Hoşgeldiniz!

Mehmet Toksoy

Mehmet Toksoy - Harmandalı Zeybeği 03:00
Mehmet Toksoy - Harmandalı Zeybeği 804 izlenme - 2 yıl önce
Mehmet Toksoy - Zorba (Sözleriyle) 03:38
Mehmet Toksoy - Zorba (Sözleriyle) 7 izlenme - 2 ay önce Yeni çalışma ''Zorba'' yayında... Kayıt & Mix & Mastering : Aykırı Müzik Altyapı : Ercan Erhal [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : Fay hattını dinamitle entrikan silah mı ? Vaad biadsa ben Bask’lıyım sen El Lobo’nun çarkı ! Biyopolitik dokudan sarkan isyan mübahtır Saçma teorik tartışmalar yok, yalnızca saldır ! Duyarla poz kesen ‘’Eylem pornosu yok’’ de sen Ve altkültürü reddeder işgal evleri Bol kesenden içtimai dava gibi zihinlerde kol gezer Ve reformizmi savunursan han olursun yol geçen ! Varlıktan izole ben hiçliğimle kuytudayım Torino atına sarıldım ve on yıl uykudayım ! Kapital psikotik bir uyuştucu şuuru kayıp Fanon gibi yeryüzünün lanetlisi ruhu payın Stratejik taarruz ve manipülatif kanca Sana hukuk dedikleri de iki yüzlü bir yavşak Liberal puştun naif makyajları akacak Ateş bu kez düştüğü yeri değil, her yeri yakacak… Nakarat (x4) : Yak, yık, hayallerini çaldılar ! İnandır, hapsedildi şarkılar ! Ve saldır ! Özgürlüğünü aldılar Adalet ölürken neden konuşmaz tanrılar ? Dalga geçen Montaigne gibiyim sorma tonla reyini Monografik pasifizmi sıralarken sonda değilim Otriadı partizanı hakikat bu piyes değil 1200 can savundum ismim Tuvia Bielski ! Toplum entgrasyonunda problem alt sınıflar mı ? Geleneksel toplumun tüm değerleri kırılgandır ! Sivil ve itaatsiz kalemler ve kılıçlarla İntikamın enstrümanı çalar düşüp yıkılsamda ! Çatlaklara saldır ahlakın kırılma anı Çare saldırı örgütlemek bırak şimdi ağıdı ! Çatışmayı tırmandırıp bozun bütün rahatı Mutabakat isteyen tüm suratları dağıtın ! Bizon Murat kadar müziğin kalbine hakim olun Onun şarkıları bir gün gökyüzüne dahil olur Uzlaşmacı aktivizimin bataklığına şahid olun Güvercini öldürürsen, katilin şahin olur ! (Nakarat x4) #mehmettoksoy #aykırımüzik #zorba
Mehmet Toksoy - Kum Gibi (Ahmet Kaya Cover) 03:36
Mehmet Toksoy - Kum Gibi (Ahmet Kaya Cover) 79 izlenme - 2 yıl önce Yeni şarkı ''Kum Gibi'' yayında... Ahmet Kaya'nın efsane şarkılarından olan ''Kum Gibi'' ye Mehmet Toksoy tarafından rap yorumu eklenerek Cover yapılmıştır. Kayıt Stüdyosu : Studıo One Adana Prodüktör (Mix - Mastering) : Mehmet Arkalı (Ruger) Altyapı (Beat) : Mert Can Fırat Kapak Tasarımı : Tahsin Kaya Yardımcı Geri Vokalist : Mehmet Arkalı (Ruger) Yayınlanma tarihi : 15 Kasım 2015 Şarkıyı direkt olarak indirmek için : http://s6.dosya.tc/server4/xdt4c2/Toksoy_-_Kum_gibi.mp3.html Şarkının yayınlanma sürecinde derleyen ve yorumlarıyla katkıda bulunan Enes Polat, Buğrahan Çetin, İsmail Duran, Ömer Camuz, Ozan Emre Gül, Mert Çoban, Yunus Emre Çoban, Yusuf Deniz, Berkay Duhan Akıl, Seren Burgaç, Esra Dursun, Büşra Şahin, Mehmet Sinan Kurşun, Soner İlhan Dumanoğlu, Hasan Ali Aktolun ve Uğur Cihan Oktulmuş'a sonsuz teşekkürler. Keyifli dinlemeler... Sözler : Çok uzun zaman oldu bende gülümsemeyi diliyorum Ve neden sakal bıraktığımı artık sende biliyorsun Ben odamda olmayan birini kaç kez öpüyorum her gün ? Ve kaç kez ölüyorum her gün hiç bilmiyorum... İnsanlar bıktı artık karamsar demeye Tıpkı Ahmet Kaya gibi, bende kırgınım feleğe Bugün kültablamı doldurduğum her siyah geceye Yazık sevgi sözcükleri kuran her ziyan heceye... Bu, saplantılı bir adamın aşka yenilgisi Ve tek kişilik bir başkaldırı eylemiydi benimkisi ! Yıkılmış bir şehir gibiyim özlemin ta kendisi Ben hain denen bir adamın saf vatan sevgisiyim... Gözlerine bakmak suçun en büyüğü belkide Çok sevdiğini söyleyenler neden gidenlerdir ? Bizi öldürenler genellikle değer bilenlerdir Kaçak sevdaların kanunu bu : keder direnmektir ! (Ahmet Kaya - Nakarat) Kahve gözlerinden yağmur olup tam kalbine akmak, Gayri meşru bir davranış özlemek ve yanılmak, Ellerini tutmak, saçlarına dokunmak Ve hiçe saymak herşeyi ! öpüşmek ve sarılmak. Işık saçan gülümsemen, benim devrimimdi Bugün doğum günün, ve yalnızlık benim sevgilimdir ! Hasret - denen şey neden fazlasıyla zehirli ? O dudakların benim gönül mahkememde delildir... Yollar uzun, yoruldum ben, yürümekten sonsuza Hiç mecalim yok ve bütün renklerim de soldu bak Müzik bir silahtır ve intihardır son durak ! Bir hayal dükkanım vardı ve herşeyimi soydular... Ben nostaljiye dönen eski bir şarkının bestesi Ve battı artık o ayyaşın su almayan teknesi Gel dedikçe gitti huzur, bekledikçe beklesin Martılar ağlarsa birgün çöplükleri sevmesin... (Ahmet Kaya - Nakarat)
Mehmet Toksoy - Direniş (Sözleriyle) 02:02
Mehmet Toksoy - Direniş (Sözleriyle) 6 izlenme - 3 ay önce Yeni çalışma ''Direniş'' yayında... Kayıt & Mix & Mastering : Aykırı Müzik Altyapı & Yayıncı Şirket : Da Poet - Tektosag Records Sözler : Lirikal sempozyumu tetikleyen sanat ikon ! ‘’Between Light and Shadow’’ sözüm yanar pipom Burada özgürlüğü hapsedemez panoptikon Ve bu yüzden sol yumruğum ve sırtımda kalaşnikof ! Sürreal şablon, anti-teolojik bir jargon Alın yazın tekbir sesleriyle yakılmak mı ? Satılmak bu ! Ben öğrenci işsiz, esnaf yada çiftçi Sosyalizmin odağındaysa yalnızca işçi ! Engels’in homofobik olması kadar ciddi Ve Karl’ın hiçbir barikatta olmadığını bildiğim. Refah imajinasyon, alan savun çocuk Anti-otoriter bir doktrin için cenge varım ! Kalemim kadim yunan bilgesi ve ense kalın Bu yüzden sözlerimin fehvaları bende kalır ! Homo erectustan hallice bu zihniyetin Lügatında araç zaten dinin yada milliyetin ! Üstad Foucault kadar derin serin ciddiyetim Auschwitz’i polonyalı bir çingeneden dinle derim ! Fikir kör olursa uygarlığın fularında Çünkü 54’de Cemil Meriç bunalımda ! Düşüm, termodinamiğin ikinci kuralından Bahseden, isyancı bir militan ! Çocuklar ölüyorsa ne farkeder Eren yada Berkin ! Zihinlere telkin, bir metrelik cenazeni Gömerlerken ideolojik tabuların vesayeti… Parolam dayanışma, sikeyim rekabeti ! Bir kavgam var egemenle Malcolm X ve Ebu Zerr Radikal eleştiri üstünde ne güzel ! E düzeni füzele Yüce gücede küs hele bize Tüzele güleni süzüp hür edin gücele !
Mehmet Toksoy - Kostak Ali Zeybeği 01:24
Mehmet Toksoy - Kostak Ali Zeybeği 48 izlenme - 2 yıl önce
Mehmet Toksoy - Yok Et (Sözleriyle) 02:21
Mehmet Toksoy - Yok Et (Sözleriyle) 37 izlenme - 1 yıl önce Yeni şarkı ''Yok Et'' yayında... Altyapı : Da Poet Kayıt Stüdyosu / Mix & Mastering : Aykırı Müzik Şarkıyı direkt olarak indirmek için :http://www.dosya.tc/server10/duztm1/Mehmet_Toksoy_-_Yok_Et..mp3.html [ Bu şarkının başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : Kaos, Tarragon’dan Juan Oliva Moncasi ! Ben,Katalonya fedaisi ! Şiddetin tarihçesi, Bir İspanyolum bağıra bağıra bayrak çeken asi ! Yıkık Barcelona gazi ! Kapkaradır mazi ! Asal propaganda İtalya’dan parmak izi Saldır hemen, Malatesta, Pietro ve Costa gibi ! Kuşandım parlamenter tiyatronu bozmak için Bologna’da ezip geçtim isyanımla tonla piçi ! Savaşım Ukrayna’da başkaldırı Nestor Mahno Çünkü rehinem bir bolşevik ve eski mason Kapat çeneyi ! Devlet alır genellikle ultimatom ! Mahnovşçina liberter bir bölge burda politika yok ! Oligarşik fiyaskoya direniş gel sık yumruğu Nefretini sakla Kalk ayağa ! Direniş Meksida’da, sömürüyle kirlenen kama Artık ‘’Para todos todo, para nosotros nada!’’ Gerrard Winstanley kadar da psikopat bir digger tanım Vasat doktrinleri bozan benim Hindistanlı Beydeba ! CNT ve FAI’de siyah kefen seyre dal Tüm dogmalara karşı adım İskenderiyeli Hypatia ! Düpedüz anarşist bir tavır Durma diren kazan Örgütsel ayaklanma doğrudan eylemle yaşar ! Myanmar’da öldüm, savaş özgürlüğe siren çalar Öfkeliyim, en az kızıl bayrak çeken Fidel kadar ! Eşitlik ve özgürlük gözden uzak Politikanın vaad ettiği barış nerede göster ulan ! Adım Bakunin, benim barikatta önde duran Fanatik bir başkaldırı, tüm sisteme bomba kurar ! Direniş antik dünyadan gelir ve helenistik Palaskamda öfke kusan mermilerim de balistik ! Adım Tarkovski ve bu savaşta senaristim Sen kahramansan ben kara bir teröristim !
Mehmet Toksoy - Uçurum (Sezen Aksu Cover) 02:46
Mehmet Toksoy - Uçurum (Sezen Aksu Cover) 39 izlenme - 2 yıl önce Yeni şarkı ''UÇURUM'' yayında... Kayıt Stüdyosu : Studıo One Adana Prodüktör (Mix - Mastering) : Mehmet Arkalı (Ruger) Altyapı (Beat) : Tolky Çıkış tarihi : 18 Eylül 2016 [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : Artık ölme vakti geldi düştü sigaramdan sebep Derdim kadar içeyim dedim, bitmedi hiç meret Tavanda izlediğim bütün bu filmleri bir seyret Fakat hiçbirinin sonu yok, sen yinede sabret. Sen gururunla savaş şimdi cephanende yok artık Mağlup olan gönlüne ne kaybettiğini sorarsın Bu savaş fazla acımasız, merhamet de yol aldı Özlediğini söylemek zor, ‘’Git’’ demek de kolay mı ? Ben ölüm kadar sessizim sen zaten hiç konuşmadın Yokluğunla yüzleştim hiç kendimle boğuşmadım Bu nasıl bir intihar ki, ölüm şeref kokarken Metanetim cehennemse suratın soğuk kalır ! Bazen git desende bazen gitmeyi istemezsin Ve bazen gitmek istemesen bile dönüp gidersin Bir Sezen Aksu şarkısında kaybettiğini bulursan Bir kadeh doldur kendin için Ya yanarsın, ya içersin ! (Nakaratx2) Omzuma yüklenen sebep fazlasıyla ağırdır Kabuk bağlayan yaramda sevda izi kaldı mı ? Durmadığımı bilirsin hiç düşünmedim yarını Ben kainata karşı fazla ciddi durup yanıldım. Bu şarkıyı dinledikçe sarhoş olup delirdim Kül tablama yarım kalan cenazeler birikti Şakaklarıma çaresizlik fidanları dikildi Sen yaşarken ölmek nedir hiç bilir misin sevgilim ? Bir kış akşamı bu sözleri damarlarına hapset Avuçlarına biriktir ve aşıklara atfet Dinledikçe sevişsinler demesinler ‘’ah be...’’ Gözlerin kadar güzel bir cümle bulamadım Affet ! Sırtımda hiç yer kalmadı anlatamam sorsalar Tüm hikayenin kötü sonla bitmesinden korkamam Sana göre bu mutluktan her tarafta bolca var Ben yanmaktan kül oldum Sana mutluluklar hoşça kal ! (Nakaratx2)
Mehmet Toksoy - Cinnet 02:35
Mehmet Toksoy - Cinnet 39 izlenme - 2 yıl önce Sözler : Nasılsın o*pu ? Ben sende kalan hislerimin sahibi Ve ilk elimi tuttuğun günün seri katiliyim ! Bir y**ğıma benzemeyen o karakterin sahi mi ? Ben boş yeminler ettiğin bütün günlerin tarihiyim ! Hatıran bok oldu bende s*kip attım beynimden Hiç bilmediğin bir küfür tarzı geliştirdim evimde Git sevinçle bağır şimdi ''Bekaretim yerinde'' Ruhun o**pu, s***keyim ulan namusunu da seni de ! Bu şarkıyla bozuldu tüm terbiyenin sınırları Senin gibi tüm k*ltakların hayatına kıyılmalı ! Ulan bari biraz saygın olsaydı be kadın Merak etme artık bende seninle kafayı sıyırmadım ! Benden hemen sonra iş verdiğin erkeklerin cilvesi Göz kapatsanda silinmeyecek senden benim izlerim O i*nelerin evinde kaldığını annenlerin bilmemesi Ne kadar garip değil mi ? Neyse anlatmayacağım dinlemesin ! O fotoğraflar silinmişti güya öyle demiştin Sen dürüst bayan rolündeyken baya bir değiştin Kime sürtüyorsun şimdi bilmem gösteripte vermeden O*punun konuşma stili, baya bir gelişti ! Şimdi diyeceksin ''Adam değil bu, bu kadar küfürle !'' Ulan sen adam mıydın sanki ? Bugün ve dünümde ! Ciğerlerim s**ildi hergün senin yüzünden Bir dal sigaram kaldı bir de aklımda hüzünler ! Mehmet Toksoy'dan ses yoksa vardır bir keramet Bu yazdığım satırlar bütün aşıklara selamet Ona şeref lazım biraz Kevaşelere bekaret Ve sana o**pu demek bütün kerhanelere hakaret ! Devam et, Dinle daha bitmedi ref takarsa Ve bir s**tüğe son cümlesini bu şekilde yazarsa Ruhunu al git ! Sakın yarına kalma Senim hayatını s**erim bir daha adımı ağzına alma !
Mehmet Toksoy & Zeus Kabadayı - Gül (Sözleriyle) 03:29
Mehmet Toksoy & Zeus Kabadayı - Gül (Sözleriyle) 30 izlenme - 2 yıl önce Mehmet Toksoy ve Zeus Kabadayı’nın düet şarkısı ‘’GÜL’’ yayında… Kayıt Stüdyosu : Studıo One Adana Prodüktör (Mix - Mastering) : Mehmet Arkalı (Ruger) Altyapı (Beat) : Zeus Kabadayı Kapak Tasarımı : Mehmet Toksoy Yardımcı Geri Vokalist : Harun Karakaplan Yayınlanma tarihi : 14 Şubat 2016 Şarkıyı direkt olarak indirmek için : http://s6.dosya.tc/server6/lthe7y/Meh... [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : Zeus Kabadayı : Yarınım ol gel Yüzyüze biz bakışalım Siyahla beyaz gibi ayrı durup karışalım Gel ! Dinin neyse senin veya taptığın Veya rengin siyah dahi olsa yine seninle barışmam ! Biz ayrı dünyaların ayrı karanlıklarıyız Güneş doğduğunda yüzün bir ay gibi parıldar Biz ayrı sabahların ayrı sabahlıklarıyız Senin bu gün varken benim uçup gitti yarınlar ! Nedeni neydi bizim ayrı durmamızın ? Konuşmak yerine nedeni neydi öyle durup susmamızın ? Hatayı ben mi yaptım bilmiyorum susarak ? Elimden gelmiyordu hiçbir çözüm durarak Yeni bir sayfa açtım, yüzüne güldüm palavradan, Buraya kadar geldim, hiçkimseye yalanmadan Dinliyorsan eğer git gez onunla Sabah olduğunda anlarsın, mutlu sonunda ! Mehmet Toksoy : Ben gemiyle beraber bütün limanları yaktım Seni özlediğim her gece, resimlerine baktım ! Her mutluluğun arkasından üzülmekte farz mı ? Söyle İkimizi çif görmek için kaç promil lazım ? Aşk gelmeyeceğini bilsen bile beklemektir sevgiliyi Hiç duymadığını bilsen bile söylemektir ! Hergün aynı kadına aşık olmak böyle belki Ben böyle olsun istemezdim, bilsin özlediğimi… Sabah ses tonunun sıcaklığıyla uyanmaktı aşk dediğin, Oksijeni bilmem ama kokun şarttı ! Gururuna rağmen senden bir özürdü beklediğim Gitmeseydin bugün şubat 14 olacaktı ! Kader neden itinayla planlar bütün gidişleri ? Ruhum senin yüreğinde misafir bir müşteri Her zerresiyle gerçekti tüm hislerim Aslında tüm aşıklar bir anlamda psikopattır, bil istedim…
Mehmet Toksoy - Karanfil (Sözleriyle) 03:28
Mehmet Toksoy - Karanfil (Sözleriyle) 6 izlenme - 4 ay önce Yeni çalışma ''Karanfil'' yayında... Kayıt & Mix & Mastering : Aykırı Müzik Beat : VR [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : Sanatım çoğu için rap müziğin terörist kanadı ! Gidip tören iste satıp örgüt istemez biatçıyı Şiir ve karanfiller ordusunda bir atlıyım ve Alfredo Maria Bonanno kadar silahlıyım ! Kozmopolit duyarsızlık epigastrik ağrım Vasat demokratik dağılım, söylevleri saçma ! Bir gün hesap sorar ezilenler tankla Burası İrlanda ve ‘’Tiocfaidh ár lá !’’ İtalik karakter ve zihin göçü çilen moda Ödip kopleksi ve psikozla gider sona ! Kim yaratır suçluyu ? Aç olan girer yola 174 nolu otobüsüm Rio De Janeiro’da ! Sistemle ezilen neden konuşmaz afoni mi ? Lafü güzah sanar anlamayan parodimi ! Federal Reserve yada tapılan euro dini İsyanla sevgiliyim ben, Sartre ve Beauvoir gibi ! Nakarat x2: Sabırla savaş vardır umudunda tarihi Bir isyan marşı gibi şuurunda vaizi Riyakar insanlığın kusurunun sahibi Ben gözleri kör şuursuzun huzuruna talibim ! Anti-kahramandır aç olanlar öğren Adım yağmacı ben kızı ölmüş sicilyalı bir göçmen ! Yürü Mazzini, Cavour yada Pilo gibi önden Yine ‘’Defol !’’ yazdık pankartlara 6 filo gönder ! Şovenist dikta fiyat karşılık radikal Şiddet içermeyen eylem gibi yaptığım barikat ! Daha da faşist olur secde edip taptığında tiran Yine bir tarafta Çayan olur bir tarafta İnan ! Sende en az demir lady kadar suratsızsın ! Gri piyasanızda karaborsa bıçak sırtı Bir parça ekmek istedin ve para saçan kızdı Hangi rüya için hangi yurda kaçak sızdın ? Felsefik paradoks pasif direniş koksun Otur sonra eleştir, meydanlarda yoksun ! Mapus ve işkenceyle sindir bir yıl dolsun Sanat köleyse ben William Wilberforce’um ! Nakarat x2: Sabırla savaş vardır umudunda tarihi Bir isyan marşı gibi şuurunda vaizi Riyakar insanlığın kusurunun sahibi Ben gözleri kör şuursuzun huzuruna talibim !
Mehmet Toksoy - Zamir (Sözleriyle) 05:49
Mehmet Toksoy - Zamir (Sözleriyle) 11 izlenme - 11 ay önce Yeni çalışma ''Zamir'' yayında... Kayıt & Mix & Mastering : Aykırı Müzik Altyapı : Ravos (R.İ.P) Şarkıyı doğrudan indirmek için :http://www.dosya.tc/server11/wj4ydt/Mehmet_Toksoy_-_Zamir.mp3.html [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : ...işte böyle Kutsalları yıkılanlar afallar genelde Neye sustuğumuzu bilmeyenler dilsiz sanır Düşük nefeslerle hırpalanan çığlıkları Yapraklar dökülürken yıkık ciğerlerimden Adına kader denen çıkmaz sokak, nasıl bir yerdeyim ben ! Yıllar benden kendimi ödünç aldığındandır belki İlk kavşaktan sağa döner derdim Gönül kuşlarının cevapları serkeştir Ve aşk, nihayetinde politik bir eylemdir ! Paslı kaburgaların söz hakkını yaratırlar yoktan Annesini ağlarken gören çocuklar için tanrı ölmüştür çoktan ! Bırak masalı çekik gözlü ihtiyar... Sırtımda beslediğim tüm bulutlar dağıldı Her tende konaklayan bir yabancı Otur bir soluklan diyen katil gibi yalancı... Göğüs boşluğumu tırmalayan pençeler Sence silinmiş midir lügatımdan kahır ? Beyaz duvarda kızıl puntolarla birkaç satır : ''Devletten uzak, bulutlara yakın...'' Çocukluğunu yağmalayan despotizme af yok Sırf huzurun hayali içi asırlarca uyumak bu Memleket nedir şimdi gurbetteyken cenazen Varolmanın aptallığını düşünüyorum bazen... Hüznün uğramadığı duraklarda ümidin gelmediğini anlattım sana Öfkemin hiç geçmediğini Çıldırtıcı mısralar mı ? biliyorum sevmediğini Şimdi hangi kadeh içer seni ? Yada nedir beklediğin ? Hep ötekiydim zaten kapısı işaretli Duvarları rutubetli Otelde canlı canlı yakılan bedenim değil benliğim... İyi oldu geldiğin Geçim derdindeyken bombalandı sevdiğim... Şimdi kimler hain, kim kahraman anlat ona Nişan yaptığım gün biriciğini gömdüm Sakın sanma kolay... Çıkar kandan olay Çeyizden fotoğrafına bakıp sakin ağla son ay... Yıldızları döker sabrım, gülmekten kıyıya vur Bir çift göze müptela mı griden yollar, dur ! Parmaklık ve karanlık duvara güneşi çizmek Kalbin fay hatlarına dokunduğunuz depremleri bilmek Dağlar türkü çığırır mavi ses tellerimden Belki ırkı hiç bilmediğimden... Çatışma harabeden evler, sulu çatısı Saçmalamayın beyler, ne doğusu ne batısı ! Zaten yaşamak başlı başına otoriteyi reddir Şatafatlı bir gülüş tüm endamına resttir Adınla uyanıp tüm manşetleri gezdim Tahakkümü sevmedim, kaosu seçtim ! Bir madencinin elleri kadar temiz ve berrak gönüllerden uzak Gökyüzünü ard arda sekiz kurşunla vurmak Lanet sohbaharlar Kızıma bahsetmiştim bundan... Aniden gelen bir heyecan Yıkım dolaysız kelam Gönül kuşlarını zehirleyen bir adam Bütün dar ağaçlarını parçalayıp alevler yakan... Avuç içlerini ezberlediğim buhran, Parmak uçlarımda icazetim durma Dipsiz kuyulardan cesaretini kurtar çünkü Bir gün konuşursam asla geri susmam ! Bir başkaldırının asaleti anlatılır dilden Sosyetenin yoksunluğu feryadını dinler Sürgün bir melek, tek mülkiyetim o dudaklar Yüzüne anlatacaktım ancak birden fazla surat var Hangi yağmur temizler zihnimi ? Beyaz güvercinler sandığından daha da kirlidir İzafi denklemlere yazdığımdan ismini Bir direnişin senfonisi, barış şart değil... Nihilizme ramak kala İntikamın uzaklara daldığına bakma Asabi yağmurların damlasından usanmak Bir şeytanın saatlerce dizlerinde uzanmak ! Sonunu bilmediğim bir filmi asla izlememek Ürkeklik aslına bakarsan tam olarak bu demek Yanlış seçenek. Yine de denemek... Ölümü bile gülümsetir yok olmak severek...
Mehmet Toksoy - Militer (Sözleriyle) 03:02
Mehmet Toksoy - Militer (Sözleriyle) 6 izlenme - 6 ay önce Yeni çalışma ''Militer'' yayında... Kayıt & Mix & Mastering : Aykırı Müzik Beat : Arya (Ezkaza) [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler: Nakarat (x4): Söylemlerimize vefa denecek ! Sözler hepinize bela gelecek ! Beylerbeyiniz sela verecek ! Eylemlerimiz devam edecek ! Ben konspiratörüm ve çok siyah önüm Son silah ölüm sebebinse patlat ! Kepaze düzende, derin bir çatlak Beni besleyen devrimci ahlak ! Ulrike Meinhof, öç dediğin… Tüm gözyaşlarının sözleriyim ! Suç, katilleri övmediğim… Üzgün değilim, öfkeliyim ! İsmim Neçayev bir eşkiyadan Farkım yoksa da bu yetki dağdan ! Gelir ve kalemim bu resmi dağıtan Kalaşnikof gibi vur emri sahadan ! Filistin, Arabım ! Kafkasya, Çeçen ! Büyük bir ‘’A’’ ve de karaysa peçen Paraysa gecen mülkiyete sürt Avrupada Türküm, Türkiyede Kürt ! Nakarat (x4): Söylemlerimize vefa denecek ! Sözler hepinize bela gelecek ! Beylerbeyiniz sela verecek ! Eylemlerimiz devam edecek ! Hrant gibiyim hadi vuran vursun ! Ben gerici karanlığa Turan Dursun ! Salon sosyalistleri kendine gidip Mastürbatif bir kural bulsun ! Senkronize bir mavzer Siperde bekleyen gerilla daha sert Vietnam az dert yakıldı parsel parsel ! Daha ne gördün ? kanser tat sen ! Morfolojik tez, girift ahlak ve kitlesel kıyıma biçin kaftan ! Övdüğün hasbel piçin yaltak, dağlar bizimse gidip patlat ! Diasporatif ikilem, paramiliter sarin gazı ve şiddet Para bilinen diplomatik maymun Şarap içilen lobiler sana kalsın bana bu çilem ! Nakarat (x4): Söylemlerimize vefa denecek ! Sözler hepinize bela gelecek ! Beylerbeyiniz sela verecek ! Eylemlerimiz devam edecek !
mehmet toksoy 9a 03:04
mehmet toksoy 9a 59 izlenme - 11 yıl önce mehmet toksoy 9a
Mehmet Toksoy - Paranormal 05:03
Mehmet Toksoy - Paranormal 10 izlenme - 2 yıl önce Yeni şarkı ‘’Paranormal’’ yayında… Kayıt Stüdyosu : Studio One Adana Prodüktör (Mix - Mastering) : Mehmet Arkalı (Ruger) Beat : Shanti & Phelian - Forsaken Klip : Julien Vanhoenacker (Adrop®) Video Mix : Yasser Chill Çıkış tarihi : 24 Ocak 2017 [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : Ölüm mü yaşam mı bahsettiğiniz, göreceli olan da zaman mı ? Kıyılar beklemek içinse kaybettiğiniz, yaklaş bana hadi zar attım Seni tanımıyor onlar kararsız ama yine düşsen belkide yaşarsın Uçurum fazla mı sessiz dünyan öldü ve kutsalların da karardı ! Düşünmek onlara zarar ve inadına hayatın üstüne gitmek Yıkıldı aklımdaki dünya herşey gibi benliği yok yere silmek Yumruklarımda geçmiş izleri napiym, hükmedemiyorum sahi Derin bir boşluk, anlamı yok bana göre beni bırakman elbet daha iyi ! Ölüm o kadar gerçek ki bu ruhuma derin bir nefes mi lazım ? Fazlası kalsın kalbini dinlerdir yine, zihnin fazla mutaassıp Son bir kez olsun asil bir karar ver aptal, anlaşılmamak kalsın Varlığı hiçliğe bölenler asi, ama sen yaşadıklarınla varsın ! Usandın artık Kabil gibi bana iyiliği boş yere anlatmayın Ölüm, bu yüreğine aslan payı ! Mücadelen boş yaslan bayım ! Bırak bu boşluğa kendini keşfet, düşmek güzel ve saklanmayın Aç gözlerini ! Fazlası yalan ve anlat hiçliğe yaklaşmayı ! Ölü bir çocukluk geçirenler gibi değdi mi sence bunu yapmak ? Şiddet, küfür ve aşağılanmayla ancak bu kadar kusura bakma ! Hiçbir zaman sevemedin al kendine boktan günleri sunmaktan Ona anlat şefkat ne demek, bıktım kendine bunları sormaktan ! Mutlu bir tabloyu bozmaktan boş günlere cefayı hapsettin Hoş ! Dibi görmekten yoruldun artık tüm manzaraları katlettin Sular döküldü ve dünyan öldü, karardı herşey sabrettin Boşluğa yaklaşmak sana makul ! Tanrın herkesi affetsin ! Onlarca sevinç, üzüntü, badire, herşey yalan ! Herşey gebe ! Unutulanlarla devam ederken paranoyalar gibi düşmem yere Anlatılanlar sahte ! Bunu farketmen sebep, ister dene, ister yorul, ister savaş, ister bırak, ister geber ! Seleksiyon değil hayat ve fazlası ereksiyon gibi bayat Ölmeye can at Var mı bir kanat ? Durma ve zar at Herşey sanat Düşün ve aklına yat ! Gerçek bu. Gerçek değilse gerçek sun ! Serbest dur ! Sanal bir dünya, herkes kul, merkez bu ! *** Asıl uyanış buydu ve kendini buldun, gerçeklerin de sahte Sana dünya diye anlatılanlar gibi yoktur yalan ve yoktur maske Yüksel zihnine lütfet gerçeği aklın eski ve tozlu bir sahne Sudan mı geldi bu aciz varlık, kural bu derler toprak nerde ? Düşmek devamlı yükselmek gibi ışıklar içinde sevgili Kim vurduya giden bir düşünce hain, çektin pimi, kurtar kendini Uçmak kendini bulmak zihinini kurcalamak gibi tarifi Herşeyi anlatabilir ellerin ama yorgun gibi, buldun dibi ! Akılda kaybolmak gibi herşey, yaklaşmak ona daha iyi Sonsuz olmakla olmamak soruna yoksul olmakla doymamak Yoluna devam et ışıklar içinde kaybol, hayallerin gibi herşey sahi Heryer fani, etrafına bak, herkes hain, benlik cani ! Sevgin kahin, düşün ve geleceği inşa etmeyi öğrendin Bu bir hayranlık, fakat olmaz kendine sırf bu yüzden mi söz verdin ? Dön derdim ! Gerçeği bırakma, intihar etmeden ölmezsin ! Çiçekler içinde dünya düşün ve geri dön zamana yön verdin ! Hakikat nedir anlam ver Geldiğin yollara basmak mı ? Kalk ayağa ! Bak etrafına gerçek sence de ahmak mı ? Geliyor aklına sevdiklerin hep hatıralarda buldukların Gülmek güzel, hayat da basit ! Bunlar değil mi umdukların ? Anılar zarif bir mektup kalbine tutkuyu işler zerafet Güzel bir dünya hayal et ! Mutlu bir ömürdür asalet Dostlar gibidir adalet Gülmek güzel, bu bahanem… İşte budur benim hayalim Aşık olmak da şahane… *** Bir sorun var, Bunlar hayal mi yoksa gerçek mi anlamadım ! Bunca hikaye, bunca güzellik hafızam öldü ve kalmamalı ! Kim gerçek, kim sahte, kim kurgu, kim maske ? Tüm bunlar zihninden çıkan bir palavra lütfen bir bak be ! Aklına yön veren herşey… İnanmak isteme gerçeklere ! Ne olur düşün, etrafına bak, hayal mi beynine senden gelen ? Elbet döner, hesabı kapat Paranormal durum aklın gebe Gerçek ve sahte tüm yazılanları hiç düşünmedim attım yere !
Mehmet Toksoy - Güneş Batarken (Sözleriyle) 02:54
Mehmet Toksoy - Güneş Batarken (Sözleriyle) 11 izlenme - 2 yıl önce Yeni şarkı ‘’Güneş Batarken’’ yayında… Kayıt: Stüdyo Paradoks Altyapı : Afil Azur Mix & Master : Mehmet Toksoy Çıkış Tarihi : 23 Nisan 2017 Şarkıyı direkt olarak indirmek için : http://s8.dosya.tc/server4/igl98j/Mehmet_Toksoy_-_Gunes_Batarken.mp3.html [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler: Güzel gözlerinden sarkan aşkı anlatamam belki, Gurur savaş bekler iken saklanamaz sevgi ! İmkansıza gülüp geçer saçma sapan derdim Bekledim, hep arkama bakmayanda benim… Tutsak etme sevgini, sonsuzluğa koşsun Varlığında kayıp aşk, yokluğunda komşum Yüreğimden kopardığımı doldurduğuma koydum ! Verilmeyen cevaplarını sorduğuma yordum Herşeyim yitip gider, birgün öyle bakarken Hiçbir ölü kaybettiği anlayamaz yaşarken ! Şafak vakti geldi şimdi, sende güneş batarken Savaşmak mı gördüğün, mutluluğu satarken… En çok acıtan da inanmandı yalanlara İftira çekip gider hesap verir kalanlara Beni kendiler gibi kirli biri sananları Öldürmedim ! Senin ismin geçmesin bu zamanlara… Hipergamik eğilimlerin kıyısında kadın… Ve tüm doğası hırçın Uçurumda kaldı… Göz çukurlarına sevda eken biçtiğine yansın ! Unuttuğum vicdan gibi hepsi sende kalsın Seni sana bıraktım ve beni benden aldım ! Tüm bunlara rağmen, geri gel velhasıl, Pis kaderin gözlerini yeniden sel alsın… Gönül kendi katilini vuranlara kandı Yürek fazla yoruldu, tuzaklara vardı Konuşanlar yutkunarak uzaklara daldı Sevdanın çilesi, susanlara kaldı… O güzellik karanlığa bugün doğdu ! Gülmek uzak sen bardağa hüzün doldur ! Neye inandığını anlatmaya yüzün yoktur Giderken tüm hikayeler dürüst olsun ! Darma dağın hayatları seçenler düzenli Paramparça ümitlerle gelenler üzer mi ? Sebepler tükendi, Aklında bulunsun : Aslında tüm kadınlar severken güzeldir…
Mehmet Toksoy - Sekiz Ayda Aşk ve Savaş (Sözleriyle) 07:29
Mehmet Toksoy - Sekiz Ayda Aşk ve Savaş (Sözleriyle) 12 izlenme - 2 yıl önce
Mehmet Toksoy - Sosyopat (Sözleriyle) 03:31
Mehmet Toksoy - Sosyopat (Sözleriyle) 12 izlenme - 2 yıl önce Yeni şarkı ‘’Sosyopat’’ yayında… Kayıt Stüdyosu : Studıo One Adana Prodüktör (Mix - Mastering) : Mehmet Arkalı (Ruger) Altyapı (Beat) : Murat Erim Kapak Tasarımı : Janek Sedlá? Yardımcı Geri Vokalist : Harun Karakaplan & Mehmet Arkalı (Ruger) [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler: Bazen kendini bile bulamazsın içindeki karanlıkta Yorulursun aramaktan… Yalvarırsın araftan kurtulmak için… Cehenneme bile razı gelirsin ya hani Bir yudum huzur için… Umut için… ‘’Zaman çözer’’ dedi şair ancak hiçbir bok olmadı Zaten şiirlerin katilini sormadılar Uzak dur ve darma dağın yüreği sende yorma bir daha ! Gittiğin gün sevdiğin tüm çiçekleri topladılar ! Artık neden yazdığımı bilmiyorum Kulaklıkta şarkımızı dinliyorum Yürekteki hiçbir yarayı silmiyorum Bundan medet ummamı mı bekliyorsun ? Saçmalama ! Bu dinlediğin bir sosyopatın kaleminden Bir kurşun olup kalbi vurur can evinden ! Merak etme açtığın yaran kanarsa ta derinden Bütün şairlerin gebermesi kaderinden ! Bu şarkıları yaparken zevk aldığımı mı sanıyorsun ? Her baktığımda seni gördüğüm aynalardan kaçıyorum Kendi ütopyomda kaybettiğim sevgilimi arıyorum Sen neden her şarkıda seni anlattığımı biliyor musun ? Belki psikolojik hapishanem duvarlardır ! Bu duyguları şiirlerde sunarlar mı ? Bir damla olup gözlerimden yuvarlandı Cesur, aşkı için kalbe karşı duranlardır ! Keder misin, kin mi yoksa sevgi misin nefret mi ? Arkadaşlar diyor ki ‘’Ulan deli misin ? sevmek mi ?’’ Ne olduğunu bilmesen de üstesinden gelmek mi ? Zor olan şey aslında hiç olmayanı sevmektir ! Bozuk plak misali hep durdum aynı yerde Sende beklemedin zaten, ben öldüm aynı yerde Hocam anlatayım da Senin çözüm söyle hangi derde ? Modern tıbbın *mına koyayım ulan ilaçlarla gelme ! Yeter, bıktım ! Seninde geri kalanın da… Şarkının bundan sonrasını kapatın lan ! Rap’in de *mına koyayım böyle parçanın da… Aşkın da *mına koyayım böyle bahtımın da Yeter, bıktım ! S*ktir olup gidin artık ! Ne kadar hatıra varsa s*kip attın Geçen gün burda sana çok benzeyen biri vardı Dönüp dedim ‘’Senin çakma gülüşünü s*keyim tatlım !’’ Bıktım ulan ! Bu nasıl bir duygu ? Bu nasıl bir çelişki lan, bu nasıl bir kurgu ? Canım anlattığım her bok beni derin vurdu parça parça oldum artık n’apayım ulan dilim kurudu ! P*ç kurusu ! Kalk ayağa ! Emanetim senin Bu kız benim sana bıraktığım vasiyetim gibi… Ona iyi bak Yoksa senin hayatını s*kerim Ulan birkez olsun onu üzme yoksa pişman ederim ! Beni bırakın ! Çünkü bende bıraktım kendimi… Hayalinle seviştiğim her gecedir Sana atfettiğim her kelimem her hecedir Bana ‘’Affet’’ deyip gelirsen de ben severim Bir ruhla yaşamak aynı evde bedensiz Her sabah günaydın demek nedensiz Ellerimle dokunmak istiyorum bazen Sonra ceplerime koyuyorum sebepsiz Onbeş Kasım, hediyendi sana yaptım Siktir parçasında anlattığım kabahattı Ruhum İmdat Çığlığı’nı yaptığımda ruhumu sattım Fakat Cinnet’i yaparken sana tokat attım ! Bize dair her şeyi ben Mülteci’de anlattım Kum Gibi’yi senin için 15’inde çıkardım Bu şarkıyı sorma sakın niye yaptım bilmiyorum… Adını her duyduğumda gider aklım Bilmiyorsun ! Bu öfke nöbetleri bende net olur ki bilirsin Ve gözlerimden akan taze sel olup git ! Hani diyordun ya : ‘’Ya tam gel, yada defolup git !’’ Bir gün sen gelsen diyorum hani Ne olur ki ? Neler hissettiğimi anlamanı çok isterdim…. Hani o ilk bakışın varya… İlk gülüşün… Neyse… Boşver… Zaten Mecnun da anlatamamış derdini Ferhat da, Tahir de, Kerem de… Sanırım bende anlatamayacağım…
Mehmet Toksoy - Onbeş Kasım 02:20
Mehmet Toksoy - Onbeş Kasım 9 izlenme - 2 yıl önce Sözler : Bugün 15 kasım Günlerden salı Gözleri gülerdi Dünlerden bakıp Sil yanlışları bil ki doğru Ama sen buradasın bak, iyiki doğdun ! Hani hatırlarsan İyi bak demiştim Gözümün önündeki herşey senindi Sen sev yeter ki durmadan aşkım İleriye dair herşeye hazırım Çok hızlı gelişti Belkide ilişki Nedense çelişki yok bu sefer Ama hayatımın kadınıysan sende bir nefesim olduğunu kulağıma fısılda Hayır olmadı Yine olmayacak Demek istemiyorum Gel fon dip yap Diyen azraile gelip son bir raund İstedim ama bizde çok 11 var. İyiki buradasın Aşkım nedense bir iki kumpasın pençesinde ben Seni düşünürken son kadehte Niye sevdim Bu yukardan hediye. Elini bıraktım son kez bakıp Sana şükredebilirim 15 kasım Kalbimi on ikiden vuran yabancı Sen iyi ki buradasın kumar yalancı Garip gelebilir üç gün oldu daha Sabahı bekledik güneş doğdu Bu adam nedense biraz yorgun Ama aşk dediğin şey yapmaz sorgu Bana son bir Damla gelir göklerden O, yazmamı sağlayan öğretmen Kaybolan geri gelebilir Belkide o da ölebilir...
Mehmet Toksoy - Başka Bir Dünya Mümkün (İntro) 01:58
Mehmet Toksoy - Başka Bir Dünya Mümkün (İntro) 11 izlenme - 1 yıl önce ‘’Başka Bir Dünya Mümkün’’ isimli albüm yayında... Albümde, Charles Fubar, Arya, Menfa, Ahir, VR, GünahEvi, Radansa, Can Odabaşı, Xessat, Tolky ve Angarya'nın imzası bulunan altyapılar kullanıyor. Albümün kapak tasarımı U119’a ait olup, tüm Mix&Mastering işlemleri Mehmet Toksoy tarafından ''Aykırı Müzik'' bünyesinde yapılmıştır. 1-İNTRO Kayıt Stüdyosu : Aykırı Müzik (Mix - Mastering) : Mehmet Toksoy Altyapı : Charles Fubar Çıkış tarihi : 20 Haziran [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : Başka bir dünya mümkün, açlık, kıyım ve savaştan uzak Başka bir dünya mümkün,ütopya varış bu bence bir durak Başka bir dünya mümkün, çığlıklardan yoruldu kulak Başka bir dünya mümkün, çöller değil vicdan kurak… Başka bir dünya mümkün, kaynaklar eşit, barışla yoğrulu Başka bir dünya mümkün, katliam, zulüm herkes yoruldu Başka bir dünya mümkün, sınır ve mülkiyet ayrımı yok Başka bir dünya mümkün, kardeşçe yaşa, merhamet çok
Mehmet Toksoy - İstediğim Birşey Yok 01:48
Mehmet Toksoy - İstediğim Birşey Yok 10 izlenme - 2 yıl önce Sözler: Nerde varsa kaybolan bir yıldızın peşindeyim Anlamazsın, fazla tanıma çünkü bende dipteyim Lades bu kalbe saklanan duygular cenazesinde Ansızın birkaç sefer dua ederken ölmedim ! Nedense farklı geldin ilk görüşte farkı deldin Onca nağme küfreder bu kalemim, artık yetti ! Nefretinde şansı yok ki mutlulukla geldim Uzun bir hikaye anlatma yılmadın mı sanki... Nur yağarsa gökten ancak tatlı bir sefa gelir Asıl gecem kafam güzel bu kalem şimdi dillenir Dün benimle tanıştın bu kurgunun kefaleti Islanır dudakların, sende çek sefaleti ! Önemli değil canım bunu gözlerinden anladım Lüzum yoksa hiç konuşma sözlerimde var sabır Üzülmek isterim nedense boş bir sayfa önümde Mücadelem bir hoşlantı için değil, derinde ! Seninle ilk görüşmemizde olmayan tebessümün Üçüncü kez de kan kusunca, bu sefer tükürdüm ! Zaman denen bu şansı bir kez versen olur bence Keser bu gözlerim tam on ikiden ve fazla gerçek ! Asıl sorun fazla soğuk olman veya geçmiş Diğerlerini hiç düşünme onlar önce bitmiş Ismarlamazdım kalbimi, kin dediğin siren bol Neden diye sorma bana, istediğim birşey yok Nakaratx2 Yine karardı gözlerim ilk defa Zaman herşeyi çözer ve dilde kal Kalemi aldım elime bugün gözlerinde gün batar Yarınlarımı çiz bir kağıda karanlıkta sesin var
Mehmet Toksoy - İlk Anarşistin Son Savunması 03:43
Mehmet Toksoy - İlk Anarşistin Son Savunması 4 izlenme - 7 ay önce Yeni albüm ‘’KÜLT’’ yayında… Not : Şarkı sözleri altyazı olarak eklenmiştir. Video'nun sağ alt bölümünde Ayarlar/Altyazılar/Türkçe seçeneği ile aktif edebilirsiniz. Mehmet Toksoy’un bir yıl önce hazırlayıp çeşitli sebeplerden birçok defa iptal ettiği albüm ‘’Kült’’ yayında. Albümün tümünde Kaptan H. Davran’ın imzası bulunan altyapılar kullanılıp, bütün kayıt, mixing ve mastering işlemleri Aykırı Müzik bünyesinde yapılmıştır. Albümü direkt olarak indirmek için : http://s7.dosya.tc/server5/2v7vp1/Meh... 3-İlk Anarşistin Son Savunması Kayıt&Mix&Mastering : Aykırı Müzik Altyapı: Kaptan H. Davran Klip : Zorro İnc. FILMPRODUKTION / Adrian Künzel [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : Yaşam, yaptırım, zorunlu bir kader, eril prensibe sorunlu bir zafer ! Yönerge yetersiz algıdan esen, hayatı yargıya bağımlı mı desem Yücelmez haini canından bezen, siyah bir dünyaya beyaz bir desen Sapık bir düşünce zihnimde gezer, şeytanın rüzgarı kuzeyden eser ! Varlığı aslen teorik figür, kalk tepkiyi ver suratına tükür Monist bir düzense bahtına şükür, bu albüm kirlenen aklıma düğün Karşı gel atıldı yazgına düğüm, anlamı gör yada hiçliğe sürün Kimliğe bürün, adına zafer yaz, alay et çünkü ciddiyet hüzün ! Kötülüğe alış sen insanoğlu, fedakarlık büyük bir düzenbazlık Negatif enerjiyi şakaklarına göm, şizofren gerçekten güzel yazdı Geçersen inancı üzen faslı, hiç konuşma göklere sürem var mı ? Peşinden gidenler güven sarstı, kara bayraklara gülen şanslı ! Aptalca sanrıyı benden uzak tut, alın yazısını parala tuzak kur Başıboş doğaları inşa et, sınırı geçenleri yak de ‘’Kural bu’’ Güneşli dünyana var kurulan pus, dolunaydaki kan kusulan buz Sana yönelen tatlı sular tuz, geç sembolü var pusulam sus ! (Nakarat x4) Kalsın inanca sadık Batsın, lazım olur sebep ağzın! Tarzın karanlığa ruhu satsın ! Kastın varsa gel döndü şansın ! Düşünsel devinim ve paradoks, hakikat geri verir mi sana koz ? Dogmatik zihnine para boz, kof güneşini söndürür yakamoz Aerodinamik eyleme sağ duyu toz, fatalizme sokayım sen rahat uyu dost Vahdeti fos, takma sen aga bunu kağıt desen adı aşk dağ keser Kaldır kaderine sancakları, ahlak yasasına gnostik akıl Amoral tavır, eli kolu bağlı ve radikal satır, dedikodu dağılır Suçlama sakın kendini satıp, sırtına barışla vurması yakın Edebini takın, benliği yakıp, öfkene tapın, sevdiğin ayıp ! Kozmozu dağıtır ifadesiz, kana özdeş sentez kifayesiz Buda rasyonalite sana kinayesiz, beni kovdun ama ruh iadesiz ! Maziyi karalar sizdeki feyiz, yıllarca saçmalık dinledi keriz Hassas kalırsa izzeti nefis, o ateşe cesurca biz de gideriz ! Sırtını dön leş determinizme, karanlığa gel tüm çeten bizle Geride bırak gücü seven gizler, moralite yok biz nedensizler Sanatla dans eden kefensizler, bile bile yanlışı seçen sizler Maddeyi lügatta ezen tinden, yaşamak seninse ecel kimden ? (Nakarat x4) Kalsın inanca sadık Batsın, lazım olur sebep ağzın! Tarzın karanlığa ruhu satsın ! Kastın varsa gel döndü şansın !
Mehmet Toksoy - Burası Kuzuculu 03:59
Mehmet Toksoy - Burası Kuzuculu 9 izlenme - 2 yıl önce
Mehmet Toksoy - Dissosiyatif Karakter Psikozu 03:34
Mehmet Toksoy - Dissosiyatif Karakter Psikozu 3 izlenme - 7 ay önce Yeni albüm ‘’KÜLT’’ yayında… Not : Şarkı sözleri altyazı olarak eklenmiştir. Video'nun sağ alt bölümünde Ayarlar/Altyazılar/Türkçe seçeneği ile aktif edebilirsiniz. Mehmet Toksoy’un bir yıl önce hazırlayıp çeşitli sebeplerden birçok defa iptal ettiği albüm ‘’Kült’’ yayında. Albümün tümünde Kaptan H. Davran’ın imzası bulunan altyapılar kullanılıp, bütün kayıt, mixing ve mastering işlemleri Aykırı Müzik bünyesinde yapılmıştır. Albümü direkt olarak indirmek için : http://s7.dosya.tc/server5/2v7vp1/Meh... 5- Dissosiyatif Karakter Psikozu Kayıt&Mix&Mastering : Aykırı Müzik Altyapı: Kaptan H. Davran Klip : Başak Tan [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : Nakarat (x4) İblis, Yok mu pirin ? Zor bir dizi gibisin dilediğini sindir Boz bu şiiri ! Git, nereden geldin sen şimdi ? Varlığın bir fiyasko, kimden endam ? Nativist bir kötülük, hilen elman ! Bedenim ve zihnime sor kimde meydan ? Burada iki kişiyiz, bir de şeytan ! Depresif bir tavır sonuç delirmek mi ? Benden uzak dur, belki sonum yenilmektir Bence asıl sorun insan için sevilmekti Uzan koltuğuna, belki bigün gelir mehdi ! Seçmediğimiz kaderleri yaşattın ve dağıttın Bu saçmalığın hesabını sormak için rahatla İmtihanla açıklanır tüm yarayı kanatmak Sahiden kolay mıdır kainatı yaratmak ? Varoluşu açıklamaz erekçi bir sentez Naturel bir psikoz ve burada kopmuş herkes Histerik nevroz ve nizamında tek ses Ölüm artık hipotez, atış serbest ! Gücenme sen doğurdun içgüdüsel isyan Palavra ilizyona kin güdülen pis kan Kapsamlı izah ve dayatılan hilkat Cevabı bin kat, kelama dikkat ! Aile, inanç yada vatan mıdır kutsal ? Tümünü deviren bir travmadır sus bak Satılmak ve saf değişip nefretini kusmak Hakettiğini söyleyenler kıyamette tutsak ! Nakarat (x4) İblis, Yok mu pirin ? Zor bir dizi gibisin dilediğini sindir Boz bu şiiri ! Git, nereden geldin sen şimdi ? İnanmaya tetikleyen mekanizma beyin ! Zaten felaketler aslen hiç umrunda değil Yoksul ve düşkünler kin uğrunda delil İlahi adalettir hukukunda zehir ! Muhalif kimlikleri cehennemle palazla Ben bu sınavdan çıktım artık, heveslenme nazla Bir meyve saçmalığı, yemesende fazla Çığlıkları sustur, seyredenler hasta ! Obsesif bir yazgı, yalandan bir nizam Gidenleri mahvet, kalanlara idam Bu albüm içimdeki savaşlara milat Bu surata iyi bak, zatına bir ikaz ! Özgür iradeye bayrak açın Kara tonda piramidal sembolleri sakla kaçıp Bugün kartlar açık, dengesiz bu aptal açın Bedenim ateşten, yıkandı kanla saçım ! İnsanlığı kurtaracak değerler mi ? Yoksa inancıyla nirvanayla erenler mi ? Asil, cesaretle sana karşı gelenlendir Asıl korkak olan sen ve seni sevenlerdir ! Uygarlığın çöküşüyle arkana bak Bende tıpkı senin gibiydim inandım aldanarak Zihnim darmadağın, karıştı sapla saman Şu an hiçbir şeyin anlamı yok, saçma sapan…
Mehmet Toksoy - 1453 (Feat Pbc & Classlog) 02:29
Mehmet Toksoy - 1453 (Feat Pbc & Classlog) 7 izlenme - 2 yıl önce Çıkış Tarihi : 2006 Sözler : Benim savaş gemim geldi şimdi Limanların bomboş ! Ben eminim ki sahte Rhyme'a inanmadım bombok ! Çöpe attım kalemini Şimdi gel hesaplaş Ama kurşunum da bol bugün S*ktir et bedava ! Şimdi bitti dava Bak beton gibi flow bu Demon gibi saçma değil Gel önce bir kov beni Adımıza son verip oturamaz tahta Piyasada onca wack varken oynayamaz asla Bugün killa kesilir başıma dünkü çocuk gelip O da küllük olur dumanıma, tek nefeste harcarım Sana Raufbey dediğimiz mekan tabut gibi soğuk Şimdi biraz zorla kalemini Akustiğin bozuk ! Göz altında alayınız Komutan benim ! Şimdi gelin bana emir verin, cesaret varsa Müzik benim sana düşmez ağız payı vermek Bu namludaki mermi en az gölgen kadar gerçek !
Mehmet Toksoy - Uzlaşma Yok 00:54
Mehmet Toksoy - Uzlaşma Yok 7 izlenme - 1 yıl önce ‘’Başka Bir Dünya Mümkün’’ isimli albüm yayında... Albümde, Charles Fubar, Arya, Menfa, Ahir, VR, GünahEvi, Radansa, Can Odabaşı, Xessat, Tolky ve Angarya'nın imzası bulunan altyapılar kullanıyor. Albümün kapak tasarımı U119’a ait olup, tüm Mix&Mastering işlemleri Mehmet Toksoy tarafından ''Aykırı Müzik'' bünyesinde yapılmıştır. 14-UZLAŞMA YOK Kayıt Stüdyosu : Aykırı Müzik (Mix - Mastering) : Mehmet Toksoy Altyapı : Angarya Çıkış tarihi : 20 Haziran [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : Cismi tanımsız kalahari çölü Ben karın deşen Jack, sana kadim ölüm Şüpheli bir sistem telepatik önü Bize kuantum aklınlı dene hadi dönüp Lakabım ölüm meleği Paranormal mecliste beyinler hep karaborsa Lemurya batarsa ben taraf olmam Taraf olmayanlar bertaraf olmaz ! Lawrence’dan halli pusu kuran adi Sistemin amına koyayım, buda vaadim.. Giza piramitleri Orion’a daim Papirusa şiirini yaz bir de saati… Deforme beynine kaz bunu Politika gerçeğin tersi ve bal mumu Adım ramayana destanı kantonu Para kime Romalı bir fahişe yak şunu… Yıkıldı sistemin Sodom Gomorra Adalet dediğin sahte bir aroma Anarşi çözümse kaos bir parola Denk mafya gibi on altı barona… Saygıdan uzak ref bayrak yakar Legal terörist, gidip parmak takar Ben çeçen bir savaşçı sancak tavan Uzlaşma yok ! Yanmak da var! Uzlaşmak yok !
Mehmet Toksoy - Kara Bayrak 03:33
Mehmet Toksoy - Kara Bayrak 7 izlenme - 1 yıl önce ‘’Başka Bir Dünya Mümkün’’ isimli albüm yayında... Albümde, Charles Fubar, Arya, Menfa, Ahir, VR, GünahEvi, Radansa, Can Odabaşı, Xessat, Tolky ve Angarya'nın imzası bulunan altyapılar kullanıyor. Albümün kapak tasarımı U119’a ait olup, tüm Mix&Mastering işlemleri Mehmet Toksoy tarafından ''Aykırı Müzik'' bünyesinde yapılmıştır. 2-KARA BAYRAK Kayıt Stüdyosu : Aykırı Müzik (Mix - Mastering) : Mehmet Toksoy Altyapı : Arya Çıkış tarihi : 20 Haziran [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : Ayakta kal sistemlere yap Wing Chun Sen katolik bir dönme bende Ariusçu Savaş paradigma emperyal bir vahşetin Tam ortasında kanla doldu kasketim, çıkar kirli maskeni ! Cenge davet az gelir bu babilden bir sürgün Bütün katiller tükürdü sütün hainden güdümlü füzem ayinden Küçüldü düzen bozan benim bücür Çekil gnostik bir Gestapodan Gladio’ya süzül ! Paran güzel kafan kadar güya yok çirkini Birgün politikayı mahvedeceğim Rothschild gibi Solipsist bir beyin fazla tok dipdiri Adım Theodor, 48’de doğdu son kirli p*ç ! Foton kuşağından kopup geldi kara bayrak Hiyerarşik tavır bize zehir sana kaymak Kristof öldü, size kaldı haraç almak Sanırım Orwell haklı, Legal vergi para çalmak ! Nakarat : x2 Söndürecek menfaati öldürecek Tavır döndürecek vandalizmi önlere çek ! Kara bayrakları kaldır bu gün göndere çek ! Çünkü onlar çetin zafer nedir görmeyecek ! Ahmakların tepesinde dokuz beyin Avrupada kilisenden beslenirken Opus Dei Asıl zenginlikten bire karşı on isteyin Bizi durduracak fikirlerdir, polis değil ! Stanley Kubrick kadar subliminal görüşlerim İktidara göt verenin fazla olur dönüşleri Anlat Hasan Sabbah gibi asimetrik dövüşmeyi Sömürenler hiçbir zaman istemezler bölüşmeyi ! Kalk ayağa, ortadoğu kan ve gözyaşında Sikik siyasetin fayda etmez tanklar ortasında Kalan garip çocuklar silahtan fazla korkmasınlar Çünkü birgün güneş doğar elbet ancak ölmesinler Sanma görmedim ben dilim metafizik bir kaos Adım ölüler kitabı mühür muhteşem mi soros Sana Necronomicon kadar mistik liriklerde dans Bu gün battı gemi Jack gibiyim, fikirlerim Rose… Nakarat : x4 Söndürecek menfaati öldürecek Tavır döndürecek vandalizmi önlere çek ! Kara bayrakları kaldır bu gün göndere çek ! Çünkü onlar çetin zafer nedir görmeyecek !
Mehmet Toksoy - Komplo (Sözleriyle) 02:08
Mehmet Toksoy - Komplo (Sözleriyle) 4 izlenme - 10 ay önce Yeni çalışma ''Komplo'' yayında... Kayıt & Mix & Mastering : Aykırı Müzik Altyapı : Ezkaza (Arya) Şarkıyı doğrudan indirmek için :http://s7.dosya.tc/server2/5vsi14/Mehmet_Toksoy_-_Komplo.mp3.html [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : Terketmedim meydanları yeni geldim Hurda hiyerarşik düzen gibi geri gelsin Çocuk gelinleri alkışlayan deli sensin Sana bürokratik tecavüzün teni densin ! Ne gidersin, ne gelirse aksiyonum Kapitalist vahşetleri anlatırken aksıyorum ! Vatan hainidir eleştirel aksi yorum Çünkü bende artık Nazım gibi takmıyorum ! Atsanda vaaT, halkı yaslan da sat Anla kalmazsa saat, Marx’ı Proudhon’la dağıt ! Ait olduğunuz ideolojik çöplükleri kağıt Beyin iflasını destekleyen algıları rahat Buna rap diyoruz, iki milden hedef vuran! Tanımadan da gör çünkü kana bulandı dört duvar Esir gavat öt ulan, darabalarımı sök kural tanımayan Öz bulan otorite tadı bayat ! Nakarat (X2): Beni anlayacaksın bir yoksulun saflığında Aklından oportünist düşünceyi attığında ! Beni anlayacaksın inancını yaktığında ! Son umudun güvertende yandığında… Piyasanda dil atsanda bir yaz kanla niyaz salla piyaz Kan gövde paramparça burda biraz sonra ! Düşmanını tanımadan sorma Politik anlamını tanımadın bir tonda Denemelerde kof dünkü denemeler de bok ! Çünkü beni bilende tok, süngü deri bilerse bot bağla ! Burda yok bağıran, çünkü ağır basar sol, sağdan ! Mevzuatı darmadağın eden protest tavrımı sorgulamak hanginizin haddine piç ! Pasif Gandhi çekiç, evet aslen taraf o Genellikle kod adımdır Albert Caraco ! Varsa tanrınıza biad eden Ziyareten rivayetin diyanetin bir daha dene ! İradeye sahip çıkıp dilavere silahı veren piyadeler biziz ! Nakarat (x2)
Mehmet Toksoy - Ötekiler (Sözleriyle) 01:37
Mehmet Toksoy - Ötekiler (Sözleriyle) 4 izlenme - 1 yıl önce Yeni çalışma ''Ötekiler'' yayında.. Kayıt Stüdyosu : Aykırı Müzik Altyapı : RT Beatz Mix & Mastering : Aykırı Müzik Çıkış : 8 Kasım 2017 Şarkıyı direkt olarak indirmek için : http://s5.dosya.tc/server5/rmw67i/Mehmet_Toksoy_-_Otekiler.mp3.html [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler: Tarih kitaplarının bahsetmediği çocuklarız biz Yetim kalan nefretlerin senfonisi... İsyanın müptelası... Sessizliğin armonisi... Ötekileriz biz Asla sevmedikleriniz Ve bilmek istemedikleriniz Kimliksiz... Bir akşamüstü kader başkaldırır hayallere Ani bir baskın gelir ,teslim olup yatar yere İnandığım hiçbir kutsal değer yokken Akan tere itimadım varolmayı reddeder ve yakar bere ! Zorbalığa karşı ''Çekil sus!'' dediler ''Bütün öfkeni git kendi içine kus'' dediler Kirli sokaklarda her yaraya tuz Ve siren sesleriyle bombalanan bu gönlüme pus ve diren ! Haksızlığa yumruk sıkan çocuk doğru Kan ve sevda dolu ciğerlerime soğuk sorgu Devrimci yöntemlere başvurarak konuş borcu Bayat statükoyu sen yarattın, sonuç korku ! Otoritenin olmadığı bir resim çizdim Çünkü ezilmiştim bu yüzden de geçimsizdim Adına devlet diyor büyüklerin, kesin çizgi ! Hiçbir savaşta yok kazanan, sadece belirsizlik ! Gönül harplerinde en tepede diri sancak Bir İzmir akşamında ismi silip harca ! Beni ihanetle tanışanlar bilir ancak Çünkü aşkı tarif etme şeklim militanca ! Yabancı sofralarda meze olmuş kadın Her ay başka kucaklarda kalbi, direnme sakın ! Peki dürüst mü safın ? Yalan yine kahir Lügat, birine Sevgi demiş birine Mahir !
Mehmet Toksoy - Tavır (Sözleriyle) 02:20
Mehmet Toksoy - Tavır (Sözleriyle) 7 izlenme - 2 yıl önce Yeni Şarkı ''Tavır'' yayında... Kayıt Südyosu : Stüdyo Paradoks Altyapı : Da Poet (Rules & Gantz) Mix & Master : Mehmet Toksoy Çıkış tarihi : 1 Mayıs 2017 Şarkıyı direkt olarak indirmek için :http://s8.dosya.tc/server4/k4t6za/Mehmet_Toksoy_-_Tavir.mp3.html [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : Yeni çağ zulmüne devam etti yine oportünistler peydalahdı ! Zulme başkaldır al kırbaç, rahat burjuvanın evlatları Başı dik duruş ve politik tavır, doldur keseni ve koru diktayı ! Liberal deprem sonu pis fayın Adalet ölür ve onu kim tanır ? Sokarım modernitene elit aptal, özgürlük ancak heykel ismi ! Egemen sınıfta kaos ve anarşi sancılı geçti bedenden esti Tüm sokaklarda çalar bir siren Pragmatist mi bu zaman makinen ? Cengin ortasına sanatla giren Cehalete karşı savaş ve diren ! Ataerkil düzen, kadınları ötekileştiren sistem Birde buna hegemonya ekle utanmadan Onlar alçak mı bizden ? Mentaliten boş, güç dediğin tanrısallığın ilk oyunu Cevap eşitlik sende bil soruyu Tüm özgeler kadar kin doluyum ! Entelektüel kasıntı tavır ve militer söylem geç bunları Kompradorların adaletinden şüphelen ve şimdi seç kulvarı ! Pek susmadım liriklerim yakar akciğerlerine sarin gazı Demokratik argümanlar zehirli, patavatsızlığın daniskası ! *** Her kavgada tam en ön safta ben Anlatacağım hiç yorulmadan ! Bahsedeceğim sömürenlerden Unutup hesabı sorulandan ! Emekçinin yıkık evinden, patronun pinti durumundan Hiç birşey daha temiz değil, işçinin kirli tulumundan ! Koştur jakobenler misali boş yaygara kopar sahi olsun Anti militarist ihtilalci ben tüm direnişlere şahit oldum Bunca zulüm vede baskıya rağmen kimler mutlu ve mesuttur ? Bütün emperyal vizyonlara karşı Gazi kadar mert cesur dur ! Legal siyaset totem ve tabu, ateşle bekler söven de barut Çekinme savur kılıcını otorite dansöz misali dönen bir tabut Manifesto düzen parçalar, somada yıkıldı gözler kan çanağı Ve daha binlercesi bahsedemediğim asıldı vicdana kancalar ! Lümpen burjuva saçmalar Budur sosyetik kural; eleştir ! ‘’Engizisyonda fikirler aykırı düşünce tarzını değiştir’’ Diyen etkisiz eleman ne içtin ? Yolu yarıda bırakmam demiştim ! Münakaşan kuru gürültü aptal, bakış açını git ve geliştir…
Mehmet Toksoy & Ruger - Kimin İçin Rap ? (Sözleriyle) 02:16
Mehmet Toksoy & Ruger - Kimin İçin Rap ? (Sözleriyle) 6 izlenme - 2 yıl önce Ruger ile yapılan ortak çalışma ''Kimin İçin Rap ?'' yayında... STUDIO ONE ADANA'da kaydedilen şarkının prodüksiyon işlemleri bizzat Ruger tarafından yapılmıştır. [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : Ben aslında size kin beslemiyorum, Bana gönderme sende bir besteli yorum Bekledim yolu Size denk geliyorum Al bu gider sana çok zevk veriyordur Peace...diyenlere sek veriyorum Evebeyn akıllı mı ? Kes sesi koçum Öyle değil ! Uzaktan o hep deli dolu Sen ingiliz askeri ben gelibolu ! Dengeli donu Para etmiyor konu Senin g*tünde veletler bekliyor sonu Zannetmiyor bunu Diss'e ekliyodur o Bana fake diyon ama seni tek yiyorum. Sound Check diyorum Mic Check p*ç olur Bunu duyunca kendisi tam hiç olur Suyu al iç oğlum Ona taktik olsun Sana daha çok yazardım vaktim olsa !