Hoşgeldiniz!

Mete Yarar

Mete Yarar, Afrin'deki mühimmat deposunun vurulmasını yorumladı 01:37
Mete Yarar, Afrin'deki mühimmat deposunun vurulmasını yorumladı 228 izlenme - 2 ay önce TSK, PKK/KCK/PYD-YPG terör örgütü tarafından Afrin'de mühimmat deposu olarak kullanılan tünelin tam isabetle vuruş görüntülerini yayınladı. O anlarda CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu'na konuk olan Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, tünelin vurulma anını canlı yayında yorumladı.
Mete Yarar Saldırı Anını Anlattı 03:52
Mete Yarar Saldırı Anını Anlattı 727 izlenme - 2 yıl önce Mete Yarar kimdir ? Yarar'a silahlı saldırı. Güvenlik uzmanı Mete Yarar Kadıköy Suadiye'de iki kişinin silahlı saldırısına uğradı. Yarar, saldırıdan yara almadan kurtuldu. Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar'a İstanbul Suadiye'de biri silahlı iki kişi tarafından ateş açıldı. Mete Yarar'ın da anında karşılık verdiği olayda kendisine herhangi bir zararın gelmediği belirtildi. Olayı ilk olarak gazeteci İzzet Çapa, Twitter hesabından duyurdu. Bu açıklamanın ardından Mete Yarar, kendi Twitter hesabından da bir açıklamada bulunarak durumunun iyi olduğunu merak edilmemesi gerektiğini yazdı. "FARKLI BİR SEBEP VAR ANCAK..." Saldırıya ilişkin Sözcü'ye konuşan Mete Yarar'ın "iki kişiydiler ateş açtılar ben de zaten silahımla karşılık verdim. Bunun üzerine kaçtılar. Polis çalışma başlattı" dedi. Yarar'ın saldırının 'neden gerçekleştirilmiş olabileceğine' ilişkin ise "farklı bir sebep var ancak şimdilik durum net değil" dediği ifade edildi. POLİSLER OLAY YERİNE İNTİKAL ETTİ Yarar'a saldırı haberini İzzet Çapa Twitter'daki hesabından duyurdu. Saldırı sonrası polislerin olay yerine intikal ettiğini yazan Çapa, Mete Yarar'ın sağlık durumunun iyi olduğunu dile getirdi. "SALDIRI ÖLDÜRME AMAÇLI" Çapa, "Polisler olay yerine intikal etti. Saldırı muhtemelen öldürme amaçlı. Ancak kurşunlardan hiçbiri Mete Yarar'a isabet etmedi. Büyük bir şans eseri ilk iki kurşun patlamadı. Üçüncü kurşun da isabet etmedi. Mete Yarar ateş edenlere ruhsatlı silahıyla karşılık verdi." detaylarını aktardı.
Mete Yarar Suikast Girişiminin Ayrıntılarını Anlattı 06:00
Mete Yarar Suikast Girişiminin Ayrıntılarını Anlattı 407 izlenme - 2 yıl önce TVNET canlı yayınına açıklamalar yapan güvenlik uzmanı Mete Yarar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan ekibin söylenilenin aksine çok profesyonel olduğunu ve planlı bir şekilde hareket ettiğini söyledi.
Mete Yarar: Türkiye Afrin'de ev ev ne olduğunu biliyor 02:29
Mete Yarar: Türkiye Afrin'de ev ev ne olduğunu biliyor 68 izlenme - 2 ay önce Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in konuğu oldu. Afrin harekatına dair konuşan Yara, "Türkiye Afrin'i ev ev biliyor" dedi. Hakan Çelik'in Hafta Sonu programına konulan olan Yarar, Türkiye'nin Afrin bölgesini çok iyi bildiğini söyledi. Yarar, "Afrin'dekilerin yüzde 80'ninin akrabası ya Kırıkhan'dadır ya Hassa'dadır ya Reyhanlı'dadır. Ya birbirlerine kız alıp vermişlerdir. Aynı aşirettendirler" dedi. Yarar başka bir konuya da dikkat çekti. "Yabancı askerler ne yapacaklar, bu teşkilatın içinde üç tane faktör var. Birisi Arap aşiretleri, arkasından sivil komün dediğimiz komünler var. Bunlar çoğunlukla yabancı ülkelerden gelmiş asker kökenliler. Bunların neyi kullandığını bilmiyoruz. Şunu biliyoruz ama bu operasyon Fırat Kalkanı Harekatı'ndan daha uzmanlık gerektiren bir operasyon" diye konuştu. "YPG'nin silahları DEAŞ'tan daha gelişmiş" Mete Yarar, YPG'nin elindeki silahların DEAŞ'ın elindeki silahlardan daha gelişmiş olduğunu da söyledi. Yarar dün, ABD'nin YPG'ye verdiği silahların bir kısmının vurulduğunu da açıkladı.
Mete Yarar: Fetö 17-25 Aralık'ta Devletin Hafızasını Sildi (Net Bakış 9 Ağustos Pazartesi) 03:58
Mete Yarar: Fetö 17-25 Aralık'ta Devletin Hafızasını Sildi (Net Bakış 9 Ağustos Pazartesi) 287 izlenme - 2 yıl önce Mete Yarar: FETÖ 17-25 Aralık'ta devletin hafızasını sildi TVNET canlı yayınında hain darbe girişimine dair soruları cevaplayan güvenlik uzmanı Mete Yarar'ın PKK gerçeğine ilişkin ifadeleri dikkat çekti. 17-25 aralık sürecinin akabinde devletin hafızasının silindiğini belirten Yarar "Askerimizin bir kısmı PKK ile mücadele ederken diğer kısmı da terör örgütüne istihbarat veriyordu, o yüzden sonuç alınamıyordu ve şehit veriyorduk" şeklinde konuştu.
Canlı Yayında Büyük Kavga: Sen Hükümet Komiseri misin? 01:06
Canlı Yayında Büyük Kavga: Sen Hükümet Komiseri misin? 234 izlenme - 2 yıl önce Mete Yarar, darbe girişiminin ardından Güneydoğu'da ve sınır birliklerinde askerlerin 'darbe korkusu' nedeniyle kışlalarından çıkartılmadığını ve bu durumun PKK ile IŞİD'e yaradığını söyledi.
Mete Yarar, Afrin'deki En Büyük Tehlikeyi Açıkladı 01:11
Mete Yarar, Afrin'deki En Büyük Tehlikeyi Açıkladı 63 izlenme - 2 ay önce Afrin operasyonu devam ederken, harekatta yaşanabilecek olaylara ilişkin önemli bir öngörü de Güvenlik Uzmanı Mete Yarar'dan geldi. Canlı yayında Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan Yarar, bölgede halen Amerikalı istihbaratçıların bulunduğuna değindi ve Türk askerinin onlarla karşılaşabileceğini söyledi. Mete Yarar operasyon başarılı sona ererse, bölgeye Türkiye’den geri göç yaşanacağını da iddia etti.
Mete Yarar: Bu Harekatı Yapabilecek Ülke 5'i Geçmez 01:05
Mete Yarar: Bu Harekatı Yapabilecek Ülke 5'i Geçmez 59 izlenme - 2 ay önce Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Operasyonu'nu Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, CNN TÜRK'te değerlendirdi. Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Yarar, "72 uçakla operasyon yapılıyor. Dünyada bunu yapabilecek ülke sayısı 5'i geçmez" diye konuştu.
Mete Yarar'ın Pilot Yüzbaşı ile Duygulandıran Diyaloğu 02:57
Mete Yarar'ın Pilot Yüzbaşı ile Duygulandıran Diyaloğu 294 izlenme - 3 yıl önce Emekli asker ve güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar'ın yakın bir zamanda çekim yapmak için gittiği bölgede bir yüzbaşımız ile girdiği diyaloğu anlatıyor. İzleyip duygulanmamak da elde değil. Allah her birini muzaffer kılsın inşallah.
Mete Yarar: Türkiye için dönüm noktası… 02:32
Mete Yarar: Türkiye için dönüm noktası… 50 izlenme - 4 ay önce Lübnan’da Başbakan Hariri'nin istifası, tutuklanan Suudi prensler, Suriye'de bitmeyen savaş, NATO'nun Türkiye'ye karşı tuhaf tutumu… Ortadoğu'da yaşanan sıcak gelişmeler CNN TÜRK'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında masaya yatırıldı. Bölgeyi en iyi tanıyan isimlerden ikisi, Gazeteci Coşkun Aral ve Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, programda Türkiye'nin bu kritik dönemi nasıl zarar görmeden atlatabileceğinin ipuçlarını verdi. Savunma sanayinde yapılan atılımların Türkiye için dönüm noktası olduğuna değinen Mete Yarar ve Coşkun Aral, bu sayede Fırat Kalkanı Harekatında başarı sağlandığını ve Türkiye'nin yabancı kaynaklardan silah almaya ihtiyacının azaldığına dikkat çekti.
Cnn Türk''te İlginç Olay - Siz Dolandırıcı Mısınız? 00:22
Cnn Türk''te İlginç Olay - Siz Dolandırıcı Mısınız? 101 izlenme - 2 yıl önce CNN, Mete Yarar'ı aradığını sandı fakat başka birisini aradı. Herif; '' Ben sizi çözemedim, siz dolandırıcı mısınız? '' deyip kapattı. OSAIEFJAOISEJFOASIĞJEF
Mete Yarar: Artık Tehlike Pkk'dan Değil O Örgütten Geliyor 02:35
Mete Yarar: Artık Tehlike Pkk'dan Değil O Örgütten Geliyor 34 izlenme - 4 ay önce Son günlerde Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler gündemin en sıcak maddeleri arasında. Hakan Çelik ile Hafta Sonu bölgeyi en iyi tanıyan isimlerden ikisi, Gazeteci Coşkun Aral ve Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ile Ortadoğu'da değişen dengeleri masaya yatırdı. PKK ve DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin önümüzdeki dönemde yaratabileceği tehlikeyi değerlendiren iki isim, Suriye’de karışıklığın PKK için yaşama dönme fırsatı sağladığına değindi ve artık tehlikenin PKK'dan değil KCK'dan geldiğine dikkat çekti.
Mete Yarar, DEAŞ hedeflerinin vurulma anını canlı yayında yorumladı 02:12
Mete Yarar, DEAŞ hedeflerinin vurulma anını canlı yayında yorumladı 70 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge programında Mete Yarar, DEAŞ hedeflerinin vurulma anını canlı yayında yorumladı.
Tarafsız Bölge   13 Ocak 2016 02:34:42
Tarafsız Bölge 13 Ocak 2016 139 izlenme - 2 yıl önce İstanbul'daki saldırı... IŞİD'ın canlı bombaları... Suriye' meselesi... Rusya gerginliği ve Ortadoğu’nun geleceği... Ahmet Hakan sordu, Uluç Özülker, Mete Yarar, Haldun Yalçınkaya, İsmail Saymaz, Mehmet Şahin ve Atilla Sandıklı Tarafsız Bölge'de tartıştı
Mete Yarar'a Silahlı Saldırı! 02:14
Mete Yarar'a Silahlı Saldırı! 56 izlenme - 2 yıl önce Güvenlik uzmanı özel kuvvetlerden emekli yarbay Mete Yarar'a silahlı saldırı düzenlendi. Güvenlik uzmanı Mete Yarar Kadıköy Suadiye'de iki kişinin silahlı saldırısına uğradı. Yarar saldırıdan yara almadan kurtuldu. "BEN DE KARŞILIK VERDİM" Sozcu.com.tr'ye konuşan Mete Yarar "iki kişiydiler ateş açtılar ben de zaten silahımla karşılık verdim. Bunun üzerine kaçtılar. Polis çalışma başlattı" dedi. Yarar; saldırının 'neden gerçekleştirilmiş olabileceğine' ilişkin ise "farklı bir sebep var ancak şimdilik durum net değil" dedi.
Türkiye'nin Gündemi - 17 Temmuz 2016 04:57:31
Türkiye'nin Gündemi - 17 Temmuz 2016 86 izlenme - 2 yıl önce 17 Temmuz Pazar Türkiye Gündemi konukları, İdrıs Şahin – Ak Parti 24 Dönem Çankırı Mv, Mete Yarar Güvenlik Politikaları Uzmanı, Ersan Şen Ceza Hukuku Uzmanı, Nevzat Çiçek Gazeteci İdi.
Mete Yarar: Üst Akıl Pkk Fetö Ve Işid'i Koordine Ediyor 03:09
Mete Yarar: Üst Akıl Pkk Fetö Ve Işid'i Koordine Ediyor 62 izlenme - 2 yıl önce Mete Yarar: Üst akıl PKK, FETÖ ve IŞİD'i koordine ediyor Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, darbe girişimi sonrasındaki gelişmeleri değerlendirdi.
TSK Katar'da ne yapacak? - Hafta Sonu 10 Haziran 2017 Cumartesi 45:00
TSK Katar'da ne yapacak? - Hafta Sonu 10 Haziran 2017 Cumartesi 39 izlenme - 9 ay önce Katar krizi Arap dünyasında yeni bir çatışmayı tetikleyebilir mi? Terör örgütleriyle mücadelede kesin sonuç nasıl sağlanır? Müttefik ülkeler askeri alanda Türkiye’ye gerekli yardımı sağlıyor mu? Güvenlik uzmanı Mete Yarar, gündemdeki kritik gelişmeleri Hafta Sonu’nda yorumladı.
Mete Yarar: Nusaybin'i Temizlemeyenler FETÖ'cü Çıktı 01:58
Mete Yarar: Nusaybin'i Temizlemeyenler FETÖ'cü Çıktı 56 izlenme - 2 yıl önce Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, darbe girişimi sonrasındaki gelişmeleri değerlendirdi. Habertürk canlı yayınında Veyis Ateş'in sorularını yanıtlayan Mete Yarar, şu açıklamalarda bulundu "KARA PROPAGANDANIN ZİRVE YAPTIĞI BİR DÖNEM YAŞAYACAĞIZ" Bu örgütün elinde Türkiye'nin 30 yıllık arşivi var. Her gün Türkiye'yi kara propagandaya sokacak kadar malzemeleri var. Bugün yaşayacağımız süreç, kara propagandanın zirve yaptığı bir dönem olacak. Ellerindeki arşivi deşifre edecekler. Hulusi Paşa'nın emir subayı ne dedi? Ellerinde her gün ne konuşulduysa arşiv var, bir de bunları montajla, komuta kademesini birbirine düşürürsün. Bu ülkede sehven yükleme yapılarak insanlar yıllarca içeride yattı. Olmayan isimli adreslerle insanlar içeri atıldı. Bu işte en öne çıkmış adamlar hedef alınacak. Çünkü oyun suyu bulandırmak üzerine kurulu. "ÖRGÜTÜN PES ETMİŞ HALİNİ GÖRMÜYORUM, YENİ TALİMATLAR VERİYOR" Sosyal medyaya bir evrak düşsün, okuyanı da bakanı da çok olur. Okçular Tepesi'ne adam çıkaralım dedim bak, adam sayısı azaldı görüyorum ben. Niyet üzerine gitmem ben, eylem üzerine giderim. Eylemim, sayıyı arttırmak. İnanan adama ihtiyaç var. Çok kalabalığa ihtiyaç yok. Yürüyüşte, bu kalabalığa katılacak adamlara ihtiyaç var. Biz erken zafere giriyoruz. Daha ilk raundu aldık, örgütün pes etmiş bir halini ben görmüyorum. Yeni talimatlar veriyor, yeni eylem planları kuruyor. "ÜST AKILIN KOORDİNE ETTİĞİ ÜÇ GRUP: PKK, FETÖ, IŞİD" Bir üst akıl, üç grubu çok iyi koordine etmiş; PKK, FETÖ ve IŞİD. Sebebi de çok net ve açık, Türkiye'de darbe öncesi psikolojik olarak alt yapıyı hazırlamaya çalışmış. Bu üç örgütü birleştiren bir üst akıla ihtiyaç var. Ben FETÖ'nün bu puzzle'da yalnızca küçük bir bölüm olduğunu söylüyorum. Yaklaşık iki yıldan beri farklı ülkelerde Türkiye ile ilgili çıkan yazıları tarasınlar. Neredeyse büyük kısmının darbeyi teşvik ettiğini görecekler. Batı coğrafyasında. Burada hatamız var, biz kendi içimizde yarattığımız kaosun bedelini ödetiyorlar."
Mete Yarar’a Silahlı Saldırının Görüntüleri 00:32
Mete Yarar’a Silahlı Saldırının Görüntüleri 41 izlenme - 2 yıl önce Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar’a yönelik silahlı saldırının görüntüleri ortaya çıktı. Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar’ın Kadıköy’de iki kişinin silahlı saldırısına uğramasına ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde iki kişinin kafenin kapısına doğru yürüdükleri görülüyor. Yarar’ın da peşlerinde geldiği iki kişi ile kapıda kısa süre konuştuğu görülüyor. Bu sırada bir kişinin belinden silahını çıkararak tetiğini çektiği görülüyor. Mete Yarar’ın peşlerinden birkaç adım daha attığı iki kişinin ateş açması üzerine kafeye doğru yönelerek sırt çantasını bıraktığı görüntülere yansıyor. Görüntülerde silahın patlamasıyla kafedekilerin paniklediği gözlenirken, Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar’ın belindeki silahı çıkararak iki kişiyi kovaladığı görülüyor.
Mete Yarar:  Avrupa tehlike altında 00:54
Mete Yarar: Avrupa tehlike altında 29 izlenme - 9 ay önce Terör ve askeri konularda yorumlarıyla dikkat çeken, Emekli Asker ve Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, son dönemde artan DEAŞ saldırılarına dair çok önemli değerlendirmelerde bulundu. CNN TÜRK'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına konuk olan Mete Yarar, Suriye'deki kentlerin DEAŞ'tan kurtarılmasıyla, buradaki militanların, eylemlerini Avrupa ülkelerine taşıyacağına dikkat çekti. Suriye'de tam bir temizlik gerçekleşmediğini ve birçok DEAŞ mensubunun gizlenerek Avrupa'ya kaçtığına dikkat çeken Mete Yarar, "Önümüzdeki 6 ay içinde daha çok terör saldırıları bekliyorum" dedi.
Tarafsız Bölge -   6 Nisan 2016 02:23:22
Tarafsız Bölge - 6 Nisan 2016 91 izlenme - 2 yıl önce Kişisel verilerin sızdırılması… Kılıçdaroğlu’nun tartışma yaratan sözü… Erdoğan’ın sert yanıtı… Güneydoğu’daki operasyonlar ve terör yandaşlarına vatandaşlık yaptırımı… Ahmet Hakan sordu, konukları İdris Şahin, Mete Yarar, İsmail Saymaz, Canan Kaftancıoğlu, Mehmet Şahin ve Nazif Okumuş Tarafsız Bölge’de tartıştı.
Mete Yarar ABD'de FETÖ'yü Şikayet Edenlere Soruşturma Açılıyor 02:35
Mete Yarar ABD'de FETÖ'yü Şikayet Edenlere Soruşturma Açılıyor 34 izlenme - 1 yıl önce Mete Yarar ABD'de FETÖ'yü Şikayet Edenlere Soruşturma Açılıyor
Mete Yarar TSK Dağı Taşı Bombalıyor Diyen Yalancıdır 01:21
Mete Yarar TSK Dağı Taşı Bombalıyor Diyen Yalancıdır 59 izlenme - 2 yıl önce Mete Yarar TSK Dağı Taşı Bombalıyor Diyen Yalancıdır
Akıl Çemberi  - 18 Ağustos 2015 02:41:55
Akıl Çemberi - 18 Ağustos 2015 99 izlenme - 3 yıl önce Koalisyon görüşmelerinden uzlaşı çıkmadı... Yeni seçime nasıl bir hükümet formülü ile gidilecek? Erdoğan'ın sistem çıkışı, terörle mücadele ve çözüm süreci konularını Başak Şengül sordu, Prof. Dr. Sedat Laçiner, Erol Katırcıoğlu, Prof. Dr. Özer Sencar, Doç. Dr. Mehmet Şahin, Avukat Rıza Saka ve Güvenlik uzmanı Mete Yarar Akıl Çemberi’nde tartıştı
Mete Yarar 'Türk Rus ilişkilerini hedef alan tuzak hamle' 03:51
Mete Yarar 'Türk Rus ilişkilerini hedef alan tuzak hamle' 25 izlenme - 1 yıl önce
Türkiye'nin Gündemi - 13 Haziran 2016 01:55:02
Türkiye'nin Gündemi - 13 Haziran 2016 56 izlenme - 2 yıl önce Muhalefetin güvenliği tartışmaları, siyasetteki gerilimin sebepleri, terör sorunu ve Suriye’deki gelişmeler… Didem Arslan Yılmaz soruyor; Güvenlik Politika Uzmanı Mete Yarar, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Kamuoyu araştırmacısı İbrahim Uslu, İstanbul Barosu Eski Başkanı Turgut Kazan ve Hukukçular Derneği Başkanı Mehmet Sarı yanıtlıyor.
Akılda Kalan - Mete Yarar 23 Aralık 2016 01:45:42
Akılda Kalan - Mete Yarar 23 Aralık 2016 27 izlenme - 1 yıl önce Akılda Kalan'da Veyis Ateş'in konuğu, Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar'la 2016 yılında Türkiye'yi kana bulayan hain terör saldırılarını masaya yatırıldı. İntahar saldırılarından bomba yüklü araçlara, kentleri hedef alan terör olaylarından 15 Temmuz darbe girişimine, Türkiye 2016 yılında terörle mücadelesinde yeni bir aşamaya mı geçti?, Suriye'de TSK'ya yönelik terör saldırıları neyi hedefliyor?, Fırat Kalkanı Operasyonu ilerleyişine devam ederken sahada hangi aktörler var?, Çatışmalarda neler yaşanıyor? konuları konuşuldu.
Güvenlik Uzmanı Mete Yarar: 06:59
Güvenlik Uzmanı Mete Yarar: "Afrin'in TSK Tarafından Alınmama İhtimali Yok" 6 izlenme - 1 ay önce Güvenlik Uzmanı Mete Yarar: "Afrin'in TSK tarafından alınmama ihtimali yok" Kağıthane'de Güvenlik Uzmanı Mete Yarar söyleşisi gerçekleştiİSTANBUL - Kağıthane'de düzenlenen söyleşide Zeytin Dalı Harekatı'nın detaylarını anlatan Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, "Afrin'in TSK tarafından alınmama...
Güvenlik Uzmanı Yazar Mete Yarar, 03:00
Güvenlik Uzmanı Yazar Mete Yarar, "Bu Dönem Bizim İçin Hizmet Edenlere Sahip Çıkma Dönemidir" 15 izlenme - 10 ay önce Güvenlik Uzmanı Yazar Mete Yarar, "Bu dönem bizim için hizmet edenlere sahip çıkma dönemidir"KOCAELİ - 9.