Hoşgeldiniz!

Melen Çayı

Düzce Melen Çayı Rafting Bölüm 3 11:28
Düzce Melen Çayı Rafting Bölüm 3 2.969 izlenme - 5 yıl önce 07.04.2013 Düzce Cumayeri Esentepe Köyü Body Rafting Melen Çayında Rafting
Düzce Melen Rafting 02:54
Düzce Melen Rafting 743 izlenme - 4 yıl önce Düzce Melen Rafting
Düzce Melen Çayında Rafting 00:16
Düzce Melen Çayında Rafting 282 izlenme - 4 yıl önce Düzce Melen Çayında Rafting
Düzce'de Gezilecek Yerler 01:04
Düzce'de Gezilecek Yerler 102 izlenme - 3 yıl önce Düzce, doğaseverlerin her mevsim doğa ile baş başa kalıp, şehrin gürültü ve kalabalığından uzaklaşmak için tercih ettiği kaçış noktalarından biri. Düzce, doğaseverlerin yaz kış, her mevsim doğa ile baş başa kalıp, şehrin gürültü ve kalabalığından uzaklaşmak için tercih ettiği kaçış noktalarından biri. Özellikle trekking, rafting, safari gibi doğa sporlarına ilgi duyuyorsanız Düzce sizin için vazgeçilmez bir adres olacak. Siz de bir hafta sonu kaçamağı yapıp bu doğa harika şehri keşfetmeyi planlıyorsanız Düzce'de gezilecek yerler listemize göz atmadan yola çıkmayın. Melen Çayı: Düzce, Marmara bölgesinde rafting denince akla ilk gelen yerlerden biri. Melen Çayı rafting tutkunlarının vazgeçilmez adresi. Özellikle mart-nisan-mayıs aylarında debisi yükselen Melen Çayı'nda rafting yapmak hem adrenalin hem de keyif dolu bir aktivite. Kurugöl Kanyonu: Düzce'nin keşfedilesi doğal güzelliklerinden biri de Kurugöl Kanyonu. Özellikle doğa yürüyüşlerinden hoşlanıyorsanız bu kanyonu mutlaka görün. Bahar aylarında kanyonda yürüyüş yapmak e çevredeki doğa güzelliklerini keşfetmek oldukça keyifli. Şelaleler: Düzce kelimenin tam anlamıyla bir şelale cenneti. İrili ufaklı, küçüklü büyüklü birçok şelalenin olduğu Düce'de doğaseverlerin keşif rotalarında Aydınpınar Şelalesi, Samandere Şelalesi, Güzeldere Şelalesi ve Aktaş Şelalesi mutlaka bulunuyor. Akçakoca Ceneviz Kalesi: Düzce'nin tarihi güzelliklerini keşfetmek isteyen gezginler için tavsiye edeceğimiz en önemli durak Akçokoca Ceneviz Kalesi. Düzce'nin turistik beldelerinden olan Akçakoca'daki kale geçtiğimiz yıllarda restore edilerek turizme kazandırıldı. Harika bir manzara sunan Ceneviz Kalesi'ni gezdikten sonra burada piknik de yapabilirsiniz.
Düzce, Melen Çayında Zipline ve Rafting Heyecanı - 1. Bölüm 06:25
Düzce, Melen Çayında Zipline ve Rafting Heyecanı - 1. Bölüm 70 izlenme - 2 yıl önce Videomuz hakkında detaylı bilgiler ve açıklamalar web sitemizde şu linkte yer almaktadır: http://www.pratikyazar.com/duzce-melen-cayinda-zipline/ Hafta sonu adrenalini için Düzce'de ki Melen Çayı'na gittik ve Zipline - Rafting Turuna katıldık. Burada yapılan ana etkinlik yazları 2 saat, kış mevsiminde ise yaklaşık 45 dk süren rafting turu olmasına rağmen buna ilave olarakta Zipline adı verilen halk arasında teleferik denilen sistemi denedik. Sistemi denemeden önce güvenlik amaçlı kemerler ile bağlanıyorsunuz. Çelik halatlara da makaralar takılıp karşıdan karşıya uçarak geçiyorsunuz. Aynı şekilde karşıda bulunan diğer hattan tekrar bulunduğunuz noktaya geliyorsunuz. Gidiş mesafesi 107 m., dönüş mesafesi de 107 m. olmak üzere toplam 214 m.'lik uçuş heyecanı yaşıyorsunuz. Sistem son derece güvenli olup halatların kopma ihtimali yok. Halatlar ve kemerler oldukça sağlam. Sistemin ücreti ise oldukça uygun olup 10 TL.'ye deneyebilirsiniz. Herkesin bu kısa adrenalini tatmasını diliyoruz.
Düzce, Melen Çayında Zipline ve Rafting Heyecanı - 2. Bölüm 07:43
Düzce, Melen Çayında Zipline ve Rafting Heyecanı - 2. Bölüm 38 izlenme - 2 yıl önce Videomuz hakkında detaylı bilgiler ve açıklamalar web sitemizde şu linkte yer almaktadır: http://www.pratikyazar.com/duzce-melen-cayinda-rafting/ Akarsu sporlarında, beyaz ve köpüklü görüntüler sergileyen bölgelere “Rapid” (Şarlak) adı verilir. Akarsulardaki rapid ve çağlayan gibi engeller, zorluk derecelerine göre uluslararası standartlarda sınıflandırılır. Rafting Hakkında Kullanılan botlar, Amerika’da, önceleri (1900’ların başında) akarsularda güvenli olarak yük taşımakta kullanılıyormuş. Raft, her türlü akarsuda hareket edebilecek yapısı ve yapıldığı sağlam malzeme nedeniyle akarsu taşımacılığında tercih ediliyor. II.Dünya savaşı sırasında çıkartma amaçlı olarak kullanılan botlar diğer ülkelerin de dikkatini çekiyor ve yaygın olarak kullanılmaya başlanıyor. Spor amaçlı kullanım da yine Amerika’da başlıyor. Keşif amaçlı akarsu yolculukları ve çeşitli etkinlikler yapmak üzere kurulan bir kulüp 1973 yılında “Sobek Expedition” adını alarak dünyanın çeşitli ülkelerinde keşifler yapmaya başlıyor. Çoruh’u da 1982’de ilk bu ekip geçiyor. Dünyada iki tip raft kullanılıyor. Birincisi daha çok Amerika’da, büyük nehirlerde yük taşıma amacıyla kullanılanlar. Bu botlar bir kişi tarafından yönlendirilebiliyor. Kullanım prensibi kürekli bir sandalla aynı. Bot, kenarlarına bağlı üçer metrelik küreklerle istenildiği gibi yönlendirilebiliyor. Bunlarla iki tona kadar yük taşımak mümkün. Son yıllarda bu botlarda yolcu taşımacılığında, daha çok da turizm alanında kullanılmaya başlandı. Bu türde, botta bulunan yolcular hiçbir şeye karışmaz. Yönetim tamamen kürekleri kullanan rehberdedir. İkincisinde ise botta bulunan herkes kürek çeker. Sabit bir kürek yeri yoktur ve kürekçiler botun kenarlarına oturarak kürek çekerler. Bunlarda rehber arkadadır. Diğer kürekçileri komutlarla yönlendirerek botu idare eder. Türkiye’de de bu sistem kullanılmaktadır. Rafting deneyimli rehberlerin idaresinde yapıldığında son derece kolay ve güvenli bir doğa sporudur. Klas 4 veya 5 zorluğunda bir nehri kano veya kayak gibi araçlarla geçmek için yıllar sürecek bir eğitime gereksinim duyulurken, raftingle deneyimli rehberler yönetiminde, bir kaç saatlik birifing ve ufak bir acil kurtarma provası sonrasında sağlıklı herkes geçebilir. Parkur Hakkında Dokuzdeğirmen Köyünden başlayıp 11.4 km. sonra Beyler Köyündeki tesislerde sona eriyor. Rapid sayısı otuz olan parkur, 3 zorluk derecesinde. Bahar aylarında su seviyesinin yüksek olması parkuru daha da zorlu hale getiriyor. Bu parkurun güzel olan tarafı takriben yüz metre süren rapidlerden sonra üç yüz metrelik boşluklar olması. Türkiye’de Rafting Yapılan Belli Başlı Noktalar Köprüçay, Dalaman, Alara, Dim Çayı, Çoruh, Düzce Melen, Eşen, Manavgat, Zamantı, Fırtına, Maçka, Tortum ve Barhal. Daha Fazla Bilgi: http://www.pratikyazar.com/duzce-melen-cayinda-rafting/
Dört Mevsim Rafting Heyecanı 02:21
Dört Mevsim Rafting Heyecanı 23 izlenme - 3 yıl önce Batı Karadeniz'de kar sularının Melen Çayı'nın debisini arttırması, rafting severlerin yüzünü güldürdü.
Rafting Türkiye Şampiyonası - Giresun 03:50
Rafting Türkiye Şampiyonası - Giresun 12 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Yarışlardan detaylar Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Rafting Asbaşkanı Fikret Yardımcı'nın açıklamaları Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme'nin açıklamaları Rafting Türkiye Şampiyonası Giresun'un Çamoluk ilçesinde başlayan şampiyonanın 1. ayak yarışlarında, 25 takımdan yaklaşık 200 sporcu mücadele ediyor Giresun'un Çamoluk ilçesinde düzenlenen Rafting Türkiye Şampiyonası'nın 1. ayak yarışları başladı.
Su Seviyesinin Yükselmesi Raftingcilere Yaradı 03:58
Su Seviyesinin Yükselmesi Raftingcilere Yaradı 3 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Rafting detayları İl Temsilcisi Şerif Ali Karanfil röportajı - Türkiye'nin en önemli rafting parkurlarından birine sahip Melen Çayı'nın debisinin artması raftingcileri mutlu etti Türkiye'nin en önemli rafting parkurlarından birine sahip Düzce'de, Dokuzdeğirmen parkurunun yer aldığı Melen Çayı'nın debisinin artması raftingcileri sevindirdi.
Melen Çayı Macera Sevenlerin Adresi Oldu 04:19
Melen Çayı Macera Sevenlerin Adresi Oldu 1 izlenme - 9 ay önce Düzce'nin Cumayeri ilçesinde bulunan Dokuzdeğirmen rafting parkuru, bu sporun tutkunlarının uğrak mekanları arasında yer almaya devam ediyor.