Hoşgeldiniz!

metin erksan

Kadın Hamlet - Fatma Girik & Tecavüzcü Coşkun 04:22
Kadın Hamlet - Fatma Girik & Tecavüzcü Coşkun 13.564 izlenme - 2 yıl önce Metin Erksan'ın senaryosunu yazdığı, Fatma Girik'in yapımcılığına ortak olup oynadığı, 1976 tarihli, "Kadın Hamlet" adlı fantastik Türk filminden bir kesit. Hayaletin göründügü, Coşkun ve ekibinin korkudan üç buçuk hezeyanlarina bağladığı bir sahnedir. ozeti: (alıntıdır) "Babasının hayaletiyle yüzleşen Hamlet, babasının katilinin amcası olduğunu öğrenir. Üvey babası, öz annesiyle aynı yatağı paylaşmaktadır ve bu durum öz babasının ruhuna huzur vermemektedir. İntikamını alması için kızını görevlendirir... Amcası ve onunla işbirliği yapan öz annesinden intikamını almak için sıradışı bir plan hazırlayan Hamlet, sırrını babasının sadık hizmetkarlarıyla paylaşır; Hamlet, babasının katili gerçeği itiraf edene kadar deli rolü yapacak ve çevresindeki herkesi buna inandıracaktır."
SUSUZ YAZ - Sahne 01:51
SUSUZ YAZ - Sahne 7.467 izlenme - 4 yıl önce Osman ( E.Taş ) kendi arazisinde çıkan su nedeniyle köyülerle çatışma halindedir . Bu su kavgası nedeniyle kardeşi Hasan \'da ( U.Doğan ) hapse düşmüştür . Osman\'ın niyeti hem suya hemde yengesi Bahar\'a ( H.Koçyiğit ) sahip olmaktır . 4.8.08 Zafer ALGAN
Utanmadan Sevişmek İsteyen Kadın - Ölmeyen Aşk (1966) 04:36
Utanmadan Sevişmek İsteyen Kadın - Ölmeyen Aşk (1966) 5.446 izlenme - 3 yıl önce Kartal Tibet'in oyunculukta devleştiği, Hülya Koçyiğit'in kardeşi Nilüfer Koçyiğit'in de fena performans sergilemediği aşk filmleri arasında kült sayılabilecek bir uyarlama izleyeceğiz. Metin Erksan'ın etkisi yadsınamaz. Gururları uğruna birbirine işkence çektiren iki sevgilinin hikayesi, aşk, nefret, gurur ve kinin harmanlandığı yapım... Film Künyesi; Ölmeyen Aşk (1966) Film linki; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/69020/olmeyen-ask-kartal-tibet-1966-85-dk
Ben de Sana Naşığım - Sevenler Ölmez 01:59
Ben de Sana Naşığım - Sevenler Ölmez 637 izlenme - 5 ay önce
Susuz Yaz - Radyo Tiyatrosu / Arkası Yarın 02:09:44
Susuz Yaz - Radyo Tiyatrosu / Arkası Yarın 2.476 izlenme - 2 yıl önce Necati Cumalı'nın ölümsüz eseri Susuz Yaz'ın radyo için düzenlenmiş halini dinleyeceksiniz. Filme şurdan; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/59271/susuz-yaz-1963-89-dakika ulaşmak da mümkün.
Metin Erksan - Kamera Arkası 01:37
Metin Erksan - Kamera Arkası 1.126 izlenme - 1 yıl önce Türk sinemasında pek kamera arkası görüntü yok veya varda ben bulmadım İnternet de dolaşırken metin erksan hakkında çeşitli kişelerle yapılmış röportajların olduğu bir video buldum izlemiş olduğunuz bu görüntüler o videonun sonunda idi videonun tamamı https://www.youtube.com/watch?v=vCRNtnvMX9o
Dünyanın En Patavatsız Adamı - Erol Taş - Susuz Yaz 04:48
Dünyanın En Patavatsız Adamı - Erol Taş - Susuz Yaz 2.277 izlenme - 3 yıl önce 1963 yapımı Susuz Yaz filminden Erol Taş'ın patavatsızca gerdek odasına girişini, yeni gelini korkutma girişimlerini, inek memesinden süt emmesini ve kült olmuş korkuluk sahnesini içeren bir video izleyeceğiz. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/26092/susuz-yaz-korkuluk-sahnesi http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/59271/susuz-yaz-1963-89-dakika
Acı Hayat  –  Ayhan Işık Nefreti İçerir (1962) 02:24
Acı Hayat – Ayhan Işık Nefreti İçerir (1962) 1.402 izlenme - 3 yıl önce Bir evin ruhu olmalı, böyle beton mezarlara lanet olsun! İçinde sen olmadıktan sonra neyleyim ben böyle evi? Metin Erksan'ın senaryosunu yazıp, yönettiği "Acı Hayat" filminin en etkileyici sahnesidir kanimca. 60'ların İstanbul'unda geçen, Ayhan Işık, Türkan Şoray, Ekrem Bora, Nebahat Çehre ve Hüseyin Baradan gibi önemli Yeşilçam oyuncularının yer aldığı film sanatsal çekimleri ve müzikleri ile aşkı, öfkeyi, ihaneti, pişmanlığı, ekonomik kaygıları konu alır. Filmi izleminizi tavsiye ederim. Son pişmanlık fayda etmez.
Yılanların Öcü (1962) - Son Sahne 01:43
Yılanların Öcü (1962) - Son Sahne 1.165 izlenme - 3 yıl önce Filmlerin en önemli kısımları son sahneleridir, herşey o anda bitecektir ve o sahneyle hatırlanacaktır film, işte son sahnesiyle hatırlanması gereken bir film Yılanların Öcü. 1962 yapımı siyah-beyaz bir film olan Yılanların Öcü Fakir Baykurt'un aynı isimli romanından Metin Erksan yönetmenliğinde beyazperdeye uyarlanmıştır. Fikret Hakan (Kara Bayram), Nurhan Nur(Hatçe), Aliye Rona(Irazca),Erol Taş(Haceli), Ali Şen (Muhtar) ve Kadir Savun(Ak Ali) gibi Türk sinemasına ismini altın harflerle yazdırmış oyunculardan oluşan bir kadroya sahiptir. 1985 yılında Şerif Gören tarafından Kadir İnanır ve Fatma Girik gibi oyuncularla tekrar çekilmiştir.
Susuz Yaz - Korkuluk Sahnesi 01:51
Susuz Yaz - Korkuluk Sahnesi 489 izlenme - 3 yıl önce ''Denizden babam çıksa yerim'' diyebileceğim gibi ''Metin Erksan ne çekmişse izlerim'' de diyebilirim. Susuz Yaz da bu işlerden biridir. Erol Taş(Osman) bu sahnede korkuluğa kardeşinin karısı Bahar'mış (Hülya Koçyiğit) gibi aşkını ilan ediyor. Hem de tüm tutkusunu ve çelişkisini bize tam anlamıyla yansıtarak. Döktürüyor diyesim var.
Özel Görüntülerle Aşık Veysel 13:58
Özel Görüntülerle Aşık Veysel 419 izlenme - 2 yıl önce Bu görüntüler 1952 yılı yapımlı, döneminde yasaklanmış "Karanlık Dünya" filmine ait. Sonra bu görüntüler Can Dündar tarafından pek kıymetli TRT arşivlerinden alınarak "Küçük Dünyam" belgesel-filmi için kullanıldı. Bu karelerde Sivaslı Ozan hem güldürüyor, hem de hüzünlendiriyor bizleri. Çok değerli tarihi bir görsel döküman.
Işıl German - Aşkın Kederi - Sevmek Zamanı 04:01
Işıl German - Aşkın Kederi - Sevmek Zamanı 573 izlenme - 3 yıl önce - Aylardan beri gelip neden benim resmime bakıyorsun? Cevap vermeyecek misin bana? Yoksa gerçeği söylemekten korkuyor musun? - Öğrenmek istediğini Mustafa söylemiştir sana. - Ben senin söylemeni istiyorum. Herhalde bana ait olan bir şeyi öğrenmek hakkımdır. - Hayır! Sana ait bir mesele değil bu. Resmin ile benim aramdaki bir durum seni ilgilendirmez. Ben senin resmine aşığım. - İyi ama aşık olduğun resim benim resmim. İşte ben de buradayım, söyleyeceklerini dinlemeye geldim. - Resmin sen değilsin ki! Resmin benim dünyama ait bir şey. Ben seni değil resmini tanıyorum. Belki sen benim bütün güzel düşüncelerimi yıkarsın. - Bu davranışların bir korkudan ileri geliyor. - Evet bir korkudan ileri geliyor. Bu korku sevdiğim şeye ebediyen sahip olabilmek için çekilen bir korku. Ben senin resmine değil de sana aşık olsaydım o zaman ne olacaktı? Belki bir kere bile bakmayacaktın yüzüme. Belki de alay edecektin sevgimle. Halbuki resmin bana dostça bakıyor.İyilikle bakıyor ve ebediyen bakacak. - Ben de sana bakmak istiyorum. - Hayır. Benimle resminin arasına girme istemiyorum seni. Ben senin yalnız resmine aşığım... Resmin ile aramda ne kadar uzun zaman geçti. İlk karşılaşmamızı dün gibi hatırlarım. Birden bana iyilikle, sevgiyle bakan bir yüz gördüm. Elbiselerim eskiydi, kirliydim, sakallarım uzamıştı. İnanamadım. O insanca bakışı bir daha göremem diye bir daha resme bakmaktan korkuyordum. İkinci kere zorlukla baktım resmine. Gene iyilik gene sevgi vardı gözlerinde... - Resmimin yerine ben seveceğim seni. Artık ben varım. - Hayır hayır. İstemiyorum seni.Benim dünyama girmeye kalkma.Merhametsizce yıkarsın onu.Resmin benim kendimden bir parça. Bırak ben onu seveyim. Sen sevmek isteme beni senin ellerini tutmak istemiyorum.Sonra çekersin o ellerini benden.Ben resmine aşığım, ölünceye kadar da onu seveceğim. Sevmek Zamanı, 1965 yapımı Metin Erksan filmi. Kadehin belini kırdıran şarkı, hala geçmiş zamanların en iyi klibi..
Ben Sana Değil Resmine Aşığım 05:09
Ben Sana Değil Resmine Aşığım 600 izlenme - 3 yıl önce Sevmek zamanı(1965) şiirsel anlatımı,muhteşem büyükada manzarası eşliğinde farklı ama etkili bir filmdir.Bir insanın aşık olmasının sadece kendisine bağlı olduğunu ortaya koyar.Filmin yönetmeni ve senaryo yazarı olan Metin Erksan dan bahsetmesek haksızlık etmiş oluruz. Metin Erksan 1952 de 'Aşık Veysel'in Hayatı' adlı filmle sinemaya giren sanatçı; Yeşilçamın en ilginç ve incelenmesi gereken yönetmenlerinin başında gelir.9 dağın efsanesi.Yılanların Öcü,Susuz Yaz gibi gerçekçi filmlerin yanısıra birçok ticari amaçlı fimler çeksede en ilginç filmleri tutku,umutsuz aşk,saplantı temalarının işlendiği Sevmek Zamanı,Ölmeyen Aşk,Kuyu'dur. Halit Refiğ ve Ertem Göreç le birlikte sürdürdüğü ULUSAL SİNEMA kavgası içerisinde;'Kemal Tahirin yanında diğer yazarlar kesekağıdı kalır' sözü o dönem de ortalığı karıştırmıştır. (yazan:yasa-Sinematurk.com)
Metin Erksan - Susuz Yaz 02:11
Metin Erksan - Susuz Yaz 390 izlenme - 4 yıl önce Metin Erksan - Susuz Yaz
Yeşilçam Döneminde Nolan'ı Kıskandıracak Film Sahnesi 02:23
Yeşilçam Döneminde Nolan'ı Kıskandıracak Film Sahnesi 308 izlenme - 3 yıl önce Bu video da Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Geçmiş Zaman Elbiseleri adlı öyküsünün 1974 yılında Metin Erksan tarafından uyarlanmış versiyonundan Christopher Nolan'ı bile kıskandıracak bir sahneyi izleyeceğiz.
Sevmek Zamanı Film Müziği (Time to Love) 03:19
Sevmek Zamanı Film Müziği (Time to Love) 267 izlenme - 2 yıl önce Sevmek Zamanı, 1965 yapımı siyah-beyaz Metin Erksan filmidir. Filmin teması surete aşık olmadır. Boyamaya girdiği bir evin duvarında asılı kadın resmine aşık olan boyacı Halil'in ve resmin sahibi Meral'in öyküsü anlatılır.
Yeni Türkü - Resim (Sevmek Zamanı - 1965) 04:30
Yeni Türkü - Resim (Sevmek Zamanı - 1965) 166 izlenme - 2 yıl önce Filmin teması surete aşık olmaktır. Boyamaya girdiği bir evin duvarında asılı duran kadın resmine aşık olan boyacı Halil'in (Müşfik Kenter) ve resmin sahibi Meral'in (Sema Özcan) öyküsü anlatılır. Film, çekildiği dönemde, alışılagelmişin dışındaki sinema anlayışı, konusu ve konuyu ele alma biçimi nedeniyle dağıtımcı bulamadığından gösterime girememiştir. Ancak, aynı dönemin Avrupa sinemasına paralel ve yenilikçi sinema dili nedeniyle seyretme imkânı bulanlarca çok beğenilmiş, zamanla kült statüsü edinmiştir.
Şeytan (1974 - Metin Erksan) Film Müzikleri 1 02:49
Şeytan (1974 - Metin Erksan) Film Müzikleri 1 142 izlenme - 2 yıl önce Müzik, Tuğrul'un annesiyle yüzleşme sahnesinde duyulabilir.(Neden beni tımarhaneye attın Tuğrul?) Aslında 1972 yapımı "Barbablu" filminin müziklerindendir. Bestecisi tabii ki o dönemin popüler film bestecilerinden Ennio Morricone.
Şeytan (1974 - Metin Erksan) Filmi Müzikleri 2 02:43
Şeytan (1974 - Metin Erksan) Filmi Müzikleri 2 129 izlenme - 2 yıl önce İçine şeytan giren kızın yataktan havalanma sahnesinde arkaplanda çalar. ("Allah'ın rahmeti üzerinde olsun" sahnesi) Aslında 1972 yapımı "Barbablu" filminin müziklerindendir. Bestecisi tabii ki o dönemin popüler film bestecilerinden Ennio Morricone.
Metin Erksan - Son Söyleşi 19:46
Metin Erksan - Son Söyleşi 90 izlenme - 2 yıl önce Türk Sinemasına her bir hareketiyle büyük yenilikler getirmiş olan Metin Erksan'ın ustası olduğu sanat hakkındaki görüşlerini ve sinemamızın problemlerini ele alan son söyleşisinden görüntülerdir. Umarım onun gibi efsaneler yetişmeye devam eder. Saygılar.
Metin Erksan - Susuz Yaz 02:11
Metin Erksan - Susuz Yaz 106 izlenme - 4 yıl önce Metin Erksan - Susuz Yaz
Metin Erksan Anısına 02:32
Metin Erksan Anısına 71 izlenme - 5 yıl önce Susuz Yaz filminin unutulmaz yönetmeni Metin Erksan'ı kaybettik. Kendisine Allahtan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz.
4. İstanbul Film Festivali 02:45
4. İstanbul Film Festivali 23 izlenme - 3 yıl önce 34. İstanbul Film Festivali- Festival, 62 ülkeden 222 yönetmenin 204 filminin yanı sıra ücretsiz gerçekleştirilecek söyleşi, atölye çalışmaları, sinema dersleri ve özel etkinlikleriyle 4-19 Nisan'da izleyiciyle buluşacak- Altın Lale Ulusal Yarışma'da, Ali Atay'ın "Limonata", Barış Atay'ın "Eksik", Emine Emel Balcı'nın "Nefesim Kesilene Kadar", Ufuk Bayraktar'ın "Kümes", Mehmet Eryılmaz'ın "Misafir", Caner Erzincan'ın "Yeni Dünya", Selim Evci'nin "Saklı", Faruk Hacıhafızoğlu'nun "Kar Korsanları", Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" ve Erden Kıral'ın "Gece" filmleri yarışacak İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 4-19 Nisan'da 11'inci kez Akbank sponsorluğunda düzenlenecek 34. İstanbul Film Festivali, 62 ülkeden 222 yönetmenin 204 filminin yanı sıra ücretsiz gerçekleştirilecek söyleşi, atölye çalışmaları, sinema dersleri ve özel etkinlikleriyle izleyicilerle buluşacak.