Toygun Uğur Tosunoğlu Mix&Mastering: Kemal Çetkin
Grup Yorum - Vur Ulan (Gezi Görüntüleri Eşliğinde) 03:21
Grup Yorum - Vur Ulan (Gezi Görüntüleri Eşliğinde) 50 izlenme - 2 yıl önce Gezi Direnişi sırasında büyüyen tepkinin şüphesiz en büyük sebeplerinden birisi polisin halka karşı uyguladığı şiddet idi. Belki çadırlar yakılmasaydı, barışçıl protestoculara bu kadar şiddet uygulanmasaydı hiç büyümeyecek olan bu olay, hükümetin de olayları yönetememesinden dolayı toplumsal bir şekil almıştır. Ne yazık ki bu direniş sırasında ellerinde silah bulunmayan, sadece anayasal hakkı olan protesto gösterilerine katılmış masum vatandaşlar öldürüldü. İşte Grup Yorum'un Vur Ulan şarkısı burada çok anlamlı bir hal alıyor ve Gezi'de hayatını kaybeden o güzel insanları da büyük bir saygıyla ve sevgiyle anıyorum. Mekanları cennet olsun.