Hoşgeldiniz!

Mehmet Karasu

Güneş Enerjisi Teknolojisi Uzun Vadede Karlı Bir Yatırıma Dönüşebilir Mi? 00:46
Güneş Enerjisi Teknolojisi Uzun Vadede Karlı Bir Yatırıma Dönüşebilir Mi? 510 izlenme - 3 yıl önce Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu, güneş enerjisi panellerinin teknolojinin gelişmesi ile 260 MW'a kadar elektrik üretimi sağlayabildiğini dile getirdi.
Şair Mehmet Karasu 01:14
Şair Mehmet Karasu 365 izlenme - 7 yıl önce şair mehmet karasu
1 Mw Güneş Enerjisi Santrali Tesisi Kurmanın Maliyeti Ne Kadar? 00:56
1 Mw Güneş Enerjisi Santrali Tesisi Kurmanın Maliyeti Ne Kadar? 142 izlenme - 3 yıl önce Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu, 1 MW'lık bir güneş enerjisi santralinin ortalama 1 milyon Euro'ya mal olduğunu belirtti.
1 Mwa Kadar Lisanssız Elektrik Üretimi Sektöre Nasıl Yansıyacak? 01:08
1 Mwa Kadar Lisanssız Elektrik Üretimi Sektöre Nasıl Yansıyacak? 86 izlenme - 3 yıl önce Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu, 1 MW'a kadar lisanssız elektrik üretimi izni verilmesinin çok doğru bir karar olduğunu dile getirdi.
Devlet 1 Mwa Kadar Lisanssız Elektrik Üretimi İçin Sübvansiyon Yapmalı mı? Neden? 01:36
Devlet 1 Mwa Kadar Lisanssız Elektrik Üretimi İçin Sübvansiyon Yapmalı mı? Neden? 74 izlenme - 3 yıl önce Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu, 13 cent'lik bir rakam karşılığında 1 kw elektriğin devlet tarafından satın alınmasına rağmen bu rakamın çok düşük olduğunu çok hızlı bir planlama ile sübvansiyon yapılması gerektiğini ifade etti.
Türkiye Rüzgar Enerjisi Sektöründe Yaşanan Sorunlar Neler? 01:44
Türkiye Rüzgar Enerjisi Sektöründe Yaşanan Sorunlar Neler? 73 izlenme - 3 yıl önce Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu, yenilenebilir tüm enerji kaynaklarının her zaman daha avantajlı konumda olduğunu belirtti.
Türkiye Güneş Enerjisinden Ne Kadar Faydalanıyor? 02:02
Türkiye Güneş Enerjisinden Ne Kadar Faydalanıyor? 51 izlenme - 3 yıl önce Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu, Türkiye'de güneş enerjisinin Ege ve Akdeniz'in yazlık beldeleri başta olmak üzere uzun süredir kullanıldığını belirtti.
İnşaat Sektöründe Türkiye'den Dünya Markaları Çıkar Mı? 00:25
İnşaat Sektöründe Türkiye'den Dünya Markaları Çıkar Mı? 45 izlenme - 3 yıl önce İnşaat Sektöründe Türkiye'den Dünya Markaları Çıkar Mı?
Hesler ve Resler Bekleneni Verdiler Mi? 01:19
Hesler ve Resler Bekleneni Verdiler Mi? 43 izlenme - 3 yıl önce Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu, HES'lere yapılan yatırımın hayal kırıklığı yarattığını belirtti.
Avrupa ile Karşılaştırıldığında Türkiyede Güneş Enerjisi Kullanım Oranı Nedir? 02:03
Avrupa ile Karşılaştırıldığında Türkiyede Güneş Enerjisi Kullanım Oranı Nedir? 39 izlenme - 3 yıl önce Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu, cari açığımızdaki en büyük problemin enerjiyi dışarıdan ödeyerek almamız olduğunu dile getirdi.
Türkiye Enerji Konusunda Dışa Bağımlılığını Nasıl Azaltabilir? 02:15
Türkiye Enerji Konusunda Dışa Bağımlılığını Nasıl Azaltabilir? 36 izlenme - 3 yıl önce Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu, elektrik üretimin sübvansiye edilmesinin doğru karar olduğunu dile getirdi.
Türkiyede Rüzgar Enerjisi Santrallerine Yapılan Yatırımlar Karşılığını Alıyor Mu? 01:19
Türkiyede Rüzgar Enerjisi Santrallerine Yapılan Yatırımlar Karşılığını Alıyor Mu? 30 izlenme - 3 yıl önce Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu, yenilenebilir enerji santrallerinde çok geç kaldığımızı ancak son yıllardaki çalışmalarımızla arayı hızlı bir şekilde kapattığımızı dile getirdi.
Türkiye Enerji Açığını Hangi Kaynaklarla Kapatabilir? 01:10
Türkiye Enerji Açığını Hangi Kaynaklarla Kapatabilir? 30 izlenme - 3 yıl önce Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu: Türkiye'nin nükleer santrale ihtiyacı var. Türkiye'nin kısa vadede enerji açığını kapatmak için 1-2 santrale ihtiyacı olduğunu belirten Karasu, ülkemizin her ne kadar santral inşa edilmesi konusunda geç kalmış olsa da bu atılımların gerçekleştirilmesi ve sonrasında güneş enerjisine ağırlık verilmesi takdirinde enerjideki dışa bağımlılığımızın son bulacağını belirtti.