Hoşgeldiniz!

Mide Kelepçesi Videoları İzle

86 Kilo Veren Kadının Vücudunun Aldığı Hal 03:34
86 Kilo Veren Kadının Vücudunun Aldığı Hal 18.831 izlenme - 2 yıl önce Sosyal medya kullanıcıları 11 ay içinde yaşadığı değişimi Instagram hesabına yüklediği fotoğraflar ile gözler önüne seren Anderson'ın fotoğraflarda yer alan yeni halinin sahte olduğunu iddia etti. Bunun üzerine bir fotoğraf daha paylaşan 24 yaşındaki kadın, verdiği kiloları karın bölgesindeki sarkan derisinin resmini koyarak ispatladı. Anderson zayıflama serüvenini Instagram hesabından şu şekilde anlattı: "9 Ağustos 2014 günü artık değişmem gerektiğini fark ettim. Başladığım diyet ve sporla 8 haftada 18 kilo verdim. Daha sonra 28 Ekim’de mide küçültme ameliyatı oldum. 11 ay sonrasında tam 86 kilo verdim."
Mide Kelepçesi Maliyeti,Mide Kelepçesi Ameliyatı Fiyatı,Mide Küçültme Ameliyatı, 00:41
Mide Kelepçesi Maliyeti,Mide Kelepçesi Ameliyatı Fiyatı,Mide Küçültme Ameliyatı, 3.670 izlenme - 3 yıl önce Mide Kelepçesi Maliyeti,mide Kelepçesi Ameliyatı Fiyatı,mide Küçültme Ameliyatı,mide Balonu Maliyeti,mide Kelepçesi Fiyatı,büyük Mide Kelepçesi Fiyatları,mide Kelepcesi Fiyatlari,mide Kelepçesi Ameliyatı
Obezite Nedir, Nasıl Tanımlanır? 01:21
Obezite Nedir, Nasıl Tanımlanır? 8 izlenme - 1 yıl önce Obezite nedir, nasıl tanımlanır? Obezite sağlık riski oluşturacak düzeyde vücutta aşırı yağ birikimi şeklinde ifade edebilir.Obeziteyi tanımlamak için çeşitli indeksler,kriterler konuşulmuştur.Göbek çevresi ölçümü bunlardan biridir ve çok bilinen bir yöntem olmakla birlikte biraz daha çok vücut kitle indeksi denilen bir ölçüt ile obeziteyi gruplandırmaktayız.Vücut kitle indeksini hesap ederken insanların kilogram cinsinden vücut ağırlıklarını metre cinsinden boy ölçülerinin karesine bölünmesiyle elde edilen bir hesaptan faydalanmaktadır.Bu ölçüme göre vücut kitle indeksi 25'e kadar olan insanlar normal kilolu insanlar olarak tanımlanırlar.25 ile 30 arasındaki değerlere sahip hastalar fazla kilolu olarak gruplandırılır.30 ile 40 arasındaki insanlar obez olarak tanımlanırlar.40 ve üzerindekiler ise morbit obez dediğimiz sağlık risklerini çokça beraberinde gündeme getiren en üst düzeydeki obeziteyi tanımlamaktadır.
Türkiye'de Obezite Görülme Sıklığı Nedir? 01:01
Türkiye'de Obezite Görülme Sıklığı Nedir? 2 izlenme - 1 yıl önce Obezite bütün organ ve sistemlerimize etkileyen bir sağlık problemidir. En büyük tahribatı kalp damar sistemi üzerinde göstermektedir. Metabolik sendrom diye tanımladığımız yüksek kan düzeyleri şeker yüksekliği ve hipertansiyon ile tanımlanan bir sağlık problemi obeziteye sıkça eşlik etmektedir. Bu metabolik sendromun kalp damar sistemi üzerindeki yansımaları en fazla olmaktadır. Bunun dışında uyku aknesi, kas iskelet sistemi problemleri gibi hayat konforunu etkileyen önemli problemler gündeme ayrıca gelmektedir. Fakat yaşam riski yönünden değerlendirdiğimiz zaman meme, kolon, pankreas gibi organların kanserleri obez bireylerde çok daha yüksek oranda karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla obeziteye saf bir fazla kilo veya yağlı olma sorunu gibi bakmamak lazım. Önemli bir sağlık sorunu olarak düşünülmelidir.
Obezite Sağlık Açısından Nasıl Bir Tehlike Oluşturur? 01:23
Obezite Sağlık Açısından Nasıl Bir Tehlike Oluşturur? 2 izlenme - 1 yıl önce Obezite bütün organ ve sistemlerimize etkileyen bir sağlık problemidir. En büyük tahribatı kalp damar sistemi üzerinde göstermektedir. Metabolik sendrom diye tanımladığımız yüksek kan düzeyleri şeker yüksekliği ve hipertansiyon ile tanımlanan bir sağlık problemi obeziteye sıkça eşlik etmektedir. Bu metabolik sendromun kalp damar sistemi üzerindeki yansımaları en fazla olmaktadır. Bunun dışında uyku aknesi, kas iskelet sistemi problemleri gibi hayat konforunu etkileyen önemli problemler gündeme ayrıca gelmektedir. Fakat yaşam riski yönünden değerlendirdiğimiz zaman meme, kolon, pankreas gibi organların kanserleri obez bireylerde çok daha yüksek oranda karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla obeziteye saf bir fazla kilo veya yağlı olma sorunu gibi bakmamak lazım. Önemli bir sağlık sorunu olarak düşünülmelidir.
Mide Kelepçesinin Avantajı ve Dezavantajı Nedir? 03:56
Mide Kelepçesinin Avantajı ve Dezavantajı Nedir? 1 izlenme - 1 yıl önce Bu bahsettiğimiz cerrahi işlemler arasında mide kelepçesinin avantajı ve dezavantajı nedir dersek; mide kelepçe işlemi nispeten kolay bir cerrahi prosedürdür. Ancak dezavantajı olarak vücutta kalıcı olarak bir yabancı cisim silikon bir materyalden de olsa bir yabancı cisim mide duvarına tespit edilmiş olmaktadır ve bu yabancı cisime bağlı mide duvarındaki rahatsızlıklarla ilgili bir çeşitli komplikasyonlar gündeme gelmektedir. Ayrıca bu mide bandı dışarıdan bir müdahale ile sıkıştırılarak veya gevşetilerek kilo verdirme oranı düzeyi bir hekim kontrolünde yürütülmek zorunluluğu vardır. Burada da fazla sıkıştırma ve fazla gevşek olma ilişkili ideali yakalayamama şeklinde problemler gündeme gelmektedir. Sleeve Gastrektomi halk arasında tüp mide olarak yöntemin avantajlarına gelince, bu yöntem midede küp şeklinde bir şekil oluşturup kalıcı olarak mide kapasitesini istenen düzeye indirme sonucunda sabit ve makul düzeyde kilo verilmesini sağlamaktadır. Bunun dışındaki en büyük avantajı gıdaların sindirimi için izledikleri normal sağlıklı insanlarda ki bağırsak yolu aynen korunmuş olmaktadır ve alınan gıdaların besin öğelerinin emilmesinde herhangi bir eksiklik gözlenmemektedir. Bu vitamin, mineral gibi veya protein eksikliği gibi faydalı öğelerin eksikliğinin gündeme gelmemesi şeklinde bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Kelepçe operasyonundan biraz daha büyük boyutlu operasyon olup mide organımızın üzerinde dikiş hatlarının olması belki bir risk olarak düşünülebilir. Baypas prosedürlerinde hem mide üzerinde çok miktarda dikiş hatları söz konusudur hem de bağırsak parçaları bölümlerinin mideye baypaslanması nedeniyle gıdalarımızla aldığımız protein, vitamin, mineral gibi faydalı besin öğelerinin eksikliği gündeme gelmektedir. Dolayısıyla bu operasyonnu geçiren hastalarda dışarıdan belli destekler, vitamin, mineral destekleri ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Prosedür olarak en büyük boyutlu operasyonlar baypas operasyonlarıdır. Bu operasyonların boyutu büyüdükçe operasyonla ilişkili komplikasyon oranları da o oranda artmaktadır. % 10-15 olguda cerrahi komplikasyonlarla sutur problemleriyle, dikiş attı sorunlarıyla karşılaşılabilmektedir. Karın içerisinde yapışıklıklar ve diğer cerrahi riskleri kanama riskleri operasyonun boyutuna paralel olarak daha yüksek oranlarda karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca baypas işlemi geçiren hastalarda gıdalar normal yolun dışında bir yol izlediğinden damping sendromu, ishal gibi birtakım bağırsak problemleri de ayrıca yan etki olarak gözlenmektedir.
Yaşam ve Sağlık - 31. Bölüm - Op. Dr. Fakı Akın, Genel Cerrahi Uzmanı 54:25
Yaşam ve Sağlık - 31. Bölüm - Op. Dr. Fakı Akın, Genel Cerrahi Uzmanı 1 izlenme - 2 yıl önce A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/188368/Yasam-ve-Saglik/Yasam-ve-Saglik---31-Bolum---Op-Dr-Faki-Akin-Genel-Cerrahi-Uzmani A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo