Hoşgeldiniz!

menkıbe

Doğumundan 3 Sene Önce Babasına Not Yazan Başbakan Çocuğu 01:00
Doğumundan 3 Sene Önce Babasına Not Yazan Başbakan Çocuğu 1.100 izlenme - 2 yıl önce Başbakan 80 darbesi öncesi iç karışıklıkta yoğun mücadeleler verdiğini ve bu yüzden evini ihmal ettiğini çocuklarının kendisine hasret kaldığını ve bir gün en büyük kızı Esra Albayrak'ın kapısına bir not bırakarak " bir geceni de bize ayır" dediğini söylüyor. Yanlız bu hikaye de atladığı bir yer var, en büyük kızı Esra Albayrak 1983 doğumlu dolayısıyla 80 yılı öncesi babasına mektup yazarak büyük bir mucizeye imza atmış kendisi.
Güzel Bir Menkıbe 05:50
Güzel Bir Menkıbe 706 izlenme - 4 yıl önce Şeyh Muhammed Diyauddin Hz.lerinin Kara Gözleri (ağlamak İsteyenlere Güzel Bir Menkibe)
Hazreti Ömer - Tamamlansın Yüz Sopa (Şiirlerle Menkıbeler) 04:26
Hazreti Ömer - Tamamlansın Yüz Sopa (Şiirlerle Menkıbeler) 299 izlenme - 3 yıl önce Hazreti Ömer - Tamamlansın Yüz Sopa (Şiirlerle Menkıbeler)
Atasoy Müftüoğlu - Cemaatler Birer Menkıbe Fabrikasıdır! 03:25
Atasoy Müftüoğlu - Cemaatler Birer Menkıbe Fabrikasıdır! 148 izlenme - 2 yıl önce Atasoy Müftüoğlu - Cemaatler Birer Menkıbe Fabrikasıdır!
Şiirlerle Menkıbeler - Cennet Cehennem 04:24
Şiirlerle Menkıbeler - Cennet Cehennem 506 izlenme - 4 yıl önce Cennet, Cehennem : Abdullah-ı Dehlevi hazretleri
Atasoy Müftüoğlu - Menkıbelerle İnsanlar Nasıl Kandırılır! 04:50
Atasoy Müftüoğlu - Menkıbelerle İnsanlar Nasıl Kandırılır! 137 izlenme - 2 yıl önce Atasoy Müftüoğlu - Menkıbelerle İnsanlar Nasıl Kandırılır!
Damdan Düşen Mehdi - Life of Brian (1979) 16:15
Damdan Düşen Mehdi - Life of Brian (1979) 197 izlenme - 1 yıl önce Videonun başında, insanları masal ve uydurma hadisler ile uyutan sahte hoca ve kahinleri görüyoruz. Gerçeği (Kur'an) anlatmaya çalışan bir insan, bu kişilerin arasına damdan düşerek katıldığında; anlattığı gerçeklerin özüne inemeyen müşrikler; mehdi diye inandıkları kişi masal anlatmaya başlayınca hemen kulak kesilirler. Gerçeği anlatan kişi, devlet baskısından kaçıp müşrikleri arkasında bıraktığında; ondan emanet kalan maddelere tapmaya başlayan müşrikler, en sonunda aradıkları kişiyi bir çukurda gizlenirken bulurlar. İnanmak için mucize bekleyen müşrikler, olur olmadık şeyleri insanları etkilemek için abartırlar. Gerçeği anlatan kişi, bu müşriklerden kaçıp eve geldiğinde; annesi ile karşılaşır. Bilmek ve inanmak için kimseyi aracı ve şefaatçi görmeyin diyen bilge kişi, sürü haline gelmiş müşrikler ile başa çıkamaz ve olanlar olur. Film: Life of Brian 1979
Damdan Düşen Mehdi ile Pazarlık - Life of Brian (1979) 02:08
Damdan Düşen Mehdi ile Pazarlık - Life of Brian (1979) 102 izlenme - 1 yıl önce Pazarlık etmenin sünnet olduğunu söylerler. Bu uydurma hadisi, gerçek olarak kabul edenlerin aklına; bu sözü duyan satıcıların, mallarının gerçek fiyatını insanlardan gizleyip; onları fahiş fiyata sunmalarına yol açacağı gelmiyor mu? Hadisler de bu gibi bir çok çelişki vardır. Din yalnızca Kur'an'dan öğrenilir. Film: Life of Brian 1979
Dr. Hamdi Kalyoncu - Din Menkıbelerle Bozulur! 00:35
Dr. Hamdi Kalyoncu - Din Menkıbelerle Bozulur! 63 izlenme - 2 yıl önce Dr. Hamdi Kalyoncu - Din Menkıbelerle Bozulur!
Muvaffak Olmak İçin 04:12
Muvaffak Olmak İçin 33 izlenme - 4 yıl önce Mevlana Halid-i Bağdadi *Muvaffak olmak için*