Hoşgeldiniz!

metan

Hayvan Gübresinden Gaz Üretmek 04:15
Hayvan Gübresinden Gaz Üretmek 2.516 izlenme - 3 yıl önce Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşayan ilkokul mezunu Recep Günaydın, 33 yıldır hayvan gübresinden ürettiği gaz ile evinin gaz ihtiyacını karşılıyor. Ancak anlamadığım bişey var 33 yılda ortalama 850 mutfak tüpü tasarruf ettiğini söylüyor.ayda bi tüp kullansa bile 396 tüp yapar ?? ayda iki tüp bile o rakamı sağlamaz ?? anlayan varsa bana da anlatsın
Hayvan Dışkısından Isınma Sorununa Çözüm 02:37
Hayvan Dışkısından Isınma Sorununa Çözüm 2.174 izlenme - 3 yıl önce Polateli ilçesine bağlı Belenözü köyünde yaşayan ve çevresindekilerin ''Tübitak Sıddık'' lakabıyla hitap ettiği 51 yaşındaki Sıddık Ünal, 4 büyükbaş, 20 küçükbaş hayvandan elde ettiği atıkları, bahçesinde açtığı iki kuyuda biriktiriyor. Bu atıklardan, kuyuların altına kurduğu sistemle metan gazı üreten ve gazı hortumla evine taşıyan Ünal, bu sayede mutfak tüpü ihtiyacını karşılıyor, aynı zamanda serasını ısıtıyor.
Devasa Yeraltı Metan Baloncuklarından Oluşan Yarımada 00:31
Devasa Yeraltı Metan Baloncuklarından Oluşan Yarımada 672 izlenme - 2 yıl önce Siberian Times'ın haberine göre Sibiryalı bilim insanları Yamal yarımadasına yakın Belyy Island'da yeraltında metan kabarcıkları keşfettiler. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Ağrı Cezaevinde Askerler Metan Gazından Zehirlendi 00:51
Ağrı Cezaevinde Askerler Metan Gazından Zehirlendi 117 izlenme - 4 ay önce Ağrı cezaevinde askerler metan gazından zehirlendiAĞRI - Ağrı Kapalı M Tipi cezaevinde bahçeden sızan metan gazından zehirlenen askerler bölgeye sevk edilen çok sayıda ambulansla Ağrı Devlet Hastanesine kaldırıldı.
family guy -metanfetamin etkisi 00:58
family guy -metanfetamin etkisi 1.775 izlenme - 8 yıl önce
Avustralyalı Siyasetçi Protesto Amaçlı Metan Gazı Çıkan Nehri Ateşe Verdi 01:57
Avustralyalı Siyasetçi Protesto Amaçlı Metan Gazı Çıkan Nehri Ateşe Verdi 216 izlenme - 2 yıl önce Avustralya'da bulunan Condamine nehri yüksek oranda metan gazı bulunduruyor. Bölgeyi tehdit eden metan gazının yoğunluğunu protesto etmek amacıyla nehre çakmak çakınca ise nehir bir anda alev aldı. Bunu durdurmazsak Avustralya'nın geleceği böyle olacak diyen Jeremy Buckingham nehri ateşe verirken ise az kalsın kendini de yakıyordu.
adem metan ödül töreni 03:58
adem metan ödül töreni 336 izlenme - 6 yıl önce ulusrararası radyocular birliği yılın en sosyal radyocusu olarak adem metan'ı secti.
Romanya'da olaylar olaylar! 13 sarı, 6 kırmızı kart! 06:04
Romanya'da olaylar olaylar! 13 sarı, 6 kırmızı kart! 436 izlenme - 5 yıl önce Romanya Ligi'nin son haftasında Petrolul Ploiesti ile Gaz Metan Medias arasında oynanan maçta çıkan olaylar sonucunda iki takımdan toplam 13 oyuncu sarı kart ve 6 oyuncu kırmızı kart gördü.
Kolbastı 02:23
Kolbastı 380 izlenme - 9 yıl önce kolbastının yeni imajı metehandan
Ağrı'da Metan Gazından Zehirlenen Uzman Çavuş 49 Gün Sonra Şehit Oldu 01:38
Ağrı'da Metan Gazından Zehirlenen Uzman Çavuş 49 Gün Sonra Şehit Oldu 11 izlenme - 2 ay önce Ağrı'da metan gazından zehirlenen uzman çavuş 49 gün sonra şehit olduERZURUM - Ağrı'da geçtiğimiz Aralık ayında kuyudan sızan metan gazından zehirlenen ve hastanede tedavi altına alınan uzman çavuş 49 gün sonra şehit oldu.
Mangal Kömürü Fırını - Metan Gazı Yanışı ( Ceus Makina ) 00:30
Mangal Kömürü Fırını - Metan Gazı Yanışı ( Ceus Makina ) 117 izlenme - 3 yıl önce Ceus Makina Teknolojileri www.ceusmakina.com 0532 355 9213 Duman - Gaz Kokusu ve Zift'e Son ! Detaylı bilgi için bize ulaşın.
Türkümagazin Adem Metan Çerkezköy Ordulular Deneği Piknik 06:16
Türkümagazin Adem Metan Çerkezköy Ordulular Deneği Piknik 233 izlenme - 6 yıl önce www.turkumagazin.com organizator durmuş arslan gsm
Donmuş Gölde Ortaya Çıkan Metan Gazı 03:52
Donmuş Gölde Ortaya Çıkan Metan Gazı 85 izlenme - 2 yıl önce Donmuş göldeki buzu kırarak içerideki metan gazını yakan adam.
Kolbastı Böyle Oynanır 01:00
Kolbastı Böyle Oynanır 209 izlenme - 9 yıl önce metehan metan;dan kolbastı şov
emniyet şeridi ihlali adem metan 01:07
emniyet şeridi ihlali adem metan 118 izlenme - 6 yıl önce
Çöpten Gelen Güç - Yeniden Yeryüzü 05:49
Çöpten Gelen Güç - Yeniden Yeryüzü 58 izlenme - 3 yıl önce Yeniden Yeryüzü, Al Jazeera Türk'te yayınlanan bugünün çevre sorunlarına çözümleri, dünyanın her yerinden ekolojik, bilimsel, teknolojik ve tasarıma dayalı projeleri mercek altına alan belgeseller serisidir. Sao Paulo'da her gün 26 bin ton çöp üretiliyor. Bu atıklar çözüldükçe metan gazı açığa çıkarıp küresel ısınmayı artırıyor. Şehirde artık kullanılmayan Bancerançes atık depolama sahası, metan gazını enerjiye çevirip yararlı hale getirmek üzere yeniden düzenlenmiş. Yeniden Yeryüzü, çöpten açığa çıkan gazlardan elektrik üretilişini gözlemlemek için Brezilya'da.
Adil Metan 04:01
Adil Metan 148 izlenme - 8 yıl önce umutsuz şairden herkeze özel farklılıkları farkedenzaten farklıdırfarklı oldugunuzu bilmem farkettinizmi
Adil Metan 02:08
Adil Metan 121 izlenme - 9 yıl önce işte duygu yüklübir vidiyo
 Adem Metan'dan yeni yıl mesajı 00:27
Adem Metan'dan yeni yıl mesajı 40 izlenme - 2 yıl önce Alem FM programcılarından Adem Metan, Alem FM dinleyicilerine yeni yıl mesajı verdi.
Metan & Deha Geçmişte Kalan Hayaller 02:04
Metan & Deha Geçmişte Kalan Hayaller 38 izlenme - 4 yıl önce Zoomrecord(2014) Mix:deha
adil metan 0001 03:11
adil metan 0001 40 izlenme - 7 yıl önce adil metan
Dünyada İlk Gaz Sensörü Hangi Hayvandı? - Bilin Deneyin 10.12.2017 Pazar 27:22
Dünyada İlk Gaz Sensörü Hangi Hayvandı? - Bilin Deneyin 10.12.2017 Pazar 4 izlenme - 3 ay önce Dünyada ilk gaz sensörü hangi hayvandı? İlk dokunma sensörü hangi çiçekti? Atom altı parçacıklar gözle görülebilir mi? Sensörlerle görme engellilerin hayatını nasıl kolaylaştırabiliriz? Tüm bu soruların bilimsel yanıtları, Asude Altıntaş ve Cihan Özalevli'nin sunduğu Bilin Deneyin'de ekrana geldi.
Bahçeli: 04:07
Bahçeli: "Türkiye Bölünmektedir" 36 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Miting alanından detaylar- Uğur Mumcu meydanından detay- Bahçeli'nin konuşması MHP'nin Sinop mitingi- Genel Başkan Bahçeli: (1)- "Bugün karşınızdaki manzara, her alanda cephelere bölünen, milli ve manevi değerleri çatıştırılan, beraberlikle birlik ruhu yara almış, ahlaki yozlaşma batağına saplanmış, yaralı bir Türkiye'dir"- "Hiçbir ipoteğe takılmadan, tehditlere aldırmadan, siyasi rüşvetleri elinin tersiyle iterek, istismarcılara kanmayarak, ahlaksızlığa, yoksulluğa, yolsuzluğa, rüşvete, yasaklara, anti demokratik politikalara 'yetti artık' diyerek oyunuzu veriniz" MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bugün karşınızdaki manzara, her alanda cephelere bölünen, milli ve manevi değerleri çatıştırılan, beraberlikle birlik ruhu yara almış, ahlaki yozlaşma batağına saplanmış, yaralı bir Türkiye'dir" dedi.
Yüksekdağ: 02:21
Yüksekdağ: "Hdp'nin Zamanında Bütün Barajları ve Sınırları Yıkıp Geçiyoruz" 18 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın partisince düzenlenen mitinge gelişi- Figen Yüksekdağ'ın halkı selamlaması- Figen Yüksekdağ'ın açıklamaları- Mitingten detay-Yüksekdağ'ın aracıyla miting alanından ayrılması- Halay çeken vatandaşlar HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: - "2015 genel seçimleri ve bu seçimlerde kazanacağımız zafer, bütün Türkiye halklarının birleşerek, kucaklaşarak, karşısındaki sömürücü zalim odakları bertaraf ettiği, onun bütün sınırlarını ve barajlarını anlamsız hale getirdiği bir süreç ve eşik olacaktır"- "Yıllarca karşımıza sınırlar çıkardılar ama şimdi yeni bir anda, yeni bir zamanda yani halkların zamanında, HDP'nin zamanında bütün barajları ve sınırları yıkıp geçiyoruz" HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "2015 genel seçimleri ve bu seçimlerde kazanacağımız zafer, bütün Türkiye halklarının birleşerek, kucaklaşarak, karşısındaki sömürücü zalim odakları bertaraf ettiği, onun bütün sınırlarını ve barajlarını anlamsız hale getirdiği bir süreç ve eşik olacaktır" dedi.
Soma'daki Maden Faciasını Araştırma Komisyonu Üyeleri, Zonguldak'ta İnceleme Yaptı 05:49
Soma'daki Maden Faciasını Araştırma Komisyonu Üyeleri, Zonguldak'ta İnceleme Yaptı 10 izlenme - 4 yıl önce Tbmm Soma'daki Maden Faciasını Araştırma Komisyonu Başkanı Ali Rıza Alaboyun, Soma'daki Faciaya İlişkin, "soma'daki, Çok Basit Tedbirle Önlenebilecek Kazayken Oradaki Aşırı Derece Üretim Hırsından, Çok Basit Güvenlik Önlemini İhmalden Kaynaklanan Bir Kaza. Tabii Bunun Sonucunu Oradaki Bilirkişi Ve Uzman Arkadaşlarımız Açıklayacak.
İşte Soma İçin Alınan Kararlar 02:59
İşte Soma İçin Alınan Kararlar 13 izlenme - 4 yıl önce Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bugünkü Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın omurgasını Soma’daki maden faciasının oluşturduğu belirterek, açıklamalarda bulundu.
Soma Maden Kazasını Araştıran Komisyon Çalışmalarını Tamamladı 08:34
Soma Maden Kazasını Araştıran Komisyon Çalışmalarını Tamamladı 11 izlenme - 3 yıl önce Manisa’nın Soma ilçesinde 301 işçinin hayatını kaybettiği maden kazası başta olmak üzere maden kazalarını araştırmak üzere kurulan TBMM Araştırma Komisyonu Başkanı, AK Parti Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, kazanın kömürün çıkartıldığı yerde tavanın çökmesi sonucu galeriye dolan gazın yanması ile meydana geldiğini açıkladı.
İşte Soma İçin Alınan Kararlar 02:59
İşte Soma İçin Alınan Kararlar 12 izlenme - 4 yıl önce Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bugünkü Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın omurgasını Soma’daki maden faciasının oluşturduğu belirterek, açıklamalarda bulundu.
Elitaş: 04:12
Elitaş: "İç Güvenlik Paketi'ni Geçirmeye Kararlıyız" 1 izlenme - 3 yıl önce "İç Güvenlik Paketi'ni geçirmeye kararlıyız"- AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş: "Sabırla ve metanetle İç Güvenlik Paketi'ni sonuna kadar geçirmeye kararlıyız"- "Bir CHP'li grup başkanvekilinin kürsüye saldırması, kürsüye çıkıp orayı işgale yeltenmesi herhalde o partiyi kuranların, o partiye gönül vermiş olanların ecdatlarının kemiklerini sızlatmıştır"- "HDP, diğer partileri hipnotize etti.
Metan CH4 Gazı Ölçümü - EUROLAB 01:47
Metan CH4 Gazı Ölçümü - EUROLAB 0 izlenme - 1 ay önce KISA TANIMI CH4 OLAN BİLEŞİK, METAN OLARAK BİLİNEN KİMYASAL BİR BİLEŞİKTİR VE NORMAL BASINÇ VE SICAKLIK ALTINDA GAZ OLARAK BULUNUR. RENGİ VE KOKUSU OLMADIĞINDAN DOĞAL BİR BİLEŞENDİR VE BU NEDENLİ OLDUKÇA ÖNEMLİDİR. METAN GAZI ZEHİRLİ DEĞİLDİR ANCAK; BAŞKA KİMYASALLARLA %5 GİBİ DÜŞÜK BİR ORANDA BİLE KARIŞMASI PATLAYICI OLABİLİR. HAVADA Kİ OKSİJEN MİKTARININ ’NIN ALTINA DÜŞMESİ TEHLİKELİDİR. ’NUN ALTINA DÜŞMESİ İSE ÖLÜMCÜL OLABİLİR. METAN, DOĞALGAZIN ASIL BİLEŞENİDİR. RENKSİZ, KOKUSUZ, YÜKSEK YANICILIKTA, ZEHİRSİZ BİR GAZDIR.YÜKSEK ISIL DEĞERİ NEDENİYLE GENELDE YAKIT OLARAK KULLANILIR. SAF HALİ TEST GAZI OLARAK KULLANILMAKTADIR. DOĞAL METAN HEM ZEMİN ALTINDA HEM DE DENİZ TABANI ALTINDA BULUNABİLİR. YÜZEYE VE ATMOSFERE ULAŞTIĞINDA ATMOSFERİK METAN OLARAK BİLİNİR. 1750'DEN BERİ DÜNYA'NIN ATMOSFERİK METAN KONSANTRASYONU YAKLAŞIK 0 ORANINDA ARTTI VE UZUN SÜREN VE KÜRESEL OLARAK KARIŞAN SERA GAZLARININ TOPLAM RADYASYON ZORLAMALARININ 'SİNİ OLUŞTURUYOR. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN 2012 YILINDA YAYINLANAN YASAYA GÖRE; İŞVERENLER ÇALIŞANLARININ SAĞLIK VE GÜVENLİĞİ SAĞLAMAK AMACI İLE MESLEKİ RİSKLERİ ÖNLEMEK İÇİN, RİSK DEĞERLENDİRMESİ YAPMAK ZORUNDADIRLAR. CH4 METAN GAZI ÖLÇÜM VE ANALİZLERİ İÇİN LABORATUVARIMIZ EUROLAB İLE ÇALIŞABİLİRSİNİZ. https://www.laboratuvar.com/cevre-analizleri/imisyon-analizleri/ortam-havasinda-gaz-olcumu/ch4-metan-olcum-ve-analizi