Hoşgeldiniz!

memduh

Fırtına - Kadir İnanır (1977 - 83 dk) 01:22:38
Fırtına - Kadir İnanır (1977 - 83 dk) 12.096 izlenme - 2 yıl önce Yönetmen : Nejat Saydam Senaryo : Safa Önal Yapımcı : Hasan Gürkan, İrfan Ünal Müzik : Norayr Demirci Görüntü Yönetmeni : Erdoğan Engin Vizyona Giriş Tarihi : 01 Şubat 1978 Süre : 100 dk Tür : Aksiyon, Dram, Duygusal, Fantastik, Gerilim, Gizemli, Macera, Polisiye Ülke : Iran, Türkiye Oyuncular: Kadir İnanır, Harika Değirmenci, Beyk İmanverdi, Güli Zengene, Diler Saraç, Nezihe Güler, Osman Alyanak, Ertuğrul Bilda, Ekrem Dümer, Mehmet Yağmur, Cevdet Arıkan, Seyfettin Karadayı, Sadri Alışık, Abdurrahman Palay, Jeyan Mahfi Tözüm, Memduh Ünsal Konu: Issız bir adada mahsur kalan bir grup insanın vahşi doğayla mücadelesinin anlatıldığı bir yapımdır.
Orta Direk Şaban -  Kemal Sunal - Hanimiş Zeytin 02:16
Orta Direk Şaban - Kemal Sunal - Hanimiş Zeytin 1.684 izlenme - 4 ay önce Kendi halinde bir hayat süren Şaban kıt kanaat bir yaşam sürmektedir. Şaban kendisiyle aynı mahallede oturan Bahar'ı sevmektedir. Ancak karşısında oldukça güçlü bir rakibi vardır: Türk basketbol şampiyonu, hemen her spor dalında üstün yeteneklerini bulunan başarılı sporcu Erkan'ı alt edip Bahar'ı elde edebilecek midir? Bu hızlı rekabete Arap Şeyhi Adnan Bıçakçı ve adamlarının girmesiyle birlikte olaylar son derece komik ve absürd bir hale gelecektir.
Alkışlarlayaşıyorum Film Kuşağı Sunar - Zıkkımın Kökü (1992) 01:22:03
Alkışlarlayaşıyorum Film Kuşağı Sunar - Zıkkımın Kökü (1992) 4.697 izlenme - 2 yıl önce Ah, ne güzeldir balonlar... Kırmızı, mavi, sarı, beyaz renkleriyle dev akide şekerlerine benzerler. Ama başkentinin para olduğu bir dünyada, bazıları akşama sofrada zıkkımın kökünü yememek için balonlar hep bir çınar ağacının tepesinde beklerler. Para, bugün de aç yatmamak içindir. Yamalı çulaki bir pantolon, tahtadan yapılmış bir nalın, yazabilmek için ucuna kargı geçirilmiş küçük bir kalem, kömür tozları ve bir kaşık bulgur pilavı bir çocuğun hayat mücadelesinin yegane yoldaşlarıdır. Pek bilinmez ama evet, bu bir filmdir. Muzaffer İzgü'nün kendi çocukluk hikayesini anlattığı aynı adlı romanından uyarlama, pek çok ödül sahibi bir filmdir. Adana'yı, fakirliği, çocukluğu ve bir dönemi içten ve masum bir dille anlatır. Film oldukça çocuksudur ama roman daha çarpıcı gerçeklere değinir. İsmiyle müsemmadır ve İngilizce adı "bullshit"dir, onunla da müsemmadır. Konu: Adana'da pek bir yoksul ailenin prenslerinden birisidir Muzo (Muzaffer). Adana'nın o yakıcı sıcağı doğduğundan beri tepesinden eksik olmaz. Ağabeyi, annesi ve işsiz babasıyla bir gecekonduda zor bir yaşam mücadelesinin tam ortasındadır. Okumak ve ailesine katkıda bulunabilmek için o bacaksız haliyle pek çok işte çalışır. Okuyup büyük adam olmak, onun ve ailesinin tek kurtuluşudur. Yapım Yılı: 1992. Yönetmen: Memduh Ün, Senaryo Yazarı: Memduh Ün-Macit Koper, Müzik: Cahit Berkay, Oyuncular: Emre Akyıldız (Muzo), Menderes Samancılar, Meriç Başaran, Elif İnci, Günay Girik, Sırrı Elitaş, Eray Demirkol, Erdal Cindoruk, Eser: Muzaffer İzgü, Yapım: Mine Film, Süresi: 90 dakika Ulusal ödüllerinin yanı sıra pek çok, amma da çok uluslararası festivallerden ödül toplamış bir filmdir. Menderes Samancılar baba rolünün hakkını sonuna kadar vermiştir. Ayrıca filmde seyir esnasında "a bu şey değil mi" diye tepki vereceğiniz güzide oyuncular bulunmaktadır. Kendinden bir parça bulanlar ve çocukluğunu Adana'nın darı satılan o sıcak sokaklarında geçirenler için gelsin efendim, iyi seyir.
Üç Arkadaş - Osman Büyükbulut - Fikret Hakan (İlk Versiyon - 1958) 03:35
Üç Arkadaş - Osman Büyükbulut - Fikret Hakan (İlk Versiyon - 1958) 800 izlenme - 7 ay önce Üç Arkadaş, yönetmenliğini Memduh Ün'ün yaptığı ve başrollerinde Muhterem Nur ve Fikret Hakan'ın oynadığı 1958 yapımı siyah-beyaz filmdir. Filmin 1971 yılında yine yönetmen Memduh Ün tarafından çekilen ikinci versiyonunda ise Hülya Koçyiğit, Kadir İnanır, Halit Akçatepe ve Müşfik Kenter rol almışlardır. 1958 yapımı ilk filmin en bilinen sahnesi sizlerle...
Mc Memduh Çılgınım Sana 03:01
Mc Memduh Çılgınım Sana 6.835 izlenme - 9 yıl önce Mc Memduh ve "seksi" klibi "Çılgınım Sana" şimdiden en çok tıklanan videoların arasına girdi bile.
Bekçiler Kralı - Kemal Sunal - Fragman 02:54
Bekçiler Kralı - Kemal Sunal - Fragman 1.940 izlenme - 2 yıl önce Osman seden'in yazıp yönettiği 1979 yapımı Kemal Sunal filmi. E birazcık formata aykırı bir iş yapıp (!) nostalji paylaşıyorum hoş görün...
Kaygisizlar Askerde 90'li  Yillar 08:48
Kaygisizlar Askerde 90'li Yillar 6.642 izlenme - 8 yıl önce kaygısızlar askerde
Gazi M. Kemal Atatürk'ü Yakınları Anlatıyor 09:33
Gazi M. Kemal Atatürk'ü Yakınları Anlatıyor 1.827 izlenme - 2 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün en yakınındakiler anlatıyor... Cevat Memduh Altar, Cemal Kutay, Sadi Irmak, Vasfi Rıza Zobu, Bedia Muvahhit, Hıfzı Veldet Velidedeoğlu, Müzeyyen Senar , Nadir Nadi, Sabiha Gökçen
Yıkılmayan Adam - Demek Sen Kimsin? 00:36
Yıkılmayan Adam - Demek Sen Kimsin? 1.572 izlenme - 2 yıl önce Memduh Ün'ün Yıkılmayan Adam karşısında ne diyeceğini şaşırdığı, ayrıca Memduh Ün'ü kolormatik gözlüğü olmadan gördüğümüz kült sahne.
Darbe(İki Arkadaş) - Cüneyt Arkın & Fikret Hakan (1976 - 87 Dk) 01:26:55
Darbe(İki Arkadaş) - Cüneyt Arkın & Fikret Hakan (1976 - 87 Dk) 13 izlenme - 1 gün önce
Yeni Peugeot 208 Test Sürüşü Trabzon-Batum 2012 13:08
Yeni Peugeot 208 Test Sürüşü Trabzon-Batum 2012 2.065 izlenme - 3 yıl önce Trabzon-Batum arası gerçekleştirilen Peugeot 208 test sürüşünde Memduh Taşlıcalı otoajanda.com okurları için direksiyona geçiyor. 208'i tüm detaylarıyla ele alan Taşlıcalı otomobil hakkındaki izlenimlerini anlatıyor.
gurup plotonik bu şarkı bitaneme gelsin 02:56
gurup plotonik bu şarkı bitaneme gelsin 1.112 izlenme - 6 yıl önce begen ---paylaş
Vay Başımıza Gelenler - Zeki Alasya & Metin Akpınar (1979 - 74 dk) 01:23:38
Vay Başımıza Gelenler - Zeki Alasya & Metin Akpınar (1979 - 74 dk) 1.796 izlenme - 2 yıl önce Hapishaneden çıkan iki genç ve mahalle arkadaşları zengin olma hayaliyle bir soygun planı yaparlar. Ancak soygunu yaparken başlarına gelmedik kalmaz. Aynı yıl çekilen Köşe Kapmaca, bu filmin devamı niteliğindedir. OYUNCULAR Zeki Alasya Metin Akpınar Şemsi İnkaya Adile Naşit Memduh Ün Süleyman Turan Selim Naşit Necdet Yakın Meral Deniz Ertuğ Koruyan Filiz Bozkurt Atilla Pakdemir Çetin Başaran Yusuf Çetin Tevfik Şen Ferdi Atuner Zeki Alpan Niyazi Gökdere Cevdet Balıkçı Ali Demirel Yadigar Ejder Mustafa Doğan Cevdet Özalaş Ahmet Sert Erol Şen Tevfik Atakan Ali Yalaz Erhan Yazıcıoğlu Gazanfer Özcan Zafer Önen Sezai Altekin Esen Günay Sadettin Erbil Ayşin Atav Rıza Pekkutsal Ayton Sert YÖNETMEN Zeki Alasya YAPIM YILI 1979
Dacia Lodgy Test Sürüşü Marakesh Fas 2012 07:41
Dacia Lodgy Test Sürüşü Marakesh Fas 2012 1.747 izlenme - 3 yıl önce Memduh Taşlıcalı otoajanda.com okurları için Marakesh Fas yollarında Dacia Lodgy'nin 1.5 DCİ motorlu versiyonunun test sürüşü gerçekleştiriyor. Taşlıcalı otomobil hakkındaki ilk izlenimlerini anlatıyor.
Yıkılmayan Adam - Allah' mısın Ulan? 01:35
Yıkılmayan Adam - Allah' mısın Ulan? 678 izlenme - 2 yıl önce Yıkılmayan Adam filminden hayat dersi tadında bir kuple. Macit Flordun'un oyunculuğu da takdire şayan. Kolormatik gözlükleriyle zalım zalım takılan Memduh Ün abimiz ise Dallas'taki Ceyar'ı aratmıyor.
rana ve memduh 04:18
rana ve memduh 2.320 izlenme - 8 yıl önce
Garip (1986) - Zabıta'nın Bakkalı Teftiş Sahnesi 04:09
Garip (1986) - Zabıta'nın Bakkalı Teftiş Sahnesi 715 izlenme - 2 yıl önce Memduh Ün'ün yönettiği, senaryosunu ise Charlie Chaplin'in The Kid filminden bangır bangır esinlendiği belli olan Fatma Girik'in yazdığı 1986 yapımı Kemal Sunal filminde, Charlie Chaplin'in The Kid'i rolünde (fatoş) ise Ece Alton oynuyor. Ansiklopedik bilgiler bir yana bu filmin ''zabıta'nın bakkal teftişi'' sahnesi birçok çocuğun anılarında, zihninde, beyninde eşsiz bir yer işgal etmektedir. İşgal etmesi maddi manevi hiçbir yarar sağlamasa da sökülüp atılamamakta, peynir yeme sahnesi asla unutulamamaktadır.
Bekçiler Kralı - Kemal Sunal (1979 - 84 Dk) 01:23:07
Bekçiler Kralı - Kemal Sunal (1979 - 84 Dk) 864 izlenme - 2 yıl önce Görev yaptığı mahalledeki vatandaşlarını sömürenlere karşı başkaldıran bekçi Şaban'ın öyküsü. Zeytinburnu'ndaki bir mahalleye atanan bekçi Şaban (Kemal Sunal) görevine başlar. Vatandaşa eziyet eden mahalledeki muhtara, bakkala, manava, tüpgaz bayine uyarılarda bulunur. Şaban bu kişiler tarafından karakola şikâyet edilir. Ne var ki, Şaban'ı İçişleri Bakanının yeğeni olduğunu sanan komiser (Reha Yurdakul), tüm şikâyetleri hasıraltı eder. Şaban ise mahalleli yararına bu fırsattan istifade edip daha da başkaldırıp çöpleri toplatmayan temizlik işleri müdürüne, çocukları zehirleyen sanayi artıkları için kanalizasyon yaptırmayan fabrika sahibine kafa tutar. Sonunda herşey tatlıya bağlanıp mahalleli huzura kavuşur. OYUNCULAR Kemal Sunal Semra Türel Reha Yurdakul Alpay İzer Yavuz Karakaş Kazım Eryüksel Ekrem Dümer Memduh Ün Baki Tamer Zeki Sezer Ahmet Turgutlu Yaşar Şener Hakkı Kıvanç Şeref Çokşeker Mustafa Yavuz Hürrem Erman Nermin Özses Çetin Tolbas Garibe Gündem Kamer Baba Muhteşem Durukan Yılmaz Kurt Ali Demir Niyazi Gökdere Adnan Karabacak Kamer Sadık Timuçin Caymaz Tijen Par Ünal Gürel Sait Ergenç Mürüvvet Sim Dinçer Çekmez Metin Serezli YÖNETMEN Osman F. Seden
Akrep Yuvası - Cüneyt Arkın (1977 - 95 dk) 01:34:42
Akrep Yuvası - Cüneyt Arkın (1977 - 95 dk) 1.002 izlenme - 2 yıl önce Komiser Kemal (Cüneyt Arkin) kacakcilik cetesini yakalamak icin yeminli bir polistir. Onlara hic göz actirmaz. Bu durumdan iyice rahatsiz olmuslardir. Birde fazla gözükmeyen büyük baba vardir. Kemal icin o na giderler. Ve o öldürülmesini ister. Ancak bunu basaramazlar. Son care olarak akillarina eski bir kiralik katil olan ve henüz hapisten cikan Kadirgali (Esref Kolcak) da bulurlar. Tekliflerini yaparlar fakat o biraktigini söyleyip kabul etmez. Daha sonra sartlar o na isi kabul ettirir. Ilk iki seferinde basaramaz. Ücüncüsünde ise yaralamayi basarir ama öldüremez ve yakalanir. Bu arada Kemal'in yillardir görmedigi bir Annesi ve bir Agabeyi vardir. Yillar sonra Agabeyini bulur fakat buldugu an bir silahli catismada kaybeder. Artik Agabeyinin de intikami eklenmistir. Sonra Annesini de bulur. Yönetmen Melih Gülgen Senaryo Erdoğan Tünaş Yapımcı Memduh Ün Görüntü Yönetmeni Cahit Engin Vizyona Giriş Tarihi 01 Nisan 1977 Süre 95 dk Tür Duygusal, Macera, Polisiye
Kırık Çanaklar (1960 - 85 dk) 01:28:29
Kırık Çanaklar (1960 - 85 dk) 990 izlenme - 2 yıl önce Yönetmen: Memduh Ün Senaryo Yazarı: Lale Oraloğlu, Halit Refiğ, Bülent Oran Yapımcı: Nusret İkbal Görüntü Yönetmeni: Turgut Ören Tür: Aile, Dram Süre: 85 dk Oyuncular: Lale Oraloğlu, Rüya Gümüşata, Mualla Kaynak, Turgut Özatay, Salih Tozan, Reha Yurdakul, Engin Deniz, Mahmure Handan, Asım Nipton, Niyazi Er, Adnan Uygur, Selma Erkut, Hayati Onurlu, Toron Karacaoğlu, Sadettin Erbil(Reha Yurdakul Seslendirmesi), Abdurrahman Palay(Turgut Özatay Seslendirmesi) Edmund Morris'in ülkemizde de sahnelenen Tahta Çanaklar adlı oyunundan Halit Refiğ ve Lale Oraloğlu tarafından uyarlanmış ve Memduh Ün'ün yönettiği ödüllü bir film izleyeceğiz. Konusu: Bir dedikodu yüzünden dağılıp, sonra da gerçek anlaşılınca bir araya gelen bir işçi ailesinin öyküsü. Berlin Film Şenliğinde gösterildi. Filmin müzikleri Delmer Daves'in 'Kings, go Forth - Krallar Önde Gider' adlı filminde aynen aktarıldı. Aldığı Ödüller: 2.Türk Film Festivali'nde (1961) 'Kırık Çanaklar', 'En Başarılı Film' seçildi. Ayrıca Memduh Ün 'En Başarılı Yönetmen', Lale Oraloğlu 'En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncu' ödülleri kazandılar.
Kırşehirli Sato 04:27
Kırşehirli Sato 704 izlenme - 5 yıl önce kırşehirli sato
Yıkıla Yıkıla 05:20
Yıkıla Yıkıla 1.249 izlenme - 9 yıl önce memduh tan yeni video geldi arkadaşlar
Serdar Gökhan - Cellat (Turkish Death Wish) 02:34
Serdar Gökhan - Cellat (Turkish Death Wish) 709 izlenme - 2 yıl önce 1974 yılında Charles Bronson‘u sinemanın seçkin intikamcısı haline getiren DEATH WISH filmi çevrilir. Takip eden yıl orjinal filmin Bülent Oran‘ın senaryosuyla bir parça değiştirilip ülkemize uyarlanmış versiyonu olan CELLAT sinemalarda gösterime girer.Charles Bronson‘un yerini Serdar Gökhan, yönetmen koltuğunda ki Michael Winner‘in yerini ise Memduh Ün almıştır. İki filmin ana teması olarak bir ailenin başına gelebilecek en kötü yıkımlardan birisinin neticesinde intikam makinesi haline dönüşen aile reisinin yaşadıkları konu edilmektedir.
Memduh Kızılkula - Payton Geldi (O Ses Türkiye - 30 Ekim 2016) 01:55
Memduh Kızılkula - Payton Geldi (O Ses Türkiye - 30 Ekim 2016) 166 izlenme - 9 ay önce Memduh Kızılkula - Payton Geldi (O Ses Türkiye - 30 Ekim 2016) Şarkı Sözleri: Payton geldi meyhaneye dayandı Siyah gömlek al kanlara boyandı Garib annem oy buna nasıl dayandı Ağlama çakırım alır alır giderim seni Arar isen yar gönlünde bul beni Gide gide gitmez oldu dizlerim Ağlamaktan görmez oldu gözlerim Nazlı yare geçmez oldu sözlerim Ağlama çakırım alır alır giderim seni Arar isen yar gönlünde bul beni Söz Yazarı: Münevver Hanım Besteci: Münevver Hanım
kırşehirli sato 04:10
kırşehirli sato 342 izlenme - 5 yıl önce kırşehirli sato
Hasan Gözetlik - Aykut Sütoğlu - Memduh Akatay Yastayım - Koptu Geliyor 05:25
Hasan Gözetlik - Aykut Sütoğlu - Memduh Akatay Yastayım - Koptu Geliyor 1.100 izlenme - 4 yıl önce Hasan Gozetlik - Aykut Sutoglu - Memduh Akatay Yastayım Canlı Performans - Koptu Geliyor
Kırşehirli Sato 03:37
Kırşehirli Sato 323 izlenme - 5 yıl önce kırşehirli sato
Yıkılmayan Adam - Orjinal Fragman 04:13
Yıkılmayan Adam - Orjinal Fragman 410 izlenme - 2 yıl önce Cüneyt Arkın'ın en çarpıcı ve mesaj kaygısı gütmeden çatır çatır sistem eleştirisi yaptığı, Remzi A. Jöntürk yönetmenliğinde çekilen sinema filmidir. Fragmanıyla bile ne kadar çarpıcı olduğu açıktır. Mutlaka izlemenizi ve arkasından süt içerek Müslüm Gürses dinlemenizi öneririm
Esin Engin Orkestrası - Hicaz Dolap 03:32
Esin Engin Orkestrası - Hicaz Dolap 593 izlenme - 2 yıl önce Esin Engin düzenlesiyle güzel bir Hicaz oyun havası, Kemani Memduh Bey eseri. Parça, Hüsnü Özkartal'ın Longa ve Sirtolar albümünde de bulunmaktadır.
Yeni Honda CR-V 1.6 Dizel 01:34
Yeni Honda CR-V 1.6 Dizel 616 izlenme - 3 yıl önce otoajanda.com okurları için İstanbul Autoshow 2012'deki Honda standında Honda Türkiye Pazarlama Müdürü GürayYücel ile kısa bir röportaj yapan Memduh Taşlıcalı Yeni Honda CR-V 1.6 dizel hakkında merak edilenleri soruyor.