Hoşgeldiniz!

mekke

Mekke'de Şiddetli Yağışlar Sele Neden Oldu 00:24
Mekke'de Şiddetli Yağışlar Sele Neden Oldu 4.560 izlenme - 9 ay önce Suudi Arabistan'ın Mekke kentinde etkili olan şiddetli yağışlar sele yol açtı. Mekke'de çok sayıda araç sel sularına kapılarak zarar gördü.
Dünyanın En Güzel Sesli Hafızı Mülk Suresi Dinle 06:21
Dünyanın En Güzel Sesli Hafızı Mülk Suresi Dinle 255.644 izlenme - 13 yıl önce bu videoyu buradan indirebilirsiniz http//www.snurl.com/kuran
 Mekke'yi çekirgelerin ve hamam böceklerinin basması 00:36
Mekke'yi çekirgelerin ve hamam böceklerinin basması 12.766 izlenme - 5 yıl önce Suudi Arabistan'ın Mekke kentinde bulunan Mescid-i Haram ve çevresini çekirgeler ve hamam böcekleri bastı. İslam dünyasının kutsal mekanı olan ve Hac vazifesinin yerine getirildiği camide ilk defa böyle bir olayla karşılaşıldığı belirtiliyor. …
Zemzem Suyunun Çıktığı Yer 00:31
Zemzem Suyunun Çıktığı Yer 10.305 izlenme - 6 yıl önce Mekke'deki zemzem kaynaklarından biri. Zemzem kaynağı betonsever arapların Kabe'yi büyütme projesinin içinde esir kalmış. Ortaya çıkan manzara bu. Zemzemcilere afiyet olsun efendim.
Mekke İmamı (Kuran ı Kerimin İnsanı Ağlatan Ayetleri) 04:57
Mekke İmamı (Kuran ı Kerimin İnsanı Ağlatan Ayetleri) 21.927 izlenme - 11 yıl önce Mekke İmamı (Kuran ı Kerimin İnsanı Ağlatan Ayetleri)
abdussamed,ezan,mekke 03:18
abdussamed,ezan,mekke 14.912 izlenme - 14 yıl önce ezan
muhammed acar gül ahmedim 04:07
muhammed acar gül ahmedim 13.596 izlenme - 14 yıl önce www.facebook.com/muhammedacar.geceyurekli
Mekke İmamı (Kuran-ı Kerimin İnsanı Ağlatan Ayetleri) 04:57
Mekke İmamı (Kuran-ı Kerimin İnsanı Ağlatan Ayetleri) 11.252 izlenme - 10 yıl önce Güzel Kuran-ı Kerimi Güzel Okumak.
İftar Vakti Birbirine Giren Hacılar 00:51
İftar Vakti Birbirine Giren Hacılar 3.499 izlenme - 4 yıl önce Ya bu hacılar yok mu bu hacılar!! iftarda, önce yemek sırasında sonra da oturma düzeninde anlaşamayan hacılar böyle birbirine girmiş. İflah olurlar mı acaba?
6---Mekke Medine Slaytı 21:02
6---Mekke Medine Slaytı 6.304 izlenme - 12 yıl önce bu slaytı düzenleyen izzet gedik
Kabe'nin İçini Görmeyen Kalmasın - 360 Kabe İç VR Video 01:05
Kabe'nin İçini Görmeyen Kalmasın - 360 Kabe İç VR Video 3.880 izlenme - 6 yıl önce Kabe'nin içini görmedim demeyin. 360 Derece Kabe'nin içini görebilirsiniz. 3D Modelleme yöntemiyle gerçeğine en yakın olarak modellenmiş 360 Kabe İç Görüntüsü
allahın 99 ismi 02:58
allahın 99 ismi 10.857 izlenme - 13 yıl önce
Şeytana iPhone Atan Adam 00:31
Şeytana iPhone Atan Adam 5.991 izlenme - 7 yıl önce Şeytan taşlama sırasında elindeki telefonla çekim yapan adam bir anda neye uğradığını şaşırdı.Başka bir hacı adayı,adamın ıphone marka cep telefonuna vurunca olanlar oldu.İzliyoruz
Mekke İmamı 04:57
Mekke İmamı 5.625 izlenme - 11 yıl önce (Kuran ı Kerimin İnsanı Ağlatan Ayetleri)
Cagrı Mekke Medine 01:57
Cagrı Mekke Medine 5.841 izlenme - 14 yıl önce cagrı mekke medine
Mekke'yi Koruyan Ebabil Kuşları (Kabe'nin Sahibi Allahtır) 03:20
Mekke'yi Koruyan Ebabil Kuşları (Kabe'nin Sahibi Allahtır) 2.992 izlenme - 6 yıl önce EBABİL KUŞU NEDİR? Ebabil kuşu, kırlangıçlara göre kanatları daha uzun ve kavisli bir kuş türüdür. Gece-gündüz havada kalır ve uçarken uyurlar. Geceleri gören bir türdür. Yalnızca üreme dönemlerinde yere inip, kayalıklardaki ve yüksek binaların çatılarındaki yuvalarında uyurlar. Sürüler halinde, tiz çığlıklar atarak uçarlar. Ayaklarının üstünde diğer kuşlar gibi dik bir şekilde duramazlar. Türkiye'de ilkbaharda görülmeye başlar, sonbaharda güneye göç ederler.
Suudi Arabistan'da Benzin - Dünyayı Geziyorum 02:31
Suudi Arabistan'da Benzin - Dünyayı Geziyorum 4.539 izlenme - 8 yıl önce Dünyayı geziyorum programının Mekke bölümünden bir kesit. Arabistan'da benzin ciklet fiyatına, bizde ciklet kolisi... Ancak bizde duble yollar var elhamdülillah.
Kâbe Müezzininden Mükemmel Ezan- i Şerif 03:54
Kâbe Müezzininden Mükemmel Ezan- i Şerif 6.307 izlenme - 9 yıl önce Kabe Müezzini Şeyh Ali Ahmet Molla'nın Büyüleyici Sesinden Ezan-ı Şerifi Dinleyiniz... yer: Sultan Selahaddin Abdulaziz Şah Camii - Shah Alam Malezya the Famous Muazzin Sheikh Ali Ahmed Mulla İn Malaysia. maşallah subhanallah
Hacer'ül Esved Kendisini Ziyaret Edenlere Nasıl Şahitlik Edecek? 03:51
Hacer'ül Esved Kendisini Ziyaret Edenlere Nasıl Şahitlik Edecek? 2.132 izlenme - 4 yıl önce Bir taş kendisini ziyaret edenlere şahitlik edecekmiş. Bu taşa dokunmak için birbirlerini eziyorlar. Bu putperestlik değil de nedir? Adam uydurmuyor bu arada, otorite kabul edilen bir kaynaktan okuyor.
Taksim'de Mekke'nin Fethin'de Söylenen Marş 00:58
Taksim'de Mekke'nin Fethin'de Söylenen Marş 3.206 izlenme - 7 yıl önce Darbeye karşı sokağa inen milyonlar Taksim'de Efendimiz (s.a.v) ve Sahabe'lerin (a.s) Mekke'yi fethinde söylediği marşı okuyor. Tüyleri diken diken yapan gözlerden yaşlar akıtan bu an hainleri ve düşmanları da gerim gerim geriyor. Eklemeden geçemeyeceğim taksim taksim olalı böyle ev sahipliği yapmadı.
1973 Yılında İngilizlerin Çektiği Hac Belgeseli 07:50
1973 Yılında İngilizlerin Çektiği Hac Belgeseli 2.703 izlenme - 7 yıl önce 1973 yılında İngilizlerin çektiği Hac belgeselinden bazı önemli görüntüleri kestim orjinal film 20 dakikaya yakın .Filmde 1973 Mekke görüntüleri var .Kabe den görüntüler var Şeytan taşlama görüntüleri var. Dönemin Suud kralı Faysal Bin Abdülaziz in görüntüleri var .Bu kral Suud kralları içindeki tek sıra dışı kraldır.Amerika Avrupa ve İsrail e posta koymuş .petrol vanalarını kapatmış . 1975 yılında öz akrabasının gerçekleştirdiği suikastle öldürülmüştür.Kaynak: Video Özgür Sanal tarafından hazırlanıp yayına alınmıştır. Tarafımızca alıntı yapılmıştır.
Mekke Medine Cidde Görüntüleri 09:45
Mekke Medine Cidde Görüntüleri 2.489 izlenme - 9 yıl önce 2006 Agustos Ayındaki Mekke Medine Cidde Kabe Mescid-iharam Mescid-i Nebevi Umre-tatil Görüntüleri:)
Mekke'nin Fethi Belgesel - 2014 13:56
Mekke'nin Fethi Belgesel - 2014 2.551 izlenme - 10 yıl önce mekkenin fethini anlatan detaylı bir çalışma
Kuran Okuyan Adama Dansöz Gibi Para Saçmak 05:06
Kuran Okuyan Adama Dansöz Gibi Para Saçmak 3.623 izlenme - 8 yıl önce Kuran Okuyana Dansöz Muamelesi...Yapıştır.. Tövbe Tövbe.. "Nice okuyucular var ki Kur'an onlara lanet eder" EDiP YÜKSEL abimiz demişki; Sünni ve Şii dünya her alanda Allah'a savaş açmış durumda. Be şeytanlar Kuran'ı sadece bir şarkı gibi okuyup dinliyor ve bu arada okuyanın önünde ve arkasında para döküyorlar... Resmen ayetlerle alay ediyorlar... Şirk, cehalet, barbarlık, gösteriş ve nifak. Bazen bunlara acıyorum, ama her alanda zalim ve alçaktırlar...
Peygamber Efendimiz Hz.muhammed S.a.v Dünyayı Şerefledirmesi 04:49
Peygamber Efendimiz Hz.muhammed S.a.v Dünyayı Şerefledirmesi 3.861 izlenme - 11 yıl önce { Ay Doğdu Üzerimize } mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed.. mîlâdın 571, Rebîülevel Ayının 12.gecesi, ( Nisan Ayının 20.günü ) Mekke Ufukları Ağarırken Peygamber Efendimiz, Hz.muhammed-ül Mustafa Sallallâhü Aleyhi Ve Sellem Dünyâyı Şereflendirdi. O'nun Doğduğu Sabah, Âlem Başka Bir Âlem Oldu, Cihan Nurla Doldu. Zirâ O'nun Teşrifleri Sıradan Bir Hâdise Değildi. Bütün Peygamberlerin Geleceğini Müjdelediği İns-ü Cin'in Ve Melâikei Kirâmın Teşriflerini Beklediği Bir Peygamberdi O.. Bu Yüzden, Geceler İçinde Benzeri Yoktur. Kâinâtın En Azametli Hâdisesi Bu Gece Vukûa Gelmiştir. Bütün Âlem Bu Geceyi Bekliyordu. peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi Vesellem'in Babası Abdullah, Az Zaman Önce Vefât Etmiş Olduğundan, Annesi Hz.âmine Hiç Zahmet Çekmeden Dünyâya Getirdiği Bu Nur Topu Çocuğu, Dedesi Abdulmuttalib'e Müjdeleyince, Bahtiyar Dede Torununun Doğumuna Pek Sevindi. Hemen Bir Ziyâfet Vererek O'na İsim Koydu. kureyş Uluları; "bu Ziyâfete Sebep Olan Çocuğa Ne İsim Koydun?" Diye Sorduklarında, abdulmuttalib; "muhammed İsmini Verdim." Dedi. onlar; "ecdâdında Olmayan Bu İsmi Vermekten Muradın Nedir?" Diye Sorunca, abdulmuttalib; "umarım Ki O'nu Yerde Halk, Ulvîlikler Âleminde Hakk Pek Çok Övecek" Diye Cevap Verdi. (zîra, Muhammed; «pek Çok Hamd-ü Senâ Olunmuş Kimse» Mânâsına Gelmektedir.) peygamber Efendimiz'in Doğduğu Gece Dünyâda Fevkalâde Hâdiseler Oldu. Şöyle Ki: o Devrin En Büyük Devleti Kisrâ'nın Sarayında, Mimarların Mühendislerin Yıkılmaz Diye Rapor Verdiği Ondört Sütun Çöktü. sâvâ Gölü Kurudu. mecûsîlerin Uzun Müddetten Beri Sönmeden Yakıp Tapındıkları Ateşgedeleri Söndü. müşriklerin Kâbe Üzerine Koymuş Oldukları Putlar Devrilip Kırıldı. Onların, Hâşâ, Allah Diye Tapındıkları Putları Küp Kırığına Dönmüştü. bütün Bunlar Çok Mühim Bir Şeye İşâret Ve Beşâretti. Çünkü, Hak Gelmiş, Bâtıl Zâil Olmuştu. Hakkı Telkin Ve Tebliğ Edecek Olan Kâinâtın Efendisi, Peygamberler Peygamberi, Fahri Âlem, Muhammed'ül Mustafa (sallallahu Aleyhi Vesellem) Doğmuştu.
Suudi Müftü - İranlılar Müslüman Değil 01:15
Suudi Müftü - İranlılar Müslüman Değil 1.755 izlenme - 7 yıl önce Geçtiğimiz yıl yaşanan izdihamda 450’den fazla vatandaşını kaybeden İran bu yıl Hac kontenjanı almadı. İranlı yetkililer, hacıların kutsal topraklara gidişi, güvenliği ve vize temini gibi konularda Riyad yönetimiyle anlaşma sağlanamadığını duyurdu. İran’ın suçlamalarına Suudi Arabistan’ın cevabı sert oldu. Suudi Arabistan Büyük Müftüsü Şeyh Abdulaziz al-Şeyh, “İranlıların Müslüman olmadığını ve Sünnilere düşmanlık yaptığını” öne sürdü. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ise Riyad’ın Hac organizasyonunda başarısız olduğunu yineledi: “Ne özür dilediler, ne de tazminat ödediler. Önümüzdeki yılların hac organizasyonuyla ilgili diğer Müslümanlarla görüşme bile yapmadılar. Gelecekle ilgili herhangi bir yeni planları da yok.” Geçtiğimiz yıl Mina’da şeytan taşlama sırasında yaşanan izdihamda yaklaşık 2 bin 500 kişi yaşamını yitirmişti. İran, faciadan Suudi yetkilileri sorumlu tutmuş ve organizasyonun Suudi Arabistan’ın elinden alınarak Müslüman ülkelerden oluşacak uluslararası bir kurula verilmesi çağrısında bulunmuştu. ÖZETLE: Hac dönemi krize gebe
Muhteşem Kabe Ezanı 04:23
Muhteşem Kabe Ezanı 1.539 izlenme - 14 yıl önce insanın hücrelerine kadar işleyen, dünyadan alıp götüren muhteşem kabe ezanı
Gizemli Diyar Arabistan (Wild Arabia) - 1. Bölüm 49:11
Gizemli Diyar Arabistan (Wild Arabia) - 1. Bölüm 1.322 izlenme - 8 yıl önce BBC imzalı üç bölümlük belgesel, Arabistan'ın dünü, bugünü ve yarınına eğiliyor; 'Kum, Rüzgâr ve Yıldızlar' Arabistan çöllerinin kadim gizemlerini araştırıyor. 'Arabistan'ın İncisi' dağlarda yaşayan hayvanları ve su için verdikleri mücadeleyi aktarıyor. 'Değişen Koşullar'sa değişen insan-doğa ilişkilerine ve Arabistan coğrafyasının petrolden sonraki çarpıcı görünümüne odaklanıyor. Dünyanın çok az bölgesi Arabistan kadar gizem ve romantizm uyandırır. Ve şimdi ilk kez bu el değmemiş haşin topraklara girme ve onun büyülü karakterleriyle tanışma fırsatına sahibiz: Tek boynuz efsanesine ilham veren kar beyazı Afrika antilopları, yıldızlı Arap gecelerinde boyunun on katı mesafeye zıplayan uzun bacaklı cırboğalar, karanlıkta parıldayan akrepleri avlayan boynuzlu engerekler ve dünyanın en büyük kum çölünde develerini yarıştıran Bedevi göçebeler.
Hz.Muhammed ( S.A.V )'ın Medine'ye Gelişi  - Çağrı 03:12
Hz.Muhammed ( S.A.V )'ın Medine'ye Gelişi - Çağrı 1.341 izlenme - 8 yıl önce Mustafa Akad'ın,yönettiği İslamiyetin Doğuşunu anlatan filmden bir sahne. Hz.Muhammed (S.A.V) Mekke'den, Ebu Bekir, Bedevi rehber ile Medine'ye geldiği ve o an onu bekleyen Medenilerin sevinçlerini hep birlikte izleyeceğiz.
Kabe de Yaşanan Şiddetli Fırtına - Mekke 01:48
Kabe de Yaşanan Şiddetli Fırtına - Mekke 628 izlenme - 5 yıl önce Hac farizasını yerine getirmek için Mekke'de bulunan hacı adaylarını akşam saatlerinde meydana gelen yağmur ve fırtına korkuttu. Çadırları yerinden sökecekmiş gibi esen rüzgar, yağmur ve hacı adaylarının paniği anbean kameralara yansıdı. Mekke şehir merkezinde ise şiddetli rüzgar sebebi ile ağaçlar yan yattı, Kabe'nin örtüsü meydana gelen fırtına sebebi ile açıldı. Kâbe'nin büyük bir kısmını daha önce hiç açık görmeyen hacılar şaşkınlık yaşadı.