Hoşgeldiniz!

Metafor Videoları İzle

Metafor Nedir? 03:31
Metafor Nedir? 160 izlenme - 5 ay önce Türk Dil Kurumu metafor kelimesini mecaz olarak tanımlamış. Metafora örnek olarak, Cem Karaca'nın "Ben bir ceviz ağacıyım, Gülhane Parkı'nda"yı verebiliriz. Ama Kenan Doğulu'nun "Festival gibisin, katılmak istiyorum" cümlesi metafor değil. Zira gibili metafor olmaz! Al sana KPSS tüyosu! Metafor, Yunancadan geliyor. Öte götürmek, taşımak demek. İnsanın düş dünyasını zenginleştiren, hayal gücünü tetikleyen bir araç.
Ödüllü Kısa Film - Rengâhenk 06:03
Ödüllü Kısa Film - Rengâhenk 403 izlenme - 2 yıl önce Farklılıklara saygı temalı kısa film olan Rengahenk, liseler arası kısa film yarışmasında 1.lik almış. Metaforlar içeren bu yapım liseliler için oldukça başarılı bence..
Alın Yazısı - Mezbaha Sahnesi 01:41
Alın Yazısı - Mezbaha Sahnesi 527 izlenme - 2 yıl önce Hasmını mezbahada kıstıran Cücü, önce kıçına bastığı ayakkaplarını giyer, sonra keskin bi bakış fırlatıp, usulca pıçağını çeker... Sonrasında izleyiciyi şaşkına çevirmeyi seven, sinemamızın ufuk açıcı yönetmenlerinden Orhan Aksoy araya girer ve metaforu gözümüze sokar..
Makber Ft. Raykal & Metafor 03:40
Makber Ft. Raykal & Metafor 290 izlenme - 6 yıl önce
Sinema - 01:33
Sinema - "Hayvan Düşü" 121 izlenme - 2 yıl önce "Hayvan Düşü" Jonas Alexander Arnby'nin yönettiği ve Lars Mikkelsen, Sonia Suhl, Sonja Richter ile Jakob Oftebro'in oynadığı "Hayvan Düşü", metaforik anlatıma sahip bir korku filmi olarak izleyicilerle buluşacak.
Gönül Kuşu Kalktı Uçtu Havaya 00:24
Gönül Kuşu Kalktı Uçtu Havaya 42 izlenme - 2 yıl önce Halk edebiyatımız bir meseleyi dolaylı yoldan anlatmanın envai çeşit örneğiyle doludur. Dönemin koşulları vb. sebeplerle ozan bazen meseleleri mecazla, teşbihle, bin tür söz sanatıyla anlatmak zorunda kalır. İşte bu videoda, sevdiceğine gönlündeki niyetini bir söz sanatıyla anlatmaya çalışan ozanın ızdırabını izleyeceğiz..
Bol Metaforlu Abimiz v2.0 03:38
Bol Metaforlu Abimiz v2.0 61 izlenme - 2 yıl önce Önceki videosunda kendine has bi fan kitlesi oluşturan abimiz yeni videosu ile karşımızda. Bu sefer aksan ZİRVE yapıyor :) Hediye de değişmiş bu hafta. Zat-ı Şahanelerinin youtube kanalı http://www.youtube.com/user/bedabedava (Önceki videosu http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/211371/metaforlarla-dolu-sitemkar-uzayli-abimiz-bedabedava)
Milli Eğitim Bakanı Avcı 05:03
Milli Eğitim Bakanı Avcı 22 izlenme - 2 yıl önce Görüntü Dökümü: - Nabi Avcı Detaylar- Katılımcılardan Detaylar- Unesco Tu¨rkiye Milli Komisyonu Bas¸kanı Prof. Dr. M. O¨cal Oğuz'un Konuşması- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın Konuşması- Katılımcıların Nabi Avcı İle Fotoğraf Çekimi -Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"unesco'nun Kardeş Okullar Ağı'nın Genişlemesiyle, Türkiye'de Uygulamakta Olduğumuz Ülke İçi Kardeş Okullar Uygulamaları, Uluslararası Düzeye Taşınacak"-"kadın Öğretmenlerimizin Ve Yöneticilerimizin De Özel Desteğiyle Türkiye Bu Projede Hak Ettiği Yeri Daha Fazlasıyla Alacak" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Unesco'nun Kardeş Okullar Ağı'nın Genişlemesiyle, Türkiye'de Uygulanan Uygulamaların, Uluslararası Düzeye Taşınacağını Belirtti.
Muhafazakar, Laik ve Demokrat 01:59
Muhafazakar, Laik ve Demokrat" 49 izlenme - 3 yıl önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili ‘çatı aday’ temaslarına ilişkin, “Türk milletinin üzerinde ittifak edeceği, mazisinde hiçbir şaibe bulunmayan; milliyetçi, muhafazakar, manevi değerlere haiz, laik ve demokrat özellikleriyle tanınmış değerli bir isim konusunda mutabakat sağlanacağına yürekten inanıyorum” dedi.