Hoşgeldiniz!

milli mücadele

İstiklal Harbinde Diş Çektiren Askerimiz 00:25
İstiklal Harbinde Diş Çektiren Askerimiz 3.063 izlenme - 5 ay önce İstiklal harbi sırasında ağrıyan dişini çektiren askerimizin kameraya yansıyan görüntülerini izliyoruz efendim.
Büyük Taarruz (1922) - Kurtuluşa Giden Yol 09:09
Büyük Taarruz (1922) - Kurtuluşa Giden Yol 1.370 izlenme - 4 ay önce Kurtuluş Savaşı'nın askeri safhasını bitiren Büyük Taarruz'u en kısa ve akılda kalacak şekilde detaylara girmeksizin anlatan bir çalışma. DFT Tarih kanalından alınmıştır.
Lozan Hezimettir Diyenlere Verilen Cevap 03:57
Lozan Hezimettir Diyenlere Verilen Cevap 4.322 izlenme - 1 yıl önce Tarihimizde çok önemli bir yere sahip olan ve ülkemizin tapusu olan Lozan Antlaşmasını karalamaya çalışan kişilere verilen güzel cevabı paylaşmak istiyorum.
milli mücadele 08:19
milli mücadele 5.415 izlenme - 10 yıl önce
Türk Tarihi 08:22
Türk Tarihi 5.243 izlenme - 9 yıl önce türklüğün binlerce yıllık öyküsü. nereden nereye gelindi.
Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık : Mustafa Kemal Atatürk 02:43
Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık : Mustafa Kemal Atatürk 988 izlenme - 3 yıl önce Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.. Türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar.. Yıllarca süren savaş.. Ondan sonra!.. içeride ve dışarıda saygıyla tanınan yeni vatan yeni devlet! ve bunları başarmak için aralıksız devrimler.. Cumhuriyeti biz böyle kazandık A ruinous Country by the disparity.. Red battle with kinds of enemies , during many years of war , After that !! A new home ,a new state which is respectfully recognized from inside and outside and continuous revolutions to achieve them.. cumhuriyet, atatürk, türkiye, turkey, çanakkale savaşı, kurtuluş savaşı, milli mücadele, büyük taaruz, 30 ağustos, 29 ekim, 19 mayıs, 10 kasım, 23 nisan, turk, türk, şehitler, cumhuriyet bayramı, zafer bayramı, türkiye cumhuriyeti, atatürk ses kaydı, atatürk fotoğrafları, atatürk konuşması, republic of turkey, anıtkabir, şehitler, seyit onbaşı, kara fatma, 53. piyade, istanbul, ankara, izmir, andımız, istiklal marşı, Trablusgarp Savaşı, Balkan Savaşları (İkinci Balkan Savaşı), Kafkasya Cephesi, Sina ve Filistin Cepheleri, Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Türkiye Cumhuriyeti, Cumhuriyeti biz böyle kurduk, Cumhuriyet Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Teog Milli Mücadele Başlıyor 12:05
Teog Milli Mücadele Başlıyor 237 izlenme - 3 yıl önce Milli mücadele başlıyor videomuz ile konuyu en hızlı ve verimli şekilde anlayacaksınız.
Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadelemiz 03:51
Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadelemiz 672 izlenme - 3 yıl önce Dünya'nın en büyük arşivlerinden birinin bizlere sunduğu, Milli Mücadelemize ait dört ayrı kayıttan alınmış kısa görüntüler. Türkiye Cumhuriyet'inin tarihini yazanların görüntüleri. Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve isimsiz kahraman şehitlerimizi, Kurtuluş Savaş'ının simgesi olan Anadolu kadınlarını minnetle ve rahmetle anıyorum, ruhları şad olsun. 30 Ağustos Zafer Bayram'ımız kutlu olsun... Görüntü sırasına göre; 1) Evlerinden ayrılıp, kurtuluş mücadelesi için orduya katılan çocuk, genç, yaşlı Anadolu insanını ve askerlerimiz 2) Beklemede olan Türk askerleri ve atlı bir birlik 3) Limana yanaşan bir gemi ile Samsun'a ayak basan Milli Mücadele heyeti ve halkın savaşa hazırlanışı, erzak ve mühimmat taşıyan halk 4) Atlı bir birliğin Çanakkale Cephe'sine doğru ilerleyişi, peşi sıra bando ile beraber yürüyen Türk birlikleri (Çanakkale Cephesine giderken)
Torununun Anlatımıyla Kâzım Karabekir 03:52
Torununun Anlatımıyla Kâzım Karabekir 62 izlenme - 8 ay önce Pınar Feyzioğlu Akkoyunlu'nun dilinden dedesi Kâzım Karabekir'e dair birkaç anekdot. Karabekir İslamcı mıydı? 'Biri camileri gösteriyor, o da diyor ki 'dünya işlerini hallettik mi ki ahiret işleriyle bu kadar ilgileniyoruz.' Namaz kılar mıydı? 'Annem dedemin evde 5 vakit namaz kıldığını görmüyor. Yok öyle bir şey diyor. Ama bayram namazlarına hep gidermiş.' Oruç tutar mıydı? 'Annem oruç tuttuğunu hatırlamıyor.' İçki içer miydi? 'Evde bira ve şarap içilirmiş. Rakı içmezmiş.'
Mehmet Akif Ersoy Belgeseli 36:54
Mehmet Akif Ersoy Belgeseli 336 izlenme - 2 yıl önce Tarihimizde çok önemli bir yere sahip olan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ile ilgili yapılan belgeseli izliyoruz. Tarihi eserleri ve bir çok şeyini bu belgeselle öğrenebiliriz.
Uzaktan Eğitim - KPSS Tarih - Milli Mücadele - Zararlı Gazeteler 03:48
Uzaktan Eğitim - KPSS Tarih - Milli Mücadele - Zararlı Gazeteler 237 izlenme - 3 yıl önce uzaktanegitim.com daki KPSS indirimlerini kaçırmayın Detaylar:https://www.uzaktanegitim.com/ktgr1-kpss-kursu.aspx. www.izlesene.com/kpsskonuanlatimlari
Cem Karaca - Kara Yılan 04:17
Cem Karaca - Kara Yılan 102 izlenme - 2 yıl önce Cem Baba'nın 1971 yılında çıkarmış bulunduğu harika eserdir. Aslı ''Karayılan ağıtı''dır. Antep Savunması sırasında şehit olan mücadele lideri Kara Yılan'a yakılmış bu ağıt sayesinde Antep teçhizatlı Fransız birliklerine karşı aylarca direnmiştir.
Milli Mücadele Partisi Resmen Kuruldu 01:28
Milli Mücadele Partisi Resmen Kuruldu 89 izlenme - 3 yıl önce Milli Mücadele Partisi Resmen Kuruldu...
19 Mayıs 1919'un Bilinmeyen Kahramanı - Behçet Adil 14:28
19 Mayıs 1919'un Bilinmeyen Kahramanı - Behçet Adil 169 izlenme - 2 yıl önce Büyük Kurtarıcı Gazi Mustafa Kemal Paşa’yla birlikte Bandırma Vapuruna binerek kendisi gibi ölümü göze alan, Dr. Behçet Adil (Feyzioğlu) Türk milletine İstiklal Mücadelesi kapılarını aralayan Samsun yolculuğunu anlatıyor. Ses Kaydı: Behçet Adil (Feyzioğlu)'in torunları Ceylan Mutlu,Canan Erdik Açıklama ve kaynak: Araştırmacı Tarihçi Yazar Baki Sarısakal Deşifre edilmiş metin için: http://www.bakisarisakal.com/19mayis1919bilinmeyenler.pdf https://www.facebook.com/behcetadilfeyzioglu
MİLLİ MÜCADELE HAZIRLIK DÖNEMİ -3- 02:34
MİLLİ MÜCADELE HAZIRLIK DÖNEMİ -3- 111 izlenme - 2 yıl önce MİLLİ MÜCADELE DÖNEMİ HAZIRLIK AŞAMASIN DA YER ALAN SON OSMANLI MEBUSAN MECLİSİ, MİSAK-I MİLLİ KARARLARI, İSTANBUL'UN İŞGALİ VE MİLLİ MÜCADELE BASINI İLE İLGİLİ BİLGİLER. İNKILAP TARİHİ
Milli Mücadele'nin Korkutan Yüzleri 05:04
Milli Mücadele'nin Korkutan Yüzleri "Tülütabaklar" 10 izlenme - 5 ay önce Milli Mücadele döneminde, Balıkesir'i işgal eden Yunan askerlerini korkutmak için koyun, keçi postu giyen, bellerine çan bağlayan ve kendilerini soba isiyle boyayarak korkutucu bir görünüme kavuşan "Tülütabaklar" 95 yaşında.
Sağım Solum Tarih   31 Ocak 2016 02:24:47
Sağım Solum Tarih 31 Ocak 2016 74 izlenme - 2 yıl önce Milli mücadelede Kazım Karabekir’in rolü neydi? Karabekir, Atatürk’e neden muhalefet etti? 1926’da hangi sebeple tutuklandı? Pınar Feyzioğlu Akkoyunlu, dedesi Kazım Karabekir’i anlattı..
Atatürk'ün 89 Yıl Sonra Yeni Görüntüleri, Gülen Yüzüne Hasret, Fransız Arşivlerinden 01:41
Atatürk'ün 89 Yıl Sonra Yeni Görüntüleri, Gülen Yüzüne Hasret, Fransız Arşivlerinden 83 izlenme - 3 yıl önce 10 Kasım 2012 Bu görüntüler, ilk kez, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, Ankara'nın Başkent oluşunun 89. yıldönümü için hazırlatılan belgeselde yer aldı. Yönetmenliğini Saadet Özen ile Hacı Mehmet Duranoğlu'nun, görüntü yönetmenliğini Candan Murat Özcan'ın yaptığı, metinlerini Selahattin Duman'ın yazdığı belgeselin küçük bir bölümü, geçen ay Ankaralılara gösterildi. Bu belgesel, 1922 Ankara'sını belgeliyor ve bir Başkent'in nasıl yoktan var olduğunu çok daha iyi anlamamızı sağlıyor.
İtilaf Devletlerinin İstanbul'u Terk Edişi 03:26
İtilaf Devletlerinin İstanbul'u Terk Edişi 68 izlenme - 3 yıl önce İtilaf devletlerinin Lozan'dan sonra İstanbulu ordularıyla askeri birlikleriyle terk edişini izliyoruz efendim.İyi Seyirler...
Çanakkale Ruhu, Milli Şuur ve ATATÜRK 09:40
Çanakkale Ruhu, Milli Şuur ve ATATÜRK 88 izlenme - 4 yıl önce Dudullu Osb - “Çanakkale Ruhu, Milli Şuur ve Atatürk” Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nin 2014 yılı “Mustafa Kemal’i Anlamak” konulu Eser Yarışmasında görsel eser birincisi.
Milli Mücadele Hazırlık Dönemi -4- 03:36
Milli Mücadele Hazırlık Dönemi -4- 77 izlenme - 2 yıl önce MİLLİ MÜCADELE DÖNEMİ, HAZIRLIK SAFHASINDA Kİ I. TBMM'NİN AÇILMASI, TBMM'YE KARŞI ÇIKAN İSYANLAR, SEVR ANTLAŞMASI VE BİLECİK GÖRÜŞMELERİ YER ALMAKTADIR...
Onlar Gibi Olmak İsterdim. 04:34
Onlar Gibi Olmak İsterdim. 111 izlenme - 7 yıl önce seslendiren ve şiir;durmuş günerdurmus_guner@hotmail.com
Atatürk'ün Kod Adı Neden Nuh'tu? -  Şeffaf Oda - Cnn Türk 06:13
Atatürk'ün Kod Adı Neden Nuh'tu? - Şeffaf Oda - Cnn Türk 33 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK’te ekrana gelen Güneri Civaoğlu ile Şeffaf Oda programında Mustafa Kemal Atatürk anıldı. Tarihçi, araştırmacı yazar Sinan Meydan, Atatürk'ün milli mücadele döneminde neden Nuh adını kullandığını Güneri Civaoğlu'na anlattı.
Siyasi Partilerden Terörle Mücadelede Kararlılık Mesajı 02:17
Siyasi Partilerden Terörle Mücadelede Kararlılık Mesajı 6 izlenme - 1 yıl önce AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çankaya Köşkü'nde basına kapalı gerçekleştirilen ve yaklaşık 2,5 saat süren görüşmenin ardından, ortak açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile son zamanlarda terörle ilgili yaşanan gelişmeleri değerlendirmek üzere bir araya geldiklerini belirten Başbakan Yıldırım, "Bu toplantımızda şunu bir kez daha gördük ki terörle mücadele konusu, Türkiye'de siyaset üstü bir konudur ve parti görüşümüz, düşüncemiz farklı olabilir ama terörle mücadele konusunda kararlılık, gerek CHP'de gerek MHP'de gerekse de AK Parti'de devam etmektedir." diye konuştu. Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin terörle mücadele konusunda yapılacak her türlü çalışmada, alınacak her türlü kararda ve yasal düzenlemelerde gerekli katkıyı sonuna kadar vereceklerini ifade ettiklerini aktardı. Türkiye'nin hem Doğu ve Güneydoğu'da hem de güney sınırlarında, Suriye'de, Irak'ta devam eden terörle mücadele faaliyetinin bir beka sorunu olduğuna dikkati çeken Yıldırım, şöyle devam etti: "Ülkemizin gelecek sorunudur. Burada, içeride ve dışarıda kim ne söylerse söylesin, bizim açımızdan anlamı yoktur. Anlamı olan Türkiye'nin birliği beraberliği, toprak bütünlüğünün devam etmesi, milletimizin kardeşliğinin zarar görmemesidir. Bu çerçevede geniş kapsamlı değerlendirmeler yaptık. Yapılan çalışmalar hakkında gerek Suriye'de gerek Irak'ta gerekse yurt içinde, konuları sayın genel başkanlarla paylaşma fırsatı buldum. Kendilerinin düşüncelerini dinledik. Bize önerileri oldu, onları da not aldık. Gayet verimli bir toplantı oldu." "Hayatın doğal akışına en uygun uzlaşma..." CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da "Sayın Başbakan, yaşanan terör olayları dolayısıyla bizleri bilgilendirdi, kendisine teşekkür ederiz. Terör konusunda bütün siyasal partilerin ortak tavır takınması, teröre karşı hep birlikte mücadele etmemiz gerektiği konusunda bir uzlaşmamız oldu. Zaten bu uzlaşma, hayatın doğal akışına da en uygun uzlaşmadır." diye konuştu. Terörün can yaktığını ve bir insanlık suçu olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, teröre karşı hep beraber, bütün vatandaşlar ve ülkedeki 80 milyonun ortak tavır takınması gerektiğine işaret etti. Kemal Kılıçdaroğlu, bu konudaki düşüncelerini net ve açık şekilde ifade ettiklerine dikkati çekerek, şunları söyledi: "Öneriler konusunda düşüncelerimizi Sayın Başbakan'a aktardık. Türkiye süratle olağan bir sürecin içine gelmeli ve terör olayları bitirilmelidir. Terör bir siyasi partinin tek başına çözeceği bir olay olmanın da ötesinde, bütün siyasi partilerin, bütün vatandaşların, bütün sivil toplum kuruluşlarının ortak sorunudur. Bu ortak soruna karşı, ortak mücadele etmemiz gerekir. Bu mücadeleye kim ön ayak oluyorsa, bizler de haklı olarak onlara her türlü desteği vermek durumundayız. Dolayısıyla düşüncelerimizi aktardık. Umuyoruz Türkiye bu tür acı olaylardan süratle kurtulmuş olur." "Toplantı olgunluk içerisinde geçmiştir" MHP Genel Başkanı Bahçeli ise şunları söyledi: "Sayın Başbakanımızın çağrısı üzerine, Türkiye'de acımasızca ve alçakça sürdürülmek istenen terörle mücadeleyi değerlendirmek amacıyla yapılmış olan toplantı, milletimizin beklentilerine cevap verebilecek bir olgunluk içerisinde gelişmiştir. Siyasi partiler, terörle mücadelenin kesin ve acımasız bir kararlılıkla sürdürülmesini talep etmektedir. Bunun da uygulamalarının önümüzdeki günlerde görüleceği inancıyla Sayın Başbakan'a ve Sayın Genel Başkan'a teşekkürlerimi sunuyorum. "