Hoşgeldiniz!

milli park

Fil, Sarhoş Genci Böyle Ezdi 02:26
Fil, Sarhoş Genci Böyle Ezdi 7.621 izlenme - 3 yıl önce Srilanka'daki Udawalawe Milli Parkı'nda sarhoş bir genç, vahşi file fazla yaklaşınca ölümden döndü. Filin ayağıyla ezdiği adam ağır yaralandı.
Dişi Aslanın Yavru Antilobu Sahiplenmesi 02:49
Dişi Aslanın Yavru Antilobu Sahiplenmesi 1.381 izlenme - 8 ay önce Vahşi olarak bildiğimiz dişi aslan avını yemek yerine yavru antilobu koruması altına almış. Doğada eşine az rastlanan bu olay, Legedama adlı leoparın öldürdüğü babunun yavrusunu sırtlandan koruyup bir anne şefkati gösterdiği ünlü belgeseli hatırlatıyor.
M.F.Ö. - Milli Park 03:24
M.F.Ö. - Milli Park 647 izlenme - 6 yıl önce
Fil Yemek Yiyen Turistlere Saldırdı 03:28
Fil Yemek Yiyen Turistlere Saldırdı 274 izlenme - 2 yıl önce Zimbabve'deki bir milli parktaki turistler, kendilerine uysalca yaklaşan fili çekmeye başladıktan sonra saldırıya uğradılar. 07.09.2015 günü gagarino kanalına yüklediğim 'Fil Yemek Yiyen Turistlere Saldırdı' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Mfö - Milli Park 03:27
Mfö - Milli Park 515 izlenme - 6 yıl önce
Kafa Yalayan Çita 01:22
Kafa Yalayan Çita 480 izlenme - 3 yıl önce Nairobi Milli Parkı Vahşi Hayvan Rehabilitasyon Merkezinde Çita, tırnaklarını kesip, törpüleyerek kendisini rahatlatan bakıcısına, onun kafasını yalayarak teşekkür ediyor. Çekimi yapanlar, Türk turistler.
Serengeti Milli Parkı Tanıtım Filmi 15:17
Serengeti Milli Parkı Tanıtım Filmi 238 izlenme - 3 yıl önce Dünya Mirası olarak kabul edilen mekânların tantıldığı harika bir belgesel. Unesco dünya mirası listesinde yer alan eserlerin en iyilerinden olan 114 adet mekânın tanıtıldığı bu belgeselde, Avusturya, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Costa Rica, Güney Afrika, Küba, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Ürdün, Meksika, Fas, Hollanda, Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika, Tayland, Hindistan, Sri Lanka, Nepal, Arjantin, Mısır gibi birçok ülkede yer alan ve Dünya Mirası listesinde kabul edilen yerleri tanıma imkanı bulacaksınız. İnsanoğlu tarih sahnesine çıktığından bu yana yaşadığı alanları değerli kılmış ve kültürünü gelecek nesillere taşıyacak şaheserler bırakmıştır. Tüm insanlığın ortak mirası olarak kabul edilen değerleri ortak bir geçmiş olarak benimsemek, tanıtmak ve gelecek nesillere bu mirası aktarmak için UNESCO 1972 yılında "Dünya Kültürel ve Doğal Mirasının Korunmasına Dair Sözleşme"yi kabul etmiştir. Türkiye bu sözleşmeyi 1982’de onaylamıştır. Dünya Mirası Listesi, UNESCO'ya bağlı Dünya Mirasları Komitesi tarafından belirlenen ve bulundukları ülkenin devleti tarafından korunması garanti edilen, tüm dünya için önemli bir değer taşıdığı kabul edilen doğal ve kültürel varlıkların yer aldığı bir listedir. Tüm insanlığın ortak geçmişini oluşturan değerlerin korunmasında uluslararası işbirliğini mümkün kılmayı amaçlayan UNESCO, kültürel ve doğal kriterleri ile özgün olan varlıkları değerlendirmektedir. 2008 yılı sonu itibariyle Dünya genelinde Dünya Miras Listesine 679 tanesi kültürel/arkeolojik sit, 174 tanesi doğal sit ve 25 tanesi ise karma (kültürel/doğal) sit olmak üzere toplam 878 varlık bulunmaktadır.
Milli Park'ta Timsah Saldırısı 01:24
Milli Park'ta Timsah Saldırısı 458 izlenme - 5 yıl önce Timsahların olduğu ortamda yüzmenin sonuçları
Yedigöller Tanıtım Belgeseli 27:23
Yedigöller Tanıtım Belgeseli 183 izlenme - 3 yıl önce Yedi adet göl, kayan kütlelerin vadilerin önünü kapatması ve suların arada birikmesi ile oluşmuştur. Bulunduğu yöreye ismini veren Yedigöller 1965 yılında Milli Park ilan edilmiştir. Büyüklüğü 2019 hektarı bulan alanda heyelan sonucu oluşan göller peş peşe sıralanmaktadır. Yürüyüş patikaları, ahşap verandaları, kamelya ve platformlarla düzenlenen park alanında göllerin etrafında yürüyüş yapmak en keyifli aktivitelerden biridir. Yer atından geçişlerle birbirine bağlanan göllerin çevresinde, köknar, kayın, çam, meşe, gürgen gibi ağaç türleri bulunuyor. Alandaki göllerde olta balıkçılığına sadece nisan ve kasım ayları arasında izin veriliyor. Bolu'ya 42 km uzaklıkta yer alan Yedigöller'de alabalık yiyebileceğiniz kır gazinosu ve bir de market bulunuyor.
Bartın'da Gezilecek Yerler 01:52
Bartın'da Gezilecek Yerler 220 izlenme - 3 yıl önce Doğa ile iç içe olmak, geçmişin izlerini sürmek ve telaşsızca yaşayacağınız bir tatil geçirmek istiyorsanız Bartın tam da aradığınız adres. Milli parkları, şelaleleri, denizi, uçsuz bucaksız ormanları, köklü tarihi, yüzyıllık çınar ağaçları, ahşap evlerle çevrili dar sokakları ve yaylaları ile doğal bir film platosu gibidir Bartın. Geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ve antik adı Parthenion olan Bartın, bakire tanrıça Athena'ya izafeten almıştır ismini: Bakirekent. Doğa ile iç içe olmak, geçmişin izlerini sürmek ve telaşsızca yaşayacağınız bir tatil geçirmek istiyorsanız Bartın tam da aradığınız adres. Tarihi Eserler:Doğal güzelliklerinin, kültürel değerlerinin yanında geçmişin izlerini günümüze taşıyan tarihi eserleri ile de dikkat çeker güzeller güzeli Bartın. Bu eserlerden en bilinen ve en dikkat çekenleri; Amasra Hamamı, Şehir Hamamı, Dervişoğlu Hanı, Taşhan, Tekkeönü Kalesi ve Amasra Kalesi'dir. Plajlar ve Yat Limanları: Bartın'ın hareketliliğini artıran ve bölgeye renk veren yerleridir plajları ve yat limanları. Kurucaşile Limanı, İnkumu Plajı, Çakraz Plajı, Amasra Plajı, Çambu Plajı, Güzelcehisar Plajı ve Amasra Limanını gezinize dahil edebilirsiniz. Camiler ve Kiliseler: Bartın'da yüzyıllara meydan okuyan birçok cami ve kilise vardır. Aya Nikolas Kilisesi, Ebu Derda Türbesi, İçkale Mescidi, Şadırvan Camii, Halilbey Camii, Amasra Küçüktepe Martyriumu ve İbrahimpaşa Camii en bilinenleri arasında gelir. Gezi listenize mutlaka ama mutlaka dahil etmelisiniz ve Bartın'ın tarihine daha yakından şahit olmalısınız. Yaylalar ve Milli Parklar: Bartın'ın doğal güzellikleri ile iç içe olmak ve bol oksijenden sersemlemek istiyorsanız yaylaları ve milli parkları mutlaka ziyaret etmelisiniz. Gezen Yaylası, Bartın – Kastamonu Küre Dağları Milli Parkı, Uluyayla ve Ardıç Yaylası bölgeye renk veren, güzellik katan yerlerin başında geliyor.
Öfkeli Fil Arabadaki Turistlere Saldırdı 00:42
Öfkeli Fil Arabadaki Turistlere Saldırdı 289 izlenme - 4 yıl önce Güney Afrika'daki Kruger Millî Parkı'nı ziyaret eden bir İngiliz çift, otomobillerine bir filin saldırması ardından yaralandı. Yetkililer, filin davranışının sebebini bilmediklerini ve ziyaretçilerin güvenliği için filin öldürüldüğünü açıkladılar.
Doğanın Suyunu Çalanların Borusunu Kesen Güzel Adam 02:01
Doğanın Suyunu Çalanların Borusunu Kesen Güzel Adam 190 izlenme - 2 yıl önce Yaylalardı, köylerdi, dağa kurulan evlerdi. Bir çok insan doğadan kaçak şekilde su çalıyor. Doğaya gönül vermiş bu abimizde hırsızların borunu kesiyor ki hayvanlar susuzluktan ölmesin diye. Abimize alkış.. İyi seyirler.
Amanos Dagları Neden Milli Park Olmasın? 05:25
Amanos Dagları Neden Milli Park Olmasın? 172 izlenme - 8 yıl önce amanos dagları neden milli park olmasınn
Yedi Göl Yedi Renk - Yedigöller Milli Parkı Tanıtım Filmi 05:37
Yedi Göl Yedi Renk - Yedigöller Milli Parkı Tanıtım Filmi 108 izlenme - 2 yıl önce Yedigölleri Hiç Böyle İzlemediniz... Yedigöller Milli Parkı’nın sonbaharını, yaban hayvanlarını, bitki örtüsünü ve insan faaliyetlerini anlatan Yedi Göl Yedi Renk adlı kısa tanıtım filminin çekimi tamamlandı. Ekim ve Kasım 2014’te gerçekleştirilen çekimlerde parkın etkileyici doğası bütün renkliliğiyle görüntülendi. Hava çekimlerinin yanı sıra parkın farklı noktalarına yerleştirilen videokapanlarla Milli Park’ta yaşayan geyik, karaca, ayı, kurt, tilki, yaban kedisi ve çakal türlerinin görüntüleri doğal ortamında ilk kez kaydedildi. Park’ın yaban hayvanları açısından ne kadar zengin olduğunu belgeleyen filmde endemik bitkiler ve mantarların etkileyici görüntülerine de yer veriliyor. Yedigöller Milli Parkı’nın jeolojik olarak önemi, orman, biyolojik çeşitlilik, bitki varlığı ve yaban hayatının zenginliğini ortaya koyan filmde milli park kavramının önemi ve tarihsel gelişimine de kısaca yer veriliyor. Sosyal medyada ilgiyle karşılanacağı beklenen filmin İngilizce seslendirmeli versiyonu sayesinde Yedigöller’in yurtdışı tanıtımı da yapılacak. Film, genç kuşakların milli parklardan doğru biçimde yararlanması konusunda bir farkındalık oluşturulmasına katkı sağlamayı amaçlıyor. Televizyonda gösterimi, eğitim çalışmaları ve sosyal medya yayımlanmak üzere hazırlanan 5 dakikalık film Full HD olarak çekildi. Proje tasarımının Erdem Karaağaç tarafından üstlenildiği filmin yapımı Küre Film tarafından gerçekleştirildi. Daha önceki doğa belgeselleriyle tanınan Nurten Şalıkara’nın yönetmenliğini, yaban hayatı fotoğrafçılığıyla uzun yıllardır ilgilenen Timur Doğan’ın yapımcılığını, Ali Haydar Tombak’ın ise görüntü yönetmenliği üstlendiği proje Yedigöller Milli Parkı’na artık başka bir gözle bakılmasına sağlayacak.
Küre Dağları'nda İlk Kez Su Samuru Göründü  00:17
Küre Dağları'nda İlk Kez Su Samuru Göründü 73 izlenme - 3 yıl önce Küre Dağları'nda İlk Kez Su Samuru Göründü Küre Dağları Milli Parkı’nda bu zamana kadar canlı halde görülemeyen yaban hayvanları proje kapsamında yerleştirilen kameralarla görüntülenmeye başlandı.
Salus Ilgaz Milli Park  Kayak 01:24
Salus Ilgaz Milli Park Kayak 251 izlenme - 9 yıl önce ılgaz milli par kastamonudaki tkf otelı
M.f.ö. - Milli Park 03:24
M.f.ö. - Milli Park 107 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Agu Çıkış Tarihi: 07.04.2006 Türkçe Rock Şarkı Sözleri (lyrics): Biliniyor şarkıların sırası bizde Biliniyor hayat bizden razıdır Otların sarardığı yerlerde güneş Kurşunun değdiği yerde heves kalmıştır Beni artık kimseler aramasın Aşkın en tabanında yattığım anlaşılmasın Korkunçtur yalnızlığımız Bir oyun oynanır oyalanırız Orman değiliz artık Milli parkız Biliniyor şarkıların sırası bizde Biliniyor hayat bizden razıdır Otların sarardığı yerlerde güneş Kurşunun değdiği yerde heves kalmıştır Beni artık kimseler aramasın Aşkın en tabanında yattığım anlaşılmasın Gözyaşları gizlenir idare edilir durum İstesekte istemesekte beraberiz yavrum Korkunçtur yalnızlığımız Bir oyun oynanır oyalanırız Orman değiliz artık Milli parkız Şimdi birçok sayfasını Atlayarak bitirdiğim şu kitabın Başından başlayabilirim de Sonsuz gözyaşların Gözyaşları gizlenir idare edilir durum İstesekte istemesekte beraberiz yavrum Korkunçtur yalnızlığımız Bir oyun oynanır oyalanırız Orman değiliz artık Milli parkız
Milli Park'taki Yılkılar 03:21
Milli Park'taki Yılkılar "binek Atı" Olacak - Manisa 65 izlenme - 4 yıl önce Milli Park'taki Yılkılar "binek Atı" Olacak - Manisa
Kaçkar Dağları Milli Parkı'ndan Kar Manzaraları 01:50
Kaçkar Dağları Milli Parkı'ndan Kar Manzaraları 30 izlenme - 2 yıl önce Görüntü Dökümü : Kaçkar Dağları Milli Parkı'ndan helikopter görüntüleri Kaçkar Dağları Milli Parkı'ndan kar manzaraları Doğal ve kültürel değerlerinin yanı sıra ender ekosistemiyle dikkati çeken park, multikopterle havadan görüntülendi Kaçkar Dağları Milli Parkı'nda kar yağışının ardından oluşan manzara, multikopterle havadan görüntülendi.
mfö-milli park 03:24
mfö-milli park 46 izlenme - 6 yıl önce
Milli Park İçinden Geçen Demiryolu Hattı 00:58
Milli Park İçinden Geçen Demiryolu Hattı 6 izlenme - 1 yıl önce Kenya'da yapımı devam eden yeni demiryolu hattı yabani hayvanların koruma altında tutulduğu milli parkın içinden geçiyor. Doğayı koruma örgütleri bu duruma tepki gösterse de, proje sahiplerine göre demiryolu hayvanların doğal yaşamını etkilemeyecek.