Hoşgeldiniz!

Mevlana Celaleddin İ Rumi

Mevlana Celaleddin-i Rumi: Aşkın Dansı Fragman 02:10
Mevlana Celaleddin-i Rumi: Aşkın Dansı Fragman 2.272 izlenme - 5 yıl önce Yüzyılları aşan evrensel barış, kardeşlik ve aşk düşünceleriyle tüm dünyada geniş kitleler tarafından sevilen ve saygı duyulan, büyük felsefi düşünür, Mevlana Celaleddin-i Rumi filmin ana konusunu oluşturmaktadır.
Mevlana Aşkı 03:01
Mevlana Aşkı "Kardeşlik Vakti" Temasıyla Buluşturacak 1 izlenme - 1 ay önce Öğretileri ile tüm dünyada saygın bir konuma sahip düşünce adamı, mutasavvıf Mevlana Celaleddin-i Rumi, 744'üncü vuslat yıl dönümünde Konya'da düzenlenecek törenlerle anılacak.
Opera ve Bale Günleri 04:48
Opera ve Bale Günleri" Başladı 33 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nın konserinden görüntüler- Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak'ın açıklaması- Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Selman Ada'nın açıklaması "Mardin Opera ve Bale Günleri" başladı- Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Cumhuriyet Meydanında gerçekleştireceği açılış konserinde türküler seslendirdi- Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Ada: "Etkinliklerimizi uluslararası boyuta taşımak istiyoruz" Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Mardin Valiliğince düzenlen "Mardin Opera ve Bale Günleri" başladı.
Kazak Sanatçı Sultanbekov'a Fahri Doktora 02:56
Kazak Sanatçı Sultanbekov'a Fahri Doktora 24 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan görüntü- Arslanbek Sultanbekov'dan görüntü- Sultanbekov şarkı söylerken görüntü- Prof. Dr. Mustafa Saatcı'nın konuşması- Öğrenciler Sultanbekov ile fotoğraf çektirirken görüntü Kazak sanatçı Sultanbekov'a fahri doktora- Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından, "Dombra" şarkısıyla ünlenen Kazakistanlı sanatçı Arslanbek Sultanbekov'a fahri doktora verildi Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), Kazakistanlı sanatçı Arslanbek Sultanbekov'a fahri doktora verdi.
Duygun: 02:44
Duygun: "Riva Ruhsatını Uzatmadık" 10 izlenme - 3 yıl önce Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Toplantısı (2)- Galatasaray Kulübü Başkanı Yarsuvat: - "Galatasaray'ı ayakta tutmak, yürütmek için hisse senetlerini satın almanızı istiyoruz"- "Önümüzdeki 2 yılda da bir çalışma yapılmayacağı için Riva arazisinin ruhsatını uzatmadık"- "Aziz Yıldırım'ı tanımıyorum.
Kuruyan Asırlık Çınarı Sanat Eserine Dönüştürüyor 02:48
Kuruyan Asırlık Çınarı Sanat Eserine Dönüştürüyor 7 izlenme - 3 yıl önce Kuruyan asırlık çınarı sanat eserine dönüştürüyor- Malatya'da heykeltıraş, Vilayet Parkı'ndaki kuruyan çınar üzerine Mevlana, Battal Gazi, Turgut Özal gibi tarihe damgasını vurmuş önemli şahsiyetlerin rölyeflerini yapıyor- Heykeltıraş Aydemir: "Bu tarihi ağaçta, yine tarihe yön vermiş büyük insanlarımızın yüz figürleri olacak.