Hoşgeldiniz!

mesnevi

Döndüm Mevlana Gibi 05:23
Döndüm Mevlana Gibi 57.645 izlenme - 8 yıl önce abdullah onulden guzeul bı ılahı
Müziğin Renkleri Ney... 04:30
Müziğin Renkleri Ney... 19.049 izlenme - 8 yıl önce ney dinletisi...
Kayıkçı İle Bilgin (Hfç) 02:36
Kayıkçı İle Bilgin (Hfç) 7.402 izlenme - 8 yıl önce mevlana mesnevİ hfç
Cüppeli Ahmet Hoca - Hazreti Mevlana Hakkında 04:29
Cüppeli Ahmet Hoca - Hazreti Mevlana Hakkında 3.412 izlenme - 5 yıl önce hz mevlana
Mevlana’nın Gölgesi--Sinan Yağmur-- 10:34
Mevlana’nın Gölgesi--Sinan Yağmur-- 6.082 izlenme - 8 yıl önce organizasyon:rahim Şakacı mesnevi’den esintiler
Mesneviden Ders Aldım Oldum Mevlana Gibi 02:45
Mesneviden Ders Aldım Oldum Mevlana Gibi 2.504 izlenme - 5 yıl önce Muziksiz ilahiler Super ilahi
Buselik Ney Taksimi-Uğur Onuk 02:15
Buselik Ney Taksimi-Uğur Onuk 1.720 izlenme - 7 yıl önce dinle ney'den...
ersen dadaslar_mevlana gibi 04:54
ersen dadaslar_mevlana gibi 1.590 izlenme - 8 yıl önce ersen dadaslar Ramazan etkinliği
kedi belgeseli 02:59
kedi belgeseli 1.299 izlenme - 9 yıl önce allah ve tabiattaki güzellikler belgeseli
Mevlana ve Mesnevi’nin sırları - Gündem Özel 3 Haziran 2017 Cumartesi 03:34:19
Mevlana ve Mesnevi’nin sırları - Gündem Özel 3 Haziran 2017 Cumartesi 56 izlenme - 2 ay önce Deniz Bayramoğlu ile Gündem Özel’de, Mevlana’nın ve Mesnevi’nin sırları konuşuldu. Daha mutlu, hoşgörülü ve dengeli bir hayatın sırları Mesnevi’de mi gizli? Mevlana öğretilerinin peşinden giden insanlar onda ne arıyor, ne buluyor? Farklı dinlere inanan pek çok insan Mesnevi’de nasıl buluşuyor? Tasavvuf ve Mevlana inanç kavramının neresinde? Deniz Bayramoğlu sordu, tasavvuf araştırmacısı Cemalnur Sargut, akademisyen Prof. Dr. Osman Nuri Küçük, Psikiyatrist Prof. Dr. Kemal Sayar ve Sufi Musa Dede yanıtladı.
Prof. Dr. Mikail Bayram - Mesnevi Magazin Kitabıdır! 12:14
Prof. Dr. Mikail Bayram - Mesnevi Magazin Kitabıdır! 276 izlenme - 3 yıl önce Prof. Dr. Mikail Bayram - Mesnevi Magazin Kitabıdır!
Su Misali - Mesnevi Ney Dinletisi 03:43
Su Misali - Mesnevi Ney Dinletisi 156 izlenme - 2 yıl önce Site:http://www.mevlananinsozleri.org/ Facebook:https://www.facebook.com/HzMevlanaSozleri Twitter:https://twitter.com/HzMevlanam Tumblr:http://mevlanasozleri.tumblr.com/ ----------------------------------------------------------------- Hz. Mevlana şöyle seslenmiştir insanlığa: "Yine gel, yine gel, her ne olursan ol yine gel İster kafir, ateşe tapan, putperest ol yine gel Bizim bu dergahımız ümitsizlik dergahı değildir Yüz defa tövbeni bozmuş olsun da yine gel." ----------------------------------------------------------------- Dalındaki dikenlere sabredip haline razı olması; gülü çiçeklerin şahı kıldı! Mevlana Dün, dünle beraber gitti cancağızım; bugün yeni şeyler söylemek ( yapmak ) lazım. -Mevlana Anladım ki gönül çuvalında ki kelimeler sana yetmez, Oysa gönlüm güzel olmazsa bahçemde gül dahi bitmez. Ey sevgili, senin Aşkın daim olsun, Benim yaram olsa da fark etmez… – Hz.Mevlana Bahar gelmesin mi sineme? Açmasın mı mavi güller? Bana sen lazım, Vermesin mi kader? – Hz. Mevlana Kaderde ne ise odur etme merak, Uyma kendi nefsine, Hakkın emrine bırak, Altından ağacın olsa, zümrütten yaprak, Akibet gözünü doyurur bir avuç toprak…. – Hz. Mevlana Aşk geldi. Damarımda, derimde kan kesildi; beni kendimden aldı, sevgiliyle doldurdu. Bedenimin bütün cüzlerini sevgili kapladı. Benden kalan yalnız bir ad, ondan ötesi hep O… – Hz. Mevlana mesnevi
Mesneviden Ders Aldım Canlı ! 03:58
Mesneviden Ders Aldım Canlı ! 181 izlenme - 3 yıl önce Bu Bizim Okulca Yaptığımız Kutlu Doğum Programımız Aslında 18 Nisan Cuma Günü Yapmıştık Ha Bi De Frapsı Nasıl Yükleye bilirim Yoruma Link Atarsanız Sevinirim youtube Girmek İçin Google Translateye
Cemalnur Sargut: Mesnevi Kuran'ın özetidir 01:46
Cemalnur Sargut: Mesnevi Kuran'ın özetidir 20 izlenme - 2 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunumuyla CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Gündem Özel'de Mevlana'nın ve Mesnevi'nin sırları, tasavvuf ve Mevlana inanç kavramı konuşuldu. Konuklardan mutasavvıf Cemalnur Sargut, Kuran'ı ve dini anlamak için mutlaka bir öğretmen gerektiğini, Mesnevi'nin de öğretici konumda olduğunu söylesi. Sargut, "Kuran evrenseldir. Onu anlayabilmemiz için belli bir evreye gelmemiz lazım. Mesnevi de Kuran'ın özetidir, öğreticidir" dedi.
Aşk-ı Mesnevi Ney Taksimi 06:22
Aşk-ı Mesnevi Ney Taksimi 185 izlenme - 3 yıl önce Daha fazlası için: www.facebook.com/baskaniyetli www.twitter.com/baskaniyetli www.baskaniyetli.blogspot.com
Okan Bayülgen Mesneviyi Seslendirdi 03:13
Okan Bayülgen Mesneviyi Seslendirdi 210 izlenme - 3 yıl önce Mevlana'nın ölüm yıldönümü kabul edilen Şeb-i Arus etkinliğinde sahneye çıkan Okan Bayülgen, semazenler ve Alaturca Records'un müzikleri eşliğinde Mesnevi'yi okudu.
Hz Mevlana Nerelidir? - Sokak Röportajı 00:53
Hz Mevlana Nerelidir? - Sokak Röportajı 207 izlenme - 3 yıl önce Hz Mevlana Nerelidir? - Sokak Röportajı Mevlana, bugünkü Afganistan sınırları içerisinde yer alan, horasan bölgesindeki Belh şehrinde 1207 yılında dünyaya gelmiştir. Asıl adı Muhammed Celaleddin’dir. “Mevlaya ait olan” anlamına gelen Mevlana ismi, kendisine genç yaşta ders okutmaya başladığı sıralarda verilmiştir. Anadolulu anlamına gelen Rumi ismi ise kendisine batılılarca verilmiş bir lakaptır. Mevlana, gelmiş geçmiş en büyük tasavvufçulardandır. Tasavvuf bir insan sanatıdır ve Mevlana da ömrünün çoğu döneminde insanlara hizmet için çalışmış, halk tarafından sevilen ve sayılan ayrıca bir tasavvuf şairidir. Mevlana henüz 9 yaşındayken çok büyük zorluklar içinde babası Bahâeddin Veled ve annesi Mümine Hatun ile birlikte Konya’ya göç etmişlerdir. 1225 yılında Şerefeddin Lala’nın kızı olan Gevher Hatun ile Karamanda evlenmiştir. Mevlana’nın Allah aşkını konu alan şiirleri ve sözleri günümüzde hala önemini yitirmemiştir. Çoğu ders kitaplarında, bazı romanlarda konu olan Mevlana, unutulmayacak bir geçmişe sahiptir. Zira kendisi Allah yolunda kalbini eritmiş, nefsini öldürmüş büyük bir tasavvufçudur.
Aşk-ı Mesnevi - Hz Mevlana 10:58
Aşk-ı Mesnevi - Hz Mevlana 158 izlenme - 3 yıl önce Daha fazlası için: www.facebook.com/baskaniyetli www.twitter.com/baskaniyetli www.baskaniyetli.blogspot.com
Prof. Dr. Mikail Bayram - Mesnevi ve Risalei Nur'da Ki Şirk, Küfür İnançlar! 09:06
Prof. Dr. Mikail Bayram - Mesnevi ve Risalei Nur'da Ki Şirk, Küfür İnançlar! 179 izlenme - 3 yıl önce Prof. Dr. Mikail Bayram - Mesnevi ve Risalei Nur'da Ki Şirk, Küfür İnançlar!
Bab'Aziz - Aşkın Anlamı 02:02
Bab'Aziz - Aşkın Anlamı 142 izlenme - 2 yıl önce 2005 yapımı Bab'Aziz filminden muhteşem bir sahne. Film genelde tasavvufla dervişlikle sufilerle alakalı çok şey içeriyor. Kör olan derviş dede ile çocuk yaştaki torunu sadece 30 yılda bir çölde, kimsenin bilmediği bir yerde yapılan derviş toplantısına katılmak için yola çıkarlar. Mesnevi'den ve diğer bilmediğim tasavvuf büyüklerinden alıntılarla müthiş bir yolculuk filmidir masal gibidir.
L&m 03:08
L&m 383 izlenme - 9 yıl önce
Abdülkadir Karakuş - Mesnevi Açış 01:57
Abdülkadir Karakuş - Mesnevi Açış 238 izlenme - 5 yıl önce
Dinin İnsan Gelişiminde Etkisi Nedir? 01:33
Dinin İnsan Gelişiminde Etkisi Nedir? 12 izlenme - 2 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunumuyla CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Gündem Özel'de Mevlana'nın ve Mesnevi'nin sırları, tasavvuf ve Mevlana inanç kavramı konuşuldu. Konuklardan Üsküdar Üni. Tasavvuf Ar. Enstitüsü Prof. Dr. Osman Nuri Küçük insanın dine değil, dinin insana hizmet ettiğini söyledi. Küçük, "Dinin değişmez bir esası var. Sufilere göre din aslında insanın gelişimi için bir araçtır" diye konuştu.
Mesneviden İlk Beyitler 01:33
Mesneviden İlk Beyitler 221 izlenme - 7 yıl önce şiiri okuyan kardeşim ilker göçoğlu
Ömer Tuğrul İnançer Amerika Konferansları 1 - Yale Üniversitesi 01:20:52
Ömer Tuğrul İnançer Amerika Konferansları 1 - Yale Üniversitesi 119 izlenme - 2 yıl önce Ömer Tuğrul İnançer'in, Mevlâna Celâleddin Rumî üzerine Mart 2013'te Amerikan üniversitelerinde vermiş olduğu ilk konferans. Önceden belirteyim, Ömer Tuğrul İnançer'e Kadir Mısıroğlu taraftarları gibi bakmıyorum. Sadece adamın 'hamilelik' açıklamasından başka yaptığı açıklamalar da var. Onu göstermek istedim.
Uğur Işılak - Mürşidin Sözü 02:16
Uğur Işılak - Mürşidin Sözü 166 izlenme - 4 yıl önce Uğur Işılak - Mürşidin Sözü
Aşk-ı Mesnevi Selam 1 25:40
Aşk-ı Mesnevi Selam 1 61 izlenme - 3 yıl önce Daha fazlası için: www.facebook.com/baskaniyetli www.twitter.com/baskaniyetli www.baskaniyetli.blogspot.com
Murat Soydan Hocaefendi ile Mesnevi'den Esintiler {11.02.2015} 01:16:36
Murat Soydan Hocaefendi ile Mesnevi'den Esintiler {11.02.2015} 82 izlenme - 2 yıl önce
Okan Bayülgen Mevlananın Mesnevisini Okudu 01:40
Okan Bayülgen Mevlananın Mesnevisini Okudu 64 izlenme - 3 yıl önce Hz. Mevlana'nın 741. vuslat yıl dönümü etkinlikleri kapsamında sahneye çıkan televizyoncu ve oyuncu Okan Bayülgen, semazenler ve Alaturca Records'un müzikleri eşliğinde Mesnevi'yi okudu.
konya'da mesneviler 00:52
konya'da mesneviler 56 izlenme - 6 yıl önce mesneviler