Hoşgeldiniz!

milli eğitim bakanlığı

 Elazığ 1979 14:20
Elazığ 1979 1.372 izlenme - 2 ay önce Milli Eğitim Bakanlığının 1979 tarihinde hazırlattığı, eba arşivinden çıkma Elazığ belgesel videosu
Pozitif Bilimlerin Önündeki Engel - Karma Eğitim Mutlaka Kaldırılmalıdır 04:54
Pozitif Bilimlerin Önündeki Engel - Karma Eğitim Mutlaka Kaldırılmalıdır 5.551 izlenme - 1 yıl önce Bir kesimi yerinden hoplatacak bir sonuç, biliyorum! Kız çocuklarıyla erkeklerin birlikte okumasını savunan, genç insanların sağlıklı gelişimi için karma eğitim modelinin şart olduğunu düşünen herkesi şaşırtacak bir yazıya rastladım. İngiliz The Times’da yayınlanan habere göre, kız ve erkek okullarının başarı oranı, karma eğitim yapan okullara göre daha yüksek. Karşılaştırma, İngiltere’de liseyi tamamlama sınavı olan A level ve GCSE sonuçlarına bakarak yapılmış. A level, bizim üniversite sınavına tekabül ediyor denebilir, çünkü öğrenciler bu sınavda aldıkları puanla üniversitelere başvuruyor. Bu listeye göre ilk üçe giren okulların hepsi özel! St. Paul’s Girls School’un birinci, Perse School for Girls’ün ikinci olması, özel kız okullarının fark attığının da kanıtı. Genel olarak kızların başarısı göze çarpıyor: İlk 50’ye giren liseden, 27’si kız, 14’ü erkek okulu. Sadece yedi tanesi karma eğitim yapıyor! Anlayacağınız, Türkiye’de çağdaşlığın gereği olarak düşünülen karma okul, belki de sanıldığı kadar başarılı bir model değil.
Kars (1976) 17:14
Kars (1976) 606 izlenme - 3 ay önce Doğu sınırımızın güzide ili Kars'ın 1976'dan kalma görüntülerini izliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı, film-radyo-televizyon eğitim merkezi hazırlamış. Ardahan ve Iğdır'ın il olarak ayrılmadığı zamanlar
Milli Eğitim Bakanlığı  30 Bin Öğretmen Atamasna İlişkin Branş Dağılımını Açıkladı 00:34
Milli Eğitim Bakanlığı 30 Bin Öğretmen Atamasna İlişkin Branş Dağılımını Açıkladı 2.255 izlenme - 2 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2016 Şubat dönemi 30 bin öğretmenlik için başvuru ve atama duyurusuna ilişkin branş dağılımını açıkladı. En fazla atama, sınıf, İngilizce ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliğine olacak. Bakanlıktan yapılan açıklamada, öğretmen atamasına ilişkin branş dağılımının bakanlığın internet sayfasında yayınlandığı bildirildi. Açıklamada, "Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında atama yapılacak alanlar ile başvuruya esas olacak taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda 30 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere başvuru alınacaktır" denildi. Buna göre en fazla öğretmen alımı şöyle: Bilişim Teknolojilerine bin 208, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 bin 818, Fen Bilimleri/Fen ve Teknolojileri bin 406, İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2 bin 14, İngilizce 3 bin 124, Matematik bin 52, Okul Öncesi bin 830, Rehberlik bin 620, Sınıf öğretmenliği 3 bin 292, Türk Dili ve Edebiyatı bin 50, Türkçe öğretmenliği bin 511. EN AZ ÖĞRETMEN ALINACAK BRANŞLAR En az öğretmen alımı ise 1'er kişiyle Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, Gemi Yapımı/Gemi Donatım, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Hayvan Sağlığı/Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı/Hayvan Sağlığı, Sanat ve Tasarım/Plastik Sanatlar alanlarına olacak. Başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Adaylar, atama sayfasındaki "ilk atama","yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama" ve milli sporcuların ataması" şeklinde düzenlenmiş atama çeşidini seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki elektronik başvuru formunu kullanarak 2-8 Şubat 2016 arasında başvurularını yapabilecekler.
YGS 2014 - Zeytinburnu Anadolu Lisesi'nde Yaşanan Rezalet 02:25
YGS 2014 - Zeytinburnu Anadolu Lisesi'nde Yaşanan Rezalet 545 izlenme - 3 yıl önce 2014 YGS Sınavı'nın oturumlarından biri de Zeytinburnu Anadolu Lisesi'ydi. Kazlıçeşme miting alanına 200 metre uzaklıkta olan sınav sırasında öğrenciler çıkan gürültülerden dolayı sınava konsantre olamadılar. Sınav esnasında inşaat durduran, tren seferlerini iptal eden devlet buradaki çocuklar için hç bir önlem almamıştır ve bu sınav yok hükmündedir. Bu sınavın yapılmasına göz yuman ve öğrencilerin hakkını yiyen, canını tehlikeye atan herkese yazıklar olsun...
Bir Öğretmen Haykırıyor! 02:29
Bir Öğretmen Haykırıyor! 732 izlenme - 3 yıl önce Barış öğretmen haykırıyor! Duyuyor musunuz? Ey Milli Eğitim Bakanlığı, ey bu ülkenin "sahibiyim" diyenler; Barış öğretmeni, KPSS'ye kurban giden Mehmet Sadık Güner öğretmeni, ataması yapılmayan ve intihar eden öğretmenleri duyuyor/görüyor musunuz? Bizlerin tüyleri diken diken oluyor. Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu üyesi eğitimcilerin, atanmayan ve yaşamına son veren arkadaşları adına İzmir’deki protestosundan.
Gesi Bağları Dinleyerek Boşaltım Sistemi Öğrenmek 00:59
Gesi Bağları Dinleyerek Boşaltım Sistemi Öğrenmek 605 izlenme - 3 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sitesi "http://www.egitim.gov.tr/"de "Öğretmenlerimizin Başarılı Çalışmaları" başlığı altında öğretmenlerin öğrencilerle yaptıkları bazı çalışmalar sergileniyor. Buraya kadar herşey güzel. Peki ama başarı neye göre ölçülüyor? İşte sıkıntı burada başlıyor. Kimin ne şekilde başarılı bulduğunu sadece tahmin edebildiğim bir boşaltım sistemi şarkısı dinleyeceksiniz. Arada güzelim türküye yazık olmuş...
Trabzonlu Fenomenden Güldüren Talep 01:00
Trabzonlu Fenomenden Güldüren Talep 115 izlenme - 11 ay önce Trabzonlu fenomen Gökhan Uzunali Instagram hesabında paylaştığı video ile Milli Eğitim Bakanlığından bir talepte bulundu. Antalya ziyareti esnasında okuma yazma öğrenen birinci sınıf öğrencisi yeğeninin yaşadığı zorlukları dile getiren Uzunali o anları böyle anlattı.
Üstad Kadir Mısıroğlu - Milli Eğitim Bakanlığı Neden Cuma Namazına Gitmemize İzin Vermiyor? 30:09
Üstad Kadir Mısıroğlu - Milli Eğitim Bakanlığı Neden Cuma Namazına Gitmemize İzin Vermiyor? 203 izlenme - 3 yıl önce Üstad Kadir Mısıroğlu - Milli Eğitim Bakanlığı Neden Cuma Namazına Gitmemize İzin Vermiyor?
Teog Yüzdelik Dilimleri Yeniden Hesaplandı 01:13
Teog Yüzdelik Dilimleri Yeniden Hesaplandı 176 izlenme - 4 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı ( Meb) , Ortak Sınavlara Giren Bütün Öğrencilerin Yüzdelik Dilimlerini Yeniden Hesapladı.
Ahmet Emre Bilgili ile Kemal Kılıçdaroğlu Benzerliği Şaşırttı 01:28
Ahmet Emre Bilgili ile Kemal Kılıçdaroğlu Benzerliği Şaşırttı 56 izlenme - 1 yıl önce CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na benzerliğiyle dikkat çeken Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, İstanbul’da gerçekleşen eğitim-öğretim yılı açılış töreninde Esenler’deki Atışalanı Ortaokulu’nu ziyaret etti. Törene katılanlar bu benzerlik karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Örtmen - Kısa Film 02:24
Örtmen - Kısa Film 121 izlenme - 3 yıl önce Ailemizin hayaliydi vakti zamanında; özellikle kız çocuklarının işittiği klasik ebeveyn repliği 'kızzıım öğretmen ol bak mis gibi ohh tatilin var, devlet güvencesi altındasın, öğretmenlikten rahat, güzel iş mi var '. Ama sanırım işler öyle değil. Atatürk'ün dediği gibi 'Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.' Öğretmenler günümüz kutlu olsun, öğretmenlerimiz mutlu olsun.
MEB: Ayşe Çelik Öğretmen Değil 00:47
MEB: Ayşe Çelik Öğretmen Değil 73 izlenme - 2 yıl önce Dün yayınlanan Beyaz Şov programına telefonla bağlanarak örgüt propagandası yapan öğretmen Ayşe Çelik ismi sahte çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı, Beyaz'ın programına telefonla bağlanarak öğretmen olduğunu söyleyen Ayşe Çelik'in, yapılan araştırmalar sonucu öğretmen olmadığının anlaşıldığını duyurdu. Kanal D televizyonunda yayınlanan Beyaz Show'a telefonla bağlanan Ayşe Çelik isimli bir izleyici PKK propagandası yaparak Diyarbakır'da yaşanan olaylardan güvenlik kuvvetlerini sorumlu tutmuştu. O İSİM SAHTE ÇIKTI Diyarbakır'da görev yapan Ayşe Çelik isimli 3 öğretmene ulaşıldı. Yapılan görüşmelerde bu üç ismin de Beyaz Show'a telefonla katılan Ayşe Çelik olmadığı ortaya çıktı. Sosyal medya kullanıcıları gün boyunca Ayşe Çelik'in kim olduğunu, nasıl canlı yayına bağlandığını, örgüt propagandası yapmasına neden izin verildiğini ve Beyazıt Öztürk'ün bu çirkin propagandayı neden alkışlattığını konuşuyordu.
MEB’de 15 Bin 200 Personel Açığa Alındı 21 Bin Öğretmenin de Lisansı İptal 01:34
MEB’de 15 Bin 200 Personel Açığa Alındı 21 Bin Öğretmenin de Lisansı İptal 53 izlenme - 2 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı, TSK içindeki bir grubun gerçekleştirmek istediği darbe girişimi sonrasında, 15 bin 200 kamu personelinin açığa alındığını açıkladı. MEB'in 15 bin 200 kişiyi görevden almasının ardından özel kurumlarda görev yapan 21 bin öğretmenin de lisansını iptal ettiği öğrenildi.
Dimyat'a Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olmak 01:34
Dimyat'a Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olmak 125 izlenme - 3 yıl önce Dimyat'a Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olmak lafı en iyi cuk hatta cork curk diye bu olaya oturur sanırım. Eee be müdürüm ne diyeyim uyanık adamı severim de kendimden uyanığını sevmem demiş anlaşılan milli eğitim de...
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAK SINAV ÇALIŞTAYI AMASYA'DA TOPLANDI 06:09
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAK SINAV ÇALIŞTAYI AMASYA'DA TOPLANDI 90 izlenme - 4 yıl önce MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAK SINAV ÇALIŞTAYI AMASYA'DA TOPLANDI
M.eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'dan Hediye Aldık 01:06
M.eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'dan Hediye Aldık 183 izlenme - 8 yıl önce karacaoğlan ilköğretim okulu 1-d sınıfı murat serimin öğrencileri milli eğitim bakanı sayın nimet çubukçuyu ziyaret etti.
Mehmed Özkan ve Selçuk Şirin, eğitim sistemini yorumladı - Hafta Sonu 24.12.2017 Pazar 41:32
Mehmed Özkan ve Selçuk Şirin, eğitim sistemini yorumladı - Hafta Sonu 24.12.2017 Pazar 7 izlenme - 3 ay önce Üniversitelere girişte yeni düzenleme öğrencilere nasıl yansır? Türkiye’deki öğretmen ve okulların başarısı nasıl yükselir? Anne ve babalar meslek seçiminde çocuklarını doğru yönlendiriyor mu? Boğaziçi Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan ve Prof. Dr. Selçuk Şirin, eğitim sitemindeki değişimi Hafta Sonu’nda değerlendirdi.
Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Arbede 04:05
Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Arbede 6 izlenme - 6 ay önce Milli Eğitim Bakanlığı önünde arbedeANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yapmak isteyen Eğitim-İş yanlısı bir gruba polis müdahale etti.
Genç Sadalar Yarıştı - Trt Diyanet 01:20
Genç Sadalar Yarıştı - Trt Diyanet 14 izlenme - 11 ay önce Milli eğitim bakanlığı din öğretimi genel müdürlüğü, imam hatipler liseleri arasında her yıl Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması düzenlenliyor. Öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmanın Doğu Anadolu bölge finali Ağrı'da gerçekleştirildi. Birinciliği Bingöl’den katılan öğrenci elde etti. En yeni içerikler ve güncel videolar için kanalımıza abone olmayı unutmayın. Kanalımıza Abone Olmak İçin: https://www.youtube.com/user/diyanettv?sub_confirmation=1&feature=iv&src_vid=Pw6SPinr1CU&annotation_id=annotation_2140645055 Web Sitemiz http://www.diyanet.tv Facebook http://www.fb.com/trtdiyanet Twitter http://www.twitter.com/trtdiyanet Instagram : http://instagram.com/trtdiyanet
Eşitlik İçeride, Şiddet Dışarıda Projesi 01:52
Eşitlik İçeride, Şiddet Dışarıda Projesi 45 izlenme - 3 yıl önce Gültepe Lisesi gençlerinden, Genç Hayat Vakfı'nın, İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığında yürüttüğü toplumsal cinsiyet eşitliği ve barış dili projesidir.
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Skandal Görüntüler 00:40
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Skandal Görüntüler 38 izlenme - 4 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Skandal Görüntüler
'Öğretmen Öküz', 'Öğrenci Eşek' Adlı Kitaplara Eğitimcilerden Tepki 06:04
'Öğretmen Öküz', 'Öğrenci Eşek' Adlı Kitaplara Eğitimcilerden Tepki 49 izlenme - 3 yıl önce Edirne'de 'Öğretmen Öküz, Öğrenci Eşek, Doktor Tilki, Trafik Polisi Kurbağa' adlı resimli hikaye kitaplarına, öğrencilere ve meslek dallarına hakaret edildiği iddiasıyla tepki geldi.
14 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alınacak 01:24
14 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alınacak 12 izlenme - 2 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görev yapan 14 bin ücretli öğretmenin yerine sözleşmeli öğretmenler atamayı planlıyor.
Başbakan Erdoğan: Teknoloji Alanında da Tarihi Bir Atılım İçindeyiz 01:35
Başbakan Erdoğan: Teknoloji Alanında da Tarihi Bir Atılım İçindeyiz 62 izlenme - 4 yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün artık Uluslararası arenada bilim ve teknoloji alanında da bir Türkiye modelinden söz ediliyor.
'Meb'e Ensar'ın İstediği Müfredatı Yerleştirme Sorumluluğu Verilmiş' 02:13
'Meb'e Ensar'ın İstediği Müfredatı Yerleştirme Sorumluluğu Verilmiş' 5 izlenme - 6 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programına konuk olan Hukukçu Salim Şen, Milli Eğitim Bakanlığı'na Ensar Vakfı'nın istediği bir müfredatı programa yerleştirme sorumluluğu verildiğini söyledi. Şen, "MEB'e Ensar'ın istediği bir müfredatı programa yerleştirme sorumluluğu verilmiş" dedi ve ilgili düzenlemeyi izleyicilerle paylaştı.
Öğrenciler Nasa'ya Bağlandı 02:57
Öğrenciler Nasa'ya Bağlandı 28 izlenme - 3 yıl önce Öğrenciler NASA'ya bağlandı- Türkiye'de 3 ilden NASA ile canlı bağlantı kuran öğrenciler, Türk bilim insanlarına merak ettikleri soruları yönetti Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) işbirliğinde, Kahramanmaraş, Eskişehir ve İzmir'den öğrenciler, NASA merkezi ile video konferans yaparak oradaki Türk bilim insanlarına merak ettikleri soruları yönetti.
Tesadüfen Başladığı Sporda Avrupa 2'ncisi Oldu 02:12
Tesadüfen Başladığı Sporda Avrupa 2'ncisi Oldu 24 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Para-Tekvando Avrupa Şampiyonası karşılaşma görüntüsü- Milli Sporcu Nurgül Bilek'in Avrupa Şampiyonası'nda karşılaşması- Milli sporcunun madalya alışı- Sporcuyla röportaj- Milli Takım antrenörü Kürşat Özdemir ile röportaj Tesadüfen başladığı sporda Avrupa 2'ncisi oldu- Tekvandoya rastlantı sonucu başlayan Nurgül Bilek, ilk kez katıldığı Avrupa Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı- Milli sporcu Bilek: - "Türk bayrağını dalgalandırmak ve Türkiye'yi temsil edebilmek gerçekten çok gurur verici"- "Master için yurt dışına gitme hayalim vardı, spor sayesinde bunu da gerçekleştirme imkanım oldu" EŞBER AYAYDIN - Tesadüfen tanıştığı milli takım antrenörünün yönlendirmesiyle tekvandoya başlayan Nurgül Bilek, ilk kez katıldığı uluslararası şampiyonada rakiplerini geride bırakarak Avrupa ikincisi olma başarısı gösterdi.
Kibariyeden Yetenekli Gençler İçin Ücretsiz Sanat Okulu 02:44
Kibariyeden Yetenekli Gençler İçin Ücretsiz Sanat Okulu 12 izlenme - 3 yıl önce Okuma yazmayı sanat hayatına başladıktan sonra öğrenen sanatçı Kibariye, sanat hayatının 40. yılında, kendi gibi eğitim almayan yetenekli gençlerin ücretsiz faydalanabileceği Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir sanat okulu açacak.
Bakan Kılıç - Osmanlıca ile İlgili Tartışmalar 04:29
Bakan Kılıç - Osmanlıca ile İlgili Tartışmalar 23 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Samsun'da bir cenaze namazına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın görüntüleri - Bakan Kılıç'ın Bafra ve Alaçam katıldığı Hıdırellez etkinliklerinden detaylar - - Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Hayrat Vakfı işbirliğinde verilen Osmanlı Türkçesi kurslarının sertifika törenine katılan Kılıç'ın burada yaptığı konuşma Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: - "(Osmanlıca ile ilgili tartışmalar) Bizim inancımızdan şüphemiz yok, fikrimizden de şüphemiz yok. O zaman neyin tartışması içerisindeyiz" Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Osmanlıca ile ilgili tartışmalara bir anlam veremediğini belirterek, "Bizim inancımızdan şüphemiz yok, fikrimizden de şüphemiz yok. O zaman neyin tartışması içerisindeyiz" dedi.