Hoşgeldiniz!

mide ülseri

Mide Ülseri ve Mide Kanseri 58:48
Mide Ülseri ve Mide Kanseri 18.884 izlenme - 3 yıl önce Prof. Dr. Ahmet Kemal GÜRBÜZ, mide ülseri, mide kanseri ve helikobakter virüsü
Mide ülseri nedir ? Sebepleri nelerdir ? 00:47
Mide ülseri nedir ? Sebepleri nelerdir ? 142 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Ümraniye Polikliniği, Şirineveler Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Aytaç Atamer mide ülseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği'nde; mide hastalıkları, reflü hastalığı, polipler, ülseratif kolit, iltihabi bağırsak hastalıkları, hepatitler, safra kesesi hastalıkları ve tıkanma sarılıkları tedavileri yapılmaktadır. Gastroskopi, Kolonoskopi, Perkütan endeskopik gastrostomi açılması, ERCP işlemi, 24 saat pH metre ölçümleri, Mide ve bağırsak kanaması olan hastalarda endoskopik müdaheleler, Obezitede mide balonu yerleştirilmesi işlemeri yapılmaktadır. Ülser yara demektir. Yara ise mide içerisinde oluşursa buna mide ülseri diyoruz. Ülser midenin iç tabakalarındaki muskularis mukozaya kadar yaranın inmesi durumundadır. Mide ülserlerinin en büyük nedeni ise helikobakter pylori dediğimiz mikroptur. Bunlar midede kronik gastrit neden olmakta ve ülsere neden olmaktadır. Bunun dışında özellikle çok miktarlarda yapılan antiinflamatuar ilaçlar dediğimiz ve diğer ağrı kesici ilaçlar midenin koruyucu tabakasına etki ederek ülser oluşmasına neden olmaktadırlar. Ve bunu da endosopide net olarak görmemiz mümkündür.
Mide Ülserine Sebep Olan Etkenler Nelerdir? 00:39
Mide Ülserine Sebep Olan Etkenler Nelerdir? 60 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Hikmet Akyüz, Mide Ülseri Hakkında Bilgilendiriyor.fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Kliniği, Kendi İçinde Birçok Yan Dala Ayrılmakla Beraber, Erişkin Hasta Grubunun Cerrahi Dışı Tüm Şikayetlerinin İlk Başvuru Merkezidir.dahiliye Kliniğinde; Kan Hastalıkları (Anemiler),böbrek Hastalıkları,koroner Kalp Hastalıkları,kalp Yetersizliği,ritm Bozuklukları,hipertansiyon,lipid Düzeyi (Kolestrol,trigliserid) Bozuklukları,diabetus Mellitus (Şeker Hastalığı),tiroid Bezi Bozuklukları (Guatr),obezite,karaciğer Hastalıkları,reflü, Gastrit, Ülser, Kabızlık, Kolit Gibi Sindirim Sistemi Hastalıkları,yaşlılık Ve Yaşlılığa Bağlı Sorunlar (Geriatri),ateşli Hastalıklar,romatizmal Hastalıklar Ve Ateşli Eklem Romatizması Hastalıklarının Tedavisi ,ameliyat Öncesi Ve Sonrası Genel Değerlendirme Yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr mide Ülserine Sebep Olan Etkenler Nelerdir? en Çok Sebep Stres Daha Sonra Sigara Alkol Ağrı Kesiciler Gereksiz Antibiyotik Kullanımı Çok Sıcak Çok Soğuk İçecekler Bunlar Viral Enfeksiyonlar Bunlar Mide Ülserinin Bir De Midede Bizim Helikobacterpylori Dediğimiz Bir Mikrop Var O Da Mide Ülserine Sebep Olan Başlıca Etkenlerdir.
Mide ülserinin belirtileri nelerdir? 00:32
Mide ülserinin belirtileri nelerdir? 60 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Hikmet Akyüz, Mide Ülseri Hakkında Bilgilendiriyor.fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Kliniği, Kendi İçinde Birçok Yan Dala Ayrılmakla Beraber, Erişkin Hasta Grubunun Cerrahi Dışı Tüm Şikayetlerinin İlk Başvuru Merkezidir.dahiliye Kliniğinde; Kan Hastalıkları (Anemiler),böbrek Hastalıkları,koroner Kalp Hastalıkları,kalp Yetersizliği,ritm Bozuklukları,hipertansiyon,lipid Düzeyi (Kolestrol,trigliserid) Bozuklukları,diabetus Mellitus (Şeker Hastalığı),tiroid Bezi Bozuklukları (Guatr),obezite,karaciğer Hastalıkları,reflü, Gastrit, Ülser, Kabızlık, Kolit Gibi Sindirim Sistemi Hastalıkları,yaşlılık Ve Yaşlılığa Bağlı Sorunlar (Geriatri),ateşli Hastalıklar,romatizmal Hastalıklar Ve Ateşli Eklem Romatizması Hastalıklarının Tedavisi ,ameliyat Öncesi Ve Sonrası Genel Değerlendirme Yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr mide Ülserinin Belirtileri Nelerdir? mide Ülserinin Belirtileri Yanma, Ekşime Retrositengal Dediğimiz Göğsün Arkasında Olan Ağrı, Ağza Ekşi Su Gelmesi, Gece Yataktan Ağrı İle Uyanması Yemekten Önce Veya Yemekten Sonra Ağrı Ve Ekşimenin Fazlalaşması Bunlar Mide Ülserinin Tipik Belirtileridir.