Hoşgeldiniz!

Milli Eğitim Bakanlığı Videoları İzle

Pozitif Bilimlerin Önündeki Engel - Karma Eğitim Mutlaka Kaldırılmalıdır 04:54
Pozitif Bilimlerin Önündeki Engel - Karma Eğitim Mutlaka Kaldırılmalıdır 5.471 izlenme - 6 ay önce Bir kesimi yerinden hoplatacak bir sonuç, biliyorum! Kız çocuklarıyla erkeklerin birlikte okumasını savunan, genç insanların sağlıklı gelişimi için karma eğitim modelinin şart olduğunu düşünen herkesi şaşırtacak bir yazıya rastladım. İngiliz The Times’da yayınlanan habere göre, kız ve erkek okullarının başarı oranı, karma eğitim yapan okullara göre daha yüksek. Karşılaştırma, İngiltere’de liseyi tamamlama sınavı olan A level ve GCSE sonuçlarına bakarak yapılmış. A level, bizim üniversite sınavına tekabül ediyor denebilir, çünkü öğrenciler bu sınavda aldıkları puanla üniversitelere başvuruyor. Bu listeye göre ilk üçe giren okulların hepsi özel! St. Paul’s Girls School’un birinci, Perse School for Girls’ün ikinci olması, özel kız okullarının fark attığının da kanıtı. Genel olarak kızların başarısı göze çarpıyor: İlk 50’ye giren liseden, 27’si kız, 14’ü erkek okulu. Sadece yedi tanesi karma eğitim yapıyor! Anlayacağınız, Türkiye’de çağdaşlığın gereği olarak düşünülen karma okul, belki de sanıldığı kadar başarılı bir model değil.
Milli Eğitim Bakanlığı  30 Bin Öğretmen Atamasna İlişkin Branş Dağılımını Açıkladı 00:34
Milli Eğitim Bakanlığı 30 Bin Öğretmen Atamasna İlişkin Branş Dağılımını Açıkladı 2.248 izlenme - 1 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2016 Şubat dönemi 30 bin öğretmenlik için başvuru ve atama duyurusuna ilişkin branş dağılımını açıkladı. En fazla atama, sınıf, İngilizce ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliğine olacak. Bakanlıktan yapılan açıklamada, öğretmen atamasına ilişkin branş dağılımının bakanlığın internet sayfasında yayınlandığı bildirildi. Açıklamada, "Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında atama yapılacak alanlar ile başvuruya esas olacak taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda 30 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere başvuru alınacaktır" denildi. Buna göre en fazla öğretmen alımı şöyle: Bilişim Teknolojilerine bin 208, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 bin 818, Fen Bilimleri/Fen ve Teknolojileri bin 406, İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2 bin 14, İngilizce 3 bin 124, Matematik bin 52, Okul Öncesi bin 830, Rehberlik bin 620, Sınıf öğretmenliği 3 bin 292, Türk Dili ve Edebiyatı bin 50, Türkçe öğretmenliği bin 511. EN AZ ÖĞRETMEN ALINACAK BRANŞLAR En az öğretmen alımı ise 1'er kişiyle Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, Gemi Yapımı/Gemi Donatım, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Hayvan Sağlığı/Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı/Hayvan Sağlığı, Sanat ve Tasarım/Plastik Sanatlar alanlarına olacak. Başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Adaylar, atama sayfasındaki "ilk atama","yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama" ve milli sporcuların ataması" şeklinde düzenlenmiş atama çeşidini seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki elektronik başvuru formunu kullanarak 2-8 Şubat 2016 arasında başvurularını yapabilecekler.
Trabzonlu Fenomenden Güldüren Talep 01:00
Trabzonlu Fenomenden Güldüren Talep 29 izlenme - 6 gün önce Trabzonlu fenomen Gökhan Uzunali Instagram hesabında paylaştığı video ile Milli Eğitim Bakanlığından bir talepte bulundu. Antalya ziyareti esnasında okuma yazma öğrenen birinci sınıf öğrencisi yeğeninin yaşadığı zorlukları dile getiren Uzunali o anları böyle anlattı.
YGS 2014 - Zeytinburnu Anadolu Lisesi'nde Yaşanan Rezalet 02:25
YGS 2014 - Zeytinburnu Anadolu Lisesi'nde Yaşanan Rezalet 497 izlenme - 2 yıl önce 2014 YGS Sınavı'nın oturumlarından biri de Zeytinburnu Anadolu Lisesi'ydi. Kazlıçeşme miting alanına 200 metre uzaklıkta olan sınav sırasında öğrenciler çıkan gürültülerden dolayı sınava konsantre olamadılar. Sınav esnasında inşaat durduran, tren seferlerini iptal eden devlet buradaki çocuklar için hç bir önlem almamıştır ve bu sınav yok hükmündedir. Bu sınavın yapılmasına göz yuman ve öğrencilerin hakkını yiyen, canını tehlikeye atan herkese yazıklar olsun...
Bir Öğretmen Haykırıyor! 02:29
Bir Öğretmen Haykırıyor! 652 izlenme - 2 yıl önce Barış öğretmen haykırıyor! Duyuyor musunuz? Ey Milli Eğitim Bakanlığı, ey bu ülkenin "sahibiyim" diyenler; Barış öğretmeni, KPSS'ye kurban giden Mehmet Sadık Güner öğretmeni, ataması yapılmayan ve intihar eden öğretmenleri duyuyor/görüyor musunuz? Bizlerin tüyleri diken diken oluyor. Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu üyesi eğitimcilerin, atanmayan ve yaşamına son veren arkadaşları adına İzmir’deki protestosundan.
Gesi Bağları Dinleyerek Boşaltım Sistemi Öğrenmek 00:59
Gesi Bağları Dinleyerek Boşaltım Sistemi Öğrenmek 557 izlenme - 2 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sitesi "http://www.egitim.gov.tr/"de "Öğretmenlerimizin Başarılı Çalışmaları" başlığı altında öğretmenlerin öğrencilerle yaptıkları bazı çalışmalar sergileniyor. Buraya kadar herşey güzel. Peki ama başarı neye göre ölçülüyor? İşte sıkıntı burada başlıyor. Kimin ne şekilde başarılı bulduğunu sadece tahmin edebildiğim bir boşaltım sistemi şarkısı dinleyeceksiniz. Arada güzelim türküye yazık olmuş...
Üstad Kadir Mısıroğlu - Milli Eğitim Bakanlığı Neden Cuma Namazına Gitmemize İzin Vermiyor? 30:09
Üstad Kadir Mısıroğlu - Milli Eğitim Bakanlığı Neden Cuma Namazına Gitmemize İzin Vermiyor? 199 izlenme - 2 yıl önce Üstad Kadir Mısıroğlu - Milli Eğitim Bakanlığı Neden Cuma Namazına Gitmemize İzin Vermiyor?
Ahmet Emre Bilgili ile Kemal Kılıçdaroğlu Benzerliği Şaşırttı 01:28
Ahmet Emre Bilgili ile Kemal Kılıçdaroğlu Benzerliği Şaşırttı 50 izlenme - 7 ay önce CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na benzerliğiyle dikkat çeken Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, İstanbul’da gerçekleşen eğitim-öğretim yılı açılış töreninde Esenler’deki Atışalanı Ortaokulu’nu ziyaret etti. Törene katılanlar bu benzerlik karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.
MEB’de 15 Bin 200 Personel Açığa Alındı 21 Bin Öğretmenin de Lisansı İptal 01:34
MEB’de 15 Bin 200 Personel Açığa Alındı 21 Bin Öğretmenin de Lisansı İptal 53 izlenme - 9 ay önce Milli Eğitim Bakanlığı, TSK içindeki bir grubun gerçekleştirmek istediği darbe girişimi sonrasında, 15 bin 200 kamu personelinin açığa alındığını açıkladı. MEB'in 15 bin 200 kişiyi görevden almasının ardından özel kurumlarda görev yapan 21 bin öğretmenin de lisansını iptal ettiği öğrenildi.
Genç Sadalar Yarıştı - Trt Diyanet 01:20
Genç Sadalar Yarıştı - Trt Diyanet 5 izlenme - 3 hafta önce Milli eğitim bakanlığı din öğretimi genel müdürlüğü, imam hatipler liseleri arasında her yıl Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması düzenlenliyor. Öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmanın Doğu Anadolu bölge finali Ağrı'da gerçekleştirildi. Birinciliği Bingöl’den katılan öğrenci elde etti. En yeni içerikler ve güncel videolar için kanalımıza abone olmayı unutmayın. Kanalımıza Abone Olmak İçin: https://www.youtube.com/user/diyanettv?sub_confirmation=1&feature=iv&src_vid=Pw6SPinr1CU&annotation_id=annotation_2140645055 Web Sitemiz http://www.diyanet.tv Facebook http://www.fb.com/trtdiyanet Twitter http://www.twitter.com/trtdiyanet Instagram : http://instagram.com/trtdiyanet
Teog Yüzdelik Dilimleri Yeniden Hesaplandı 01:13
Teog Yüzdelik Dilimleri Yeniden Hesaplandı 163 izlenme - 3 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı ( Meb) , Ortak Sınavlara Giren Bütün Öğrencilerin Yüzdelik Dilimlerini Yeniden Hesapladı.
MEB: Ayşe Çelik Öğretmen Değil 00:47
MEB: Ayşe Çelik Öğretmen Değil 66 izlenme - 1 yıl önce Dün yayınlanan Beyaz Şov programına telefonla bağlanarak örgüt propagandası yapan öğretmen Ayşe Çelik ismi sahte çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı, Beyaz'ın programına telefonla bağlanarak öğretmen olduğunu söyleyen Ayşe Çelik'in, yapılan araştırmalar sonucu öğretmen olmadığının anlaşıldığını duyurdu. Kanal D televizyonunda yayınlanan Beyaz Show'a telefonla bağlanan Ayşe Çelik isimli bir izleyici PKK propagandası yaparak Diyarbakır'da yaşanan olaylardan güvenlik kuvvetlerini sorumlu tutmuştu. O İSİM SAHTE ÇIKTI Diyarbakır'da görev yapan Ayşe Çelik isimli 3 öğretmene ulaşıldı. Yapılan görüşmelerde bu üç ismin de Beyaz Show'a telefonla katılan Ayşe Çelik olmadığı ortaya çıktı. Sosyal medya kullanıcıları gün boyunca Ayşe Çelik'in kim olduğunu, nasıl canlı yayına bağlandığını, örgüt propagandası yapmasına neden izin verildiğini ve Beyazıt Öztürk'ün bu çirkin propagandayı neden alkışlattığını konuşuyordu.
Örtmen - Kısa Film 02:24
Örtmen - Kısa Film 108 izlenme - 2 yıl önce Ailemizin hayaliydi vakti zamanında; özellikle kız çocuklarının işittiği klasik ebeveyn repliği 'kızzıım öğretmen ol bak mis gibi ohh tatilin var, devlet güvencesi altındasın, öğretmenlikten rahat, güzel iş mi var '. Ama sanırım işler öyle değil. Atatürk'ün dediği gibi 'Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.' Öğretmenler günümüz kutlu olsun, öğretmenlerimiz mutlu olsun.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAK SINAV ÇALIŞTAYI AMASYA'DA TOPLANDI 06:09
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAK SINAV ÇALIŞTAYI AMASYA'DA TOPLANDI 90 izlenme - 3 yıl önce MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAK SINAV ÇALIŞTAYI AMASYA'DA TOPLANDI
Dimyat'a Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olmak 01:34
Dimyat'a Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olmak 108 izlenme - 2 yıl önce Dimyat'a Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olmak lafı en iyi cuk hatta cork curk diye bu olaya oturur sanırım. Eee be müdürüm ne diyeyim uyanık adamı severim de kendimden uyanığını sevmem demiş anlaşılan milli eğitim de...
M.eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'dan Hediye Aldık 01:06
M.eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'dan Hediye Aldık 182 izlenme - 7 yıl önce karacaoğlan ilköğretim okulu 1-d sınıfı murat serimin öğrencileri milli eğitim bakanı sayın nimet çubukçuyu ziyaret etti.
14 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alınacak 01:24
14 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alınacak 12 izlenme - 10 ay önce Milli Eğitim Bakanlığı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görev yapan 14 bin ücretli öğretmenin yerine sözleşmeli öğretmenler atamayı planlıyor.
Eşitlik İçeride, Şiddet Dışarıda Projesi 01:52
Eşitlik İçeride, Şiddet Dışarıda Projesi 43 izlenme - 2 yıl önce Gültepe Lisesi gençlerinden, Genç Hayat Vakfı'nın, İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığında yürüttüğü toplumsal cinsiyet eşitliği ve barış dili projesidir.
'Öğretmen Öküz', 'Öğrenci Eşek' Adlı Kitaplara Eğitimcilerden Tepki 06:04
'Öğretmen Öküz', 'Öğrenci Eşek' Adlı Kitaplara Eğitimcilerden Tepki 47 izlenme - 2 yıl önce Edirne'de 'Öğretmen Öküz, Öğrenci Eşek, Doktor Tilki, Trafik Polisi Kurbağa' adlı resimli hikaye kitaplarına, öğrencilere ve meslek dallarına hakaret edildiği iddiasıyla tepki geldi.
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Skandal Görüntüler 00:40
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Skandal Görüntüler 38 izlenme - 4 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Skandal Görüntüler
50 bin Öğretmene Atama Müjdesi 04:58
50 bin Öğretmene Atama Müjdesi 15 izlenme - 2 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Şubat’ta yapılacak olan ve Ağustos’ta yapılan öğretmen ataması sayısı ortalamasının 50 bin ile 52 bin arasında olduğunu söyledi. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Aydoğdu, Bakanlık merkez binasında Sakıp Sabancı Basın Merkezi'nde Şubat ayından itibaren atanacak öğretmenlerin oryantasyon (staj) eğitimine ilişkin basın mensuplarını bilgilendirdi. Yapılan 37 bin atamayla birlikte şuanda öğretmen sayısının yöneticilerle birlikte 894 bin 511 kişi olduğunu belirten Aydoğdu, “Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenleri ve yöneticileri 1 milyon kişilik bir şehir. 2014 yılında insan Kaynakları Genel Müdürlüğü'ne yer değişikliği için müracaat eden öğretmen sayısı 375 bin kişidir. 2015 yılında müracaat eden öğretmen sayısı da 303 bin kişidir. Biz bunların 2014 yılında 150 bin öğretmenimizin, diğer 2015i yılında da 194 bin öğretmenimizin yerini değiştirmişiz. Baktığımız zaman yılda 2-3 bin kişi yer değiştiren bakanlıkların yanında MEB’in yer değişikliklerine baktığımız zaman ciddi anlamda fark var” diye konuştu.
Başbakan Erdoğan: Teknoloji Alanında da Tarihi Bir Atılım İçindeyiz 01:35
Başbakan Erdoğan: Teknoloji Alanında da Tarihi Bir Atılım İçindeyiz 60 izlenme - 3 yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün artık Uluslararası arenada bilim ve teknoloji alanında da bir Türkiye modelinden söz ediliyor.
Öğrenciler Nasa'ya Bağlandı 02:57
Öğrenciler Nasa'ya Bağlandı 26 izlenme - 2 yıl önce Öğrenciler NASA'ya bağlandı- Türkiye'de 3 ilden NASA ile canlı bağlantı kuran öğrenciler, Türk bilim insanlarına merak ettikleri soruları yönetti Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) işbirliğinde, Kahramanmaraş, Eskişehir ve İzmir'den öğrenciler, NASA merkezi ile video konferans yaparak oradaki Türk bilim insanlarına merak ettikleri soruları yönetti.
Milli Eğitim Bakanlığı Koltuğuna Iğdır'dan Gelen Öğrenci Oturdu 03:37
Milli Eğitim Bakanlığı Koltuğuna Iğdır'dan Gelen Öğrenci Oturdu 35 izlenme - 4 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı Koltuğuna Iğdır'dan Gelen Öğrenci Oturdu
Kibariyeden Yetenekli Gençler İçin Ücretsiz Sanat Okulu 02:44
Kibariyeden Yetenekli Gençler İçin Ücretsiz Sanat Okulu 12 izlenme - 2 yıl önce Okuma yazmayı sanat hayatına başladıktan sonra öğrenen sanatçı Kibariye, sanat hayatının 40. yılında, kendi gibi eğitim almayan yetenekli gençlerin ücretsiz faydalanabileceği Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir sanat okulu açacak.
Bakan Kılıç - Osmanlıca ile İlgili Tartışmalar 04:29
Bakan Kılıç - Osmanlıca ile İlgili Tartışmalar 22 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Samsun'da bir cenaze namazına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın görüntüleri - Bakan Kılıç'ın Bafra ve Alaçam katıldığı Hıdırellez etkinliklerinden detaylar - - Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Hayrat Vakfı işbirliğinde verilen Osmanlı Türkçesi kurslarının sertifika törenine katılan Kılıç'ın burada yaptığı konuşma Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: - "(Osmanlıca ile ilgili tartışmalar) Bizim inancımızdan şüphemiz yok, fikrimizden de şüphemiz yok. O zaman neyin tartışması içerisindeyiz" Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Osmanlıca ile ilgili tartışmalara bir anlam veremediğini belirterek, "Bizim inancımızdan şüphemiz yok, fikrimizden de şüphemiz yok. O zaman neyin tartışması içerisindeyiz" dedi.
Tesadüfen Başladığı Sporda Avrupa 2'ncisi Oldu 02:12
Tesadüfen Başladığı Sporda Avrupa 2'ncisi Oldu 15 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Para-Tekvando Avrupa Şampiyonası karşılaşma görüntüsü- Milli Sporcu Nurgül Bilek'in Avrupa Şampiyonası'nda karşılaşması- Milli sporcunun madalya alışı- Sporcuyla röportaj- Milli Takım antrenörü Kürşat Özdemir ile röportaj Tesadüfen başladığı sporda Avrupa 2'ncisi oldu- Tekvandoya rastlantı sonucu başlayan Nurgül Bilek, ilk kez katıldığı Avrupa Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı- Milli sporcu Bilek: - "Türk bayrağını dalgalandırmak ve Türkiye'yi temsil edebilmek gerçekten çok gurur verici"- "Master için yurt dışına gitme hayalim vardı, spor sayesinde bunu da gerçekleştirme imkanım oldu" EŞBER AYAYDIN - Tesadüfen tanıştığı milli takım antrenörünün yönlendirmesiyle tekvandoya başlayan Nurgül Bilek, ilk kez katıldığı uluslararası şampiyonada rakiplerini geride bırakarak Avrupa ikincisi olma başarısı gösterdi.
Nabi Avcı: Paralel Medyanın Hedefinde Milli Eğitim Bakanlığı Var 05:12
Nabi Avcı: Paralel Medyanın Hedefinde Milli Eğitim Bakanlığı Var 16 izlenme - 3 yıl önce Nabi Avcı: Paralel Medyanın Hedefinde Milli Eğitim Bakanlığı Var
Eyof, Olimpiyatların Kapısını Aralayacak 03:56
Eyof, Olimpiyatların Kapısını Aralayacak 11 izlenme - 2 yıl önce EYOF, olimpiyatların kapısını aralayacak- Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Yarar: "Türkiye'nin olimpiyatlara gitmede, EYOF başarısı çok önemli. EYOF'ta birinci, ikinci, üçüncü olamıyorsanız muhtemelen olimpiyatlara yetiştireceğiniz çocuklarınızı yetiştiremediniz demektir"- "Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşüp, kayak liselerimizin, kayak akademilerimizin üniversitelerle beraber sayısını artırabilirsek biz de dünya şampiyonları çıkarmaya başlayacağız" AYŞE YILDIZ - Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Mehmet Erol Yarar, Türkiye'nin olimpiyatların kapısını aralayabilmesi için Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nden (EYOF) elde edeceği başarının önemli olduğunu, bunun için de iyi bir milli takım oluşturacaklarını bildirdi.
Turgay Kıran Yeniden Başkanlığa Talip 04:49
Turgay Kıran Yeniden Başkanlığa Talip 7 izlenme - 2 yıl önce Galatasaray'ın eski başkan adaylarından Turgay Kıran, mayıs ayında yapılacak genel kurulda başkan adayı olacağını duyurdu.