Hoşgeldiniz!

meme kanseri

Esrarı Bırak Yoksa Memeni Keserler! 35:07
Esrarı Bırak Yoksa Memeni Keserler! 10.769 izlenme - 1 yıl önce Tayvanlı abimiz Luo Dong New York sokaklarında diyor ki bırak otu, esrarı yoksa kopartırlar memeni; artık yeni bir başlangıç yapmalısın kanser olursun verirler memeni eline. Evet aynen böyle diyor! Olay 30:10 'da gerçekleşiyor.
Galata Kulesi Pembeye Büründü 01:29
Galata Kulesi Pembeye Büründü 16.669 izlenme - 4 yıl önce Meme kanserinde erken teşhise dikkat çekmek amacıyla tarihi Galata Kulesi pembe renkli ışıklarla aydınlatıldı.
Erol Köse: Nur Yerlitaş Bana Göğüslerini Gösterdi Fıstık Gibi Olmuş 01:45
Erol Köse: Nur Yerlitaş Bana Göğüslerini Gösterdi Fıstık Gibi Olmuş 6.026 izlenme - 2 yıl önce Göğüs kanseri olduğu açıklanan Nur Yerlitaş dün sevenlerini derinden üzmüştü. Yakın dostları Bülent Ersoy, Helin Avşar ve Derya Tuna gibi birçok isim hastaneye akın etmişti. Popçu Demet Akalın da Nur Yerlitaş’ın her zaman yanında oluyor… Akalın bugün Nur Yerlitaş’ın hastane odasından ilk fotoğrafını sevenleriyle şu şekilde paylaştı. “Serdar hocamla Nurellam kontrolde. o kötü kelimeyi lütfen yazmayın morali bozuluyor Nurum’un. Herşey çok güzel olacak dostları yanında” Dün akşam ‘iki kadın arasında’ canlı yayınımıza bağlanan Fatih Ürek’te Nurella’nın sağlık durumunun iyi olduğunu açıklamıştı. Bugünde ünlü isimler Nur Yerlitaş’ı yalnız bırakmadı ve hastaneye adeta akın etti. Ünlü oyuncu Aydan Şener, “Nur bunu atlatacaktır. Ben televizyondan öğrendim. Çok başında öğrendiği için de atlatacak bunu” dedi. Cemiyet hayatının ünlü ismi Feryal Gülman, “çok şükür çok iyi. Çok güzel haberlerini aldım. Morali de iyi, her zaman ki gibi pozitif” şeklinde konuştu. Hastane çıkışı Dr. Erol Köse, sözleriyle hem şaşırttı hem de güldürdü. Köse, “Nur çok iyi, genel durumu iyi. Hastalığa erken evresinde yakalanmış, büyük şans tabii. Estetik ameliyat gerekçesiyle doktor onu muayene edince yakalanıyor. Hem dokular alınıyor hem de göğüsleri toparlanıyor o sırada. Ben doktor olduğum için bana göğüslerini de gösterdi. Fıstık gibi olmuş, 18’lik olmuş şahane. Morali de çok iyi. En kısa zamanda taburcu olur” dedi.
Meme Kanseri 11:50
Meme Kanseri 10.015 izlenme - 5 yıl önce Dr. Serdar Özbaş Ve Dr. Aydan Ercan Cnn Turk Checkup Programında Meme Kanserini Anlatıyor.
Böyle Kansere Meme Kurban 00:46
Böyle Kansere Meme Kurban 5.976 izlenme - 3 yıl önce Meme kanserine karşı toplumu bilinçlerdirmek adına çekilmiş bu reklam filminde memelerin hayatımızda ne kadar önemli yer kapladığına bir kez daha şahit olacaksınız.
Bir Kadın Bır Erkek Ve Meme Kanseri 00:58
Bir Kadın Bır Erkek Ve Meme Kanseri 11.145 izlenme - 8 yıl önce bir kadın bır erkek ve meme kanseri
Meme Kanserine Karşı Aşırı Eğlenceli Fransız Kamu Spotu 01:00
Meme Kanserine Karşı Aşırı Eğlenceli Fransız Kamu Spotu 4.976 izlenme - 3 yıl önce Fransa'da yayınlanan kamu spotunda kadınların düzenli olarak kontrol olması gerektiği vurgulanıyor. Meme kanserine karşı farkındalığı eğlenceli olarak vurgulayan reklam filminde sıcacık görüntülerin eşliğinde esprili de bir dil kullanıldı.
Kamu Spotundaki Kanser Hastası Kadın Kanser Oldu 01:31
Kamu Spotundaki Kanser Hastası Kadın Kanser Oldu 2.905 izlenme - 1 yıl önce Sağlık Bakanlığınca kansere karşı erken teşhisin önemine dikkat çekmek için hazırlanan kamu spotunda oynayan kadının, merak edip test yaptırınca kanser olduğu ortaya çıktı. Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü, meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve kalın bağırsak kanserine karşı duyarlılığı artırmak ve Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi'ne (KETEM) dikkat çekmek için 'Sakın Geç Kalma Erken Gel' sloganıyla bir kamu spotu klibi hazırladı. Klipte oyuncu olarak Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Şubesi'nde çalışan evli ve iki çocuk annesi 48 yaşındaki Belma Tablı oynadı. Daha sonra klip, kamu spotu olarak televizyonlarda yayınlanmaya başladı. Klipten 4 ay sonra yaptırdığı mamografi kontrollerinde meme kanseri olduğunu öğrenen Belma Tablı, kanser klibinde oynadıktan sonra başına böyle bir şey gelmesinin trajikomik olduğunu söyledi. Ameliyatla sol göğsü alınan ve sağlık durumu gün geçtikçe iyiye giden Tablı, erken teşhisin hayati önem taşıdığını söyledi
Memeler, Meme Kanserine Karşı Şarkı Söyledi! 02:03
Memeler, Meme Kanserine Karşı Şarkı Söyledi! 1.562 izlenme - 12 ay önce Macma, meme kanserine karşı memelere şarkı söylettiği bir video yayınladı. Sosyal medya sansürünü aşak için meme uçlarına ağız koyarak şarkı söyleten Macma, geçtiğimiz yıl da benzer bir çalışma yaparak erkek memesi kullanmıştı.
Memelerine Dokun 01:47
Memelerine Dokun 8.154 izlenme - 5 yıl önce Meme kanserine ve kendi kendine muayenenin önemi dikkat çekmek için yapılmış eğlenceli bir çalışma. Her bilinçli kadın kendi kendine meme muayenesi yapmayı öğrenmeli ve bu muayeneyi düzenli olarak yapmayı alışkanlık haline getirmelidir. Memedeki kitlelerin €'i, bu kitleler iyi huylu olsun, kötü huylu olsun, kadınların kendisi tarafından ya tesadüfen, ya da kendi kendine meme muayenesinde keşfedilmektedir. Tesadüfen keşfedilen kitleler genellikle çok büyük kitleler olmakta, aksine, usulüne uygun olarak yapılan bir kendi kendine meme muayenesinde daha ufak çaptaki kitleleri ve ek olarak meme kanserine işaret edebilecek bazı bulguları keşfetme imkanı doğmaktadır.
 Meme Kanseri İçin Kampanya 04:59
Meme Kanseri İçin Kampanya 2.747 izlenme - 4 yıl önce Amerika'da Ekim ayı meme kanseri farkındalık ayı olarak kutlanmaktadır...Yüzlerini birbirinden güzel kızların göğüslerinin arasına sokan iki kafadar, her seferinde 20 doları bir kutuya attılar. Meme kanserine karşı "bilinçlenme" sağlamak amacıyla bu yöntemi bulan gençlerin sloganı ise ilginç; "Memeleri kim sevmez ki!"
Angelina Jolie Göğüslerini Aldırdı 02:47
Angelina Jolie Göğüslerini Aldırdı 2.881 izlenme - 5 yıl önce Dünyaca Ünlü Oyuncu Angelina Jolie, Meme Kanseri Riskini Azaltmak İçin İki Göğüsünü De Aldırdı.
Günde Kaç Kişi Göğüslerinize Bakıyor? 01:07
Günde Kaç Kişi Göğüslerinize Bakıyor? 1.608 izlenme - 4 yıl önce Nestle firmasının bir çalışması için sütyenine gizli kamera yerleştiren gönüllü kadın , Londra sokaklarında dolaştı. Gizli kameraya takılan görüntülere göre bazı erkekler çaktırmadan bakma konusunda daha ustayken, kadınların da gözleri erkekler kadar göğüslere takılıyor. Süeterinin açık yakasından pembe sutyeni görünen kadının göğüslerine bir günde 36 kişi baktı. Meme kanserine farkındalık yaratmak için çekilen videoda kadınların kendi meme kontrollerini sık sık yapmaları için mesaj veriliyor.
Memelerine Dokun 01:47
Memelerine Dokun 1.513 izlenme - 3 yıl önce Meme kanserine ve kendi kendine muayenenin önemi dikkat çekmek için yapılmış eğlenceli bir çalışma. Her bilinçli kadın kendi kendine meme muayenesi yapmayı öğrenmeli ve bu muayeneyi düzenli olarak yapmayı alışkanlık haline getirmelidir. Memedeki kitlelerin €'i, bu kitleler iyi huylu olsun, kötü huylu olsun, kadınların kendisi tarafından ya tesadüfen, ya da kendi kendine meme muayenesinde keşfedilmektedir. Tesadüfen keşfedilen kitleler genellikle çok büyük kitleler olmakta, aksine, usulüne uygun olarak yapılan bir kendi kendine meme muayenesinde daha ufak çaptaki kitleleri ve ek olarak meme kanserine işaret edebilecek bazı bulguları keşfetme imkanı doğmaktadır.
Kendi Kendine Meme Muayenesi Nasıl Yapılır? 01:41
Kendi Kendine Meme Muayenesi Nasıl Yapılır? 1.991 izlenme - 4 yıl önce Memorial Solan-Kettering Kanser Merkezi, Meme Cerrahisi Bölümünden Doktor Tari King yapmanız gerekenleri anlatıyor.
Meme Kanseri / Fatih Üniversitesi Hastanesi 03:38
Meme Kanseri / Fatih Üniversitesi Hastanesi 723 izlenme - 2 yıl önce Meme Kanserinin Farkındayız, Yanınızdayız... www.hastane.fatih.edu.tr
Meme Kanserine Karşı Hadise'li Pembe Festival 03:31
Meme Kanserine Karşı Hadise'li Pembe Festival 870 izlenme - 5 yıl önce Yüzlerce kadın pembeler giyip kansere karşı mücadele etmek için Hadise'nin konser verdiği ''Pembe Festival''e katıldı.
Meme Kanseri 04:59
Meme Kanseri 895 izlenme - 5 yıl önce Prof.dr. Serdar Özbaş Meme Kanserini Anlatıyor.
Sirius Sothis - Göğüs  Meme  Kanseri 01:58
Sirius Sothis - Göğüs Meme Kanseri 1.400 izlenme - 8 yıl önce yorumlarınızı bekliyorum...
Kendi Kendine Meme Muayenesi 02:48
Kendi Kendine Meme Muayenesi 623 izlenme - 5 yıl önce Kendi Kendine Meme Muayenesi Nasıl Yapılır?
Meme Kanseri Dışı Kitleler 02:18
Meme Kanseri Dışı Kitleler 262 izlenme - 2 yıl önce Meme Kanseri Dışı Kitleler Doç. Dr. Bahadır Ege, meme kanseri riski taşımayan ama önemsenmesi gereken kitleleri anlattı.
Meme Kanseri Nasıl Anlaşılır? 06:42
Meme Kanseri Nasıl Anlaşılır? 104 izlenme - 1 yıl önce Meme içinde kanserleşen bir hücrenin, bir tümör oluşturması ve bir uzmanın muayene sırasında anlamasına ya da radyolojik incelemede belli olmasına kadar hayli uzun zaman geçmesi gerekiyor. Kadınlar genellikle en az 1 cm. büyüklüğüne ulaşmış bir kitleyi, elle kontrol yöntemi sayesinde fark edebiliyorlar. Günümüzde meme kanseri belirtilerinin çoğu kişinin kendisi tarafından bulunuyor. Kanserli kitleler nispeten sert, düzensiz kenarlı, yüzeyi pürtüklü görünüyor ve meme dokusu içinde rahatça oynatılamıyor. Kanser uzak organlara metastaz (yayılım) yapmışsa bu yayılımlar, nadiren meme kanserinin ilk bulgusunu oluşturuyor. Meme kanserinin sıkça yayılma gösterdiği bölgeler ise kalça ve omurga kemikleri ile akciğer ve karaciğer. Ancak bazı hastalarda bu belirtilerin hiçbirisi olmuyor ve kanser yalnızca, mamografi incelemesiyle tespit edilebiliyor. Aşağıdaki belirtilerden en az biri varsa, vakit geçirmeden uzmana başvurulması gerekiyor. Memede veya koltukaltında ele gelen kitle (sertlik, şişlik) Memebaşından akıntı (tek kanaldan kanlı veya şeffaf renkli) Memebaşında içe doğru çekilme, çökme veya şekil bozukluğu Memebaşı derisinde değişiklikler (soyulma, kabuklanma) Meme cildinde yara veya kızarıklık Meme cildinde ödem, şişlik ve içe doğru çekintiler olması (portakal kabuğu görünümü) Memede büyüme, şekil bozukluğu veya asimetri ya da renginde değişiklik (kızarıklık vs.
meme kanseri yaşi küçüldü 01:46
meme kanseri yaşi küçüldü 484 izlenme - 7 yıl önce her yil türkiye'e yaklaşik 30 bin kadina meme kanseri tanisi konuluyor.
Meme Kanseri Ameliyatlar | Prof. Dr. Gürhan Sakman 02:17
Meme Kanseri Ameliyatlar | Prof. Dr. Gürhan Sakman 171 izlenme - 3 yıl önce Meme Kanseri Ameliyatlar | Prof. Dr. Gürhan Sakman http://www.memekanseriameliyatlari.net/ Meme Kanseri Tedavisi 1970 yılı Aralık Ayında İstanbul ‘da doğdum. İlk, Orta ve Lise eğitimimi Çanakkale de aldım. 1993 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden Tıp Doktoru olarak mezun oldum. 1996-2001 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda İhtisas yaparak Genel Cerrahi Uzmanı Ünvanı aldım. 2005 yılında Yardımcı Doçent, 2008 yılında Doçent ve 2014 yılı Şubatında Profesör Ünvanlarını aldım. Halen ÇÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktayım.
Meme Kanserinin Kontrolü Nasıl Yapılır 03:00
Meme Kanserinin Kontrolü Nasıl Yapılır 167 izlenme - 3 yıl önce Meme kanseri kadınlarda görülen kanser tipleri arasında birinci sırada yer almaktadır. Hayat boyu her 8 kadından birinin kansere yakalanma riski vardır.
Meme Kanserinin Belirtileri Nelerdir? 00:42
Meme Kanserinin Belirtileri Nelerdir? 96 izlenme - 1 yıl önce Meme içinde kanserleşen bir hücrenin, bir tümör oluşturması ve bir uzmanın muayene sırasında anlamasına ya da radyolojik incelemede belli olmasına kadar hayli uzun zaman geçmesi gerekiyor. Kadınlar genellikle en az 1 cm. büyüklüğüne ulaşmış bir kitleyi, elle kontrol yöntemi sayesinde fark edebiliyorlar. Günümüzde meme kanseri belirtilerinin çoğu kişinin kendisi tarafından bulunuyor. Kanserli kitleler nispeten sert, düzensiz kenarlı, yüzeyi pürtüklü görünüyor ve meme dokusu içinde rahatça oynatılamıyor. Kanser uzak organlara metastaz (yayılım) yapmışsa bu yayılımlar, nadiren meme kanserinin ilk bulgusunu oluşturuyor. Meme kanserinin sıkça yayılma gösterdiği bölgeler ise kalça ve omurga kemikleri ile akciğer ve karaciğer. Ancak bazı hastalarda bu belirtilerin hiçbirisi olmuyor ve kanser yalnızca, mamografi incelemesiyle tespit edilebiliyor. Aşağıdaki belirtilerden en az biri varsa, vakit geçirmeden uzmana başvurulması gerekiyor. Memede veya koltukaltında ele gelen kitle (sertlik, şişlik) Memebaşından akıntı (tek kanaldan kanlı veya şeffaf renkli) Memebaşında içe doğru çekilme, çökme veya şekil bozukluğu Memebaşı derisinde değişiklikler (soyulma, kabuklanma) Meme cildinde yara veya kızarıklık Meme cildinde ödem, şişlik ve içe doğru çekintiler olması (portakal kabuğu görünümü) Memede büyüme, şekil bozukluğu veya asimetri ya da renginde değişiklik (kızarıklık vs.
Meme Kanserinin İlk Belirtileri Nelerdir? 03:03
Meme Kanserinin İlk Belirtileri Nelerdir? 89 izlenme - 1 yıl önce Meme içinde kanserleşen bir hücrenin, bir tümör oluşturması ve bir uzmanın muayene sırasında anlamasına ya da radyolojik incelemede belli olmasına kadar hayli uzun zaman geçmesi gerekiyor. Kadınlar genellikle en az 1 cm. büyüklüğüne ulaşmış bir kitleyi, elle kontrol yöntemi sayesinde fark edebiliyorlar. Günümüzde meme kanseri belirtilerinin çoğu kişinin kendisi tarafından bulunuyor. Kanserli kitleler nispeten sert, düzensiz kenarlı, yüzeyi pürtüklü görünüyor ve meme dokusu içinde rahatça oynatılamıyor. Kanser uzak organlara metastaz (yayılım) yapmışsa bu yayılımlar, nadiren meme kanserinin ilk bulgusunu oluşturuyor. Meme kanserinin sıkça yayılma gösterdiği bölgeler ise kalça ve omurga kemikleri ile akciğer ve karaciğer. Ancak bazı hastalarda bu belirtilerin hiçbirisi olmuyor ve kanser yalnızca, mamografi incelemesiyle tespit edilebiliyor. Aşağıdaki belirtilerden en az biri varsa, vakit geçirmeden uzmana başvurulması gerekiyor. Memede veya koltukaltında ele gelen kitle (sertlik, şişlik) Memebaşından akıntı (tek kanaldan kanlı veya şeffaf renkli) Memebaşında içe doğru çekilme, çökme veya şekil bozukluğu Memebaşı derisinde değişiklikler (soyulma, kabuklanma) Meme cildinde yara veya kızarıklık Meme cildinde ödem, şişlik ve içe doğru çekintiler olması (portakal kabuğu görünümü) Memede büyüme, şekil bozukluğu veya asimetri ya da renginde değişiklik (kızarıklık vs.
Böyle Meme Kanseri Reklamı Mı Olur Eleştirisi 00:46
Böyle Meme Kanseri Reklamı Mı Olur Eleştirisi 462 izlenme - 5 yıl önce Meme kanserine dikkat çekmek için öyle bir tanıtım videosu hazırladılar ki..
98 Yaşında Meme Kanserini Yendi 01:04
98 Yaşında Meme Kanserini Yendi 358 izlenme - 6 yıl önce
Kendi Kendine Meme Muayenesi 02:53
Kendi Kendine Meme Muayenesi 64 izlenme - 1 yıl önce Siz de elle muayenenizi yapın, Meme Kanseri ile Mücadeleye destek olun. Türk Kanser Derneği tarafından hazırlanmış videoyu izleyin ve muayeneyi uygulayın. Unutmayın, erken teşhis hayat kurtarır.