Hoşgeldiniz!

Mehmet Tezkan

Mehmet Tezkan'dan Nagehan Alçı'ya Şok Cevap - Basın Odası 29 Ocak Cuma 2016 04:07
Mehmet Tezkan'dan Nagehan Alçı'ya Şok Cevap - Basın Odası 29 Ocak Cuma 2016 87 izlenme - 2 yıl önce NTV’de yayınlanan Basın Odası programı yorumcuları arasında yer alan Millliyet yazarı Mehmet Tezkan, PKK’nın açtığı hendekler ve kurulan barikatlar esnasında devlet yetkililerinin nerede olduğunu sordu. Yüzlerce hendeklerin açılıp barikatların kurulduğunu söyleyen Tezkan, “Başbakan özeleştiri yapması lazım. Diyor ki; ‘bunlar hendekleri kazarken barikatların kurarken belediyenin iş makinaları bile yardım etmiş’. Genelkurmay’ın resmi rakamları da var. ‘Sadece Cizre’de 300’den fazla barikat yıktık. 30 dan fazla hendek kapattık’ diyor. Şimdi Cizre Kaymakamı nerede? Şırnak valisi ne yapıyordu? Emniyet Müdürü ne yapıyordu? Oraya o hazırlıklar yapılırken bir planlama yapılırken bizim Milli İstihbarat (MİT) Jandarma istihbaratı neredeydi? Jandarma Komutanı neredeydi? Bunların da bir konuşulması lazım değil mi? 300 tane barikat kurulabilir mi veya kurulursa da 300 barikat kurmak için binlerce insanın faaliyete geçmesi lazım veya yüzlerce insanın. Yüzlerce insan bunu planlarken, mühimmat nasıl geldi? O kadar silahlar, yiyecek, içecekler depoluyorlar bizim İstihbarat Teşkilatları’nın haberinin olmaması bile bambaşka bir sorun“ diyerek gelinen noktayı özetledi. Programın diğer yorumcusu Millliyet yazarı Nagehan Alçı, PKK’nın açtığı hendeklere ve barikatlara sözde ‘paralel’in göz yumduğunu bu konuda araştırmaların yapıldığını iddia etti. Alçı’nın hendekleri ‘Paralel’e bağlaması tepki gösteren Mehmet Tezkan, “AK Parti MYK’sında bile konuşulmuş. Bakın Hüseyin Çelik’in açıklaması. Afyon’daki kampta bile bütün bölge milletvekilleri bakın burada böyle şeyler oluyor. Aman ha bakın gidişat böyle diye. O yüzden herkes her şeyi biliyormuş. Bunu da Paralel’e bağlamayın” dedi. Nagehan Alçı ise bu sözler sonrasında bir şey diyemedi.
Mehmet Tezkan, Fadime Özkan ve Emine Ün Hakan Çelik ile Hafta Sonu Keyfi'nde 00:24
Mehmet Tezkan, Fadime Özkan ve Emine Ün Hakan Çelik ile Hafta Sonu Keyfi'nde 31 izlenme - 4 yıl önce Hakan Çelik bu Cumartesi, iki gazeteci Mehmet Tezkan ve Fadime Özkan ile gezi yıl dönümünden, Cumhurbaşkanlığı seçimine gündemin tüm başlıklarını konuşuyor. Eski model ve oyuncu Emine Ün müzik dünyasında başlayan macerasını anlatıyor. Hakan Çelik ile Hafta Sonu Keyfi 31 Mayıs Cumartesi 10.00'da CNN TÜRK'te...
Hafta Sonu   30 Ocak 2016 48:52
Hafta Sonu 30 Ocak 2016 20 izlenme - 2 yıl önce Hakan Çelik ile Hafta Sonu Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri iki deneyimli gazeteci Mehmet Tezkan ve Muharrem Sarıkaya ile masaya yatırdı. Cenevre görüşmelerinden Suriye için barış çıkar mı? Hükümet terör sorunu konusunda ne yapmalı? Başkanlık sistemi gündemin ana maddesi haline gelir mi? Hakan Çelik sordu, deneyimli gazeteciler yantıladı.
' Kılıçdaroğlu Başkan Adayı Olmak Zorunda' 02:36
' Kılıçdaroğlu Başkan Adayı Olmak Zorunda' 5 izlenme - 6 ay önce 2019 seçimlerinde muhalefetin adayı kim olacak tartışması son günlerde gündem başlıkları arasında üst sıralarda yer alıyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık konusunda nasıl bir yol izleyeceği CNN TÜRK'te Hafta Sonu programında masaya yatırıldı. Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan iki tecrübeli gazeteci Mehmet Tezkan ve Oral Çalışlar, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığına adaylığını koymasının bir zorunluluk olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte, ülkeyi yönetmek üzere parti liderliği yapan bir kişinin iddiasını sürdürebilmek için aday olmaktan kaçamayacağını belirten Oral Çalışlar ve Mehmet Tezkan, Kılıçdaroğlu'nun da aday olmak konusunda açık kapı bıraktığını vurguladı.
Akıl Çemberi - 27 Temmuz 2015 02:48:55
Akıl Çemberi - 27 Temmuz 2015 12 izlenme - 3 yıl önce Türkiye’nin terör örgütleri IŞİD ve PKK’ya yönelik mücadelesi… Çözüm sürecinin geleceği… Koalisyon olasılığının detayları Akıl Çemberi’nde tartışıldı… Başak Şengül sordu, AK Parti’den Salim Uslu, CHP’den Gürsel Tekin, Emekli Diplomat Ünal Çeviköz ve Gazeteciler Mehmet Tezkan ile Nevzat Çiçek Akıl Çemberi’nde yorumladı…