Hoşgeldiniz!

merkel

Türkiye'nin Boş Gezen, İşsiz Genç Sayısında Dünya 1.si Olması 02:09
Türkiye'nin Boş Gezen, İşsiz Genç Sayısında Dünya 1.si Olması 11.327 izlenme - 2 hafta önce Türkiye'de 15-29 yaş grubundaki gençlerin yüzde 28'i ne okuyor ne bir yerde çalışıyor ne de meslek edindirme eğitimi adı altında bir kurs yetiştirme programında eğitim görüyor.bu oran OECD ülkeleri arasında en yüksek rakam. Bu noktada, bu gençlerin ne kadarının iş aradığı da önem kazanıyor. OECD’ye göre, 15-29 yaş arası Türk gençlerinin yüzde 23.8’i aktif olarak iş aramıyor. Yani tablo çok iç açıcı değil, çünkü gençlerin yüzde 5’ten azı aktif olarak iş arıyor.
Türkmenistan Lideri Merkel'in Ağzını Açık Bıraktı 00:17
Türkmenistan Lideri Merkel'in Ağzını Açık Bıraktı 8.172 izlenme - 1 ay önce İş seyahati için Türkmenistan'a giden Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve Türkmenistan Devlet Başkanı Qurbanqulu Berdimuhammedov'un gerçekleştirecekleri ortak basın toplantısı için salona girmelerinden kısa süre sonra kameralara yansıyan bir görüntü kamuoyunun dikkatini topladı. Merkel'in de ‘ağzı açık' karşıladığı olayın nedeni tam olarak bilinmese de, Berdimuahmmedov'un zehirlenmesine karşı bir tedbir olduğu yorumlarına yol açtı.
Merkel'e Arka Sırada Oturma Cezası 00:21
Merkel'e Arka Sırada Oturma Cezası 2.767 izlenme - 1 ay önce Almanya Başbakanı Angela Merkel parlamentodaki konuşmasının ardından grubundaki vekillerle yüksek sesle sohbet etmeye başlar ve parlamento bu tavrından dolayı ona arka sırada oturma cezası verir. Bunlar hep demokrasi işte.
Davutoğlundan Alman Muhabirine Tarihi Cevap 11:28
Davutoğlundan Alman Muhabirine Tarihi Cevap 12.898 izlenme - 8 ay önce Almanya Başbakanı Angela Merkel ile ortak basın toplantısı düzenleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, bireysel ve basın özgürlüğüyle ilgili Türkiye'yi suçlayan yargılarla soran Die Welt muhabirine adeta ders verdi.
Hrant Dink'in Almanya'nın Ermeni Sorununa Tavrına İsyanı 00:29
Hrant Dink'in Almanya'nın Ermeni Sorununa Tavrına İsyanı 2.668 izlenme - 5 ay önce Hrant Dink'in 2005 yılında bir programda yine bir ermeni soykırımı konusunun gündeme gelmesi sonrasında almanyaya isyanı. Aslında konuşması sırasında çok mantıklı bir soru soruyor hrant 'niye bırakıyoruz paşam bunların eline' Bu bahsi geçen acı olaylar bu topraklarda ve bu toprakların insanları arasında yaşandı ve yine aynı şekilde çözümde bu toprakların insanları arasında olucaktır, olmalıdır. hrantın yıllarca bahsettiği konuda bu aslında. ne almanı ne fransızı hiçbiri bu konuda samimi olamaz empati yapamaz niyetleride şu ana kadar iyi olmamıştır zaten. bugünkü almanyanın tavrıda eski örnekler gibi siyasi bir mesajdan öte değil.
Almanya Başbakanı Merkel'in Askeri Türkçe Selamlaması 02:04
Almanya Başbakanı Merkel'in Askeri Türkçe Selamlaması 3.952 izlenme - 8 ay önce Almanya Başbakanı Merkel askeri Türkçe selamladı Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Almanya Başbakanı Merkel, resmi törende askeri "Merhaba asker" diyerek selamladı.
Cem Özdemir'in Hemşehrilikten Atılması 04:20
Cem Özdemir'in Hemşehrilikten Atılması 2.748 izlenme - 4 ay önce Almanya'nin Ermeni Soykırım tasarısını kabul etmesinde rolü olan Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Türk asıllı Cem Özdemir Tokat vatandaşlığından çıkarıldı.Artık Tokat'ın büyük imkanlarından yararlanamayacak olan Cem Özdemir, Schengen vizesiyle bile Tokat'a giriş yapamayacağını öğrenince "ahh ben ne boklar yedim" diye açıklama yaptı 6 AK Parti’li 3 MHP’li olmak üzere 9 meclis üyesi tarafından oy birliğiyle Tokat hemşehriliğinden çıkarılan Cem Özdemir kahrolurken Ermeni Soykırım tasarısına tek hayır oyu veren Alman parlamenter Bettina Kudla Tokat vatandaşlığına kabul edilerek hemşehri sayıldı.Bettina Kudla bundan sonra Tokat'ın bütün imkanlarından doğal güzelliklerinden, kültürel ve sosyal hak ve imkanlarından sınırsızca yararlanacak. Karar sonrası Bettina Kudla "Bıktım bu Almanyanın sefaletinden geri kalmışlığından yarından itibaren Tokat'a taşınıyorum" dedi
Putin vs Recep Tayyip Erdoğan Rap Savaşı 02:39
Putin vs Recep Tayyip Erdoğan Rap Savaşı 4.117 izlenme - 8 ay önce Putin ve RTE'nin rap kapışmasını izliyoruz efendim. Putin reis inceden, inceye giydirmiş. Merkel ablamız da işin içine giriyor arada.
1915 Olayları Hakkında Atilla Kaptan'ın Görüşleri 02:36
1915 Olayları Hakkında Atilla Kaptan'ın Görüşleri 1.864 izlenme - 5 ay önce Almanlar'ın aldığı karardan sonra tekrar gündemimize gelen 1915 Olaylarını bir de fikir ve kanaat önderi abimiz Atilla Kaptan'dan dinleyelim...
Alman Televizyonu Merkel’e Çarşaf Giydirdi 01:08
Alman Televizyonu Merkel’e Çarşaf Giydirdi 2.295 izlenme - 1 yıl önce Alman Devlet Televizyonu ARD, Almanya Başbakanı Angela Merkel’e fotomontajla çarşaf giydirdi. Merkel’i mülteci krizindeki tavrı nedeniyle eleştiren kanal, batılı değerlere vurgu yapmayı hedeflediğini açıkladı.
3 Milyar Euro Karşılığı Avrupa'daki Suriyelileri Türkiye'ye Geri Almak 01:18
3 Milyar Euro Karşılığı Avrupa'daki Suriyelileri Türkiye'ye Geri Almak 2.854 izlenme - 11 ay önce Kimse pek önemsemedi belki ama 21. yüzyılın sevr anlaşması bugün Türkiye tarafından imzalandı. Avrupalı parasını verip kendisine gelen bütün suriyelileri "geri kabul anlaşması" adı altında Türkiye'ye kitleyecek. Böylece avrupanın tampon bölgesi ve mülteci çöplüğü olacağız. Avrupalı bu işi o kadar önemsedi ki anlaşma öncesi AB ilerleme raporunda Türkiye'yi eleştiren sert cümleleri çıkardı ve Türkiye hükümetiyle ters düşmeyip biran önce anlaşmayı imzalayacak bütün yalakalıkları yaptı. Velhasıl kelam sadece 3 milyar euro için Türkiye Cumhuriyetinin bütün demografik yapısı, ilerde yaşanacak azınlık sorunları, hali hazırdaki büyük işsizlik, mültecilerin yarattığı asayiş sorunları gözardı edildi ve kalıcı olarak artık suriyelilerin vatandaşlık alacağı tescillenmiş oldu. Not: 3 milyar euro direkt Türkiye'ye verilmeyecek. Avrupalılar paranın sadece suriyelilere harcandığından emin olmak için kendi kuracağı komisyonla harcamaları denetleyecek.
Filistinli Kızı Ağlatan Angelina Merkel (Almanca İçerir) 02:25
Filistinli Kızı Ağlatan Angelina Merkel (Almanca İçerir) 3.340 izlenme - 1 yıl önce Angela Merkel 13-18 yaş arası öğrencilerin katıldığı programa konuk olmuş. Filistinli bir kızın sınır dışı edilmemesi isteğini lafı dolandırarak geri çeviren Angela Merkel, Filistinli kızı ağlatmış. Filistinli kızın konuşmasından sonra söz alan Merkel, "Siyaset bazen zor olabiliyor. Sen tabii ki çok tatlı bir insansın. Ama biliyorsun Lübnan'daki mülteci kamplarında binlerce Filistinli var. Eğer biz onlara gelebilirsiniz dersek, eğer Afrika'dakilere hepiniz gelebilirsiniz dersek bununla baş edemeyiz" dedi.
berlusconi'den şaka gibi hareket 01:38
berlusconi'den şaka gibi hareket 10.952 izlenme - 8 yıl önce almanya başbakanı merkel italya başbakanı berlusconi'yi karşılamak için hazır bekliyor ancak berlusconi telefonla konuşuyorunm bekle diyor
Merkel'in Fırça Yiyip Arka Sıraya Gönderilmesi 00:21
Merkel'in Fırça Yiyip Arka Sıraya Gönderilmesi 91 izlenme - 1 ay önce Angela Merkel'in uyarının ardından utangaç bi tavırla arka tarafa doğru geçmesi de bir devlet başkanının özellikleri hakkında çok büyük ipuçları veriyor.
Angela Merkel'in Recep Tayyip Erdoğan Aşkı 02:10
Angela Merkel'in Recep Tayyip Erdoğan Aşkı 169 izlenme - 8 ay önce Sosyal medyadaki tayyip merkel capsleri
Şansölyeye Bira Banyosu Yaptırmak - Angela Merkel 00:31
Şansölyeye Bira Banyosu Yaptırmak - Angela Merkel 632 izlenme - 2 yıl önce Avrupa'nın ağzının içine baktığı Alman Şansölyesi Angela Merkel'in başından aşağı tam 5 bardak bira dökülmüş. Birayı döken ise bir garson. İstifini bozmadan bir artist edasıyla olmayan saçlarını geri atarak kameraya gülümsemesi de cabası.
Davutoğlu - Merkel Ortak Basın Toplantısı 06:35
Davutoğlu - Merkel Ortak Basın Toplantısı 647 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Almanya Başbakanı Angela Merkel görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
Angela Merkel'in Ahmet Davutoğlu'na İnş Cnm Ya Bakışı Atması 00:24
Angela Merkel'in Ahmet Davutoğlu'na İnş Cnm Ya Bakışı Atması 311 izlenme - 1 yıl önce Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarına Angela Merkel'in verdiği tepkiyi izliyoruz.
Sibel Kekilli'nin De Aralarında Bulunduğu Sanatçılardan Merkel'e Türkiye Çağrısı 00:21
Sibel Kekilli'nin De Aralarında Bulunduğu Sanatçılardan Merkel'e Türkiye Çağrısı 205 izlenme - 9 ay önce Almanya'da aralarında Fatih Akın ve Sibel Kekilli'nin bulunduğu sanatçılar, Merkel'e çağrı yaparak Başbakan Davutoğlu'yla yapacağı görüşmede hukuk devleti ve çoğulculuk konusunun gündeme getirmesini istedi. Almanya'da aralarında Fatih Akın ve Sibel Kekilli'nin bulunduğu sanatçılar Başbakan Angela Merkel'e hitaben bir çağrı metni hazırladı. Merkel, Davutoğlu ile yapacağı görüşmede hak ihlallerini gündeme getirmeye çağrıldı. DEMOKRASİ, HUKUK DEVLETİ VE ÇOĞULCULUK ÇAĞRISI Berlin'deki Maxim Gorki Tiyatrosu'nun sanat direktörü Shermin Langhoff'un başını çektiği bir grup sanatçı tarafından hazırlanan çağrı metnini şimdiye kadar çok sayıda insan hakları savunucusu, gazeteci ve bilim insanı imzaladı. Sanatçı ve yazarlar, Merkel'den Türkiye ile istişarelerde demokrasi, hukuk devleti ve çoğulculuk konularını gündeme getirmesini istedi. KEKİLLİ VE AKIN DA İMZALADI Çağrı metnini imzalayanlar arasında yönetmen Fatih Akın, oyuncu Sibel Kekilli ve yazar Navid Kermani de yer alıyor.
Merkel garsonun azizliğine uğradı 00:29
Merkel garsonun azizliğine uğradı 602 izlenme - 5 yıl önce Merkel garsonun azizliğine uğradı
Haritada Berlin'i Bulamayan Merkel 00:10
Haritada Berlin'i Bulamayan Merkel 237 izlenme - 2 yıl önce Ülkemizde görmeye alışık oluğumuz bir görüntü Almanya'dan geliyor sevgili arkadaşlarım. Bir başbakanın haritadan, ülkesinin hatta dünyanın en bilinen, en önemli şehirlerinden birinin yerini bulamaması çok aşağılayıcı bir durum.
Merkel Filistinli Mülteci Kızı Ağlattı 02:30
Merkel Filistinli Mülteci Kızı Ağlattı 113 izlenme - 1 yıl önce Dünyanın en güçlü kadını olarak gösterilen Angela Merkel siyasi kariyerinin en zor ve duygu dolu anlarını kameraların önünde yaşadı. Almanya Başbakanı Angela Merkel öğrencilerin olduğu bir toplantıda söz alan Filistinli mülteci bir kızın karşısında zor anlar yaşadı. Ailesi ile birlikte yakın zamanda Almanya’dan sınır dışı edilebileceğini söyleyen ve tek isteğinin Almanya’da eğitimine devam etmek olduğunu anlatan Filistinli kız Merkel’den beklediği cevabı alamayınca gözyaşlarını tutamadı. Almanya’dan gönderilmesi durumunda hayallerinin yıkılacağını anlatan Reem isimli Filistinli kız Rostock kentindeki okulda 4 yıldır öğrenci olduğunu, anadil seviyesinde Almanca ve İngilizce konuşabildiğini anlattı. Reem, kaynak ustası olan babasının geçici oturum izninin bittiğini bu yüzden ailesinin belirsizlikle karşı karşıya olduğunu ifade etti. MERKEL: MÜLTECİLERLE BAŞ EDEMEYİZ Filistinli kızın konuşmasından sonra söz alan Merkel, “Siyaset bazen zor olabiliyor. Sen tabii ki çok tatlı bir insansın. Ama biliyorsun Lübnan’daki mülteci kamplarında binlerce Filistinli var. Eğer biz onlara gelebilirsiniz dersek, eğer Afrika’dakilere hepiniz gelebilirsiniz dersek bununla baş edemeyiz” dedi. Bu sözlerin ardından konuşmasına devam eden Merkel, Reem’in ağlamaya başladığını fark edince sözlerine ara vererek küçük kızın yanına gelerek onu teselli etmeye çalıştı. Merkel, Reem’e “Sen harika bir iş başardın” dedi.
Merkel Yemin Ederek Göreve Başladı 01:43
Merkel Yemin Ederek Göreve Başladı 213 izlenme - 3 yıl önce Almanya Parlamentosu'nda düzenlenen oylamada 621 oydan 462'sini alarak güvenoyu sağlayan Başbakan Angela Merkel, yemin ederek üçüncü dönem için görevine resmen başladı.
Alman Devlet Televizyonu ARD'den Türkiye'ye İftira Dolu Haber 02:39
Alman Devlet Televizyonu ARD'den Türkiye'ye İftira Dolu Haber 12 izlenme - 2 ay önce Alman devlet televizyonu ARD'den Türkiye'ye iftira dolu haber ARD'nin, Merkel hükümetinin terörle mücadele hakkında bir soru önergesine verdiği yanıtı çarpıtarak Türkiye'yi suçlayıcı ifadeler kullanması tepkilere yol açtı.
 Almanya’nın ilk Türk Bakanı Aydan Özoğuz, İHA’ya konuştu 03:49
Almanya’nın ilk Türk Bakanı Aydan Özoğuz, İHA’ya konuştu 265 izlenme - 3 yıl önce Almanya’nın ilk Türk kökenli bakanı olarak atanan Alman Sosyal Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydan Özoğuz, İHA'ya konuştu. Almanya’nın ilk Türk kökenli bakanı olarak atanan Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkan Yardımcısı Aydan Özoğuz, basın kuruluşları arasında ilk demecini verdiği İHA’ya yaptığı açıklamada, “Çok sevinçliyim. Gurur verici bir an” dedi.Almanya’nın Göç, Mülteciler ve Uyumdan sorumlu bakanı olarak atanan Aydan Özoğuz, SPD’nin, Merkel’in partisi CDU ile birlikte koalisyon anlaşması imza törenine katıldı. İmza töreninin ardından İHA’ya özel açıklamalarda bulunan Özoğuz, “Çok sevinçliyim. Gurur verici bir an. İlk defa Türk kökenli bir kabine üyesi olacak. Bugüne kadar Almanya’nın tarihinde bunu yaşamadık. Onun için tabii ki çok önemli bir an. Ama bundan sonra da ümidim, gerçekten uyum konularını, buradaki toplumun beraberliğini, biraz da kendi tecrübemle yansıtmak. Almanya’da benim gibi yaşayan milyonlarca insan, yani yabancı kökenin ne demek olduğunu, yabancı bir isimle burada yaşamanın ne demek olduğunu bilen insan var, bunları da siyasete daha derin bir şekilde katabilirsem çok memnun olurum.” dedi. “ÇİFTE VATANDAŞLIKTA YÜZDE 100 İSTEDİĞİMİZİ ALAMADIK” Almanya’nın gündemindeki çifte vatandaşlık konusunda değerlendirmelerde bulunan Özoğuz, “Çifte vatandaşlık konusunda bir anlaşmamız var. Koalisyon kontratında yazıldı. Yüzde 100 alamadık istediğimizi. Maalesef, bir koalisyon anlaşması olduğu için bu normal bir durum. Ama en azından şunu sağlayabildik. Bundan sonra ve bugüne kadar, 2000’den beri doğup büyüyen çocukların çifte vatandaşlığı tamamen normal olacak ve o şekilde devam edecek. Buna çok seviniyoruz. Çünkü bugüne kadar bu, kanunen yasaktı ve hep istisnalar olarak yaşanıyordu çifte vatandaşlık. Bundan sonra çifte vatandaşlık legal ve normal bir konu olacak yasamızda ve umarım bundan sonra daha fazla nesillere de bunu gerçekleştirebiliriz. Ama koalisyon kontratında çocuklara ve ileride bu çifte vatandaşlık sahibi olacaklara bunu sağlayabildik. Buna çok seviniyoruz.” Koalisyon ortaklığı hakkında açıklamalarda bulunan Özoğuz, “Bugün gördüğünüz gibi burada koalisyon kontratı imzalandı. Hepimiz buradayız. Öğleden sonra kendi gruplarımız içerisinde yeni başkanlar seçilecek. Bunlar tabii çok önemli şeyler. Mesela eski başkanımız Frank Walter Steinmeier şimdi Dışişleri Bakanı oluyor. Bunlar parti içerisinde çok önemli konular. Yarın sabah parlamentoda hep beraber olacağız, ilk defa beraber oturacağız. Çarşamba günü de, eğer onaylanırsak ilk defa koltuklarımıza yerleşeceğiz. Bunu heyecanla bekliyoruz.” dedi.Öte yandan imza töreninden önce Merkel’in Aydan Özoğuz’un yanına giderek tebrik ettiği görüldü.
Telefon Jokeri Olarak Başbakan'ı Aramak 00:51
Telefon Jokeri Olarak Başbakan'ı Aramak 193 izlenme - 2 yıl önce Almanya'da 'Kim Milyoner Olmak İster?' programının Alman versiyonunda yarışmacı koltuğuna oturan Hristiyan Demokrat Birliği Partisi (CDU) milletvekili Wolfgang Bosbach, takıldığı bir soruda telefon jokerini kullanarak Almanya Başbakanı Angela Merkel'i aradı.Kazanılacak paranın yardım kuruluşlarına bağışlanacağı belirtilen özel bölümde 500 bin Avro kazanmasını sağlayacak 14. soruya geldiğinde verilen cümlede boşluğa uygun kelimeyi bulması istenen Bosbach'a "Eski Doğu Almanya'da WM66 çamaşır makinesi kullanıcıları tarafından ..... için de kullanılarak efsaneleşti" sorusu soruldu. Şık olarak A'da "Isı vermesi için" B'de "Meyve kaynatılması için" C'de "Toz temizlemek için" D'de "Batı Radyosu'nu dinlemek için" verildi. Sorunun cevabını bilemeyen Bosbach, Doğu Almanya'da doğup büyüyen Merkel'in bu soruyu bileceğini düşünerek verilen özel hakla Başbakan'ı aradı. İki kez aramasına rağmen Merkel'e ulaşamayan Bosbach, daha sonra sunucu Maybritt Illner'i aradı. Illner de cevabı bilemeyince Bosbach, yarışmadan çekilerek 125 bin Euro'luk ödülü aldı. Bosbach'ın ödülü alması sonrasında sorunun doğru cevabının "B- Meyve kaynatılması için" olduğu açıklandı. O yıllarda 30 litre çamaşır alabilen ve merdaneli çamaşır makinesine benzeyen WM66'ların ısındığında içerisindeki suyun yüz dereceyi bulabildiği belirtildi. Dolayısıyla insanların çamaşır makinesine ısıtmak için su koyduğu ve meyve haşlayarak reçel yaptığı açıklandı.Yarışmada Bosbach'la birlikte yarışan birçok ünlü ve tanınan sima da kazandıkları parayı diledikleri bir yardım kuruluşuna bağışladı. Yarışmada Bosbach'ın yanı sıra uzun yıllar Türkiye'de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Bursaspor'u çalıştıran Christoph Daum da yarıştı. Daum, yarışmada 125 bin Euro kazandı. (videonun kendi açıklaması)Angela Merkel, Almanya'nın ilk Doğu kökenli başbakanıdr.
Femen'den Putin ve Merkel’e çıplak protesto! 01:10
Femen'den Putin ve Merkel’e çıplak protesto! 214 izlenme - 4 yıl önce Almanya’daki Hannover Sanayi Fuarı’na Ukraynalı kadın aktivist grup Femen’in protesto gösterisi damga vurdu.
Merkel'in Yanında Sisi'ye Şok: Sen Bir Katilsin 00:23
Merkel'in Yanında Sisi'ye Şok: Sen Bir Katilsin 63 izlenme - 1 yıl önce Mısır’ın darbeyle başa gelen Cumhurbaşkanı El Sisi resmi ziyarette bulunduğu Berlin’de Alman Cumhurbaşkanı ve Başbakanı ile bir araya geldi. Kentte birçok eylem düzenlenirken, basın toplantısı sırasında bir kadın Sisi'ye "Sen bir katilsin, sen bir faşistsin" diye bağırdı.
Karikatüristlerin Gözdesi Merkel 02:40
Karikatüristlerin Gözdesi Merkel 163 izlenme - 4 yıl önce Avrupalı Liderler, Kriz Zirveleri, Basın Toplantıları, Ülke Ziyaretleri Derken, Her Daim Basının Markajı Altında.gazete Ve Dergiler Enine Boyuna Yorumlar Yazıp Çizerken, Karikatüristler De Boş Durmuyor Elbet. Özellikle De Almanya Başbakanı Angela Merkel Söz Konusu Olunca…
Aylin Nazlıaka - Ice Bucket Challenge 00:15
Aylin Nazlıaka - Ice Bucket Challenge 135 izlenme - 2 yıl önce CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, ALS hastaları için başlatılan "Ice Bucket Challenge" (Bir Kova Buz) kampanyasına Meclis bahçesinden katıldı.