Hoşgeldiniz!

mevsimsel

Domuz gribinin belirtileri nelerdir? 01:02
Domuz gribinin belirtileri nelerdir? 65 izlenme - 10 ay önce Domuz gribinin belirtileri, bilinen mevsimsel grip belirtileriyle aynıdır. Özellikle bir değişiklik görülmez. Boğaz ağrısı, halsizlik, ateş, eklem ağrısı, baş ağrısı en öne çıkan belirtilerdir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Mevsimsel Alerji 04:16
Mevsimsel Alerji 102 izlenme - 3 yıl önce Doç.dr. Adile Berna Dursun Mevsimsel Alerjiyi Anlatıyor.
Domuz gribi nasıl tedavi edilir? 01:09
Domuz gribi nasıl tedavi edilir? 23 izlenme - 10 ay önce Domuz gribinin tedavisi, bilinen mevsimsel grip tedavileriyle aynıdır. Yardımcı destek için burun açıcı, pastil ve gargaralar kullanılabilir. Baş ağrısı varsa ağrı kesiciler de tüketilebilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Domuz gribi nasıl bulaşır? 01:14
Domuz gribi nasıl bulaşır? 16 izlenme - 10 ay önce Domuz gribi mevsimsel grip gibi aynı şekilde bulaşır. Virüsün özelliği diğer mevsimsel grip virüsleriyle benzerlikler gösterir. Solunum yoluyla, yani öksürme ve hapşurmayla bulaşır. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Mevsimsel depresyonda fototerapi nasıl uygulanır? 01:15
Mevsimsel depresyonda fototerapi nasıl uygulanır? 16 izlenme - 2 yıl önce Mevsimsel depresyon tedavisinde kişinin hergün ya da ardışık günlerde, ihtiyacı olan uzunlukta sürecek bir tedavi görecek şekilde günde 45 daakika hasteneye gelmesi istenir. Yurtdışında evde tedavi de masa lambası tipi özel fototerapi lambalarıyla mümkündür.
Mevsimsel Depresyon Nedir? 00:40
Mevsimsel Depresyon Nedir? 9 izlenme - 1 yıl önce Depresyon, kişinin çok yoğun bir biçimde hüzün, mutsuzluk, umutsuzluk hissetmesi halidir. Bu duygu nedeniyle de günlük yaşantının olumsuz etkilenir. Mevsimsel depresyon ise, yılın belli dönemlerinde mevsim değişikliğine paralel olarak ortaya çıkan ve o mevsim sonlandığında yok olan duygu durumudur.
Kuş gribi nedir? 00:54
Kuş gribi nedir? 8 izlenme - 10 ay önce Kuş gribi mevsimsel grip ile aynı özellikleri taşıyan bir hastalık türüdür. İsminden de anlaşılacağı gibi kuşların taşıdığı bir virüstür. Kuş gribi diğer mevsimsel griplere göre hastalığın ağır ve ölümcül seyretme oranı yüksektir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Yorgunluk ile mevsimsel depresyon nasıl ayırt edilir? 00:40
Yorgunluk ile mevsimsel depresyon nasıl ayırt edilir? 12 izlenme - 1 yıl önce Yorgunluk fizyolojik bazen de zihinsel bir şeydir. Mevsimsel depresyon ise sadece duygusal alanda bir zorlanma halidir. Yani yorgunluk fiziksel dinlenmeyle giderilebilir ancak mevsimsel depresyon sadece dinlenme ile giderilemez. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Mevsimsel Depresyonun Belirtileri Nelerdir? 00:57
Mevsimsel Depresyonun Belirtileri Nelerdir? 9 izlenme - 1 yıl önce Mevsimsel depresyon birkaç farklı şekilde kendini gösterir. Kişinin iştahında ve uyku durumunda değişiklikler, kilosunda artış gözlenebilir. Bunlar fiziksel değişikliklerdir. Duygusal durumda ise kişi sinirli, huzursuz ve karamsar duygu durumunda olabilir.
Kuş gribinin belirtileri nelerdir? 00:43
Kuş gribinin belirtileri nelerdir? 6 izlenme - 10 ay önce Kuş gribinin belirtileri, bilinen mevsimsel grip belirtileriyle aynıdır. Boğaz ağrısı, halsizlik, ateş, eklem ağrısı, baş ağrısı en öne çıkan belirtilerdir. Ayırt edici özelliği diğer grip türlerinden hızlı seyretmesidir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Mevsimsel saç dökülmesine karşı neler yapılabilir? 00:57
Mevsimsel saç dökülmesine karşı neler yapılabilir? 9 izlenme - 1 yıl önce Mevsimsel saç dökülmeleri daha çok yazdan kışa geçiş döneminde yaşanır."Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/mplay kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
mevsimsel gribe karşı neden&nasıl korunmalıyız? 05:12
mevsimsel gribe karşı neden&nasıl korunmalıyız? 41 izlenme - 5 yıl önce herşeyden önce bilinmesi gereken en önemli nokta mevsimsel grip basit bir soğuk algınlığı değildir. herkes mevsimsel gribe yakalanabilir.ancak risk grubu kişilerde daha ağır komplikasyonlara ve ölümlere yol açmaktadır. aşılama çok bulaşıcı olan mevsimsel gribi önlemenin en iyi yoludur. prof. dr. bülent tutluoğluist. üniversitesi cerrahpaşa tıp fak.göğüs hastalıkları uzmanı
Mevsimsel depresyona karşı ne gibi önlemler alınabilir? 00:43
Mevsimsel depresyona karşı ne gibi önlemler alınabilir? 6 izlenme - 1 yıl önce Mevsimsel depresyona karşı alınabilecek en iyi tedbir kişinin kendini tanıması. Kişi kendine nelerin iyi geldiğini, nelerin kötü geldiğini bilirse duygu durumu çöküntülerinde durumu daha kolay ele alır. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Mevsimsel depresyon nasıl teşhis edilir? 00:49
Mevsimsel depresyon nasıl teşhis edilir? 5 izlenme - 1 yıl önce Mevsimsel depresyon, kişinin önceki depresyon yaşantılarına göre teşhis edilir. Örneğin, kişinin daha önceki senelerde yaz sonundaki duygu durum çöküntüleri yaşayıp yaşamadığı araştırılır. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Mevsimsel depresyon en çok kimlerde görülür? 00:35
Mevsimsel depresyon en çok kimlerde görülür? 5 izlenme - 1 yıl önce Mevsimsel depresyon, genellikle kişinin genetik yattınlığı varsa, yani aileden herhangi birinde bu duygu durum bozukluğu gözleniyorsa, kişi mevsimsel depresyona daha yatkın olabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Mevsimsel depresyon ne kadar sürer? 00:47
Mevsimsel depresyon ne kadar sürer? 5 izlenme - 1 yıl önce Mevsimsel depresyonun süresi yaşayan kişiye ve depresyonun yoğunluğuna göre değişir. Ancak yaz aylarından çıkıştan itibaren başlayıp Şubat, Mart gibi sona eren bir süreçtir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Mevsimsel depresyonun sebepleri nelerdir? 00:33
Mevsimsel depresyonun sebepleri nelerdir? 4 izlenme - 1 yıl önce Mevsimsel depresyonun en belirgin sebeplerinden biri genetik yatkınlık olup, olamamasıdır. Kişinin ailesinde herhangi bir duygu durum bozukluğu varsa, bu kişinin bu duygu durumlarına yatkın olduğunu gösterir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Alerjik rinitin nedenleri nelerdir? 02:24
Alerjik rinitin nedenleri nelerdir? 4 izlenme - 1 yıl önce Alerjik rinitin nedenleri çok çeşitlidir. Alerjik rinit yıl boyu devam ediyorsa nedeni ev tozu akarları ya da küf mantarı alerjisi olabilir. Besin alerjileri de alerjik riniti tetikleyebilir. Alerjik rinit sadece mevsimsel olarak ortaya çıkıyorsa nedeninin polen alerjisi olduğu düşünülebilir.
Mevsimsel depresyon hangi sorunlara yol açabilir? 00:35
Mevsimsel depresyon hangi sorunlara yol açabilir? 3 izlenme - 1 yıl önce Mevsimsel depresyonun en büyük sorunlarından biri tekrar ediyor olması. Kişi her sene bir dönemde bu çöküntüyü yaşarsa, bu durum kişinin psikolojisinde bir tahribata neden olabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kış aylarında gripten korunmak için vitamin ve mineral takviyesi gerekir mi? 00:28
Kış aylarında gripten korunmak için vitamin ve mineral takviyesi gerekir mi? 6 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Hikmet Akyüz, gripten korunma yolları hakkında bilgilendiriyor.Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Kliniği, kendi içinde birçok yan dala ayrılmakla beraber, erişkin hasta grubunun cerrahi dışı tüm şikayetlerinin ilk başvuru merkezidir.Dahiliye Kliniğinde; Kan Hastalıkları (Anemiler),Böbrek Hastalıkları,Koroner Kalp Hastalıkları,Kalp Yetersizliği,Ritm Bozuklukları,Hipertansiyon,Lipid düzeyi (Kolestrol,Trigliserid) Bozuklukları,Diabetus Mellitus (Şeker Hastalığı),Tiroid Bezi Bozuklukları (Guatr),Obezite,Karaciğer Hastalıkları,Reflü, gastrit, ülser, kabızlık, kolit gibi Sindirim Sistemi Hastalıkları,Yaşlılık ve yaşlılığa bağlı sorunlar (Geriatri),Ateşli Hastalıklar,Romatizmal Hastalıklar ve Ateşli Eklem Romatizması Hastalıklarının Tedavisi ,Ameliyat öncesi ve sonrası genel değerlendirme yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Kış aylarında gripten korunmak için vitamin ve mineral takviyesi gerekir mi? Yani sağlıklı bir insan açısından gerekli değil yani yeterli beslenen yeterli düzenli olarak dinlenen uyumasını temin eden insan için çok gerekli değil ama böyle yaşlı ve kronik hastalığı olan düşkün insanlarda takviye etmek gerekiyor.